Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1177938, vloženo 18.09.2021 00:12:27 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
vyhozen po 9 letech doktorátu
Nastoupil jsem v roce 2012 na doktorát na relativně zavedenou školu s bakalářstkým i magisterským studiem na úrovni. Pokračoval jsem na doktorát.
Tam ale najednou nebyly na doktorát zavedené procesy. Nejasné podmínky dokončení. Školitelka mě odkazovala na studijní to zase na garanta. Nikde žádný studijní plán nikdo nic nevěděl nebo to nebylo psáno,ale jen slovně řečeno.
Tak jsem dělal co by se mělo dělat, udělal předměty, státnice, psal jsem články. Chystal jsem se odevzdat. Pak ale najednou mi bylo řečeno, že ty konference kam jezdím, že to je jen letní turistika a nebo v zimě lyžovačka, že mám publikovat jinde. To jsem zkusil ale najednou to, co jsem měl vyzkoumáno nebylo moc dobré nebo hůř někdo to vyzkoumal těsně přede mnou. Zkoušel jsem to vylepšit dle mě dostupných informací a dle výtek oponentů z konference, co vlastně ani nebyly odborníci a jen chtěli turistiku...

Na ČVUTu mají jasně dané podmínky. Konference a časopisy mají ranking a studenti čvutu vědí kolik publikací a na jak dobrých konferencích / časopisech mají mít. Přišlo mi super kdysi dávno, že u nás to není tak rigidní a přesně dané, ale spíše individuální. Teď už ale chápu, že je to naopak.

A tak jsem se každý další rok snažil a vždy to, co jsem udělal bylo málo. Nikdy mi nikdo neřekl, že můj výzkum je na hovno. Na ČVUTu lidi ani nepřijmou bez dobrého tématu a nebo to neobájej na kontrole po půl roce. Mě to nikdo neřekl do posledního okamžiku. Teď mi končí maximální doba studia.

Mám možnost studium dobrovolně ukončit a nebo se nechat vyhodit. Školitelka mi řekla, že by bylo lepší kdybych doktorát dobrovolně ukončil. To to nemohla říct dřív? Teď mi to řekl i její šéf.

V čem by to komu pomohlo? Mám dojem, že by to pomohlo akorát školitelce a dalším, aby nevypadali v očích někoho ještě výš blbě.
Já už na tom blbějc být nemohu. Věnoval jsem se výzkumu zezačátku za mizerných 4600Kč měsíčně. Posledních 5 let jsem pak pracoval na tom 8 hodin denně zcela zdarma. Hloupý nejsem. Publikace mám jen jsem je publikoval na konferencích, které mi školitelka doporučila a netušil jsem, že to jsou blbé konference.

Mám teď udělat co mi říkají? A jen vyplnit formulář o ukončení studia? Nebylo by lepší udělat pravý opak? Školitelka mě vyhodí a půjde ke svému šéfovi na kobereček to vysvětlit. A možná i ten pak někde bude vykazovat vyhozené studenty a neudělá pak dobrý dojem.

A kdyby mě náhodou nevyhodili a pustili do 10. ročníku doktorského studia, tak budu mít jen pár měsíců na obhájení dizertace, ke které potřebuji publikace, které nemám.

Teoreticky, kdybych nějak fejkoval, že publikace je na cestě, což už všichni vědí, že není, tak bych to mohl dotáhnout na nevyhození hned, ale až na vyhození u obhajoby před komisí.
Vůbec to není příjemné, ale aspoň bych mohl komisi říct, jak moc blbě je u nás na škole/ nebo na katedre usporadane doktorske studium.

No tahle snaha asi nevede k ničemu. To by musela stavy vyhozených studentů sledovat řada novinářů a muselo by to někoho zajímat, aby se někdy něco změnilo. Ale mám se tolik snažit? A když se nebudu snažit tolik, tak mám se vůbec snažit?

To už bych mohl rovnou udělat, co mi říkají a jen si studium ukončit na studijním oddělení.
 Radovan Muž34  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.09.2021 13:36:04
Neřeš coby-kdyby a dělej co můžeš. To, že ti končí max. doba studia je co vím v očích státu (placení ZP, SP), ne automatický vyhazov.

Vysvětli to někomu výš, než je šéf tvojí vedoucí, ideálně rektor uni. Je ti 34, tak se seber, zjisti co můžeš ovlivnit a co ne a zaměř se na to, co můžeš změnit.

Good luck.
Smajlík  ouinsad
19.09.2021 12:44:45
Požádej sám o ukončení studia a zároveň se opět na doktorát přihlas, nech si uznat splněné zkoušky, své výsledky publikuj v časopisech dle požadavků oboru. Budeš v podstatě kde jsi teď, jen s tím rozdílem, že už tě nebudou chtít vyhodit.
V případě, že nechceš zůstat ve vědě, můžeš se na studium vykašlat. Většina zaměstnavatelů dá stejně přednost znalostem a schopnostem (které jsi snad nabyl i když nebudou završeny obhajobou) před titulem.
Smajlík  Doktorka
19.09.2021 10:52:11
Ve 34 se jebat devátým rokem s PhD.
Bych se mohla.
Spíš se divím, že tě to nepřešlo dřív, ale hádám, že jsi u toho i pracoval?
Smajlík  Zrzavá Bestie Žena69 Kategorie
19.09.2021 02:52:06
Nevzdávej to. Máš už státnice, chybí tedy "jen" disertačka.

Máš nějaké publikace (tj. články v odborných časopiech nikoli abstrakty na konferencích)?
Víš, co napsat do disertačky? Nemůžeš hledat konzultanta mimo školu? Nemůžeš článek podat a vykázat u obhajoby aspoň jako "submitted"?

Jaké mají argumenty pro to, že to máš ukončit? Jak píšeš, vyhození bude ostuda i pro ně.

Novinářům můžeš dát tip, sami si tohle nevyhledají. Tvou komisi u obhajoby to asi příliš zajímat nebude, ale mohlo by to zajímat akreditační komisi.

Dost pochybuju, že 10. ročník existuje - museli byste mít dokrotát na 5 let + 5 let prodlužovat, tak jak to je? Bývá to 3-4 roky.
 nevymýšlíš si
19.09.2021 02:28:29
zjevně jsi nekomunikoval, nenechal si poradit, neměl jasný program a postup. Za ta léta jsi nevykonal nic. Nemáš dizertační práci nemáš ani pojem o čem by měla být, přitom jsi na ní mohl pracovat už v průběhu mnoha let.

TADY NENÍ RADA.
Mno 9 let jsi se něco učil, ano. Nemám slov. Ta vina je evidentně tvoje.
 Quakie Muž75 Kategorie
18.09.2021 22:50:40
Najdi si práci a na doktorandatůru se vyser ať tě vyhodí sami. Ztracený čas který jsi si mohl vybudouvat nějakou pozici v oboru a vydělat spoustu peněz. Takhle budeš začínat ve svém věku prakticky od 0
 LADI Muž41 Kategorie
18.09.2021 21:58:47
Třeba expřítelkyně dopadla podobně, jen po čtyřech letech. Přístup přesně jak bylo psáno, ale faktem je, že ona si za to mohla minimálně částečně i sama.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
18.09.2021 21:36:58
> Radovan
> ... jen si studium ukončit na studijním oddělení.

NE! Bojuj až do konce!

Pozastavuji se ale nad tím, že doktorandské studium je devítileté. Myslel jsem si dosud, že doktorandské studium je TŘÍLETÉ.

V roce 1997 jsem na FJFI ČVUT úspěšně dokončil (pětileté) inženýrské studium (obor matematické inženýrství). Nabízeli mi pokračovat ve studiu doktorandském. TŘÍLETÉM. Plus bych dělal asáka za závratných 6500 kč/měsíc.

Odmítl jsem, a to proto, že s rodiči a bratrem jsme potřebovali vyřešit bydlení. Začali jsme svépomocí stavět domek. Takže jsem místo další akademické kariéry šel dělat programátora do komerční sféry. Byly i takové měsíce, kdy jsem jako programátor v Praze měl výplatu větší, než v Jihlavě otec, matka a bratr DOHROMADY. Bez mých peněz bychom domek nepostavili.

Když čtu tvojí zpověď, tak si říkám, že jsem měl vlastně kliku. Akademický kafemlejnek (publikování)? Utopil jsi devět let života a celé snažení má být k ničemu?

Proto to dobojuj až do konce. Šance je malá, ale třeba školitelka i škola dopadnou, jako vítězstvím si jistí útočníci ve Stalingradu.
 rvin
18.09.2021 19:13:40
Promiň, ale tohle fakt nepochopím. Je ti 34, máš diplom z ČVUT, věnuješ se nějaké disciplíně skoro 15 let a čekáš, že ti někdo měl říct, jestli je tvoje téma, výzkum a časopisy ve kterých publikuješ dobré? Na co ti to studium vůbec bylo?
 HolkaZČVIT
18.09.2021 16:15:04
A fakt! Ma zaujíma, že za celú dobu existencie tej školy máš taký problém jedine ty. Alebo je teda ten problém v tebe samotnom.
Smajlík  Fajnšmeker1989 Muž32 Kategorie
18.09.2021 12:36:43
To tě jako ve svých 34 letech živí rodiče? Styď se a jdi raději makat!
Smajlík  Iceman1988 Muž33 Kategorie
18.09.2021 12:18:10
Co jsi dělal 9 let na škole?
 Alkedos Muž69 Kategorie
18.09.2021 09:44:32
Já dělám Frézaře, mám 4 roky střední a beru 35k čistého měsíčně.
Vážím s chytrých lidí, co na sobě makají. Život, ale není jen škola.
 Blbost87
18.09.2021 09:40:54
Ja sa ťa teda pýtam: V takýchto "nejasných" podmienkach si dokázal byť deväť rokov bez toho, aby si sa dopátral odpovede?!
Ja by som v takýchto neistých podmienkach nedokázal normálne fungovať. Takže môj názor je taký, že tak trochu si si o to koledoval. Teraz môžeš tak hľadať ešte viac "zastrčenejšiu školu", na ktorej by si sa mohol akože uplatniť.
 Fajnšmeker1989 Muž32 Kategorie
18.09.2021 09:06:17
https://debaty.net/discussions/2877631-co-si-myslite-o-umelcich
https://evasvobodova2.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=606183
Smajlík  yarda1
18.09.2021 08:34:31
Slyšel jsem o komsi kdo obhájil kandidaturu, že vymyslel nějaký vzorec a doktorát, že dokázal, že ten vzorec nefunguje.
Můžeš prozradit (nebo aspoň naznačit), čeho se ta práce týkala a jaký přínos pro společnost by měla?
https://debaty.net/discussions/2873671-degenerace-a-la-usa#r2873674
https://1url.cz/eKVay
Smajlík  yarda1
18.09.2021 08:12:00
Co na to říct? Snad jen to, že se mi potvrzuje, že studium na vysoký škole je na hovno. Máš můj obdiv, žes to dotáhl tak daleko, mě to totálně vytáčí už na bakalářskym studiu...
 Vypasená Xena
18.09.2021 08:03:05
Je zvláštní, že rozvíjíš toto téma na fóru plném zakomplexovaných a nevzdělaných zmrdíků, ze kterých nejmíň polovina nemá ani maturitu.
Smajlík  skřítkové
18.09.2021 02:15:33
Doktorát je na některých ústavech jako boj s větrnými mlýny. Mně řekli pá pá po 7 letech. Taky nejasné podmínky, nulová pomoc a iniciativa vedoucího pracoviště, školitele i garanta. Převažovali si mě jak horký brambor. Žila jsem jen ze stipendia, později mě vzali na krásný úvazek 0,1. V práci jsem bývalá i 12 hod denně, občas i v sobotu. Abych slušně vyžila s penězi, musela jsem k tomu ještě brigádničit po večerech. Zkoušky jsem měla všechny, dizertační práci jsem měla rozepsanou, ale stále měnili podmínky toho, co má být jejím cílem. Zadání bylo velice obecné, nikdo mi nic neřekl. Publikace jsem si vybojovala. Kolikrát jsem musela zjišťovat podmínky publikování přes známé na jiných oborech, všude se vecpávat. Jednou jsem se náhodou dozvěděla, že chtějí část mých výsledků publikovat aniž by mě uvedli jako autora či spoluautora! To mě namíchlo nehorázně.
Když jsem něco vymyslela sama, v 90% případů mi k tomu neposkytli podmínky (finance, spolupráce s jinými pracovišti atd.). Spoustu času jsem věnovala práci pro ně mimo oblast mé disertační práce. Když jsem nesla na studijní papír o ukončení, řekla mi referentka, že si nepamatuje, že by na tomto pracovišti někdy někdo úspěšně dokončil doktorské studium. Teď tam mají další holku, je tam 3. rok a prý se studium nese v podobném duchu. Chudák. Ale zase aspoň měl člověk nějakou slušnou praxi v oboru, i když teda za almužnu.
Naštve to, ale asi bych být tebou upozornila na špatnou organizaci studia minimálně proto, ať na tom další chudáci nejsou podobně. Já jsem to neudělala a je mi to líto. Bojuj do posledních sil, já to neudělala a doteď si to vyčítám.
Smajlík  Krystalka
18.09.2021 01:50:26
Ja bych to zkusil dobojovat.
Smajlík  Mos
18.09.2021 01:48:07
Souhlas s Květákem, a než si troufneš na maturitu, tak ti doporučím procvičit pravopis, ty doktoráte.
Smajlík  Dáda
18.09.2021 00:57:07
0/10
Vlhke sny. Zkus zacit maturitou.
 Kvetak
18.09.2021 00:20:46
Takže to u vás na škole nikdo neprojde, když nejsou dané procesy? Kolik procent studentů vyhodí? Nebo máš tenhle problém jen ty?
 Reynard Muž25 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk