Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1156907, vloženo 20.01.2021 10:48:05 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Fabrika - super džob?
Prosím Vás, co dělat? Já už nevím. V květnu jsem skončila školu, odmaturovala, na vysokou mě nevzali, ale zkusím to tenhle rok znova, stejně jsem si vybrala nanic obory, ale teď k věci. Vzali mně do novin dělat manažerku inzerce. Já původně chtěla místo redaktorky, no vybrali jiného uchazeče, ale mně jako druhé nejlepší nabídli takou cenu útěchy - místo inzerentky. A k tomu minimální plat, což nepotěší, ale máma mi říká, že nikde jinde jako absolventka asi nevydělám a ať proboha už jdu něco dělat, na co jako čekám? A byl u nás můj bratránek - no to je takovej frajírek, moc ho nemusím, ale je to moje rodina. A že ať jdu k nim do práce, do fabriky, zatím k pasu a tak za 4 nebo 5 let třeba i do kanceláře za plat 2000 eur (on ho asi opravdu má). A smál se mi, že za minimálku by se ani z postele nezvednul, ani by záda neohnul, to je almužma, jestli chci být chudák, tak prosím, ale jestli chci žít, tak ať jdu, on mi pomůže. Jeho holka (no neskutečná nána podle mně), tak mi řekla, že dělala servírku, ale teď je tam a to je úplně jiná liga, umývá tam skla a světla na autech (no ona s její IQ nic jiného ani dělat nemůže), ne opravdu je sice hezká jako obrázek a její vzhled jí kdejaká závidí, ale v hlavě vymeteno, i bratránkova máma se modlí, aby to skončilo, ale o tom tahle zpověď není. A já jsem cílevědomová a vždy jsem toužila něco dokázat a to je taky, možná za 4 nebo 5 let kancelář a co když ne? A to místo inzerentky - to bych musela zůstat doma s našima a to nechci, protože z minimální mzdy bych nevyžila a já nechci být doma pořád mámě pod palcem, navíc u nás skapal pes. Kdyby jsem brala tu fabriku, to je skoro 100 km, to bych tam i bydlela, co dělat? Už jsem si sepsala pod dva sloupce plusy a mínusy toho a toho a moudřejší nejsem. Potřebuju nestranný názor, naši jsou toho názoru, že asi fabrika, ale můj život, ať se rozhodnu, bratráne,, že pokud to nepřijmu, tak budu blbá, kamarádky, že kde víc dají (no ve fabrice ale za jakou cenu....)
 Faconn Žena20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.01.2021 08:18:15
V prospěch fabriky - vypadla bych z domu, víc peněz a v prospěch inzerentky - fyzicky se moc nenamakam, zas co když se mi nekde v podnájmu nebo tak nebude líbit, co když budou spolubydlící nějaké zle, mít byt sama pro sebe na to asi mít nebudu a taky nechci vyhazovat celej plat jen na bydlení, to tam nemusím vůbec chodit někomu platit hypotéku. Fakt nevím. Kariérní postup můžu dělat tam i tam. Ta škola bude když tak jen dálkove (už jsem se rozhodla) takže dělat jakože nějakou kariéru se mi oplatí (v té práci i po přijetí zůstanu), jen se ještě rozhodnout kde, všechno se to ve mně pere. Začít svou profesní cestu ve fabrice to jsem si nikdy nepředstavovala, ale hodně věcí člověk nečeká a stanou se.
 Faconn
20.01.2021 16:01:58
Pracovala jsem dlouhá léta na různých kancelářských pozicích. A dnes jsem ve fabrice. Tvůj bratránek má pravdu, je to naprosto jiná liga. Buď můžeš být kancelářská krysa a třít bídu s nouzí, ale budeš si jen klepat do počítače, nebo budeš jednoduše makat a pak za to dostaneš pořádné prachy. Takže co chceš? Chceš být vyfintěná kancelářská slečinka a nebo někdo při penězích. Mezi tím nic není. A opravdu... toto si musíš rozmyslet ty.
 Samotááářka Žena37 Kategorie
20.01.2021 15:59:06
@Beer01 je to práca v skurvenej fabrike nie na oddelení neurochirurgie. Do fabrík chodia pracovať hocijakí poloretardovaní ukrajinci.
Smajlík  inkwell
20.01.2021 13:00:49
Stejně si dávám přihlášku na externí formu studia všude, zjistila jsem, že praxe je cennejsi než vzdělání, takhle budu mít oboje, takže je to jedno.
 Faconn
20.01.2021 12:34:00
K pásu bych nikdy nešel ani za zlatý prase a už vůbec ne do automobilky. Je to hroznej voser. To bych šel raději dělat někam na vrátnici taky za minimální mzdu, kde člověk nemá žádný starosti, může si tam v klidu přečíst noviny, popít pár lahváčů a jít v klidu domů.
Smajlík  Nikdy ne k pásu
20.01.2021 12:18:54
No poznám pár takých, čo išli robiť do fabriky za pás a vydržali tam asi 3-4 mesiace. Plat tam síce nebol zlý, ale podmienky o ničom. Ťažká manuálna práca, jedna obedná prestávka, potom už nemohli ani na záchod a celkovo neperspektívna práca do budúcnosti.
No všade to môže byť nejak inak. Ja by som si o tej práci skúsil zistiť, čo najviac informácií a podľa toho sa rozhodol. Následne by som ešte skúsil potom na tvojom mieste tú VŠ a keby mi to výjde, tak by som išiel len niekde ba brigády.
Ono problémom je, že kariérny postup to sľubujú snáď všade. Lenže v nejakej fabrike, kde robí napríklad 500 ľudí to je podľa mňa skôr o šťastí a kontaktoch, ktoré máš.
 Heyy Richie22 Muž20 Kategorie
20.01.2021 12:14:59
Jdi do tý fabriky, aspoň okusíš jaký to je, makat u pásu, zkušenost je to dobrá v tomhle věku, budeš pak v životě, v tom kanclu třeba, jistější (ale nepočítej, že se tam někam dál posuneš, to jsou jen takový kecy, za 5 let stejně bude všechno jinak). No a pak můžeš jít na tu VŠ, když se dostaneš. Prostě získávej zkušenosti, vystup z komfortní zóny, nebuď u mámy.

V novinách dneska už novináři nepracují, jenom blbečci, nevím co tě tam láká.
 mořitel
20.01.2021 11:37:02
Fabrika je, pokud tu práci neznáš, docela problém. Nevím, zda máš nějakou odbornou školu nebo jen všeobecnou maturu. A to je podstatné. Jít dělat něco, o čem nevím jak se dělá ani souvislosti je cesta do pekel. V té fabrice by to mělo smysl jen pokud bys měla k dané práci vztah. Pak můžeš, velmi rychle, on každý nadřízený potřebuje pomoc, postupovat. Jinak je to konečná bez šance.
Tvá úvaha mi připadá jako dost ujetá, nanicovatý obor na VŠ, takže k čemu?! Pokud tě nic nezajímá, je daleko lepší dělat cokoliv než něco odborného. K tomu musí být ten zájem, ochota a schopnost se učit, stále, vše se neuvěřitelně rychle mění.
 Beer01 Muž93 Kategorie
20.01.2021 11:14:32
Spočti si kolik ti z platu zbyde. Nejspíš to vyjde tak, že buď můžeš dělat 1 rok ve fabrice, nebo 8 let inzerentku (možná 15). Takže jestli si chceš splnit nějakej životní cíl, na kterej jsou potřeba peníze, tak jdi vydělávat. Jestli ne, a peněz máš dost, tak nechoď nikam a jdi dělat jen to co tě naplňuje.
Smajlík  klukjakobuk
20.01.2021 11:07:48
Tak sem uveď ty plusy i mínusy, co sis napsala na papír. Ať víme, jak to sama hodnotíš.
 cmos Muž31 Kategorie
20.01.2021 11:07:15
Moje zkušenost se sliby jakéhokoliv typu, co mi kdy kde kdo slíbil po pracovní stránce, je bohužel dost špatná. Možná je to tím, že žijeme v ČR a ne třeba v Německu, tady u nás slib moc neznamená. Pokud půjdeš do té fabriky, a bratrancec, kterého, jak píšeš, moc nemusíš, ti dává naději na práci v kanclu až po pěti letech práce u pásu, tak to mi ani moc nedává smysl. Ta pětiletá praxe u pásu bude mít nulový vliv na požadavky práci v kanceláři.
 amiga
20.01.2021 11:06:28
Jestli je to obor ve kterém chceš pracovat (byť vzdáleně), tak je volba jasná...
 SheldonC
20.01.2021 10:50:33
Napořád tam nebudeš a pokud si tam vyděláš víc a umíš trochu šetřit, s nějakým polštářkem se ti pak bude hledat lepší práce lépe než kdybys sice pracovala v kanceláři ale žila z ruky do pusy.
 Odpočinek Muž51 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk