Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1156642, vloženo 17.01.2021 17:05:37 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak je to se sovou?
Prosím Vás, otázka tak pro.ornitologa. včera byl přítel venku pro něco v autě a na dvorku slyšel pištění, tak se rozhlednul a viděl jak velký pták, asi kane ohrožuje malou sovu. Tak tam vlitnul, ptáka odehnal, sovu uklidnil a vzal domu, protože vzlétla a zase padla, jestli nekrvaci nebo nemá zlomené křídlo. Doma jsme ji dali do krabice ať si odpočine, já volala záchrannou stanici, ale byl večer a to už tam nikto nebyl, tak že tam půjdeme dnes ráno. Po hodině sova už létala, obletěla si 2x pokoj a zalezla do kouta. Ale v noci asi v jednu to začalo. Začala lítat, ale kdyby jen to, ale ona úplně narážela do zdi, do vánočního stromečku (ještě ho máme) a nemělo to smysl, zabila by se tak. Tak jsme ji nalákali do krabice, vynesli na balkon a nechali ať odletí nebo zůstane. Za 15 minut tam šli a ona odletěla do lesa, bydlíme v lese. Teď. Pořád přemýšlím, jestli přežila. Já vím, že tu mi odpověď nikdo nedá, ale jak žijí sovy? Dokážou přežít zimu? Bylo správné ji.pustot když evidentně chtěla? Neudělali jsme něco špatně? Pořád ji mám.plnou hlavu. PS: vyhladovělá nebyla, lebo v pokoji se našlo hodně trusu po ní. Myslíme si, že zpočátku byla jen v šoku a pak se otrkala.
 Soví královna Žena28  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
18.01.2021 02:54:12
v poho, sovy jsou stali ptaci, netahnou na zimu do teplych kraju, normalne tu v zime zijou. Maj tak dobrej sluch ze dokazou slyset hlodavce behajici pod snehem :-)

Takze se bat nemusis, jinak priste je lepsi dat do krabice a zavrit viko a otevrit pak rano... ale u sovy urcite bylo lepsi ji vypustit v noci :)


Jinak, tady jsou pripadne navody co delat:

https://www.birdlife.cz/zapojte-se/pomoc-ptakum/ptaci-v-nouzi/
 tomisu
17.01.2021 18:50:50
Je otázka, jestli má člověk zasahovat do přirozeného běhu přírody jako je např. lovení malé sovy dravcem.

Káně to pravděpodobně nebyla. Ty sovy neloví.
Jestli bydlíte v lese, byl to nejspíš jestřáb.
Své menší soukmenovce z čeledi loví i výr, ale toho byste asi poznali.
Mohl by to být i srdnatý krahujec, ale spíše ne, ten loví hlavně drobné ptáky.

Když už jste sovu vzali domů, je dobře, že jste ji nechali odletět, když se zmátořila. Pokud neměla žádné zranění, udělali by v záchranné stanici totéž.
 Olgoj Chorchoj
17.01.2021 18:20:50
V přírodě je jí určitě lépe než u Vás doma a jestli neměla zjevné zranění, tak ani na záchranné stanici by s ní nic jiného nevymysleli. Zvířátka mají chytrá těla, dokáží zranění výborně kompenzovat. Jednou jsem viděla třeba divočáka s úplně šíleně prostřelenou kýtou - mohlo to být tak dva roky staré, a běhal jako by se nechumelilo. A spoustu zraněných zvířat jsem viděla, jak si s tím jejich tělo poradilo, pokud jim zranění nevzalo schopnost utéct před nepřítelem/ ukrýt se a obstarat si obživu. Což se Vaší sově nestalo ;)
 Víla z paneláku Žena32 Kategorie
17.01.2021 18:17:11
Sovy normálně v zimě žijí a létají, vzpomeň na Rozárkou z Popelky. Jestli sama odletěla, nemusíš mít strach ;)
 Víla z paneláku Žena32 Kategorie
17.01.2021 17:15:46
Pokud byla schopná létat tak v pohodě, doufám že jste ji vypustili večer a ne v pravé poledne. K záchranným stanicím, příště zavolejte měšťákům, nějaká je v provozu vždy.
 Odpočinek Muž51 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

kdo leci lidskou dusi Buh knez psycholog psychiatr uklízečka sestra
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk