Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1160628, vloženo 01.03.2021 18:38:30 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Lego je rasistické a plné stereotypů
Jedna z nejznámnějších hraček na světě - stavebnice Lego je až neuvěřitelně rasistické, nedostatečně rozmanité a navíc podporuje ty nejhorší předsudky a stereotypy.

Téměř všechny figurky mají žlutou barvu pleti. Není jasné, zda to má představovat bílou či asijskou rasu, každopádně jsou velmi homogenní.
Právě u hraček pro děti je nutné mít co největší rozmanitost. Děti se musejí naučit, že nejsou normální běloši a až pak ostatní.

Dále jsem hovořil o stereotypech. Například figurky dělníků jsou vždy muži. V jedné stavebnici, v níž je téma policie se sice vyskytovala figurka policisty s tmavou pletí, ale jinak byly opět všechny mužské. Chce snad Lego říct, že ženy nepatří do policie?
Ale můžeme i opáčit - i vězeň byl muž. Chce snad Lego popírat, že i ženy páchají kriminalitu? Bude Lego někdy prodávat například figurku černé policistky?

Pokud už se v Legu ženské figurky vyskytují, obvykle surfují, jezdí na kolech, venčí psy apod. Chce tím Lego říci, že ženy jsou neschopné vykonávat normální zaměstnání?
Taktéž si povšimněme, že všechny figurky jsou štíhlé. Nevyskytuje se žádná obézní. Jakoby snad obézní byli lidé 2. kategorie a nepatřili do normální společnosti. Nevidomého si sice můžete vytvořit z normální figurky s brýlemi a dát jí bílou hůl do ruky, ale proč se například v minifigurkách nevyskytuje už od začátku?
 Ministr tolerance Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
02.03.2021 11:48:25
Tak to rád slyším.
 sire rasista
02.03.2021 10:28:02
Jedna postavička policisty je tmavé pleti, což vyjadřuje, že ženy nepatří do policie :oDDD. Super logika.
Smajlík  Bavíš idiote
02.03.2021 06:29:06
Já jsem vždycky musela mít zdi baráků ve stejné barvě. Všechny jsem tím dost štvala :D
a běž do háje
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
01.03.2021 19:14:37
Já měl jako malý českou Chevu, tam byly akorát tmavé vlasy (krátké a dlouhé), kšiltovky, čepice a helmy. Zbraně jsem si dělal ze špejlí a k tomu jsem postavil červenobílý hrad.

Snad tím nebyla ovlivněná má sexuální orientace...
Smajlík  Jackie Stewart Muž23 Kategorie
01.03.2021 19:10:16
V podstatě bych si dovolila nesouhlasit, se všemi odstavci ... ale proč bych to dělala? Je to hračka. Když jsem si s legem hrála já, zajímalo mě akorát, jaké kostičky poskládat na obvodovou stěnu domu. Ale pokud jsou dnešní děti jiné a přemýšlí při tom nad rasismem...
 kokoska94 Žena26 Kategorie
01.03.2021 18:50:10
Existuje asi milion figurek policistek a stavitelek a řidiček náklaďáků a potápěček. Teďka nedávno jsem byla u synovce a viděla jsem to.
A spíš vypadají všichni tlustý než hubený, ne?
Vím, že je to troll, ale pěkně nedomyšlenej, tak jsem měla potřebu se vyjádřit.
 Whisqui

Asko-nabytek.cz

Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk