Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1159703, vloženo 20.02.2021 08:37:36 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
epidemiologická opatření
Od úterý by měla být nařízena povinnost, nosit dvě roušky ve vozidelch MHD, v obchodech atd.

Tady je odkaz na jeden z článků o tom

https://www.irozhlas.cz/zpravy-do mov/koronavirus-v-cesku-blatny-vlada_210 2191032_pj

Zajímalo by mně, co si o takovým opatření kdo myslí. Mně takový opatření připadá jako alibismus členů vlády ve smyslu - udělali jsme, co jsme mohli. Přitom je jasný, že dodržování takovýho opatření není možný (efektivně) kontrolovat, obzvláště ve vozidlech MHD.

Proč např. nezavést opatření, že počet osob na prodejní ploše obchodů bude ještě více omezen, např. omezení jeden zákazník na plochu 30 m2 (přičemž by to bylo důsledně kontrolováno) a nařídit uzavření všech obchodů třeba v neděli, aby to lidi donutilo, chodit míň nakupovat.

Taky by mně zajímalo, jak kdo odhaduje celkový počet úmrtí na covid v ČR do doby, než bude oficiálně oznámeno skončení epidemie. Já bych se ani nedivil, kdyby celkový oficiální počet mrtvých byl i pěticiferné číslo.

Když byla první vlna epidemie vloni na jaře(když byl počet mrtvých v řádu stovek), tak jsem si naivně myslel, že když by byl počet mrtvých v řádu tisíců, tak by lidi dodržovali opatření a byli by dosciplinovanější. A uplynul rok, počet mrtvých je už v řádu desetitisíců a přesto hodně lidí opatření nedodržuje. Bude cocala zajímavý sledovat třeba za půl roku, jak bude argumentovat třeba Babiš tedy jestli přizná nějakou vinu, nebo jestli bude házet vinu na ostatní a tvrdit, že on sám za nic nemůže.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.02.2021 11:08:43
To už fakt není ani k smíchu. Ať si teď někdo zkusí dělat v Čechách satiru.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
21.02.2021 11:07:43
https://neovlivni.cz/nakup-testu-do-skol-podezreni-z-prani-spinavych-penez/
 Odpočinek Muž52 Kategorie
21.02.2021 11:00:45
Podle mého to nic neřeší. Možná to dokonce situaci zhorší, protože lidé budou jednorázovou roušku nosit opakovaně v rozporu s hygienickými pravidly. Mnohem více by pomoho, kdyby vláda dokázala s populací rozumně komunikovat, dokázala vysvětlit, proč dělá, co dělá, k čemu do bude dobré, z jakých informací vychází apod. Místo toho jen chaos a opatření, která postrádají logiku. A opatření, která logiku mají, nikdo nevymáhá. Měla by být nějaká mediální osvětová kampaň s návody, jak se co nejbezpečněji chovat, jaká pravidla hygieny dodržovat, však si lidé tu roušku neumí ani správn nasadit.

Celé o budí dojem, že tenhle stav někomu náramně vyhovuje. Na jedné straně zprávy, jak jsou nemocnice přeplněné, na druhé straně zprávy, že velké část hospitalizovaných by v nemocnicích vůbec být nemusela, protože na tom nejsou tak špatně (mohli by být izolováni třeba v hotelích, kasárnách, tělocvičnách...) - ale za covidového pacienta nemocnice dostává výrazně vyšší prachy od pojišťovny.

A teď bác - respirátory nebo dvě roušky. I ten zmutovaný vir je pořád stejně velký, kapénky jsou pořád stejně velké a jestliže rok se obyčejné roušky pokládaly za dostatečnou ochranu dýchacích cest, tak tomuhle opatření úplně nerozumím. Ikdyž chápu, že ceny roušek a respirátorů, které zlevnily natolik, že se z jejich prodejů nedá vytřískat tolik peněz... A že by někdo řešil, jestli se dají respirátory sehnat (v obchodech se téměř okamžitě vyprodaly) a kde na ně mají nízkopíjmové skupiny obyvatel brát peníze, to ne... a pak věřte vládním opatřením.
 Cumsprite Muž34 Kategorie
20.02.2021 17:14:03
Kdyby byla smrtnost 0,2 %, znamenalo by to 10 milionů nakažených, virus by už neměl koho nakazit a epidemie by byla u konce. To neplatí.


Ti největší experti tady si pletou i pojmy úmrtnost a smrtnost. Jaká je potom jejich důvěryhodnost?
 Velbloud
20.02.2021 13:36:58
Proč by měl být někdo násilím chráněn před něčím, co má minimální úmrtnost, jen ve věkové skupině 85+ je úmrtnost 6% nakažených? To je komunismus. Ať si každý sám vybere mezi mírou svobody a rizika. Ať stát umožní ohroženým skupinám se chránit. Proč by někdo, koho virus nijak neohrožuje, neměl mít možnost jít do hospody, když mu ten virus nic neudělá? Ať stát proplatí důchody chronicky nemocným v produktivním věku, to má smysl.
 Czechimbabwe
20.02.2021 13:30:40
Nařízení a represe dlouhodobě nefungují. Protože se všechno ochcává a všude se s něčím balancuje na hraně, nařízení musejí být mnohem přísnější než je třeba (nulová tolerance alkoholu za volantem atd.), čímž se stávají nesmyslnými a ojebání-hodnými, a kruh se uzavírá a vír roztáčí.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
20.02.2021 13:28:00
takový mentální auto-lockdown, preventivně protože zavření doma už být nechceme
 Odpočinek Muž52 Kategorie
20.02.2021 13:26:50
leonardo da vinci: je mi prostě smutno z toho kontrastu s tím, jak jsou nastavení lidé tady na ostrůvku. Samozřejmě že jde o soubor nařízení + doporučení, aneb není všechno postižitelné - ale nikdo tu nic nekontroluje a nevymáhá, nedávalo by to smysl, protože lidé jedou roušky a rozestupy (a desinfekci u vchodu, a ochranné štíty u kasy, a omezení společenského života, atd.) úplně samovolně a všichni.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
20.02.2021 13:17:45
13:12:30 tokoukám:

oprava překlepů-

dohlíželi
mix
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
20.02.2021 13:16:16
Odpočinek:

účinnost různých nařízení a opatření v podstatě nelze dostatečně přesně vyhodnotit.

Když jsem byl např. u zubaře, tak mně před vstupem do budovy byla změřena teplota, tak jak je to činěno i v jiných zdravotnických zařízeních.
Kdyby bylo opravdu nejhůř. tak by teoreticky toto opatření mohlo být zavedeno třeba i v hypermarketech. Akorát těžko říct, jakej stav by bylo možno považovat za to- opravdu nejhůř. Možná např. stav, kdy už na covid zemřely statisíce lidí.
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
20.02.2021 13:12:30
tokoukám:

co se týká těch front např. u pošt, tak řešením toho, aby nevznikaly fronty je MOŽNÁ opravdu jen omezení, kdo v který časový interval smí na poštu přijít. Těžko může být celorepublikově vyčleněn nějaký procentuální podíl policistů, aby dohlížrli i na fronty. To je jasné.

Zdůraznil jsem slovo - MOŽNÁ. Já nevím, jaký mis opatření v jakých časových úsecích je výrazně účinnější a jaký míň účinný. Taky proto jsem o tom založil diskuzi. Smyslem diskuze je diskutovat , i diskutovat o domněnkách.

Těžko můeš mít nějak zdokumentováno, kolik procent lidí se nakazilo při čekání ve frontě před hypermarketem, kolik procent lidí na poště atd. atd. Jsou to domněnky.
Ta nákaza taky může být postupná. Třeba někdo vdechnul určité množství virů ve frontě. Pak třeba vdechnul určité množství virů na poště. Pak třeba ve vozidle MHD. atd.
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
20.02.2021 13:09:51
leonardo da vinci: 8x "nařízen" (ve tvém posledním komentáři)

Dokud lidé nepochopí doporučení (jak být opatrní a ohleduplní, anebo dokud si nevzpomenou na loňské jaro) tak žádná nařízení nepomohou. Ohniska venkovských partyzánů se slámou nejen v botách zůstanou.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
20.02.2021 13:04:16
tokoukám:

to je mně jasný, že je hodně lidí, kteří jsou schopní být "na sebe nalepení" ve frontách.

V jednom příspěvku nelze vypsat x opatření a hodnocení pravděpodobnosti, co by jak mohlo nebo nemohlo být. Jsou to jen předpoklady a domněnky, kolik procent nakažených se nakazilo nebo může nakazit v konkrétním prostředí. Přesná čísla není vůbec možné zjistit.

Dám příklad. Moji příbuzní se pravděpodobně nakazili tak, že jedna moje příbuzná byla v nemocnici, kde se asi nakazila a od ní se asi ti další příbuzní nakazili v domácnosti. Tedy je jasné, že jsou příčiny nákazy, který vůbec nesouvisí s nakupováním.

Mohlo by být třeba nařízení, že ve frontě musí lidi dodržovat třeba 4 metrové rozestupy. Nebo nařízení, že ve frontě smí stát maximálně jen určitý počert lidí. Mohlo by to být kombinováno s nařízením, že v určitém časovém rozmezí můžou nakupovat jen lidi určitého věku. Atd.Hlavní problém je ten, že je problém, kontrolovat dodržování některých nařízení. Pokud by v těch frontách nebyly dávány pokuty za nedodržování nařízené vzdálenosti, tak by to nařízení taky nebylo účinné.

Co se týká otevření malých obchodů, tak by mohlo být účinné např. nařízení, že tam smějí nakupovat jen lidi, jejichž věk je nižší než třeba 60 let.

Nebo kdyby třeba teoreticky bylo nařízeno, že v sobotu smějí chodit ven lidi, jejichž den narození je sudý a v neděli zase jen lidi, jejichž den narození je lichý, tak by to prakticky taky bylo obtížně kontrolovatelné. Nevím, jaká by musela být stanovena pokuta a jaká intenzita kontrol, aby to bylo většinou lidí dodržováno.
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
20.02.2021 12:47:11
Doteď jsem si měnila i několik roušek denně, já, manžel i moje děti. Nebyl problém, už na jaře jsem si jich našila do zásoby. Když jich mám víc v koši na prádlo, tak je naházím do automatky a vyvařím. Pohoda, klídek.

No obyčejný bavlněný roušky nám teď zakázali, poněvadž si je každej šil doma a z toho stát nic neměl, tak si v pondělí koupím jeden nebo dva FFP2 a budu je nosit do rotrhání. Přece nebudu dělat zásoby FFP2, když má doma krabici čistých roušek. Pod FFP2 si vždycky strčím svoji čistou bavlněnou roušku, abych za zašlého respirátoru nedýchala sajrajt a nazdar.
 prostě realita
20.02.2021 12:35:15
"nařídit uzavření všech obchodů třeba v neděli, aby to lidi donutilo, chodit míň nakupovat"

Cože? To myslíš vážně? Když v neděli zavřeš, o to víc lidí bude ve frontách v ostatní dny.

Asi stejný výsledek, když u nás zkrátila pošta o 2 pracovní hodiny a zavírá už v 16:00. Ty fronty tam jsou teď neskutečný. Samozřejmě v té zimě málokdo čeká venku, všichni se nahrnou do chodby, protože v místnosti u přepážek mohou být maximálně 3 lidi. Rozestupy v chodbě? Cca 30 až 50cm.
 tokoukám
20.02.2021 12:30:52
Myslím si, že kdyby se nic nezavíralo, určili by se nějaká rozumná pravidla hry, lidé by to přijali, a sami si dávali "majzla"!
Ani hospody by nebyly narvané, protož je spousta lidí kteří by se báli, nebo měli z covidu respekt, a zůstávali doma! Rozhodně by nebylo takové šílenství, jako když se na chvíli otevřeli, a pivaři je vzali útokem!!!
A těch ušetřených miliard!!!!!!!
 Vím
20.02.2021 12:24:22
Jak jsem již uvedl, plošné zákazy neochrání ohrožené skupiny a jsou tedy naprosto nesmyslné. Příkladem absurdity je skutečnost, že šedesátiletý diabetik s nemocných srdcem musí chodit do práce a riskovat nákazu, ale zdraví lidé nesmí jít do hospody a zdravá servírka nesmí pracovat a jen zákaz hospod vezme práci přibližně půl milionu lidí, což způsobí snížení kvality zdravotnictví o cca 10%, a to mluvím jen o zákazu hospod.

Tímto způsobem se epidemie měla řešit od začátku září. Jiná situace byla na jaře, kdy si většina lidí myslela, že lze epidemii úspěšně potlačit přísnými opatřeními a navíc se toho o viru mnoho nevědělo. Situace v celém světě však ukázala, že potlačit epidemii lze maximálně na velmi malém izolovaném ostrově. Dokonce i v Japonsku již panuje nárůst. Myslet si, že komunistická Čína uvádí pravdivá čísla, když se tam covid od září bez odhalení šířil, je velmi naivní. Singapur a Taiwan mají oficiálně naprosté minimum mrtvých i nakažených, nicméně někteří cestující z Taiwanu byli pozitivně otestováni v Thajsku či v Japonsku, takže kdo ví, jak to vlastně je… Dále mě napadlo, že se teoreticky nějaký podobný virus mohl již kdysi dávno šířit ve východní Asii, v důsledku čehož mohou mít východoasiaté nějakou kolektivní imunitu.

Navrhuji tedy zavedení následovných opatření. Pakliže někdo máte datovou schránku nebo jste v kontakt s politiky, doporučuji vám tyto nápady odeslat:

1. Povolení všech služeb, hotelů, obchodů, provozoven, hospod, restaurací, kadeřnictví, sportovišť… kromě akcí nad 50 lidí (s cílem zabránit masovému šíření), tedy jako platí ve Švédsku.

2. Zachování povinných roušek v obchodech a veřejné dopravě (případně zpracovat výjimku pro lidi, pro něž rouška představuje ze zdravotních důvodů problém).

3. Zavedení koronavirových důchodů pro příslušníky ohrožených skupin v produktivním věku. Jednalo by se o nemoci, které jsou zmínil v předchozí části článku, případně pokud např. i s obezitou je riziko minimální pod 50 let věku, tak by se to takových lidí netýkalo. Tito lidé by dočasně dostali důchod, který by v menší míře trval i po skončení epidemie, aby měli jistotu, že po konci epidemie neskončí na ulici, jelikož bude složité sehnat práci. Nevím, jestli teď to je ekonomicky možné. Ale takovýto přístup (ochrana ohrožených skupin + otevřená ekonomika) měl platit minimálně od začátku podzimní vlny (na jaře nebyly jednoznačně známé ohrožené skupiny). Koronavirový důchod by se mohl týkat také těch, kdo pečují o někoho značně ohroženého, kdo vyžaduje obtížnou každodenní péči (lidé s demencí, těžkou mentální retardací, lidé bez schopnosti pohybu…nemám na mysli např. vozíčkáře, pro kterého je jediná nezbytná péče mu nakoupit, když je náledí).

4. Zavedení linek veřejné dopravy pro ohrožené skupiny – měly by být zavedeny speciální linky městské hromadné dopravy, jimiž by se směly přepravovat pouze příslušníci ohrožených skupin a jejich nezbytný doprovod (např. u osob s demencí). V případě vlaků by se jednalo o vagony pro
 ChránitOhroženéiEkon
20.02.2021 12:20:28
Někdy si myslím, že už nemá cenu se v tom patlat, zasrávat si tím hlavu. Tím myslím nás diskutéry.
Vede to jen k urážkám a nenávisti mez námi, a tudy cesta rozhodně nevede.
Kdo si s tím musí zasrávat hlavu jsou lidé, kteří díky tomu nemohou provozovat svoji živnost, kteří díky tomu nemohou pracovat. Pro ty to je obrovský průser!!!
Myslím, že leafroller má pravdu. A jsem přesvědčený, že kdyby to proběhlo jak píše, lidé by viděli snahu vlády zachovat lidem živobytí, tím pádem šetřit peníze daňových poplatníků, rozumnou izolací těch rizikových snahu o jejich ochranu, atd, byli by i více disciplinovaní!!!
 Vykulenej
20.02.2021 12:02:09
Další sociální inženýr, který chce lidi „chránit" proti jejich vůli místo toho, aby propagoval zavedení důsledné dobrovolné ochrany pro členy ohrožených skupin. Vzhledem k míře úmrtnosti mezi 0,12% až 0,25% nemůže být mrtvých pěticiferné číslo. I ministerstvo přiznalo, že
část oficiálně mrtvých na covid nezemřela na covid, jelikož pozitivita je dlouho po vyléčení. Přetížené nemocnice jsou uměle, protože kdyz nekdo má lehký průběh, nevyžaduje lékařskou péči, ale chce do nemocnice, tak ho tam dají. Tito lidé zabírají 34% lůžek, tak by pro ně byla být vytvořena centra, kde by se o ně starala policie nebo armáda. A nejednou by byly nemocnice volné. V tom třetím odkazu to vysvětluje lékař. Tyhlee zákazy nikoho nechrání, pošlu ti odkazy, kde to je vysvětleno:

https://1url.cz/VzAvP
https://1url.cz/FzAhU
https://1url.cz/fzAhp
https://1url.cz/hzA9D
 Stop koronafašismu
20.02.2021 11:14:17
Dvě roušky? A není to málo, Antone Pavloviči?
 Odpočinek Muž52 Kategorie
20.02.2021 10:57:47
IceBox:
lidi jsou hlavně unavení nařízeními vlády. Nikam to nevede, trvá to přes rok, proto na to každý kašle. Čísla teď rostou jen proto, že tady byla minulý týden nějaká naděje, že tahle blbost skončí a oni hromadně chlastali. A teď o týden později se to projevuje ve statistikách.

Kdyby ty lopaty nahoře pootevíraly všechny obchody a restaurace s nějakým omezením, tak to 90% lidí kvituje. Stejně o to více se dělají "černé" oslavy. Kadeřnice přijde ke známé a ostříhá tam dalších 5 kamarádek. Ona si vydělá a ještě se zlijou všechny do němoty. A doma nikdo roušku mít nebude. Když to vše otevřou, nic se nezmění. Naopak čísla klesnou, protože lidi nebudou chlastat kvůli depresi a venku budou aspoň ty roušky dodržovat.

Vláda navíc "mění" své rozhodnutí každý 3.den. "Mění" to tak, že neustále přitvrzuje. Už ale nemá kam přitvrdit. Lidi se jim vykašlou na nějaké respirátory. Jednotlivec nějakou pětistovku měsíčně za respirátory zkousne, ale 4 členná rodina dvojku asi těžko. Bude to mít přesně opačný efekt. Lidi budou ty roušky nebo respirátory nosit, dokud se jim nerozpadnou. A kupovat pořád nové fakt nebudou. Vláda na to musí jít jinou cestou.

Dneska se může vláda podívat na jakoukoliv jinou zemi, protože o parník jsme nejhorší na světě.

Btw. děláš, jakoby lidé jinde byli jiní. Po celém světě se protestuje a dělají se domácí párty. Ale snad nikde jinde na světě nežijí podnikatelé z minimální mzdy.
 skodaslov
20.02.2021 10:37:11
Dokud nebudou ochranné pomůcky zdarma na každém kroku včetně gumových rukavic, vláda nemá šanci.
Kdyby to opravdu brali vážně a né jako byznys, tak by flojdi k tomu všemu rozdávali kapesní dezinfekci.
Druhá věc je jestli by to mělo na šíření vliv.
Vemte si, že chřipka letos nebyla, opravdu díky dodržování už zmíněných roušek.
Něco je špatně v informačním toku, něco prostě tají a nebo hůř jsou hloupí, nechápu jak může být ČR několik měsíců nejhorší na světě.
 Dawe432
20.02.2021 10:19:13
Proč všichni nadávají na vládu? Nezastávám se jí, protože jejich výroky, nařízení někdy nemají hlavu, ani patu, kolikrát si říkám, že nám vládnou neandrtálci z doby kamenné. Co se však děje je v lidech. Kdyby dodržovali základní pravidla, čísla tolik nerostou. Vláda se snaží lidem pomocí, chce jim vložit nějakou důvěru. Já si naopak myslím, že důvěra dávno selhala, mělo by přijít klepání přes prsty. Kontrolovat lidi, jak dodržují karanténu apod., tvrdě je postihovat.

Nařízení o počtu osob na m2. Tomu se směju. Dnes to v těch supermarketech nikdo nepočítá. K čemu taky, když pak vidíte skupinky lidí u zeleniny atd., kde si pomalu lezou na záda.

Do úmrtí na covid se počítají všichni kteří v době úmrtí byli pozitivní. Těžko laicky říci, koho covid zabil nebo k úmrtí přispěl. Pořád se však najde hodně lidí, kteří nevěří, že za úmrtím je covid. Už jim však nedochází, že byl sice nějak nemocný, ale mohl zde ještě nějakou dobu být.

Když býka první vlna loni na jaře, lidé měli respekt, báli se, protože nikdo o viru téměř nic nevěděl. Pak se však začalo mluvit o tom, že někdo prodělal covid bez příznaků nebo měl průběh lehčí chřipečky, lidé tak ztráceli respekt. Hromada lidí do 40 let si myslí, že jsou nesmrtelný vůdči této nemoci, prodělají covid bez příznaků. Občas se stačí koukat kolem, jak se chová mládež a ti nad 20 let. Shlukují se bez roušek, objímají se, někteří pořádají párty atd. Pokud tohle neskončí, bude to začarovaný kruh!
 IceBox
20.02.2021 09:58:00
Všechno, co se zde děje, se děje naopak. Namísto izolace rizikových izolujeme zdravou většinu. Namísto otevření co nejvíce obchodů, aby se zákazníci co nejvíce "naředili", otevíráme jen některé, aby tam byl nával a fronty. Namísto povinnosti roušek především pro zákazníky ji nařídíme prodavačům.
Z toho vyplývá, že vládě ani moc nejde o pandemii, ale nejspíš o peníze.
 leafroller Muž21 Kategorie
20.02.2021 09:56:50
leonardo da vinci:
mě vadí ta jednostranná cesta "všespásná rouška". Je to tady rok, vláda se nikam neposunula, jen místo textilních roušek chce zavést respirátory. Efekt to bude mít přesně opačný, než si ti troubové myslí. Člověk si koupí teřba 5 roušek a ty bude pořád různě točit, aby to nemusel kupovat ze svého.

Navíc jsou lidi čím dál více podráždění, takže bych se vůbec nedivil, kdyby se začali s ochrankou prát a začalo rabování obchodů. Zvlášť toho zapáskovaného sortimentu. Člověk vydrží třeba měsíc bez nového oblečení nebo bot, ale nemůžou to držet donekonečna. Sám třeba potřebuju tyto věci vyzkoušet a potřebuju teď nakoupit nové a nechce se mi kupovat třeba boty na 10x přes eshop.

Do toho chtějí zavírat kraje. Už teď prosakují z Německa zprávy, že zrovna 1 zavřené město je tam epicentrem koronaviru :D.

Vůbec se nebere v potaz, že respirátory nebo jakékoliv náhubky dlouhodobě poškozují zdraví. Nejen díky nedostatku vzduchu.

Teď jim čísla zase rostou a protože nemají už co zavřít, tak si vymysleli respirátory, troubové.

Osobně bych jakékoliv náhubky nechal tak, jak je to teď a vše bych otevřel třeba na 50% kapacity.

Důležité je prevence ve formě vitamínů, pravidelně se otužovat, sportovat, přestat brát návykové látky a tak bych mohl donekonečna pokračovat. O tomto se nikde nemluví.

A ne sedět s náhubkem na obličeji a ve sklepě čekat na smrt. Ať už díky koronaviru nebo deprese ze ztráty práce.....

Zajímalo by mě, jak to chtějí dál řešit. Dopravci omezují spoje (regiojet), několik bank končí (ing,equa úplně, moneta s airbank fúzuje) a tak by se dalo pokračovat s dalšími odvětvími.
 skodaslov
20.02.2021 09:54:02
Zajímalo by mně, co si o takovým opatření kdo myslí.
Myslím si,že je potřeba nosit respirátor,tedy ho budu nosit. Moc na výběr nemám.

Já bych se ani nedivil, kdyby celkový oficiální počet mrtvých byl i pěticiferné číslo.
Myslím si,že oficiální počet je přesný. Nejmenší pěticiferné číslo je 10 000 a největší 99 999,bylo by to tedy jen hádání.
 rouška
20.02.2021 09:52:05
Je to celé špatně. Tady se to nevratně zničilo už na počátku, že to bagatelizovali Šmuclerové, Pirkové, Žaloudíkové a další. Byl to výplach národa, že to je jen rýmečka. Pak se to nechalo v létě rozjet a od té doby jsme stále nejhorší. Je to chyba vlády, Babiše, který Kenovi Vojtěchovi rušil jeho opatření. Je to chyba Prymuly a jeho lability a pokrytectví. Je to chyba všech, kteří příliš dlouho koketovali s myšlenou promoření. Zhasneme, a pak se uvidí. To ostatně v Česku funguje už od 90. let a ne náhodou se na stranu promořovatelů postavil Václav Klaus starší, který je autorem Zhasnutí a strkání hlavy do písku. Neznám špinavé peníze, nikdo neumírá na kovid, ale jen s kovidem, atd.

Je to zvrácená lačnost po sledovanosti a penězích z reklamy v médiích, že těmto šílencům poskytovala mediální prostor. Příklady táhnou. V Česku jsou příklady nejšílenější na světě. Je to odpovědnost hlavně médií a vlády.
 cynismus nihilismus
20.02.2021 09:22:09
Ve vládě sedí samí č****i - jsou schopní Vám říci, že je to odpovědnosti každého a v druhé větě, že je povinnost respirátorů. Tak kurňa, když je něco o odpovědnosti každého, proč nařizují povinnost ve formě respirátorů?! Protiřečí si, dávají od toho ruce pryč, protože se jim to hroutí jako domeček z karet. Jak to že podnikatelé dostávají kompenzace a lidem obecně nejsou propláceny respirátory? Kdo to má platit - jeden se má používat max. 8 hodin! Když po mě někdo něco chce, tak to taky musí zaplatit. Jestli se nedej bože stane to, že někdo bude z mé rodiny potřebovat péči a lůžka nebudou - budu žalovat tenhle z*****ý stát - člověk si platí pojištění proč? No aby o něj bylo postaráno v případě potřeby - času navýšit kapacitu jak lidskou, tak materiální měl tenhle d******k času dost. Neudělali zhola nic. Co se týče opatření - každý týden chodím do TESCA - nikdy jsem nezaznamenal, že by tam ochranka vehementně něco řešila (rozestupy, roušky) - a že těch případů tam je - čuměj na lidi který to porušují a to je tak celý. A Havlíček nám dneska bude říkat, že restaurace/obchody mohou být otevřeny za jasně nastavených pravidel? Nikdy je po velkých řetězcích nevymáhali, neudělovali pokuty, ředitelé velkých řetězců nebyli odejiti - nikdy jsem tam neviděl měšťáky nebo policajty, který by to řešily. Nebudou to řešit ani v maloobchodě. Ty vládní k***y nás nechávají cíleně promořovat! A lidi mlčej! To je celé!
 nasrath
20.02.2021 08:52:27
Kontrolovat opatření nemá kdo, těch míst je prostě moc. Je to o odpovědnosti každého.
 Beer01 Muž93 Kategorie
20.02.2021 08:43:57
Tak jsem ten odkaz zkrátil

https://1url.cz/zzAbp
 leonardo da vinci Muž45 Kategorie
20.02.2021 08:41:41
Dávám odkaz znovu

https://www.irozhlas.cz/zpravy-do mov/koronavirus-v-cesku-blatny-vlada_210 2191032_pj
 leonardo da vinci Muž45 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk

SLEVA 100 Kč