Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1157122, vloženo 22.01.2021 23:21:00 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vztah zaměstnanec, zaměstnavatel
Pokud jste zaměstnancem, jak vnímáte loajalitu k firmě/zaměstnavateli? Snažíte se být loajální a doopravdy pracovití, přicházet třeba i s nápady? Nebo je pro vás to pracovní prostředí z nějakého důvodu demotivující a něco takového neděláte? Nebo třeba kradete a přijde vám to ok? Zažili jste pracovní prostředí, ve kterém jste byli šťastní a nevnímali svého zaměstnavatele jako svého „protivníka“? Čeho si vážíte na člověku, který vás zaměstnává?Díky za odpovědi. Zajímají mě vaše zkušenosti.
 Curiousworkman Muž25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.01.2021 13:37:34
U mě to všechno nejvíc závislelo a závisí na tom, jak se ke mě chová ten zaměstnavatel. V poslední práci jsme měl štěstí na dobré šéfy, a pro ty jsem dělal co jsem mohl, na nějakou hodinu, večer nebo víkend navíc jsem nekoukal... a zase nebyl problém, když jsem si já potřeboval něco vyřídit v pracovní době nebo jsem chtěl něco udělat podle svého.
Potom přišla nová ředitelka, lidem vysloveně nepřátelská, a i sám jsem hleděl, jak se všechno změnilo. Předtím jsme byli jenda parta, kdykoli potřeboval někdo pomoct, nastoupili všichni; od té nové už nikdo ani čárku, ani minutu navíc.
Musím na vysvětlenou dodat, že šlo o instituci, kde jsme byli vesměs všicni odborníci, a asi málokdo kvůli platu, ten bychom jinde dostali o dost větší. Takže mezilidské vztahy a náplň práce byly hlavní hodnoty. Díky bohu jsem se včas dočkal důchodového věku, takže to špatné jsem zažil už jenom jako rozloučení.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
23.01.2021 12:42:18
Co je to loajalita? IMHO to, že chodím do práce včas, nekradu kancelářské sponky a nepomlouvám zaměstnavatele kudy chodím není loajalita, ale pracovní povinnost, která má být součástí pracovní smlouvy a lze ji nějak vynutit.
Loajalita je něco nad to co si firma musí zasloužit. Třeba firma má potíže, já mám možnost přejít někam, kde by to bylo pro mne o něco lepší, ale firmu by můj odchod poškodil. Firma mne předtím podpořila, když jsem měl potíže já, tak ve firmě zůstanu a podle svých možností jí pomůžu.
Ono všude je něco dobrého a něco špatného. A může se to časem změnit, třeba když starý pracovník co by pro firmu dýchal konečně odejde do důchodu a na jeho místo přijde mladý co všechno ví, všechno zná a všude byl dvakrát.
Jeden si nevybere.
https://www.atmoskop.cz/
Smajlík  yarda1
23.01.2021 10:31:33
To velmi záleží na vztahu a chování zaměstnavatele k zaměstnanci.
 leafroller Muž96 Kategorie
23.01.2021 08:54:58
cituji : "a nevnímali svého zaměstnavatele jako svého „protivníka“?

Co to je za blbost? Svého zaměstnavatele beru jako partnera - on něco chce po mě , já něco chci po něm. Ve chvíli, kdy se pro mě stane protivníkem, nemá taková spolupráce smysl a jednoduše si najdu práci jinde....
 žalud
23.01.2021 08:12:08
Hezke bylo,kdyz si kazdy rok kolem vanoc ředitelka nasla cas obejít vsechny sluzby a pracoviště a kazdeho z 250 zamestnancu se zeptala, jak se mu daří,jak se má a jestli muze byt nejak napomocna v tom,aby se mu pracovalo lépe.

Ale zadny muj zaměstnavatel nebyl hajzl. Krom teda brigády v jedne japonské montovne, kde se zacatek a konec 10min a 20min pauzy oznamoval zvonenim jak v 19.stoleti a jinak jsi musel jet jak fretka a nemoh jsi jit ani na záchod nebo se napít. Jediny ústupek zaměstnancům tedy bylo rozdeleni půlhodinové pauzy na obed do dvou kratších,aby si stihli zakourit nebo ty záchody.
 Teq
23.01.2021 04:30:21
Když vezmu i brigády, které jsem měl při škole, tak jsem byl vždycky loajální a dost často jsem dělal i víc než jsem měl v popisu práce. A až na tři případy, kdy byl zaměstnavatel skutečně férový, mě nakonec okradli všichni, hlavně v poslední výplatě. A dvakrát mi dokonce nezaplatili vůbec, za práci za celé prázdniny.

Nejsem komunista a nikdy nebudu, ale docela dokážu pochopit lidi, kteří se v 19. století začali hlásit k socialistickému hnutí. Dneska se člověk může aspoň nějak bránit, ale tehdy za to hrozilo spíš vězení. Abych to nepřeháněl, mně se samozřejmě nic nestalo. Ale kdybych byl táta od rodiny a moje děti neměly co jíst protože mi někdo nezaplatil za práci, tak bych šel taky s puškou proti buržoazii.

Na druhou stranu uznávám, že zaměstnanci taky nejsou žádná kvítka a že jejich snahou naopak je dostávat co nejvíc, za co nejmíň práce. Ale takový zaměstnanec má být propuštěn, ne okraden. To si myslím.
 davidred Muž27 Kategorie
23.01.2021 00:59:46
Mám stabilní zaměstnání, které mě živí. Výplata sice přesahuje pražský průměr, ale moje loajalita končí průchodem recepcí na ulici. Do puntíku plním pracovní povinnosti, ale tím moje veškerá aktivita končí. Platí to zejména kvůli neuvěřitelné byrokracii a lidem, kteří škodí jen proto že mají tu pravomoc. Nejsem Don Quijote, od toho jsou tam mladší a naivnější,
Pak mám v mnohem menší rodinné firmě (několika firmičkách) takový "šolich", kdy je mi zaměstnání koníčkem. Protože mě to tam vyloženě baví, tak to ani nevnímám jako práci a nemám problém tam trávit i volný čas. Vzhledem k malé velikosti tam není de facto žádná hierarchie (majitel je šéf, ostatní jsou sobě rovní kolegové) a všechno je takové krásně flexibilní. Když potřebuji třeba atypický kabel, tak ho majitel koupí, nebo o koupím já a pak mi to někdy proplatí, nebo ho přinesu z domova a je vyřešeno.
V prvním zaměstnání musím někde najít skladové číslo (nemám přístup do SAPu), pak ho objednám, někdo mi to musí schválit, někdo další pro to musí dojet. Pokud náhodou není mezi skladovými položkami, pak někdo úplně jiný najde několik alternativ, ze kterých si pak můžu vybrat, poté se teprve schválí nákup mimo interní sklad a (když to jde dobře) za čtrnáct dní mi to dorazí... Tam je každá aktivita po zásluze potrestána. Ideální stav je nebýt nejlepší, nebýt nejhorší a nikdy se na nic nehlásit dobrovolně.
 Glyx
23.01.2021 00:12:55
Do práce se chodí pro peníze, tečka.
Smajlík  asdf9876 Muž27 Kategorie
22.01.2021 23:47:27
Velká zkouška pro mě bývá, když musím volit mezi loajalitou k týmu a firmě jako takové. Jinak to mám jako s věrností ve vztahu,, hraju jen na jednu branku.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
22.01.2021 23:32:50
V práci kde jsem byla na podřadný pozici jsem se podle toho taky chovala. Odmakám si práci za kterou mě platěj a čus. Kdyby hořelo ani hasičák nezvednu.

No a v práci, kde dělám to co v životě mám, resp.je blízká mému zaměření, jsem přesně ten ideální zaměstnanec, jakýho si každý přeje mít.

V reálu bych to přirovnala asi k tomu, že když máš elektrikáře a on musí ve firmě dělat skladníka, tak je právoplatně naštvaný na to, že nemůže dělat tu svoji práci. Zaměstnavatelé si za to ale můžou sami, že o těch lidech co pro ně pracují nevědí absolutně nic.
 Srna nikoliv z Brna Žena26 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk