Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1160549, vloženo 01.03.2021 00:30:54 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pomoc ze zahraničí
Stejně tak, jak český tisk často plní zprávy o důvodech proč nemůžeme v zahraničí pomáhat, je potřeba, aby nezapadaly zprávy o zahraniční pomoci ČR.

Tak tedy: Německo slíbilo dodávku 15 000 vakcín a Francie slíbila dodávku 100 000 vakcín a z Izraele se dovezlo tento týden 5000 vakcín Moderna.

Oceňujete zahraniční pomoc v této oblasti, když ty země sami mají málo? Tedy v celé EU je nedostatek vakcín a země nemají ani pro své vlastní obyvatele?
 matouch3 Muž49 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
01.03.2021 18:43:49
Sichrhajcka: "Ale teď to teprve vidim."

Takže to není nepodobné šoku :-)

"tudíž můžu předpokládat, že pokud to někdo čte, může si udělat podobnej závěr jako já"

99 % lidem to v hlavě nezůstane (asi jako když si Ty teď přečteš něco o Kamerunu), a to jedno procento jsou lidé kteří mají nějakou vazbu nebo se zajímají, a těm to k utvoření obrazu stačit nebude.

"Dále je taky rozdíl, pokud pojedeš na dovolenou do Austrálie nebo USA, kde si ještě myslí, že jsme součástí Sovětskýho svazu, a třeba do Řecka nebo jinam do Evropy"

Divila by ses - Czechia nikomu nic neříká, ale Czechoslovakia je pořád pojem, díky Sametu, Havlovi a "rozvodu století" (titulní téma NYT,když se dělila federace a proběhlo to poklidně, zatímco za rohem ještě soptil Balkán). V posledních pár letech jsem byl ve státech dvakrát a na Czechoslovakia zabral každý s kým jsem mluvil.

Souhlasím, že německé a rakouské pohraničí si ještě porevoluční cedule "Češi, nekraďte nám tady" pamatují - ale skutečně mi věř, že už kousek dál nikdo nějakých legračních stokrát sto tisíc lidí vůbec neřeší. Taky jsem se styděl za vládu prolezlou estébáky a komunisty, za tu sprostou mrdku na hradě, ale pohledem zvenku jsou to pro cizince interní a skoro neviditelné záležitosti. Co je ale nejdůležitější je ta primární reakce klidí z dospělých demokracií, bez ošoupaných zubů od skřípění z ruských kasáren v každém městě, bez pokřivené páteře kvůli "nevyčnívej" a "nevíš kdo tě poslouchá" - obecným evropským nastavením je mimo postsocialistické skanzeny jen obyčejná důvěra, ohleduplnost a slušnost.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
01.03.2021 18:29:48
Odpočinek:

Teď jsi vedle jak ta jedle. Já jsem vždycky byla ta poslední, kdo by měl potřebu nějak generalizovat Čechy (á la ponožky v sandálech a řízky s chlebem) a vyjadřovat svojí frustraci ze svýho původu. Nikdy jsem nebyla ani hrdá ani ponížená ve vztahu k rodný zemi, prostě jsem neměla potřebu to řešit vůbec. Ale teď to teprve vidim. Taky mám hodně známejch žijících v zahraničí, a i když se můžeme chlácholit těmi standardními kecy, že záleží na jedincích, a že všude se najdou blbci i normální lidi, tak asi oba dva víme, že to není pravda, že nějaký zakódovaný chování v sobě má prostě každej národ, a že u nás to není zrovna pozitivní (hořký haha, to jsem si dovolila takovou slovní hříčku). Respektuju tvůj názor na věc, ale já jsem četla i několik zahraničních článků, mimo jiné na CNN a různých evropských mediích, kde se o chování Čechů dost obšírně psalo, tudíž můžu předpokládat, že pokud to někdo čte, může si udělat podobnej závěr jako já i bez přímý zkušenosti. Tudíž je za co se stydět. Dále je taky rozdíl, pokud pojedeš na dovolenou do Austrálie nebo USA, kde si ještě myslí, že jsme součástí Sovětskýho svazu, a třeba do Řecka nebo jinam do Evropy, kde zase tak neznámej národ nejsme, nedej bože někam do sousedních zemí. Například v tom Německu by mě fakt hanba fackovala ("jo vy jste ti, jak demonstrovali na Václaváku, měli skoro nejvíc úmrtí na obyvatele na světě, a odmítli jste nabídku dát pacoše do našich nemocnic, jasně").
Já mám teď na rodičáku celkem dost času na to, číst na fb různý diskuze, a moje frustrace pramení z toho, že se rok musím dívat na to, jak jsou lidi primitivní, nezodpovědný, sobecký a přitom nepochopilně hrdý a arogantní.
 Sichrhajcka Žena33 Kategorie
01.03.2021 17:58:23
Sichrhajcka: kromě toho má většina Čechů problém ze sebevědomím, který se maskuje jako sebeponižující sebekritika - taky jsi tím výrazně lízlá - snažím se Ti říct, že když venku řekneš že jsi z Čech a lidé mají o té fakt těžce trapně maličké zemičce a jejích problémech s covidem nějaké povědomí, první reakce je vždy politování - ne odkud jsi, ale jak je to tam pro lidi těžké. Nikdo nevidí "bojovníky za svobodu", alebrž plné nemocnice, jeden pohřeb za druhým a truchlení pozůstalých. To je jen ta česká nátura moci si říkat "jsme nejlepší" a když to nejde, přehánět to stylem "jsme největší špíny" a čekat že ti to bude někdo hojivě vymlouvat.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
01.03.2021 16:55:13
Odpočinek: Já se ale stydim i za lidi, za tu čecháčkovskou vlastnost všechno ojebat a pak se plácat po ramenech. Debilové se dneska prohlašují za bojovníky za svobodu. I v zahraničí už se píše o neochotě Čechů dodržovat opatření, a to ani nemluvím o tom průzkumu WHO, z něhož mj. vyplynulo, že polovina lidí chodí s příznaky klidně do práce. Nebo ty fotky z Václaváku s Davidovýma hvězdama.
Já jsem prostě za loňskej rok došla k názoru, že většina Čechů jsou sobecký, snadno zmanipulovatelný retardi, stydím se, že jsem Čech a kdybych uměla německy, balim kufry, měnim jméno a dávno tady nejsem.
 Sichrhajcka Žena33 Kategorie
01.03.2021 15:32:13
Sichrhajcka: to není třeba, vážně - lidé všude na světě vědí, že člověk a vláda jeho země nejsou totéž, a v cizině je pro všechny mnohem přirozenější reakce starostlivá než posměšná/nenávistná.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
01.03.2021 13:31:31
Oceňuju a je mi hanba. Až budu zase cestovat, radši budu říkat, že jsem z Maďarska nebo Ukrajiny, cokoliv bude lepší.
 Sichrhajcka Žena33 Kategorie
01.03.2021 10:11:04
"To co EU objednala (z USA a UK) se už rozdělilo"

Zase píšeš kraviny. Většina z toho co slavná EU objednala ještě ani nepřišlo...
Smajlík  Zbytečná organizace
01.03.2021 09:28:34
Oceňuji, sami mají málo a 15 000 je hodně moc
 Newim56
01.03.2021 09:24:43
leonardo da vinci: o tom přesně mluvím - když sousedům hoří barák, nevoláš na ně "já jsem best in nehořlavost" ani "teď nemám čas".
 Odpočinek Muž51 Kategorie
01.03.2021 09:06:14
Pokud opravdu z Německa bude dodán nějaký počet vakcín, tak je to i v zájmu němců. Čím míň nakažených bude v ČR, tím dřív např. budou moct čeští pendleři jezdit pracovat do ČR. Čím míň nakažených bude v ČR, o to míň by se potencionálně snížila kapacita výrobních firem v CR (ze kterých část je vlastněná němci).
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
01.03.2021 03:13:34
Mezi sousedy to považuji za normální, evropanství pro mě není jen slovo - o to hůř je mi po těle z toho, jak otřesným sousedem ČR vlastně je.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
01.03.2021 02:04:57
Pragmatix 666: máš špatné informace. "Zlodějské státy" nám nic nedarují (kromě Izraele)...

Darují nám státy, které získali stejně vakcín na milion obyvatel jako my! Tedy Francie a Německo nám darují. Ti nás o nic přeci nepřipravili.

To bychom měli přeci ocenit, pragmo! I když jsi odpůrce - je to pěkné gesto! Buď trošku kulturní.
 MatouchovaPodržtaška
01.03.2021 02:02:46
Pokud za tím není žádnej háček, tak bych to ocenil.
Ovšem jen aby to neskončilo šílenou ostudou, až to u nás díky mizerné distribuci nakonec přijde vniveč.
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
01.03.2021 02:00:49
Na to se snad nedá říct nic jiného, než že to člověk oceňuje, ne? Kdo nemůže neocenit jakoukoli pomoc?

Na druhou stranu, ČR je teď ohnisko nákazy a vir nezná hranice, takže to není úplně tak, že by dávali přednost nám před svými vlastními lidmi. Rozhodně by ale bylo zajímavé sledovat jestli by se podobně zachovala i česká vláda...

A pokud bych chtěl být úplně zlý tak to zatím jen slíbili. Zrovna Francouzi nám toho v historii už naslibovali hodně a většinou se na náš potom vykašlali ;-) Ale to říkám jen jako takový " zemanovský " bonmot.
 davidred Muž27 Kategorie
01.03.2021 01:53:43
Jako, že jsem odpůrce rizikové a už prokazatelně masově smrtící vakcinace proti covid-19, tak uvedeme tu oficiální srandu na pravou míru.
Takže, nejdřív dané země (hlavně Izrael a Británie) ukradly všem ostatním původní objednané a zaplacené dodávky vakcín, aby jim pak poslaly jako dar ani ne 1/100 a ještě za to chtěly poděkovat?
Takže, hele voni Kohn, místo 3 milionů svíček s knoty těm goyům dodáme 15 000 svíček bez knotů. Zaplaceno přece dostaneme stejně, beztrestní proti jejich pochcípání jsme také a kdo by s tím v dnešní době svítil.

Začínám mít dojem, že ty nejsi troll, fašista, aktivista ani hlupák, ale kvalitní sarkastický komik. A my jen nejsme schopni pro klapky na očích docenit tvé nadčasové vtipy, které pochopí až další generace.

Ps: Já osobně ocením, až vykopeme okupanty té či oné národnosti i sekty z naší země do prdele a uděláme si tady pořádek. Pak budeme mít zase i ty svíčky s knoty do každé rodiny a to české výroby.
Smajlík  Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
01.03.2021 01:44:02
Ty vole...on ani tady tomu nikdo nerozumi....
Nic.
Smajlík  matouch3 Muž49 Kategorie
01.03.2021 01:42:53
tak z jaké je to hromady? Můžeme si nakoupit vakcínu, jako třeba Izrael? Můžeme, nebo ne?
Uther
---
EU zaspala ale samozřejmě můžeme nakupovat samostatně! Německo také nakupuje samostatně třeba lék Regeneron. Ovšem vakcína je zatím v tuto dobu k mání pouze od Ruska a Číny!

To co EU objednala (z USA a UK) se už rozdělilo a zmíněné státy nám pomohli, ač mají sami málo.

Cca na jaře by měli být dávky navýšené pokud jde o západní vakcínu
 matouch3 Muž49 Kategorie
01.03.2021 01:23:02
tak z jaké je to hromady? Můžeme si nakoupit vakcínu, jako třeba Izrael? Můžeme, nebo ne?
 Uther
01.03.2021 01:17:55
jaká zahraniční pomoc ty osle, když se všechno bere z jedné hromady.. Ty nevíš že si jako stát EU nesmíme kupovat vakcínu ve své vlastní režii? Tudíž to není žadná pomoc, ale pouze distribuce mezi jednotlivými státy EU
Uther
----
1) Pitomost. Státy kupují na vlastní režii
2) Po rozdělení vakcín v EU už není jedna hromada

Tak....
Další čecháček!
Smajlík  matouch3 Muž49 Kategorie
01.03.2021 01:11:08
jaká zahraniční pomoc ty osle, když se všechno bere z jedné hromady.Ty jsi už úplně vymaštěný. Ty nevíš že si jako stát EU nesmíme kupovat vakcínu ve své vlastní režii? Tudíž to není žadná pomoc, ale pouze distribuce mezi jednotlivými státy EU
 Uther
01.03.2021 01:07:24
No?!
 matouch3 Muž49 Kategorie
01.03.2021 00:43:48
Zbytečná organizace: chybí odpověď na diskuzní otázku
Smajlík  matouch3 Muž49 Kategorie
01.03.2021 00:41:12
Bohužel Evropská unie si zase nechá stát na hlavu a farmaceutické firmy neplní smlouvy o dodávkách.
Smajlík  Zbytečná organizace
01.03.2021 00:33:08
(Jedná se o zahraniční pomoc české republice. Nejsem si úplně jistý, zda to tady z textu chápete.)
 matouch3 Muž49 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk