Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše
uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu
ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat
veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš,
aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj
si ji ZDE !
|
a co výsledky voleb? Nebylo by vhodné je falšovat taky? ANO jasně vyhrává a po výhře - po volbách se změní celé politické spektrum. Mělo by se prosadit, že každá ale KAŽDÁ politická strana by si na sebe měla vydělat sama a NEMĚLA by mít podporu od státu (vlády). tak jako tomu je v netotalitních zemích! ANO se o stát a vládnutí stará skvěle a žádná jiná nemá šanci ji aspoň jen vyrovnat.
|
|
Se statistikama se vždycky dost čarovalo, ale za poslední dva roky je to teda brutální. Viděl jsem tolik naprosto nesmyslných statistik nebo přinejmenším naprosto nesmyslných závěrů z těch statistik vytvořených, že mi z toho už fakt šla hlava kolem. Většina měla zjevně lidi k něčemu přimět. Ale o některý z nich se bohužel opíraly i různý fatální rozhodnutí vlády. V zájmu zachování svýho duševního zdraví jsem to raději přestal sledovat.
|
|
Volební průzkum=volební model,odhad. Volební průzkum≠statistická informace. VP je tedy pouze odhadem na určitém a malém vzorku dotazovaných.
|
|
To už je na dotaz pro Prchala, který to vymýšlí. :-)
|
|
Alda: napsals- Odpověď na tvou otázku: má to posloužit k ovlivnění veřejného mínění. --- Otázka ale je, jakým způsobem má být míněný konkrétní "skupiny" obyvatel ovlivněno. Např. co se týká těch předvolebních průzkumů, tak je otázka, zda takový průzkum (nvíc zveřejňovaný každý měsíc) může být ve prospěch např. ČSSD nebo KSČM. Prootže např. část potencionálních voličů ANO si může pomyslet - nepůjdu volit, protože to vyhrají i bez mého hlasu. A naopak část potencionálních voličů ČSSD si může pomyslet, že tam jít musí, protože je potřeba "přispět" k tomu, aby byl volební výsledek přes 5%.
|
|
leonardo da vinci: průměrná mzda je termínus technikus. Slouží pro výpočet dalších ukazatelů, na základě kterých se řídí úřady, případně investoři. Další ukazatele ohledně mzdy jsou třeba kvantily. To co uvádíš ty, to je např Q(33%). Také se divím, že média pracují s aritmetickým průměrem (ořezaným tuším o horní a dolní 1%) na ne s půl kvantilem,tj. medián Q(50%), to by bylo pro lidi více vypovídající. Tady je zajímavý článek, kde je jednoduše vysvětleno, jak se zveřejňuje prakticky falešně nízká inflace: teď na to nelze kliknout, najdi na seznam zprávy: Proč je inflace v Česku ve skutečnosti 6 % a proč to ČNB nesmí přiznat Odpověď na tvou otázku: má to posloužit k ovlivnění veřejného mínění.
|
|
|