Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1160550, vloženo 01.03.2021 00:42:02 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nejabsurdnější vládní nařízení
Tak nám vláda zase ukázala, že je ve vymýšlení fašistických šíleností a v týrání českého národa vskutku kreativní. Když něco rok nefunguje, budeme to dělat ještě víc a déle.

Navrhněte tři nejabsurdnější opatření proti koronaviru, které vláda za ten rok předvedla. Vím, že to bude těžký a náročný výběr, ale pokusíme se tuto složitou zkoušku podstoupit.
Já za sebe navrhuju tuhle super trojku:
1) Zakrývání dýchacích cest ve venkovních prostorech pro dospělé i děti.
2) Zákaz sportování, cvičení a uzavření sportovních či dětských vnitřních i venkovních zařízení.
3) Omezení otevírací doby obchodů a úřadů.
4) Zákaz provozu maloobchodních kamenných prodejen.

Aha, to už jsou čtyři, tak radši skončím a přenechám iniciativu dalším.
Ale nemohl jsem si pomoci, učím se počítat a být systematický jako současná vláda.
Závěrem, zakázat lidem normálně dýchat a sportovat na čerstvém vzduchu, jistě podpoří jejich zdraví a imunitu. Společně s dlouhodobou izolací dosáhneme nejlepšího stavu fyzické i psychické připravenosti českého národa na nejhorší.
Takhle se na tu epidemii musí! Jsem rád, že máme v čele státu i zdravotnictví samé odborníky a profesionály, kteří vědí, co dělají.

Držím palce, společně to zvládneme !!!
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
01.03.2021 18:21:52
"Zákaz zpěvu - už to tu někdo psal? "
Hodislava

Ještě že mám hned za humny Zemi krále Miroslava ;)
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
01.03.2021 09:21:30
Zákaz zpěvu - už to tu někdo psal?
 Hodislava Žena42 Kategorie
01.03.2021 09:16:07
Co je dost podstatný ekonomický faktor je to, že v nouzovém stavu je možné provádět státní zakázky bez výběrového řízení.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
01.03.2021 09:14:36
Za přehnané považuju to opatření - zákaz pohybu venku od 21 h. do 5 hodin. Myslím si, že to bylo/ je omezení zbytečně přehnané a že stačilo od 22 h. do 4 hodin.


Poznámka na okraj:

Kdyby někoho bavili konspirační teorie, tak zdůvodnit teorii, že pomocí vládních nařízení jsou cíleně likvidovány provozovatelé malých obchodů, by nebylo zas tak složité.

Např. tak, že čím víc zboží by bylo prodáváno přes velké hypermarkety, tím víc by si mohli manažeři velkých hypermarketů určovat dodavatelksé podmínky - především nákupní ceny nebo dobu splatnosti.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
01.03.2021 08:38:41
Chapu, ze sam sebe rad ctes, ale nauc se aspon pocitat do tri, prosim Te.
 q-lol-q Muž38 Kategorie
01.03.2021 07:50:49
Jsou věci, které taky nechápu, ale už vůbec nechápu lidi jako si ty! Všichni nadávají na vládu, omezení..., ale vše pramení z lidí. Kdyby nic vláda neudělala lidé budou chcípat na ulici před špitálem.
 IceBox
01.03.2021 07:50:47
Matouch ma pravdu 02:32. Je hloupost predpokladat, ze respirator sam o sobe znamena 100% ochranu, ale ochrana to je a je to soucast prevence. Taky jsme v praci meli nakazeneho a nestihl nakazit nikoho, ac je taky v kanclu s nekolika lidma. Respiratory v praci mame povinne uz davno a myslim, ze to je dobre a nikdo kvuli tomu nebreci ani nema potrebu to sabotovat.
Smajlík  methyl
01.03.2021 07:42:32
Jenže ono to nefunguje, protože na to lidi serou, ty skopová hlavo. Ať tady bude vládnout kdokoliv, vždycky to bude o lidech a jejich disciplinovanosti. Ale na to tvé mozkové kapacity nestačí, abys to pochopil. Jsi jen průměrný čecháček, co by jen ochcával. Takové bych hnal svinským krokem.
 bič a pryč
01.03.2021 07:05:33
matouch3: ten hlavní problém není, že někteří opatření nedodržují (a zdaleka to není tak masové jak se tvrdí), ale že jsou opatření zcela chaotická...
---
Ne, přesně naopak. Je to v každém jednotlivci. Abych nepřispíval do statistik, dodržuji i co nemusím. Chaotická rozhodnutí vlády mě tak neovlivňují. Nepotřebuji čekat až mi vláda přikáže nosit roušku všude v zástavbě. Prostě ji nosím. Kdyby byli všichni zodpovědní a nečekali, co jim vláda přikáže, nebo spíš jak to obejít, jsme na tom o mnoho lépe.
Je mi líto, že ti zavřeli plovárny. Méně alibismu a více... chtěl jsem napsat rozumu, ale dodržuj ta opatření
 matouch3 Muž49 Kategorie
01.03.2021 05:10:25
matouch3: ten hlavní problém není, že někteří opatření nedodržují (a zdaleka to není tak masové jak se tvrdí), ale že jsou opatření zcela chaotická a z velké části neodůvodněná. Dále jsou opatření prezentována vládou, která nemá důvěru a lidmi, kteří jsou finančně zabezpečeni, různými exhibicionisty, kterým dělá dobře mediální publicita, teoretiky na teplých místech v úřadech a univerzitách a nějaké přerušení podnikání je jim ukradené. Čest výjimkám.

Omezení individuálního sportu a pohybu na katastr obce je už přímo neuvěřitelná prasárna a k označení fašistická nemá příliš daleko.
Jestliže se současně nebude řešit sitace ve velkých podnicích (snad ani nemám na mysli na nějakou dobu zavření ale přísné dodržování hygienických pravidel uvnitř, kde je dlouhou dobu soustředěna masa lidí), tak je vše zbytečné. A narvané MHD je rovněž problém. O nedostatku vakcín, problémech při zavádění nových léků ani nemluvě. Ale problémem opravdu nejsou procházky na čerstvém vzduch a sport. To právě naopak.
 Charles Muž49 Kategorie
01.03.2021 03:38:38
Pokud se nepletu, tak jsem v celém tom vládním elaborátu nenašel žádnou výjimku z nošení respirátorů při sportu na venkovních hřištích (pokud je nezavřou).
Takže máme sportovat v respirátorech? I sami na hřišti?
Aha.
Co na to lékaři a jejich přísaha? Pokud nic, tak patří také viz níže.

Opět můžu jen zopakovat, že současná vláda i její poradci patří do vězení, se zabavením majetku. A ve vězení jít fyzicky makat do uranových dolů, aby odčinili své zločiny.
Samozřejmě v respirátorech a na doživotí.
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
01.03.2021 03:05:25
Sta67: kdyby lidem stačilo říkat věci normálně jak jsou, žilo by se v Čechách jinak. Jenže jak se všechno obechcává, nařízení musejí být přísnější než je třeba a tohle je výsledek. Nestačí říct aby nikdo nesedal za volat ožralý, a kdyby bylo v zákoně povolené pivo po obědě tak jezdí do hospody i notorici, tak se to jusí zakázat úplně, i když je to blbost a člověk si pak nesmí dát před jízdou ani kompot nebo margotku. Tohle je stejný princip, lidem nestačí říct aby na sebe neprskali, nestačí jim říct noste roušky, no tak se holt musejí zavřít doma a protože by se při kontrolách vymlouvali, nařídí se pro všechny nosit u sebe nesmyslný papír.
 Evžen Huml Muž68 Kategorie
01.03.2021 02:46:22
Evžen Huml: Ještě absurdněji pak vyznívá fakt, že v rámci boje proti koronaviru zavřela většina kopírek.
 Sta67 Muž28 Kategorie
01.03.2021 02:44:34
"Muade, kde žiješ? U nás se doba úřadů naopak rozšiřuje: https://www.praha7.cz/upozorneni-zmena-oteviraci-doby-uradu/ "
matouch3

Uf... Tak sláva. Tahle změna mi unikla. Vím, že předtím byly úřední hodiny zkrácený, protože jsem se tam před měsícem snažil marně dostat. Aspoň něco se obrací k lepšímu. Tak to se mi bude taky hned líp spát. ;)
Smajlík  Muad*Dib Muž42 Kategorie
01.03.2021 02:40:39
Jdu spát....zkušenost mi velí ušetřit pár půl hodin na čiré demagogii
 matouch3 Muž49 Kategorie
01.03.2021 02:38:25
Muade, kde žiješ?
U nás se doba úřadů naopak rozšiřuje: https://www.praha7.cz/upozorneni-zmena-oteviraci-doby-uradu/
 matouch3 Muž49 Kategorie
01.03.2021 02:34:08
A další obří kravina je omezení otevírací doby úřadů. Tam se měla otevírací doba taky naopak rozšířit. Ideálně třeba i na víkendy. Na většině úřadů jsou fronty i za normálního stavu. Při zkrácení hodin se tam pak těch lidí sejde pochopitelně v těch pár hodinách, kdy je otevřeno, ještě víc. Kde je v tom proboha jaká logika? Když ti lidi na ten úřad prostě musí. Tam nikdo nechodí jen tak z plezíru. Teď je dost lidí, kteří jsou doma a nemají do čeho píchnout. Jistě by rádi vzali brigádu - třeba i víkendovou - někde na úřadě.
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
01.03.2021 02:32:13
Muad*Dib: uniká ti toho víc, jak bych ti to jenom vysvětlil....představ si cibuli. Ochrana je pomocí jednotlivých slupek. Zloději taky ztížíš krádež, když budeš mít auto hlídané vrtulníkem, k tomu alarm a třeba závoru na volantě a jedovatého hada.

Samozřejmě, že se můžeme dohadovat, že nachcípaný kolega tu nákazu roznese...Ale může ho zabrzdit testování a pokud projde testováním, což je běžná věc, tak jsou provozy a kanceláře, kde rouška význam má - tedy zpomaluje šíření, snižuje dávku.

Tak snad ti je to už takhle jasné.
 matouch3 Muž49 Kategorie
01.03.2021 02:19:38
"Rouška v práci -- EE tady si mimo úplně. Nejvíc nákaz je ze zaměstnání. Tudíž tato oblast je spolu s pravidelným testováním ve firmách zcela klíčová. "
matouch3

Nah. A já si zase myslím, že mimo jsi ty. Tohle zní jako demagogie. Jako každá správná demagogie to vychází z pravdy - že nejvíc nákaz je ze zaměstnání, vyvozuje to z toho správný závěr - že tato oblast je klíčová, a pak se to zvrtne v naprostej nesmysl - že nějak pomůže sedět tam s respirátorem na xichtě. Jak už jsem řekl - nařídit HO - to by bylo řešení. Jednoduchý a perfektně funkční. Když tam zítra půjdu a do mýho kanclu dorazí nakaženej kolega a já budu celej den mít poctivě respirátor, tak jsem si naprosto jistej, že domů večer dorazím s covidem. Ten respirátor mě prostě nemůže zachránit.
A pokud budou povinný testy, tak respirátory už vůbec nedávají smysl - pokud jsem v baráku, kde mají všichni negativní test, tak proč máme mít respirátory?
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
01.03.2021 01:58:41
davidred: ano, myslím, že k tomu dozrávám také ;)
 matouch3 Muž49 Kategorie
01.03.2021 01:56:50
Muad: Já za chvilku vyrazím na svou každonoční procházku. Dělá mi to dobře, líp se mi pak usíná. A můžeš mě považovat za rebela, ale fakt se odmítám podřídit zákazu, kterej nedává nejmenší smysl.
---
Noční prochízka
Je potřeba chápat jednu věc. Do teď se žádná opatření nevymáhala. Pokud se budou vymáhat, tak radši dávej pozor.
Ten zákaz někde smysl má - např stěžuje courání po známých. Já třeba bydlím v rušné části Prahy, kde courá spousta lidí a cca od 23hod tu při stávajících opatřeních chcípl pes. Takže to smysl má. A nic to nemění na tom, že jinde - méně obydlené části - je to absurdní.

Kdyby se zaváděli opatření, která mají smysl
---
Ono kdyby to lidé dodržovali, tak by se nemuselo zavírat...Takže buď potřebujem diktát od vlády - což je případ, kdy čekáme, která opatření vlády pomáhají nebo jsme natolik samostatní a nákazu zvládneme bez dalších uzávěr. Jak vidno nákaza se nezvládá.

Rouška v práci
--
EE tady si mimo úplně. Nejvíc nákaz je ze zaměstnání. Tudíž tato oblast je spolu s pravidelným testováním ve firmách zcela klíčová.
Smajlík  matouch3 Muž49 Kategorie
01.03.2021 01:50:07
matouch3: sám víš, že na to nemá smysl odpovídat. Na podobné lidi platí jediná věc - ignorovat je.

Mě Pragmatix občas zásobuje svými " duchaplnými " zprávami. Nikdy to nečtu a hned to mažu. Je to primitivní, ale účinné, jak zní citát z Adély, co ještě nevečeřela. Mimochodem, Pragmatix rád píše zprávy všem, ale u sebe na profilu je má zablokované. Už jen na tom je poznat co to je za " charakter ".
 davidred Muž27 Kategorie
01.03.2021 01:44:53
"Problém je, že se nedodržují... "
matouch3

Jako sorry, ale když jsou to nesmysly, tak je opravdu těžký to dodržovat. Já za chvilku vyrazím na svou každonoční procházku. Dělá mi to dobře, líp se mi pak usíná. A můžeš mě považovat za rebela, ale fakt se odmítám podřídit zákazu, kterej nedává nejmenší smysl. Jsem si jist, že při své noční procházce nikoho nenakazím ani žádnýho vira nechytnu.

A co se týká novýho výmyslu, že bych měl zítra strávit v práci 10 hodin v respirátoru, tak to taky dost silně pochybuju, že někdo vezme vážně. Pominu li to, že bych tam asi zdechl, zvlášť když bych tam pochopitelně nemohl celou tu dobu pít ani jíst, opět to nedává nejmenší smysl. Když jsem 10 hodin denně v jedné kanceláři, kde používáme stejný věci, bereme do ruky stejnou kliku, používáme stejnej kávovar, automat na vodu, záchod... Fakt nevěřím tomu, že pokud by tam nějakej kolega přišel nakaženej, že by mně ten respirátor nějak pomohl. To bych se musel ještě každých pár minut máchat v dezinfekci. A jak jsem už nastínil, nikdo nijak neřeší, že v tom kanclu všichni i jíme a pokud si teda na tu půl hodinu během jídla respirátory sundáme, tak je snad více než logický, že těch zbylých 9,5 hodiny už nám budou naprosto k ničemu.

Kdyby se zaváděly opatření, který mají aspoň trošku smysl, tak by většina lidí neměla problém je dodržovat. Nějací rebelanti by se jistě i tak našli... Ale většina by to pochopila, uznala a řídila se tím. Ale tady už prostě fakt je toho spousta, co žádnej smysl nedává. Měli nařídit všem povinný HO - to by mělo smysl. A ne nás nutit dřepět v kanclu v respirátoru o hladu a žízni. Měli zakázat noční setkávání lidí a ne noční vycházení - to je jen finta, jak si usnadnit práci. Měli současně s povinností nosit respirátory v MHD nařídit i posílení spojů MHD, protože ve většině měst jedou MHD v prázdninovým režimu, takže spojů jezdí míň a lidi se tam nesmyslně víc koncentrují. Totéž otevírací doba v obchodech - kterýho debila napadlo ji zkrátit? Naopak se měla přece sakra prodloužit - ideálně právě do nočních hodin. Pak by se tam lidi mnohem míň potkávali.
A tak dále a tak dále a tak dále...
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
01.03.2021 01:35:18
https://twitter.com/michalschneider/status/1365957348880179200

Absurdní je m.j. že chtějí údaje z toho dokumentu kontrolovat - tzn. že si ho nechají a člověk jich musí mít sebou zásobu i pro ostatní kontroly které potká.
 Evžen Huml Muž68 Kategorie
01.03.2021 01:19:21
Souhlasím s těmi 4 zvolenými, že jsou absurdní. Respirátory jsou užitečné uvnitř. Na prázdném chodníku k ničemu.
 Pravé Zamyšlení
01.03.2021 01:16:48
Kdyby měl nějaký koronafanatik volnou noc a chtěl to všem rozklíčovat, tak tady:
https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-op - atreni-_-co-aktualne-plati-180234/ -

(mezery v odkazu umazat, zkracovátka z více důvodů nepoužívám)
Smajlík  Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
01.03.2021 01:13:01
Ty si jako vážně myslíš, že roušky něco zachrání, ty jsi se probudil včera z kómatu, nebo co?
 Uther
01.03.2021 01:08:20
Pokud jsou ta opatření špatná, co dělají lidé, kteří odmítají ochranu, kterou nařizuje vláda, aby uchránili své blízké od nákazy, která může na někoho přijít jednou, ale také opakovaně? Nebo jaké řešení bys navrhoval, jak se zbavit pandemie?
 Pangea
01.03.2021 01:08:04
nosit roušku tam, kde nikdo není a nikoho nepotkám blíže než 2 m, je naprostá hovadina. Roušku venku nenosím a ani nezačnu.
 Uther
01.03.2021 00:52:42
Venkovní prostory
Zákaz vycházeni
Zavrene provozy
 Val
01.03.2021 00:47:32
Tohle napiš dětem, kteří přišli o rodiče!

Všechny opatření mají v součtu smysl. Některé jsou více efektivní v zábraně šíření nákazy a některá měně.
Problém je, že se nedodržují, že jsou lidé jako jsi ty. V tom je zásadní problém, nosále.
 matouch3 Muž49 Kategorie
01.03.2021 00:46:32
Nejhorší na tom je, že si Babiš i přes všechno to vymýšlení nesmyslných nařízení najde čas na rozkrádání státu.
Smajlík  Ano bude hůřPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk