Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1166787, vloženo 04.05.2021 14:51:10 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Srovnávání s ostatními mi zničilo život
Pro změnu se nechci svěřovat s žádným problémem, ale obrátit se lidem kteří si prožívají něco podobného a pomoci jim aby nedělali stejné chyby jako já.
Myslím že hodně mladých lidí má podobné trápení a doufám, že aspoň pár nešťastníků přesvědčím, aby se tomu vyvarovali.
Vždycky jsem měla dost nízké sebevědomí. Byla jsem jako dítě celkem ošklivá, nedostalo se mi úplně nejlepší výchovy a ostatní děti a ani dospělí mě moc nemuseli. Asi v 10 jsem si všimla, že mi celkem jde škola a všimla jsem si, že si samými jedničkami můžu kompenzovat své vady a nízké sebevědomí, alespoň u dospělých. Upla jsem se na učení a měla jsem docela dost úspěchů, vyhrávala různé soutěže a byla jednou z nejlepších na osmiletém gymplu. Po nějaké době se mi začalo dařit trochu lépe i v ostatních věcech, ale ten pocit že nejsem dost dobrá nezmizel. Čím víc úspěchů jsem měla, tím víc jsem měla pocit že to nestačí, že musím být ještě lepší, zakazovala jsem si koníčky, kamarády, vždycky když jsem se neučila nebo nepracovala jsem měla výčitky svědomí. Vždycky se našel někdo, kdo byl v něčem lepší než já a měla jsem kvůli tomu obrovské mindráky. Zvyšovala jsem si laťku a tempo až do třeťáku na vysoké, kdy se ve mě po rozchodu s klukem něco zlomilo. Nedokázala jsem se soustředit na učení ani 15 minut, nezvládala jsem si ani dojít na nákup nebo vyprat prádlo. Úplný burnout kombinovaný s pocity zbytečnosti a méněcennosti, které se ve mě hromadily léta a najednou tak zesílily, že jsem začala přemýšlet o sebevraždě. Následovaly dva roky trápení, kdy jsem se postupně musela dávat zase dohromady a vyléčit se z deprese, prakticky jsem za tu dobu nic nezažila ani ničeho nedosáhla, úplně jsem proflákala dva roky života. Nakonec jsem se uzdravila, se zpožděním dostudovala a mám teď celkem fajn a spořádaný život. Přesto mě velmi mrzí, že jsem si úplně zbytečně zničila mládí svým nízkým sebevědomím a mrzí mě, když tady každý den čtu zpovědi mladých kteří si nevěří, nemají se rádi, přehnaně se srovnávají s ostatními. Je jedno jestli jde o školu, vzhled, úspěchy u opačného pohlaví, peníze.. Neříkám, že by člověk na sobě neměl pracovat a snažit se být každý den trochu lepší. Ale pocity méněcennosti a mindráky vás od toho cíle jen oddálí a postupně vás zničí. Nedokážu vám poradit, jak tyto pocity vytěsnit z hlavy, ale budu ráda, když se zamyslíte nad mými zkušenostmi a pokusíte se najít nějaký způsob, jak se těmto myšlenkám vyhnout a při nejmenších náznacích deprese vyhledáte pomoc. Je to obrovská škoda promarněného času a možností, ale bohužel si to hodně lidí uvědomí až v dospělosti. Vím že to zní jako fráze, ale opravdu nic na světě není důležitější než zdraví, i to psychické.
 Nguyenka Žena28  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
04.05.2021 20:26:24
To se stává, když chceš žít život někoho jiného. Nepodaří se. Přehnaný perfekcionismus je též špatný, nikam tě to neposune. Musíš vykonat jen to, na co máš sílu. Nebo postupovat krůček po krůčku. Když ti nevyhovuje si hned nastavit vysokou laťku. Každému bylo dáno tolik, kolik unese.
 Aphrodite
04.05.2021 20:17:00
Skvělá a inteligentní zpověď pro každého kdo má nebo míval stejný problém. Toto by se mělo tesat do kamene.
Smajlík  Jen já
04.05.2021 15:42:36
No a to si zober, že veľká časť mladých mužov s podobným problémom môže o "po rozchodu" iba snívať. Je veľmi ľahké mať sa rád, keď ti to stále niekto dáva najavo, oveľa ťažšie, ak ti dávajú najavo opak. Týmto skús niečo poradiť.
Napriek tomu, s hlavnou myšlienkou sa dá súhlasiť.
Smajlík  ctjb tvl dpc Muž34 Kategorie
04.05.2021 15:08:57
Konečně něco pozitivního a normálního na téhle zpovědnici :-)

Já si už tři roky procházím derealizací, na kterou se nalepila deprese, ale cítím se mnohem líp než dříve a snažím se na sobě pracovat, i když zatím teda ještě moc nežiju :-D
 KLGGPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk