Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1157252, vloženo 24.01.2021 14:37:45 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Sebeobrana vůči nepříčetnému policistovi
Předem chci uvést, že tato otázka je myšlena čistě jen na teoretické úrovni. Zajímá mě, jak na to nahlíží české zákony a soudy, jak by spořádaný občan měl v takové situaci jednat. Přece jen i policisté jsou různorodí lidé, z nichž někteří mohou překračovat své pravomoci či se přímo dopouštět trestných násilných činů.

Situace č. 1)
Z nějakého ať už opodstatněného či neopodstatněného důvodu jsem konfrontován policejní hlídkou. Jeden z policistů postrádá civilizované chování, začne se chovat agresivně, rozhodne se mě zatknout, ale místo poklidného zatčení a naložení do auta mne povalí na zem a začne mne kopat do hlavy, čímž mě ohrožuje na životě. Mám v takovém případě právo se fyzicky bránit? Nebo jsem povinen odevzdaně všechny údery přijímat, neprojevit ani náznak odporu a doufat, že mne ten magor v uniformě nezabije?

Situace č. 2)
Na náměstí probíhá demonstrace, já se nacházím na náměstí ať už jako poklidný protestující nebo poklidný kolemjdoucí. Na místě operují také těžkooděnci. Několik metrů ode mě těžkooděnec v záchvatu adrenalinu a bojechtivosti bezdůvodně zaútočí na poklidně stojícího/kolemjdoucího člověka, srazí ho úderem na zem, přičemž člověk upadne do bezvědomí následkem nárazu hlavy o dlažbu. Nepříčetný těžkooděnec do něj ale i nadále kope a bije ho tonfou hlava nehlava. Mám v takovém případě právo těžkooděnce fyzicky udeřit, případně ho i odzbrojit, za účelem odvrácení pokračování jeho protiprávního jednání? Nebo maximum co mohu udělat je vytáhnout telefon, natočit vraždu člověka policistou, zavolat 112 a jít dál svou cestou?

Situace č. 3)
Psychicky labilní policista ve vyhrocené situaci nezvládne svou psychiku, vytáhne služební zbraň, míří s ní na všechny lidi okolo sebe (nerozlišuje mezi pachatelem a okolo stojícími nevinnými lidmi) a v jednom okamžiku začne střílet do lidí. Mám v takovém případě právo nepříčetného policistu zastřelit legálně drženou zbraní? Nebo ho mám nechat všechny postřílet a pak dát podnět k přezkoumání na generální inspekci ozbrojených sborů?

Zajímá mě, jak sebeobranu vůči nebezpečnému jednání policisty hodnotí české zákony. Jak by měl člověk v takových situacích jednat, aby jeho jednání bylo v souladu se zákonem. Jestli člověk má právo se bránit příslušníkovi policie, jestliže ho nebo někoho jiného protiprávně ohrožuje na zdraví či životě, nebo člověk v žádném případě nemá právo proti příslušníkovi policie či městské policie sám bezprostředně fyzicky zakročit. Policisté jsou lidé jako každý jiný, tudíž se mezi nimi může vyskytnout násilnický jedinec, který to v hlavě nemá v pořádku. Připouští náš právní systém možnost nějaké legální sebeobrany vůči defektním jedincům, sloužícím u policie? Nebo jsem oprávněn jakékoliv násilné a protiprávní jednání policisty pouze pasivně sledovat a nechat policistu klidně i někoho bezdůvodně zmrzačit či usmrtit?
 hetrgertfw Muž99  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.01.2021 19:15:42
A přemýšlel jsi, jak se zachovat při pádu meteoritu?
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
24.01.2021 19:03:14
ACAB je třeba střílet na potkání
 Azathoth Muž27 Kategorie
24.01.2021 18:48:11
matouch3 - Používat pojem útok v reakci na útok je už samo o sobě nesmysl. Jakákoliv fyzická reakce na útok je vždy obrana. Opravdu neplatí, že obrana znamená jenom si krejt hlavu, nebo co se tady píše. Když mě někdo začne mlátit pěstí a já ho začnu v reakci na to taky mlátit pěstí, tak to z mojí strany není žádný útok, ale obrana.
 H27M
24.01.2021 18:28:13
Musis to vydrzet a pak si muzes stezovat. A oni te pak budou presvedcovat, ze si stezovat vlastne nechces. A kdyz budes trvat na svem, pak to zametou pod koberec.
Nebo zametou tebou.
Viz pripad toho kretenskeho policajta v civilu, co zakleknul cloveka, ktery sel na cervenou. Nebo pripad tech kretenu, co v Plzni zastavili v civilnim aute jineho cloveka, mirili na nej zbrani a nadavali mu. Viz znama videa.
Ve vsech pripadech se to obeslo bez jakehokoliv postihu.
 Kvetak
24.01.2021 18:23:20
To je těžký, když před útokem netušíš, co přijde a nechceš situaci vyhrotit jako první. A pokud se na člověka vrhnou, je už většinou pozdě na odporování. Je to spíš teoretická otázka.
 Zamyšlení
24.01.2021 17:54:09
Musíš to udělat jako když reklamuješ vyúčtování u O2 ať je sebeabsurdnější - zaplať a pak se hádej. V tomto případě si nech vážně poškodit zdraví, případně se i nech zabít/nech zabít někoho jiného a pak vznes opatrnou námitku. Jinak bys přeci porušil zákpn a ten je úplně ze všeho nejdůležitější navzdory zdravému rozumu.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
24.01.2021 15:45:07
VyššíMorálníPrincip: na břiše a s kolenem mezi lopatkami si můžeš účinně víš co
 Odpočinek Muž51 Kategorie
24.01.2021 15:34:51
Přirozené právo všeho živého je - útoku se účinně bránit!
Smajlík  VyššíMorálníPrincip
24.01.2021 15:08:14
Liberecak: Jo, zavolat to mě samozřejmě napadlo jako první možnost. Jenže jsem si představoval, že se mnou prostě někam smýknou a bavit se se mnou nebudou... No, možná mám ještě vzpomínky na totalitní komunistické policajty - teda pardon, příslušníky...
No ale je to vcelku úvaha o ničem, protože kdyby mne něco takového postihlo, tak se stejně neubráním a udělají se mnou, co budou chtít.
A odznak náhodou vím, jak vypadá, protože jsem jednou jeden našel :-) Což ovšem neznamená, že bych při letmém ukázání rozeznal kvalitní falzifikát.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
24.01.2021 15:05:00
Hele asi jako pytel rozmasakrovaných koťátek.
 lehni
24.01.2021 15:02:43
Jůů to je milé :D
 Liberecak Muž22 Kategorie
24.01.2021 15:01:54
Dobré otázky vzhledem k tomu, jaké Liberečáky dnes berou k policii. Obávám se ale, že tady odpověď nenalezneš. Zkus napsat Lize pro lidská práva a pak můžeš dát vědět zpět, kdysi vydali tuto brožuru https://bit.ly/399mjOx
 lehni
24.01.2021 15:00:16
bilej tygr: Tak zavolej na 158 nebo 156 a řekneš že máš podezření že se jedná o falešné policisty ... To jsem opravdu nepochopil, proč bych nějakému člověku měl dávat SVŮJ odznak DO RUKY za který mám zodpovědnost a v případě ztráty i postih ?
 Liberecak Muž22 Kategorie
24.01.2021 14:58:39
Kdybys nám řekl jaká strašlivá křivdička se ti stala, udělal bys líp.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
24.01.2021 14:58:02
Co to je za debility ? :D :D

1) Ano, nutná obrana
2) Chci vidět jak toho těžkooděnce odzbrojíš :D ... A hlavně tam nebude sám
3)Ano máš
 Liberecak Muž22 Kategorie
24.01.2021 14:57:16
Doplním ještě dotaz: taky jsem párkrát přemýšlel o tom, že černou uniformu s nápisem POLICIE si konec konců může opatřit kde kdo. Co když mě chce nějaký takový dejme tomu naložit do auta a odvézt... a já mám pochybnost, jestli je to vůbec policajt? Vím, měl by ukázat odznak - ale jednak si nejsem tak jistý, jestli to vždycky udělá, a právě v případě falešného policisty, a jednak prd vím, jak takový odznak vlastně vypadá... když mi ukáže nějakou placku z moduritu s vymyšelným číslem, kterou mi navíc ani nedá do ruky, tak tohle asi není cesta jak se přesvědčit.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
24.01.2021 14:47:45
Nebudu to číst celé. Ve zkratce - bránit se můžeš (třeba si krýt hlavu), útočit nesmíš. Nepříčetnost policisty neposuzuješ ty, ale inspekce po tvém písemném podnětu/stížnosti.

Snad to takto stačí. Možná jsou tu policajti, kteří ti to řeknou přesně
 matouch3 Muž49 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

kdo leci lidskou dusi Buh knez psycholog psychiatr uklízečka sestra
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk