Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1158987, vloženo 12.02.2021 01:00:47 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Úspěch - nakolik talent a nakolik snaha?
Budu se tedy bavit pouze o pracovním úspěchu, protože i tak je to složité téma, natož pokud by se jednalo o osobní život.

Z mojí zkušenosti v IT - aby se člověk aspoň někam dostal, tak je potřeba především snaha a samozřejmě trocha rozumnýho talentu. Ale pak se mi zdá, že od určitý úrovně se to začíná lámat především na talentu. Pokud na to člověk má, pak nějaká snaha a motivace ho určitě posouvá dopředu o to rychleji, ale pokud nemá, tak to nepomůže a prostě zůstane na určitý úrovni prakticky navždy.

Možná je v tomhle IT (resp. vývoj softwaru) specifický, protože nejde věci dělat "nějak", tam je hned vidět jestli to funguje nebo ne, jestli tam jsou bugy a jestli se myslelo na všechny varianty. V soft skills (i v rámci IT) jdou podle mě dělat větší pokroky, pokud člověk chce, ale i tam to má své limity.

Nakolik myslíte, že je úspěch dán talentem a nakolik snahou? Případně to rozeberte, protože odpověď často nebude tak jednoduchá.
 libik E-MAIL:   Muž32 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
13.02.2021 20:50:21
Myslim, ze nejdulezitejsi jsou vnejsi podminky, tedy ze to clovek nema ve vlastnich rukou. No a pak samozrejme potencial - geny, talent. Ale i talent muze byt skryty a az za jistych vnejsich podminek se projevit.
 methyl
13.02.2021 16:01:05
99% dřina, 1% talent.

S tím, že od určité úrovně tím víc mezi obdobně makajícími pomáhají lepší dispozice.
Ale ti nejlepší v různých oborech mají zpravidla jak dobré dispozice, tak dřeli nejvíc ze všech. Tím ale samozřejmě vůbec nemluvím o klasickém zaměstnání - tam v drtivé většině nerozhodují dispozice ani práce, ale sociální dovednosti a společenské kontakty.

Ps: IT je trochu specifické, tam ti chlapi něco umět musí, jinak se to rychle projeví.
V jiných typech zaměstnání to tak dnes není.
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
13.02.2021 04:49:07
Matouch: "Tzn být taková nadšená a poslušná korporátní kur.va"

Matouchu, to ale ani v nejmenším z těch 10 bodů nevyplývá. Vidíš v tom něco, co to doopravdy není a být nemá. Mluvím teď obecně, ale sebelepší odborník, který 100% rozumí své věci, je ostatním v týmu libovolného projektu k ničemu, pokud s nimi nedokáže mluvit, vysvětlit, co je třeba, řešit problémy a domluvit společny postup. A to je jen komunikace a spolupráce. Těch dovednosti je samozřejmě třeba mnohem víc.
Stejně jako vyučující-vědec-odborník, který učí jen proto, že musí, je pro studenty za trest, tak stejným dárečkem je pro kolegy a vlastně celý kolektiv a firmu jedinec, který si hraje solo na svém pisecku a nekouká pri tom napravo nalevo.
Do určité míry se to dá nějaký čas zvládat, ale neefektivnimi procesy ztracis konkurenceschopnost, a to je důvod tlaku na neustálé zlepšování na všech úrovních, včetně SS.
 Soft skills
12.02.2021 15:04:41
PS i amíci umí být víc individualističtí. My tady nepotřebujeme být deformováni...Tady je potřeba individualismus jako sůl.
 matouch3 Muž49 Kategorie
12.02.2021 14:59:59
Teď jsem se prozradil. Soft skills jsou mi cizí
Smajlík  matouch3 Muž49 Kategorie
12.02.2021 14:58:52
Funnyeyes: nemířím na tebe osobně spíš mě vadí ta nepřirozená móda, která začala někdy kolem 2000 r. Nebo spíš nepřirozeně převzatá z USA

Znamená to, že před tím soft skills potřeba nebylo? Nebo proč na to nebyl pogtřeba dřív výraz? Výraz "měkké dovednosti" je navíc trapný.

What Are Soft Skills?
1. Communication
2. Self-Motivation
3. Leadership
4. Responsibility
5. Teamwork
6. Problem Solving
7. Decisiveness
8. Ability to Work Under Pressure and Time Management
9. Flexibility
10. Negotiation and Conflict Resolution

Tzn být taková nadšená a poslušná korporátní kur.va (to se týká i mužů)..která šlape s ostatními
 matouch3 Muž49 Kategorie
12.02.2021 14:21:20
Matouch3: momentálně pracuji doma, jinak jsem si prošla vývojem SW, nyní interní IT velké české firmy.
Souhlasím s tím, že stavět své úspěchy na tom, že umím akorát prázdně kecat je hloupost, dneska dělá copywritera každý druhý, co umí vzít do ruky klávesnici a podle toho to vypadá. Ale bez soft skills se prostě neobejdeš, na tom se snad shodneme.
 Funnyeyes Žena88 Kategorie
12.02.2021 12:18:43
Musí být obojí, jen místo snahy bych napsal tvrdá dřina! Jen snaha nestačí!
 Vaginální sekret
12.02.2021 11:21:07
Hodně záleží na snaze talentu a ambicích. I méně talentovaný programátor může dělat code monkey a pokud nemá vyšší ambice, může to považovat za životní úspěch.
 Van Generator Muž30 Kategorie
12.02.2021 11:02:04
Z hudební branže musím říct, že je to hlavně o píli. Ale s talentem to hlavně ze začátku půjde vše rychleji.
 MusiciansFit
12.02.2021 10:25:03
Obecnou odpověď dohromady nedám, měla by hodně parametrů a výjimek. IT je široký pojem, předpokládám že mluvíš o svém písečku, o vývoji. Programování mi spadá pod stejně kreativní činnosti jako třeba sochařství - v jednom přiměješ zdánlivě mrtvou hmotu něco dělat konečky prstů, ve druhém v ní dlátem obnažíš co tam nebylo. V takové výseči a touto optikou máš čistou pravdu
"od určitý úrovně se to začíná lámat především na talentu"
protože jistě existují i sochaři dlažebních kostek.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
12.02.2021 10:20:20
Mě ohledně tohohle tématu naskočí basket a Larry Bird a Magic Johnson. Dnes legendy. Když začínali, tak Larry Bird byl sice vysoký, ale nemotorný. Hodně lidí se mu smálo a vymlouvalo mu, že to nikam nedotáhne. Ale on dřel jak černej a stal se z něj hall of famer. Naproti tomu Magic Johnson měl talent od boha a šlo mu to samo.

Jak píšeš, když má někdo talent, stačí málo a může to někam dotáhnout. Když nemá, stojí ho to hrozné úsilí a často to nedotáhne tam, kam to dotáhne ten s tím talentem, při troše námahy.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
12.02.2021 08:28:04
Úspěch - nakolik talent a nakolik snaha?

Dle mého názoru,je to trocha talentu a kupa snahy. Příklad ze sportu-každý hokejista nemůže být jako Jágr,ale každý má možnost hrát extraligu. Každý fotbalista má možnost hrát 1.fotbalovou ligu.

Tedy jeden chodí trénovat a hraje zápas. Druhý trénuje,hraje zápas a sportuje neustále. Druhý měl tedy větší snahu a také se prosadí. Byl prostě snaživější a tím pádem i lepší.
 mall
12.02.2021 05:42:35
Já si myslím, že ze začátku je to opravdu snaha, snad ve všech oborech, a když už máš jméno a zkušenosti, přichází ke slovu talent, protože Tě činí jiným a dává Ti přidanou hodnotu. Ale bez snahy je Ti ooět na prd... Nevím teda jak v IT, protože to je pro mě úplně cizí svět... No a myslím, že pro úspěch je důležitá ještě třetí věc - nápad :)
 Víla z paneláku Žena32 Kategorie
12.02.2021 03:32:11
Funny eyes: já se dívám na vyznavače Soft skills se značným despektem. Mám z těchto produktů doby kopřivku. To není o tom, že bych zaostával v SS. To je v tom despektu, že mlácení hubou lze povýšit na umění. Ještě horší je pak jejich "flexibilita". Brrr
Kde pracuješ, jestli se mohu zeptat?
 matouch3 Muž49 Kategorie
12.02.2021 02:33:38
Pokud jen dřeš, bude to ve finále dobré, naučíš se své postupy a vytvoříš něco, co ti QA neomlátí o hlavu hned pětkrát. Ale bude tě to stát mnohem více času než kdybys byl nadaný.
Myslím, že je jedno, o jakém oboru se bavíme, člověk introvert vynaloží značné úsilí k tomu, aby se v pěstění svých soft skills (čtu z tebe despekt, což je programátorům vlastní, bohužel) dostal tam, kde se sociálně zdatný člověk pohybuje dnes a denně.
Vývoj SW je specifický také v tom, že je hodně znát, zda dynamika celého týmu funguje a je tak snadné identifikovat opravdu slabý článek. Protože práce programátora není myslet na všechny varianty, to má na starosti analytik. Ovšem když to programátor dělá, je to značné plus, které usnadní celý vývoj.

Z jiného soudku, muž nádherně maluje. Z mého laického hlediska je to talent, já zvládnu hranaté prasátko a jsem happy. On ovšem mluví zejména o tvrdé práci, cvičení, pečlivosti, za talentovaného se nepovažuje. Je to vážně všude
Smajlík  Funnyeyes Žena88 Kategorie
12.02.2021 01:36:07
Za mě:
snaha, motivace, nadšení, to, že to člověka baví, že je v tom od rána do večera. To je přeci víc než talent.

Talent bez motivace je na houby
 matouch3 Muž49 Kategorie
12.02.2021 01:10:02
Talent je pro špičkovou úroveň podmínkou nutnou, ale ne dostačující. IMHO potřebuješ obojí.
 AdamsPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk