Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1177887, vloženo 17.09.2021 11:39:00 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Sbírám všechno, co se dá prodat
Dobrý den, měl bych velice zvláštní otázku. Je tady někdo, kdo má stejnou "úchylku" jako já? Sbírám skoro všechno, co se dá nějakým způsobem využít, nebo prodat. Ať už to leží někde venku, u popelnici nebo dokonce například ve velkoobjemovém kontejneru, beru to. Od věcí, které se dají prodat ve sběrně (železo, měď, mosaz...) až po věci, které se dají prodat na různých bazarech (oblečení, knihy, časopisy...).

Neptám se, jestli je to normální. Ptám se, jestli tady někdo dělá něco podobného.

Za každou odpověď budu velice rád!
 SberatelVseho Muž20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
18.09.2021 08:11:42
Já zase sbírám dioptrické brýle. Čím mají silnější skla, tím víc mě baví se přes ně koukat.
 Martin2
18.09.2021 00:03:06
Škoda že nesbíráš psí hovna z chodníku. To by bylo super kdyby to někdo sbíral.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
17.09.2021 22:43:54
Mně u toho vysloveně vadí něco, co může ještě dobře sloužit, jen tak vyhodit a vystavit znehodnocení. Často bych ocenil, kdyby si to někdo vzal i zadarmo, jen kdybych věděl, že to ještě k něčemu bude, nelíp když to někomu udělá radost.
A knihy taky sbírám, ty staré... naštěstí jsou tu a tam knihobudky, tak se tam zase dají dát ty, které už mi jen zabírají místo. Ale je jich málo.
Ve Švýcarsku jsou (nebo aspoň dřív byly) takové výměnné klece či co, obvykle na konci linek MHD, kam se dobré věci dají dát a zase odtud vzít. To by mělo být i u nás.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
17.09.2021 22:31:32
Taky. Asi dvakrát jsem se podíval do kontejneru na papír, jestli tam nebudou nějaké autokatalogy, ale nebyly.
Smajlík  Frank Drebin Muž39 Kategorie
17.09.2021 14:06:53
Taky máme u nás na dědině jednoho takového syslitela věcí :-D má věci poházené po pozemku, v baráku, v garáži a pak má i obří dílnu (sklad), která je taky plná. Bere vše co najde.
 NJND
17.09.2021 12:21:25
Taky sbírám lecos, co se dá použít. Ne prodat - obchodování jaksi nepatří do mého stylu života. Ale rád si opravím to, co opravit jde, abych nemusel kupovat novou věc, rád znovupoužiju, co se dá použít.
A když už mám takovou opravárenskou a tvořivou dílničku, tak se mi hodí nějaká zásoba materiálů. Je lepší mít v dílně zásobů šroubků a hřebíků různých velikostí, různých součástek, materiálů apod. a když něco z toho potřebuju, tak pro to jenom sáhnout, než pokaždé běžet do obchodu.
Má to ovšem svůj rub - taková zásoba zabírá nějaké místo, vyžaduje nějakou péči, aby byla uspořádaná a dalo se najít, co je zrovna potřeba.
Takže to chce najít nějakou vyváženost, co ještě uchovávat a co zlikvidivat, i když možnost znovupoužití není úplně vyloučená. No a s tím mám někdy problém...

Ono by nebylo špatné mít nějakou databázi lidí, kteří to mají podobně, aspoň těch, co nežijou moc daleko, a moct si podle potřeby takové materiály vyměňovat.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
17.09.2021 11:59:39
O mě to manželka říká taky, ale není to pravda. Já "nenakupuju" v popelnicích, jen prostě nevyhazuju věci, které by se mohly ještě hodit. A nehodlám to prodávat, ale spíš že to užiju já.

Ale vše má své hranice, viděl jsem v televizi chlapa, který už ty krámy neměl kam dávat, měl toho plnou zahradu, dvůr a už to dával i na střechu. V té televizi bylo proto, že si na něho stěžovali sousedi. Takže já jsem odpůrce konzumního přístupu (kup, použij, zahoď, kup...), ale chce to s rozumem.
 nemo33 Muž49 Kategorie
17.09.2021 11:47:57
Moje rodiče mají doma taky takové malé vetešnictví a pak se to tady hromadí a hromadí ..
 Česká Afrodita Žena21 Kategorie
17.09.2021 11:47:55
jako děcko jsem dělal podobné alotria. naštěstí to ze mě tata vymlátil
 Nadržený panic Muž21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk