Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1156895, vloženo 20.01.2021 09:02:13 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Seriál o Boženě Němcové
Viděl jste někdo ten nový seriál o B. Němcové? Přiznám se, že já ne, ale četl jsem o tom nějaké články a někde to kritizovali, že hlavní náplní seriálu jsou v podstatě "postelové" scény a že o Němcové jako o spisovatelce se tam člověk až tak moc nedozví.

Tak samozřejmě, že její intimní život ve filmu může být zmíněn, ale Němcová je známou osobností hlavně kvůli svému dílu. Takže by se seriál měl věnovat hlavně tomu (aspoň podle mého názoru).

Někde jsem četl, že to je takový dnešní trend - seznamovat hlavně mladou generaci s "nepopulárními" osobnostni (což Němcová asi pro většinu žáků a studentů ve škole byla) tímhle způsobem. Jenomže co si z toho diváci odnesou? Je to asi tak, jako kdyby točili film o Einsteinovi a nejdůležitější by tam bylo to, že nenosil ponožky (aspoň se to o něm říká).

Nejsem proti tomu, aby filmy o takovýchto osobnostech byly předkládány nějak "stravitelně", ale tohle asi není ta pravá cesta.
 majklx77 Muž42 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.01.2021 10:52:07
Seriál sleduju se zájmem, mám ráda životopisné filmy. Není to sice žádný trhák, ale vzhledm k tomu, že jsem životní osudy B.Němcové nikdy nestudovala, beru to jako jistý druh popularizace, aby se na ni nezapomínalo, což si dozajista zaslouží. Že je prezentována jako žena svobodného ducha převážně odkazem na její sexuální život, mi nevadí, ale vítala bych větší důraz na její dílo, byť pomocí autorské invence tvůrčího týmu. S drobnými náznaky se prostě nespokojím, vždycky mě zajímal víc duševní proces tvorby, než "děti mají hlad, vysmolím nakladateli pár pohádek". No, snad se někdo jednou uchopí její životopis o něco lépe :-) Obě herečky ji prezentují v souladu tak, že mi jako seriálová postava není příliš sympatická, ale seriál ještě neskončil, tak třeba nastane i příznivější vývoj.
 odula Žena57 Kategorie
20.01.2021 17:01:40
Přijde miMND8 to jako telenovela nikoliv životopisnej seriál.
Otázka je, jestli Božka byla vůbec tak zajímava osoba, aby o ní mohl vzniknout dobrej životopisnej film.
Myslím že byly rozhodně zajímavější ženy v historii.
 Mila
20.01.2021 12:57:45
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
20.01.2021 12:53:10
Copak sex, hlavně to je hrozná nuda. Fakt hrozná. A to mám spoustu nudných filmů ráda. Děcka by u toho usnuly.
 Whisqui
20.01.2021 11:56:43
Seriál mne nezaujal, byl jsem v místnosti, kde běžel a pohlížel jsem naň jako by to byl spořič obrazovky, nebylo to pro mne atraktivní.
 Modrá Svině Muž46 Kategorie
20.01.2021 11:39:01
Špatně žili i zamlada, když ještě příjem dostačoval, například na Chodsku. Chodila poučovat selské a městské dcerky o tom jak mají správně žít a přitom měla špinavý podolek u šatů a doma namočené a nahnilé prádlo v neckách. O domácnost se staraly posluhovačky, děti rostly jak dříví v lese. Ti které navštěvovala s ní pak styky přerušili a žádali vrchnost aby jí zakázala je obtěžovat a kazit jim děti. Slovem i příkladem. Ani holky z ní nebyly moc odvázané. Čekaly že donese pražskou módu, vzorky na vyšívání výbavy a fajnové recepty do kuchyně.
 Dědulín
20.01.2021 11:33:12
Chudák paní Němcová názorně ukázala kam vede vlastenectví, emancipace i nedostatek morálky. Kdo chtěl ten si z toho mohl vzít výstražný příklad a varování. Cena kterou zaplatila byla krutá, ale nenašel jsem nikoho kdo by jí nějak výrazně a nezaslouženě ublížil. Její manžel za ni celý život platil dluhy, snášel veřejnou ostudu a ponížení a nakonec se o ni postaral, když umírala. Potom prožil klidné stáří s dětmi a vnoučaty. Děti žily v bídě a dcera se musela místo ní starat o domácnost. Spousta lidí se jí marně snažila pomáhat a zachraňovat, když na tom byla zle. Nenadělali nic. Co jí dali to okamžitě a demonstrativně utratila. Problém byl i v tom že toho napsala hodně málo, uživit jí to nemohlo a v tom co napsala se často pokoušela urazit svoje přátele a dobrodince.
 Dědulín
20.01.2021 10:22:04
Tak vzhledem k tomu jakou úroveň mají podobné seriály ve světě tak jsem jen ráda že není černá :-) Nicméně podoba tam moc není, dle pramenů a fotek byla hodně vysoká a dobře stavěná než malá a vychrtlá. Rovněž s manželem to bylo složitější, nedá se říct že on byl nějaký arci-zloun, prostě každý byl úplně jiný. Jeho příjmy nestačili ale to bylo také tím že ona chtěla žít spíše na vyšší noze a jako snílek moc neuměla hospodařit. Samo sebou bída do které se dostala na konci života byla způsobena hlavně hospodářskou krizí než nějakým jejím osobnostním rysem.
 Infidel Žena23 Kategorie
20.01.2021 10:11:42
Na seriál se podívám, až budu mít náladu a bude k dispozici komplet.
 Alkedos Muž69 Kategorie
20.01.2021 10:10:06
Pokud je vrchol tvých znalostí o Boženě Němcové Babička, tak to nezobecňuj na znalosti celé společnosti. Stejně tak její oblíbenost neurčuje tvůj vztah k ní, resp. neznalost.

Božena Němcová byla významná především svými postoji, sběratelstvím lidové slovesností, osvětě a ženské emancipaci. Byla také nepřehlédnutelnou postavou českého uvědomění.

Hodnocení jejího soukromého života puritánskou a prudérní společností 19. století je dnešním okem zoufale ubohé, ale pár takových se najde i dnes.
 Alkedos Muž69 Kategorie
20.01.2021 09:50:18
Neviděl jsem ho. A ani mě to neláká.

Božena Němcová je symbol vzdělané, statečné a emancipované ženy 19. století, ale její tvorba rozhodně nepatří mezi klenoty naší literatury. Babička byla její " self terapií " v době, kdy se jí nežilo příliš dobře a v tomto směru to člověk může přijmout, ale z literárního hlediska se jedná o naprostý brak. Upřímně, všichni jsme se o Babičce učili, ale koho opravdu bavila? Nikoho.

Ve skutečnosti je Babička počátkem českého poddanství a servility k vrchnosti, jak svého času napsal Václav Bělohradský, a já s ním naprosto souhlasím. Kněžna Zaháňská rozhodně nebyla láskyplná osoba, kterou by člověk měl obdivovat a císař Josef fakt neměl než " krásné modré oči ", jak ho popisovala Němcová.

Pokud si ale člověk odmyslí komunistickou interpretaci , stejně jako interpretaci národního obrození v polovině 19. století, potom musí přijmout, že samotná Božena Němcová rozhodně za připomenutí stojí. A že měla sexuální eskapády? No, to měla. Ale jak to u většiny žen bývá tak ne proto, že by byla sexuální maniak, ale že byla většinu času osamělá.
 davidred Muž27 Kategorie
20.01.2021 09:17:37
Možná kdyby ji hrál někdo jiný, výrazové prostředky Geislerové nejsou schopny překonat můj odpor k ní jako k člověku. Někde jsem zaznamenal feministickou radost z toho, že je to čistě ženský počin (scénář, režie...) - odtud možná vane vítr, že je tam na tvůj vkus málo automobilových honiček, výbuchů a tak.
 Odpočinek Muž51 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk