Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1157210, vloženo 23.01.2021 23:03:06 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Matematika na VŠ - obtížnost
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli máte nějaké zkušenosti někdo se studiem na jakékoliv fakultě na ČVUT? Já jsem se rozhodl že podám přihlášky na ČVUT FS, ČVUT FIT a ČVUT FSv, jenže ze svýho okolí slýchám že až 70% studentů na technických oborech vyletí hned na podzim na matice a fyzice, takže by mě zajímala vaše zkušenost.

Díky za radu.
 Pawell E-MAIL: jenjule@seznam.cz  Muž20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.01.2021 21:33:42
@qwert

"Vyžaduje se teorie i příklady, když to člověk pochopí, tak to není ani moc těžké. Když to nepochopíš, tak zkoušku neuděláš. "

naprosto souhlasim


"Matematika na FITu není vyhazovací"

tady se trochu rozchazime v definici slova vyhazovaci. Pod timto vyznamem si v kontextu studia FITu predstavuji predmet s vyssi slozitosti, jehoz naprostou vetsinu student nikdy nepouzije. Jo a nestudoval jsem tam weby a PAry mam za sebou.
 jkgvkhyj
24.01.2021 17:19:29
Zkušenost s ČVUT nemám ale ber to tak že na každé VŠ je první ročník nejhrubší síto. V zimním semestru se většinou opakuje středoškolské učivo a pak to přejde dál. Ale jestli nemáš s matikou problémy tak se neobávej.
 LADI Muž41 Kategorie
24.01.2021 10:34:48
FIT - v každém semestru kromě posledního aspoň jedna matematika. Jediná úroveň pro všechny, žádné dělení na A nebo B. Vyžaduje se teorie i příklady, když to člověk pochopí, tak to není ani moc těžké. Když to nepochopíš, tak zkoušku neuděláš.

A nemohu souhlasit s jkgvkhyj skoro v ničem: Matematika na FITu není vyhazovací. Spousta lidí na ní vyletí, ale to platí i pro všechny ostatní předměty - nesplníš podmínky, tak jdeš, nikdo tě nebude prosit o to, jestli bys to přece jen nechtěl ještě zkusit. Speciálně v matice si za to dotyčný může sám sám - obvyklý přístup je "Přijdu na první přednášku, vůbec nechápu o čem je, protože nemám základy. Přijdu na druhou přednášku, zase to nechápu. Tak co bych tam chodil, stejně mi to je k ničemu. Na konci semestru se to nějak poddá. ... Na konci semestru: Hmm, nepoddá. Jsou to idioti, naberou studenty a pak je vyhází na matice, kterou nikdy nebudou potřebovat."

Jo, a všechny ty matematiky na FITu jsou užitečné, a to hodně. Možná ne pro člověka, který plánuje celý život strávit web designem, ale na to taky není nepotřeba VŠ.
 qwert
24.01.2021 08:06:48
Jediná fakulta na ČVUT, kde není matematika snadná, je FJFI. Všude jinde to není problém.
 zlomyslný hajzl Muž19 Kategorie
24.01.2021 00:13:03
Na FIT je matika vyhazovaci - je ji tam hodne (ne, nebudes ji nikdy v zivote potrebovat). Ale pokud tomu venujes ten cas, tak tim projde, ale je to hodne prace. Fyzika tam moc neni, jen zakladni elektro - napeti, prou, tranzistoy - na vse jsou dobre studijni materialy.

Pak tam jsou predmety kde se probira jak ty cipy realne fungujou - pokud jsi z gymplu, s timhle budes (krome matiky, algoritmizace, siti, linuxu a dalsich odbornych predmetu dost bojovat). Elektro/IT prumkari maji na teto skole vyraznou vyhodu
 jkgvkhyj
23.01.2021 23:53:39
Musíš se učit a počítat příklady. Na FIT je matika těžká, říkala ségra.
 nepodstatné
23.01.2021 23:43:27
Studoval jsem na FS. První semestr - průběh funkce, derivace, integrály, matice - nic složitýho. Druhý semestr - dvojný, trojný, křivkový integrály - na všechno jsou podklady na strojar.com a s trochou snahy se to dá pochopit a dává to smysl. Třetí semestr - diferenciální rovnice a podobný blbosti - strojar.com a naučit se jen postupy, pokud to nechápeš (jako že nechápeš). Čtvrtý semestr - numerická matika - výpočty pomocí numerických metod, kde jsem se zase naučil jen postupy pro několik typů příkladů. Někoho matika baví a naučí se i teorii, ale pro někoho je jednodušší se jen naučit postupy. Je ale obrovský rozdíl, jestli děláš matiku na úrovni A nebo B. To, co popisuju, je B. Úroveň A je těžší a je tam víc teorie, takže postupy stačit nebudou. První semestr se ale dá zvládnout v pohodě i na úrovni A a v druhém semestru už budeš zvyknutej a dáš to taky.

Co se týče fyziky tak ty jsou dvě. Bere se tam asi skoro všechno z obecné fyziky, ale ne nijak extra do hloubky. V testu několik krátkých příkladů a pak ústní zkouška. Hodně záleží, ke komu tě vyberou na zkoušku, ale pokud ses to nějak naučil a nebudeš drzej, tak se není čeho bát. Btw, když u testu dozoruje Kohout, tak na taháky zapomeň a radši je vyndej i z kapes. Každopádně bez strojar.com se neobejdeš.
 negus Muž26 Kategorie
23.01.2021 23:31:46
Tak jdi na FJFI.
 h-adolph Muž38 Kategorie
23.01.2021 23:30:09
Musíš mít schopnosti (talent), jinak půjdeš...
 KANTOR Muž75 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

kdo leci lidskou dusi Buh knez psycholog psychiatr uklízečka sestra
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk