Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1156625, vloženo 17.01.2021 14:41:14 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Přehodnocení hodnot, života
Skrz koronu jsem přehodnil spoustů věcí. Celý život jsem žil v domnění, že je potřeba se honit za penězma, kariérou, že jenom tak bude člověk šťastný a lidma okolo uznávaný.

Nicméně zkoušel jsem přes léto dělat dobrovolníka a zjistil jsem, že se cítím pro společnost užitečný, že jí něco dávám. Dokonce bych řekl, že mě to bavilo, naplňovalo a bylo mi jedno, kolik si za ten měsíc vydělám nebo co si o mně myslí okolí.

Ironie je, že vlastně jsem studoval obchodní školu, vysokou dálkově si dodělávám, souvisí to s ekonomkou a žil jsem v domnění, že bych chtěl dělat nějakého manažera v korporátu, kde pracuji momentálně. Ale vlastně jsem zjistil, že ta práce mě ani nebaví, ani nenaplňuje.

Tak si říkám existuje něco, pro co jsme byli stvoření, činnost, která každého baví, naplňuje?
Teoreticky by vlastně stačilo dokončit školu, dodělat si zdravotnický kurz a mohl bych dělat ve zdravotnictví.

Nechápu jak jsem celý život žil v názoru, že je potřeba se honit za penězi a kariérou v korporátu, když pak přijde koronavirus a člověk zjistí, že ho vlastně baví něco jiného a že to štěstí je potřeba hledat v něčem jiném, ne v honění se za kariérou a nějakou iluzí, co nám ve školách a doma vtloukají do hlavy.

Co si o tom myslíte, případně může mi to někdo vysdílet jeho názor, jak třeba přehodnotil život nebo taky se rozhodl z rutinní práce na něco, co ho baví a co mu to dalo? :)

Existuje vůbec něco, kde každý by se těšil do práce, měl z ní radost nebo každá práce je jen klasicky rutinní záležitost, do které se člověk musí denně nutit?
 Mara96 Muž23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
17.01.2021 19:25:05
Nj, peníze sou k ničemu, když si za ně nic nekoupíš. Ale počřkej až se zase všechno otevře. Abys to zas nemusel přehodnocovat ještě jednou.
Smajlík  klukjakobuk
17.01.2021 17:50:33
Mam to jako Odpocinek..
 Kvetak
17.01.2021 17:19:14
Je pěkné číst i něco tak pozitivního o současné době. Někdo se skutečně dokázal zastavit a přehodnotil svůj život. Krása.
Souhlasím s tebou, vnímám to dost podobně. A jak píše Katedra, mnoho lidí si až když mají rozjetou kariéru uvědomí, že svou práci vlastně nesnášejí. Že vše za čím se doposud hnali je hloupost a štěstí jim to nepřineslo. Ale nejsem si jistá, jestli je tohle vina školy. Dokonce si troufám říct, že naše generace už nebere práci jen jako povinnost. A vyloženě potřebujeme, aby nás naplnovala.
Chci věřit, že pro některé lidi je práce skutečně poslání nebo zábava. A doufám, že jednou se mezi takové lidi budu moct zařadit. Je mi dokonce jedno, jestli budu sedět v kanclu, míchat drinky nebo připravovat lidem kávičky. Hlavní je, aby mě to bavilo. :D
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
17.01.2021 16:30:05
I kdybych nepotřeboval peníze, stejně bych se vrtal v tom samém - pro zábavu. A ano, je spoleh že bych si k tomu přibral něco zadarmo, ideálně co se ani zaplatit nedá.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
17.01.2021 15:21:34
Jo i mě korona "naučila." Pracuju ve zdravotnictví a nikdy jsem tu práci neměla moc ráda (škola mě bavila moc, ale praxe byla úplně jiná bohužel), lidé protivní, zlí, já si připadala vcelku neužitečná a furt jsem vymýšlela, čím jiným bych se živila a dala bych jánevimco za to, abych měla jinou práci, nejlíp home office. No a teď, kdy plno lidí ztratilo práce, jsem opravdu ráda, že mám stálý příjem a taky, že vůbec mohu být mezi lidmi, nakonec bych se doma asi zcela zbláznila. Dokonce si připadám i užitečná, jako jedni z mála fungujeme pro lidi, jsme jedno z mála míst, kam lidi ještě můžou. Takže mě asi už navždy přešly nějaký zaječí úmysly a vymýšlení si jiného způsobu obživy. Je pravda, že v první vlně byli lidi vystrašení a díky tomu s námi hodně solidární a tedy i hodnější než obvykle, teď už jsou bohužel z toho všeho spíš na nervy a jsou zase protivní a zlí, ale už se přes to dovedu přenést.
Taky jsem se změnila v tom, že dřív jsem vždycky hodně sportovala, ale tím způsobem, že jsem se téměř denně úplně oddělávala ve fitku, pak jsem byla přetrénovaná, nemohla jsem spát, atd. Teď mi stačí dlouhé procházky, běh v lehčím tempu na čerstvém vzduchu a je mi nakonec líp než předtím, dokonce jsem i zhubla, což se mi dřív nedařilo, i líp spím. Takže jsem do budoucna odhodlaná v tomto pokračovat.
 Aptonia
17.01.2021 15:11:36
Je super, že sis uvědomil, jakým směrem bys chtěl v životě jít. Práce podle mě nemusí být jenom rutinní záležitost, kam si jdeš ten čas přetrpět. Je důležité vědět, co by tě bavilo - hodně lidí to totiž neví, mně taky dlouho trvalo, než jsem si na to přišla. Ale povedlo se mi najít si práci, která mě baví, rozhodně není rutinní a stereotypní. Do práce se těším, cítím se tam dobře a skoro po každé odcházím domů s novými zážitky a pocitem příjemně a užitečně stráveného času.
Takže možné to určitě je. Důležité je uvědomit si, co by tě bavilo (což tobě se povedlo), a něco pro to udělat.
 ShellyGirl07 Žena20 Kategorie
17.01.2021 15:09:28
Prehodnotila jsem to prave diky praci v korporatu jeste roky pred koronou.
Kazdej ma neco jinyho co ho bavi, me bavi co par let zmenit obor prace.
Smajlík  asi tak.
17.01.2021 15:07:22
"Existuje vůbec něco, kde každý by se těšil do práce, měl z ní radost nebo každá práce je jen klasicky rutinní záležitost, do které se člověk musí denně nutit?"

Ano,lze se těšit do práce každý den. Musí tam být obsažen alespoň jeden kladný aspekt. Např. slušný plat,dobrý kolektiv,pružná pracovní doba,atd. Toho si vážit a práce je pak vykonávána s chutí.
 lkal
17.01.2021 15:06:33
Pracoval jsem opakovaně a dlouhá léta v kanceláři za slušné peníze. Potom jsem zjistil, že je mi lépe mezi lidmi, i když za menší peníze. A nejvtipnější je, že to občas proti mě někdo použije jako urážku.
 leafroller Muž96 Kategorie
17.01.2021 15:03:03
Ahoj, pomoc druhým je něco, co nás přesahuje. Což je vrchol pyramida potřeb podle Maslowa. Což znamená, že pravděpodobně máš splněné základní potřeby - máš kde bydlet, co jíst a jsi v bezpečí a netrpíš osaměním.

Je skvělé že jsi k tomuto názoru dospěl již v 23, někdo to zjisti mnohem později. Ve skutečnosti toho v životě moc nepotřebujeme. Společnost nám tvrdí opak, protože žijeme v pozdním kapitalismu a ten zakládá na spotřebních věcech - pořád potřebuješ něco dalšího, nového, potřebuješ toho více. Tedy podle dnešní společnosti.
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
17.01.2021 15:01:26
MusiciansFit: Pokud jsi byl směrován k hudbě, tak ti vlastně velmi závidím. Já nebyla, ačkoliv jsem nikdy nechtěla nic více. A pokud bych byla, jistě by byla celým mým životem. Žel... Byla jsem o toto ochuzena.

Já jsem vystudovala obchodní akademii. Nemohla jsem z jistých důvodů studovat dále a tak jsem putovala do kanclu. Po jisté době jsem ovšem zjistila, že to nesnáším. Nesnáším klepat do počítače něco ohledně faktur a nebo dělat pitomce, na kterého se ječí, protože někdo ještě nezvedl telefon. A co je sekretářku. Jen podržtužka a hromosvod.

A tak nyní pracuji ve fabrice. A sice je to fyzická práce, ale je mi tak lépe. Je tam lepší kolektiv, nemusím každému lézt tak do za.ku a navíc... Prostě dělám rukama. Těžko vysvětlit. Je mi tam lépe.
 Samotááářka Žena37 Kategorie
17.01.2021 15:01:03
"Tak si říkám existuje něco, pro co jsme byli stvoření, činnost, která každého baví, naplňuje?"

Každý byl stvořen, pro něco jiného. Je potřeba dát si do pořádku vztah s Bohem Stvořitelem, který přišel v Synu Ježíši Kristu a sloužit mu podle Jeho plánu s tebou.
To tě bude naplňovat.
 Positive plus Muž Kategorie
17.01.2021 14:55:54
Já jsem byl odmalička směřován k hudbě, kterou jsem i studoval a i nyní studuji, a i se tím živím. Do práce se vždycky těším. Naplňuje mě to a zapadá to do mých vzorců, které si tvořím abych byl spokojen.

Neumím si představit, že bych dělal práci, která by mi přišla nezajímavá, nudná a štvala by mě.
 MusiciansFitPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

kdo leci lidskou dusi Buh knez psycholog psychiatr uklízečka sestra
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk