Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1177670, vloženo 14.09.2021 15:45:45 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak se tvoří hormony?
Přeci to nevznika jen tak, od nekud se to musi vzit kde a z čeho se to vytvari?
 Hshsjs Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.09.2021 20:21:50
Velice (extrémně) zjednodušeně:

Hormony jsou velice složité a komplexní chemické sloučeniny na bázi bílkovin/aminokyselin - co to znamená? Hormon není žádná magická esence je to pouze molekula, která se dá vyrobit i v laboratoři (synteticky).V těle jsou hormony vyráběny orgány, které nazýváme endokrinní žlázy, každá tato žláza vyrábí vlastní druh hormonů, a protože naše tělo potřebuje různé hormony na různé operace, tak máme i spoust různých endokrinních žláz, které dohromady tvoří takzvaný endokrinní systém.

Tyto žlázy, fungují tak, že jsou jim dodávány živiny, v podobě cukrů, tuků, minerálů a podobně (to jsou velice jednoduché chemické sloučeniny, něco jako stavební materiál), žláza tyto materiály velmi složitými procesy spojuje dohromady a vyrábí z nich mnohem složitější látky a těmi jsou právě hormony.

Žláza je přímo napojená na oběhový systém (krevní oběh) a tyto hormony jsou do něj vyplavovány, a proudí po celém těle pomocí krve.

Co hormony dělají potom?

Buňky našeho těla, mají takzvané receptory (představ si to jako zámek, každý zámek je jiný a dokáže ho odemknout pouze jeden specifický klíč), A každá buňka našeho těla funguje prostě podle svého základního určení a to se nedá jinak změnit a právě pro to tyto receptory má, aby se její chování dalo změnit ale aby to bylo zabezpečeno tak aby se to dalo změnit pouze pokud je to opravdu žádoucí. Například buňky příčného svalstva (svaly které můžeš ovládat) mají v sobě naprogramováno jak často se mají samovolně obnovovat a dělit a za jakých okolností.

Když v buňkách existují tyto "zámky" je k nim potřeba "klíč" a klíče jsou právě ty hormony. Jak hormon koluje tělem, náhodně se chytá na receptory buněk a čeká až se chytí na receptor, který je k němu určený. Pro příklad, znovu svaly. Mužský pohlavní hormon zvaný testosteron koluje krví a zrovna našel správný zámek na receptoru příčné svaloviny ve tvé ruce. Buňka nyní po interakci hormonu a receptor spolu začali interagovat a spustili kaskádu řetězových událostí které na sebe všechny navazují a mají poměrně stálý postup. Tahle série událostí zapříčinila to, že tahle konkrétní buňka podstoupila změnu své funkčnosti, nyní začne spotřebovávat mnohem více energie, začne mnohem rychleji a častěji podstupovat svůj buňečný cyklus, zesílí a začne se mnohem častěji rozmnožovat.

Takových buněk ve tvé ruce jsou miliardy, a většina z nich prošlo touto hormonální změnou. Jaký je následek? začnou ti mnohem rychleji růst svaly v ruce (začneš nabírat svalovou hmotu). Ale zároveň budeš muset být schopný pohánět energií takový nárůst svalové hmoty a budeš tedy muset do svého organismu vpravovat více živin (více jist, a hlavně bílkoviny (proteiny), protože ty jsou základním stavebním materiálem pro buňky a většinu jejich organel).

Stalo se ti někdy třeba ve škole že někdo dokázal odemknout cizí skříňku svým klíčem? Bylo to proto, že shodou okolností jeho klíč byl dostatečně podobný originálnímu klíči dané skříňky na to ab
Smajlík  Cthulhu Muž18 Kategorie
14.09.2021 17:06:18
q-lol-q: K tomu není důvod. Nebo je ti snad taky líto lidí, kteří nemají rakovinu? Lidí, kteří netrpí nevyléčitelnými bolestmi? Lidí netrpících depresí? Lidí bez zohaveného obličeje?
 Svitavy čaj čaj čaj
14.09.2021 17:00:50
To je mi tech slusnych a inteligentnich lidi dost lito.
 q-lol-q Muž38 Kategorie
14.09.2021 16:52:52
Takže je nepodstatné, co v sobě mají nějací podřadní burani. Podstatné je, co v sobě máme my, slušní a inteligentní lidé. My v sobě máme orgány, kosti, svaly, tuk, krev apod., ale ani jeden hormon.
 Svitavy čaj čaj čaj
14.09.2021 16:49:19
Hormony tvoří burani. Napřed ty hormony vyrobí a pak si je implantují do těla. Dělají to proto, aby mohli sebepohrdavě a sebenenávistně zesměšňovat sami sebe.
Inteligentní a slušný člověk v sobě žádné hormony nemá. Inteligentní a slušný člověk má autentické názory a autentické city. Burani místo toho v sobě mají hormony.
 Svitavy čaj čaj čaj
14.09.2021 16:28:28
musíš hezky papat
 Odpočinek Muž52 Kategorie
14.09.2021 15:55:51
Tady je odkaz na jeden soubor, kde je to popsáno:

https://1url.cz/FK3be
 leonardo da vinci Muž45 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč