Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1156624, vloženo 17.01.2021 14:26:21 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
namrzlá skla auta
Myslíte si, že když chce někdo vyjet autem a má namrzlý skla, tak že je jednodušší skla oškrábat škrabkou nebo nechat zapnutej motor (a "protáčet" motor aby se zahřál) a zapnout topení (a čekat, až se skla zevnitř nahřejí a pak zledovatělou vrstvu jenom "stáhnout" rukou). Že je tak určitá spotřeba paliva, to je jasný. Ale - myslíte si, že se při zapnutým motoru v mrazivým počasí dieslovej motor nějak výrazně opatřebovává, když je "protáčenej"?

Používáte nějakej "rozmrazovací" přípravek na zamrzlý skla?
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
18.01.2021 10:48:22
Kdysi jsem uvažoval o něčem takovém:
https://www.alza.cz/auto/carpoint-ventilator-s-ohrevem-12v-d4803502.htm
Zatím k tomu nedošlo.
Smajlík  yarda1
17.01.2021 16:12:56
To pouštění motoru mi přijde zbytečný - nějakou dobu trvá, než se motor zahřeje, aby ti z toho fakt foukal teplý vzduch. A navíc to moc nesvědčí motoru - olej je ztuhlej, mazání nemusí být dokonalé.
 Cumsprite Muž33 Kategorie
17.01.2021 15:58:47
Hned po technickém lihu nebo garáži se mi osvědčilo subtropické pásmo ;) - už skoro rok a půl tu straším na zimních gumách - tady u vody sluníčko a 23 stupňů, o 3/4 hodiny dál a 2,5 km výš tohle
https://twitter.com/cablapalma/status/1350534866572636161
 Odpočinek Muž51 Kategorie
17.01.2021 15:42:56
Vytáčení studenýho motoru fakt není moc dobrá věc. Jinak mám auto s vyhřívaným čelním sklem. Geniální vynález.
 žalud
17.01.2021 15:00:50
lol:

ano, garáž je velmi geniální vynález :). Ale problém je ten, že např. na našem sídlišti je potřeba na garáž částka v řádu statisíců , možná i půl milionu.

To si raději koupím třeba čtyři termofory za částku v řádu několik stovek :)
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
17.01.2021 14:55:15
Skla mi nezamrzají. Používám vynález zvaný garáž.
Smajlík  lol
17.01.2021 14:49:35
Taky jsem to řešíval poléváním teplou vodou jako Michal, pokud jsem teda vyjížděl od domu a mohl si ji natočit z kohoutku. Teorie praví, že sklo může prasknout - ale spoléhal jsem na to, že rozdíl teplot není tak velký.
Jinak, kdy není tato možnost, tak si vyškrábu průzor jako z tanku, jedu a doufám, že vydržím, dokud se motor jízdou neohřeje a sklo neodmrazí větráček.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
17.01.2021 14:46:45
Leonardo: já mám přes zimu v autě dvě různé škrabky, lopatku a v nádržce do ostřikovačů kapalinu do minus 30. :-))
 Alda
17.01.2021 14:46:34
Motor se nejrychleji zahřeje bohužel jízdou, což ti nepomůže. Protáčení za studena mu rozhodně vůbec nesvědčí. Zvlášť když jsou větší mrazy. Pak máš ztuhlej olej, kterej není schopnej všechno správně mazat a protáčením špatně mazanýho motoru si docela koleduješ. Zároveň ale není ani úplně vhodný nechat auto stát a běžet na volnoběh, ale je to určitě menší zlo. Pro motor je nejlepší co nejdřív vyjet a za jízdy ho držet v nižších otáčkách - tak se zahřeje nejrychleji.
Co se týče oken, tak když spěchám, tak to řeším ostřikovačem. Má to sice někdy tendenci po chvilce znovu namrzat, ale tak to holt ostříknu znovu. Je pak sice docela spotřeba směsi do ostřikovačů, ale časová úspora je zřejmá.
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
17.01.2021 14:42:31
Alda:

denně nejezdím. Dneska jsem po týdnu chtěl vyjet a měl jsem namrzlý sklo, ale škrabku doma. Jelikož se mně nechtělo jít zpátky domů, tak jsem "zvolil" "variantu" s protáčením motoru. Za několik minut jsem zledovatělou vrstvu ze skla odstranil pouze "stáhnutím" ze skla. Boční skla namrzlý nebyly (ani zrcátka) takže jsem za několik minut po nastartování vyjel.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
17.01.2021 14:38:02
Nastartovat, hodit teplý vzduch na čelní sklo a jít škrábat. Začneš bočními a pak už jde i čelní. Hlavně nejezdit přes namrzlé sklo stěrači, to můžeš jít rovnou pro nové.

A jestli jezdíš denně, tak se dává na sklo fólie, pak není nic namrzlé.
 Alda
17.01.2021 14:35:38
Mě se nejvíc osvědčilo polévání skel teplou vodou. Sice se to všude nedoporučuje, ale já s tím nikdy žádný problém neměl. Jen nesmí být moc horká (tak kolem 40°C), a musí se to lít pěkně pomalinku. Používal jsem 2L petku a zpravidla mi stačila na celé auto. Pěkně odshora, pomalinku, centimetr po centimetru...

Na boční už stačí jen trochu, a bez zadního se člověk v nouzi objede, navíc tam většina aut má to rozmražování.

Takto odmražené sklo už se pak nemlží ani nenamrzá, alespoň po nějakou dobu ... takže když se hned vyjede, tak to vydrží než se ohřeje motor.


Já myslím, že motoru, ani dieselovému, se nic nestane, když se nechává v zimě nějakou dobu běžet naprázdno (skoro bych řekl, že je to lepší než ho hned zatěžovat). Ale problém je, že to hrozně dlouho trvá než se vůbec trochu ohřeje (tak půl hodiny, řekl bych). A hrozně to u toho smrdí (protože při nízkých teplotách samozřejmě katalizátor nic nekatalizuje). Takže když se vracím z lyží a má tam polovina lidí na parkovišti puštěný motor, tak si říkám, že bych si měl pořídit dýchací přístroj.

Píšu, že jsem to tak dělával ... od celkem nedávné doby mám totiž auto s přídavným topením, a to je v zimě opravdu malý zázrak. Ale o tom si asi většina lidí u nás může zatím nechat jen zdát...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
17.01.2021 14:33:02
Taky mně napadlo někdy zkusit to, že když mrzne, tak že bych do tzv. termoforu ( - je to jakoby gumovej vak na vodu) nebo do dvou termoforů doma nalil horkou vodu a pak bych ten termofor nebo ty termofory položil na tu zledovatělou vrstvu skla, jestli by to mělo nějakej výraznější vliv na rozmrznutí té zledovatělé vrstvy.

Neřeším co je rychlejsší časově. Jen mě to zajímá "fyzikálně" - ten účinek přenosu tepla.
 leonardo da vinci Muž43 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

kdo leci lidskou dusi Buh knez psycholog psychiatr uklízečka sestra
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk