Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1157223, vloženo 24.01.2021 02:23:08 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Diskalkulie - vyčerpávající studium mate
Je to ironie - dyskalkulik šel studovat matematiku.

Matika mi vždycky šla - a na vysoké to není jinak. Problémem jsou ale časté výpočetní chyby. Často zaměňuju čísla (k 3*4 napíšu výsledek 4*4, aniž vím proč), složitější počty, překračující číselný řád, mě matou a vedou k chybám. Složitější úkony musím rozkládat a rozepisovat na papír, např. 13*16 nedám ani na papíře, pokud si to nerozložím na dílčí operace.
Kvůli tomu jsem po celou dobu studia, na základce i střední, odevzdával testy za 4 nebo 5, protože byly plné takovýchto chyb. Učitelé to nechápali, protože jsem úlohy řešil v pořádku, jen několik záměn a chyb vedlo k celkově špatnému výsledku.
Teď jsem na vysoké a látku zvládám. Ta míra abstrakce mi vyhovuje, je to přesně to, kde jsem si jistý. Ale vše po sobě musím ověřovat, ťukat do kalkulačky a geogebry, abych se ujistil, že jsem se nikde nespletl třeba v tom, že A² + A² je A⁴. Já vím, nelogické, ale já tam najednou místo plus vidím krát, nebi vidím plus a sčítám dvě dvojky... nebo si dosadím zcela jiné číslo a i tomu součtu nebo součinu přiřadím jiný výsledek.
Je to vysilující a matoucí.
 Advertisan Muž24  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.01.2021 21:18:58
By me docela zajimalo, jak si prosel kursem Linearni algebry :D :D :D :D
 Nebuduplakanej
24.01.2021 11:42:46
Já mám úplně to samé a šla jsem studovat chemii :D všechno jde, když se chce, ale máme to o dost těžší, to je pravda...
 hranolka159
24.01.2021 09:48:59
Já mám něco podobného se čtením. Například tvůj nadpis jsem četl jako "diskulálie" a jako první mě napadlo, že máš něco špatně s "kuláliemi"... :D Každý máme svoje no... Čísla mi problém nedělají, proto se angažuji v oboru s čísly a né s písmenky. Asi toliko k tomu.
 Rzdnc
24.01.2021 09:28:19
To sis dal vskutku záhul. No budeš se muset víc snažit, ale myslím, že to nakonec zvládneš. A kdyby ne, tak svět nekončí, máš na výběr plno jiných vysokých škol, kde počítat nemusíš skoro nic, tam je to o samé abstrakci, tam by se ti zaručeně dařilo.
Smajlík  Zatracená Existence Muž23 Kategorie
24.01.2021 09:14:50
Jo, taky jsem šla na matiku s podobným problémem. Mě zas dělá problém soustředit se, v jednom řádku napíšu něco, do druhého to přepíšu špatně, říkám jiné číslo než myslím a píšu ještě jiné, ale pak mám oblasti, ve kterých jsem zase silná. Mám velkou představivost a ta platí i na řešení matematických problémů. Tak se to chce naučit kompenzovat, aby to, co nejde, se dostalo ke slovu co nejméně a to, co jde, bylo hlavním předmětem Tvého zájmu. No a aby toho nebylo dost, zjistila jsem, že mě moje původní zájmy vůbec, ale vůbec nebaví a koketuju s myšlenkou udělat si při mateřské vysokou na úplně jiném oboru :D
 Víla z paneláku Žena32 Kategorie
24.01.2021 08:36:13
Dizlexie?
 *Kobra* Žena27 Kategorie
24.01.2021 08:01:24
Zvolil jsi si to sám.
 Zrzavá Bestie Žena69 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte přes sms od 9 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk