Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1157155, vloženo 23.01.2021 13:10:07 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč pytláci stříleli na myslivce?
V 18., 19. století, ale nejspíše i na začátku 20. století se v našich lesích odehrávali přestřelky mezi pytláky a myslivci, lesníky, četníky a celníky. Přitom tresty za pytláctví nebyly velké, pár měsíců, rok, dva. Chápal bych, kdyby jim za to hrozila poprava, mučení, doživotí, ale pytláci nebyli žádní terorističtí vrazi, tak nechápu, proč po hajných stříleli, když si akorát zadělali na větší průser. Ale asi tohle pytláctví a myslivost je trochu jiný drsný svět, protože před pár lety nějaký pytlák v Rakousku zastřelil tři policisty ze zásahové jednotky.
 pytloš Muž26  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.01.2021 17:51:01
A odkud čerpáš, že to tak bylo? Je to nějaký důvěryhodný zdroj?

Jinak myslivce je pytlák, co má akorát cár papíru, kterej mu říká, že může. To je celý.
 autism Muž30 Kategorie
23.01.2021 13:52:58
Možná, že to byl jeden z mála možných způsobů odporu proti vrchnosti, který mohl projít pachateli. Někdy kolem roku 1900 to asi byl jen rok vězení a asi tam šlo o to, že nechtěli nechat rodinu bez živitele, ale předtím byly větší tresty ve středověku uřezání uší nebo vypálení cejchů a v 18. a začátkem 19. století v některých zemích vyhnanství.

Chceš jet na Tasmánii na 7 let?

h ttps://www.youtube.com/watch?v=PiDa10doSE0
 Zamyšlení
23.01.2021 13:25:12
Asi to i nějak patří k tomu stavu (myslím stavu myslivce - pytláka, to je možná podobné jako policajt - zloděj). Oni i myslivci po sobě občas střelí. Nevím, jestli to dělá jenom ta skutečnost, že mají flintu v ruce, nebo ještě něco jiného.
A taky - on ten hajný by po pytlákovi střelil, kdyby pytlák nestřelil po něm. Asi to trochu cítí jako "kdo z koho", jako osobní souboj. A možná, že v nočním lese mají /měli pocit, že jsou anonymní. Což mnohdy i byli.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
23.01.2021 13:18:08
No vono když si měl doma 7 harantů co brečeli hlady, žena standardně v domácnosti, chlap jedinej kterej domů přinášel jídlo a nějakej ten groš za práci u panských a obecně byla bída - suchej chleba, děti neměli na zimu boty apod. tak jít si sednout do chládku, kdyby tě čapli - to je jako kdybys rodinu odsoudil k zániku (tehdy).
 bída svrab a neštovi
23.01.2021 13:15:03
Je to pořád, když byl můj děda ještě myslivecká stráž, tak mi říkal, že nechává pytláky být, protože by mu vybili okýnka u auta nebo zapíchali hřebíky do gum... Nevím, mám pocit, že na výši trestu moc nezáleží, byť samozřejmě je rozdíl mezi čtrnácti lety na Van Diemen's land a roční podmínkou a pokutou, ale že jde prostě psychologicky o ten pocit "nespravedlivosti" při odhalení, které jako by bylo nejvyšším trestem a vyvolávalo potřebu se mstít tomu, kdo tenhle trest (=nastavení myslí "byl jsem odhalen") "způsobil"
 Víla z paneláku Žena32 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk