Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1156593, vloženo 17.01.2021 08:37:54 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak ujistit dívku, že ji opravdu miluji?
Ahoj, obracím se na vás v zoufalosti a s velkou prosbou... Potřeboval bych asi nějakou ženskou radu, protože bych potřeboval nějakou empatii mojí situaci a radu jak se zachovat.
Mám přítelkyni, jsme spolu už skoro 3 roky a z toho už spolu něco málo přes rok bydlíme. Celá situace je strašně komplikovaná a tak se pokusím to co nejvíce zjednodušit.
Ona je holka na kterou jsem koukal už ve svých čtrnácti letech ale protože je o dva roky starší tak jsem si myslel, že o mě nikdy zájem mít nebude. Před třemi lety jsem se rozešel s jednou holkou po dvou a půl roce, byla to má první láska a daná slečna byla mrcha a zlatokopka. Jenomže já byl mladej a blbej na to abych si to uvědomil dřív než po dvou a půl letech... i když mi to každý říkal...

Měsíc po rozchodu jsem se dal dohromady s mojí současnou přítelkyní (ona je ten nejúžasnější člověk kterého znám a miluji strašně moc a věřím, že ona je ta pravá). Jenomže i přes to, že jsem ji chtěl už od čtrnácti let tak jsem v sobě vztah se svojí ex neměl uzavřený. Takž jsem s ní byl stále v kontaktu. Svoji milovanou jsem nikdy nepodvedl ale strašně jsem ji zradil a ublížil ji. Cítil jsem se po tom co jsem byl dva a půl roku ve vězení najednou strašně volný a dělal jsem si co jsem chtěl... Asi se dá říct, že jsem ji částečně přehlížel. Ona mi totiž chtěla dát volnost a když jsem se ji přišel zeptat jestli by ji něco nevadilo tak mi na to vždycky kývla (i když se jí to ve skutečnosti nelíbilo). Jenomže já byl slepý a neviděl jsem jak jí moje chování ubližuje a postupně ničí... Takže to nakonec dopadlo tak že z energické veselé a pozitivní dívky se nakonec stala hromádka neštěstí, kterou čas od času popadne úzkost a pláče a všechno mi právem vyčítá. Nutno dodat, že se do sebe strašně uzavřela a začala se trochu stranit lidí. Začala se cítit méně cenná a nedostačující. Třešnička na dortu je ta, že už dva roky po sobě není musí opakovat jeden ročník na vysoké (medicína) protože není schopná se na školu soustředit a věnovat se ji protože má depky.
Prostě jsem opravdu zničil člověka na kterém mi vždy záleželo a záleží víc než na cokoli jiném.. o to je to horší, že i přes všechny city co k ní chovám jsem byl ignorant a dohnal jsem to až do takovéhleho stavu.

Nepotřebuji aby jste mi říkali, že jsem blbec atd.. to už všechno vím... když jsem si to ale všechno uvědomil uplynula strašně dlouhá doba. Rozhodl jsem se, že za každou cenu jí a nás spravím a zase postavím na nohy a už se o to nějakou dobu snažím. Jenomže narážím na problém, že už jsem toho nasliboval tolik, že už mi nevěří ani nos mezi očima. Takže žádné ujišťování a sliby nefungují.

Vím, že už dlouho ode mě čeká na nějaké gesto, které by jí dokázalo, že ji opravdu miluji a, že je pro mě výjimečná. V průběhu našeho vztahu jsem jí dal prstýnek a přívěšek jako symbol závazku, že tohle je už napořád. Udělal jsem nám několik romantických večerů a řekl spoustu krásných věcí. Jenomže všechno to časem ztratilo význam i hodnotu, kvůli věcem co se mezi námi stali předtím i potom. A tak teď už prostě nevím co mám udělat za gesto, aby mi skutečně věřila, že to myslím vážně, že to zpravím a, že ji skutečně miluji...
Napadlo mě, že už mi zbývá jen ten největší kalibr (žádost o ruku). Jenomže vím, že má nějaké svoje krásné představy o svatbě a já nejsem schopný ji dopřát takovou svatbu (když jsme studenti) kterou by si přála a zasloužila. Napadlo mě tedy ji koupit třeba svatební boty/závoj/podvazek a k tomu nebo na to napsat nějaké vyznání lásky.
Jenomže díky naší poslední hádce jsem jistil, že nechce nic velkého ani drahého.. že chce jen nějaké gesto které by jí ujistilo....

A proto tady píšu tenhle sloh... lámu si hlavu už takovou dobu nad tím co má být to krásné gesto které ji utvrdí a dodá sílu za nás bojovat a všechno postupně vylepšit..

Omlouvám se vám, že jste museli číst tolika textu ale jsem už zoufalí a nevím co si mám počít... proto prosím piště!! Budu rád za každou radu nebo doporučení!!
 neromero E-MAIL: peterman2@seznam.cz  Muž22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
17.01.2021 22:21:14
Souhlasím s odpočinkem.
Smajlík  Mráček se třpytkami Žena20 Kategorie
17.01.2021 21:32:37
Začni tím že už nebudeš nic slibovat ale rovnou to uděláš. A pokud jsi nasliboval hoy doly bylo by asi dobré kdyby jsi to co jsi nasliboval začal plnit. To by jí mohlo přesvědšit že jí na tobě záleží. Činy jsou vždycky vác než kecy.
Smajlík  LADI Muž41 Kategorie
17.01.2021 13:02:48
*Rozhodl jsem se, že za každou cenu jí a nás spravím a zase postavím na nohy a už se o to nějakou dobu snažím. Jenomže narážím na problém, že už jsem toho nasliboval tolik, že už mi nevěří ani nos mezi očima. Takže žádné ujišťování a sliby nefungují.*

Sliby a gesta si nech od cesty, stejně tak žádost o ruku - pokuds jí to slíbil je to něco jiného, ale jste oba študáci.

máš dvě možnosti:
1/ rozejít se s ní - možná zcela ideální řešení - vzhledem k tomu, kam to ta holčina s tebou dopracovala....psychicky na dně a musí opakovat ročník medicíny!!!

2/ začít plnit reálně slibi, které jsi jí dal.....
 Raymond Muž43 Kategorie
17.01.2021 12:31:10
Hmm, tady už asi moc vnější gesta nepomohou. Chce to vnitřní proměnu (holotropní dýchání? ayahuasca?).
Nebo ňákýho kouče, mě se líbí životní příběh Venduly Kociánové, tak snad mi nikdo hlavu neutrhne, když sem hodím její link - https://www.vendulakocianova.cz/
 mořitel
17.01.2021 11:54:59
Hele já nevím, tak trochu mě napadá, jestli si to až moc nevztahuješ k sobě, není třeba vydepkovaná z jinýho důvodu? Vždyť je kovid, to dolehne na každýho, i já už melu z posledního, navíc studuje medinu a to je dost záhul na nervy, tak já nevím, jestli nemůže být příčin jejího stavu více a ne jen ty.
Jinak k tvému dotazu, mohu napsat, co by se líbilo mě a čím by si chlap získal mě, ale to neznamená, že je to návod pro tebe, spíš jen inspirace. Mě by potěšilo, kdyby mi chlap věnoval pozornost, prostě musím cítit, že ho zajímám, že je tu pro mě. Nebráním mu mít kamarády a jít s nimi na pivo, ale já bych měla být na prvním místě. Takže společně trávenej čas, povídání si, dále pomoc v domácnosti, s nákupem, atd. Nějaký gesta jako dárky, kytky a příliš hluboká vyznání když k tomu není vyloženě příležitost, tak občas ano, ale ne furt, to pak zevšední, musí to být prostě přirozený. Žádost o ruku by mohla být ok, ale nejdřív bys měl zjistit, jestli je na to připravená, aby nebyla zaskočená. To že jí nedopřeješ svatbu snů, tomu moc nerozumím, jakože si přeje mít obří svatbu na Maledivách za půl mega nebo jak si to mám vysvětlit...? Mě by potěšila jenom samotná žádost o ruku, bo za dlouhé roky jsem se toho od svého ex nedočkala, takže už jen to, že někdo by prostě mě měl tak rád, že by do tohohle se mnou šel a fakt mě chtěl za ženu, tak to bych se tetelila blahem.
 Žoly
17.01.2021 11:37:49
To je jako z nějakého hloupého seriálu. Když se ti hroutí ženská, zhroutit se vedle ní není nejlepší nápad. Buď jako skála, pevný a stálý, nic špatného neděláš tak není důvod aby sis sypal popel na hlavu, buď tam pro ni ale neplaš.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
17.01.2021 11:05:09
Prekérní situace, to tedy... Jednoduše to nepůjde. Můžeš začít tím, že přítelkyni koupíš nějaký malý dárek a dáš jí ho s tím, že ji máš prostě rád, záleží ti na ni a chceš s ní být. Nevím, co přesně by to mělo být, něco co má ráda - čokoláda, něco k jejím zálibám nebo i klidně kytka, pokud je má ráda. No a pak se s ní můžeš zkusit pobavit o tom, že by sis přál, aby byla zase šťastná, ale že nevíš, co konkrétně pro to máš teď udělat. Zjistit, co potřebuje a co by si přála.

Nejtěžší část si nech až časem a to je to, co již zmiňovala Víla - tvoje přítelkyně se musí pochopit, že ji do hlavy nevidíš, a naučit s tebou mluvit. A taky si dupnout, když nechce, abys něco dělal.

Pokud ti za tu práci stojí, tak ti držím palce, abys prozřel ještě včas a mohli jste se oba zachránit. Navíc ta odvedená práce na vztahu bude největší důkaz toho, že ji miluješ. Bohužel musíš ale nejdřív tu práci musíte odvést.
 tralanka
17.01.2021 11:01:04
neromero:
podle mě se k sobě nehodíte. Ty vypadáš jako normální kluk, který je ještě takový nevyzrálý a chce se zavděčit holce. Jenže. Hlavní problém je u té tvé samotné holky. Ona je taková druhá Iveta Bartošová. Prostě labilní osoba, která potřebuje mít svého ochránce, který ji doslova vede za ručičku, jinak je úplně mimo.

Závěry mám pro tebe 2. Buď pro ni budeš alfasamec, budeš ji doslova přikazovat, co má dělat. Tohle se fakt musíš naučit, protože dle textu nejsi ten typ.
Nebo tu holku kopneš s rozběhem do zadku a najdeš si nějakou normální, která si své problémy umí vyřešit sama a nebude tě citově vydírat.

Váš zdravý vztah by měl vypadat tak, že ona na tebe nehází svoje problémy se školou, ale normálně ji dělá. A přitom si najdete občas volnou chvilku pro tebe. Bez nějakých důkazů lásky nebo co to vlastně chce za kraviny. Stejně téhle holce nic není dobré. A ty jsi z té situace pak špatný.

V konečném důsledku si stejně myslím, že to na tebe jen hraje, tebe má jen jako zástěrku a podvede tě s prvním, kdo ji začne přikazovat, co má dělat. ;)
Smajlík  jetonatobeeee
17.01.2021 10:58:56
Prostě se chovej přesně tak, jak ona chce. Takže omez svou volnost a věnuj se jen a jen jí. Dej jí najevo, že je pro tebe nejdůležitější člověk na světě, ta jediná první a první priorita a vše ostatní jde stranou. A ne jen týden, ale navždy.
 keineahnung
17.01.2021 10:55:15
Chvk:
Jak dlouho už spolu válčíte ? Se pochlub...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
17.01.2021 10:54:17
Samotááářka:
No, podle mě to tak není. Věci které se týkají společenské a finanční zodpovědnosti jsou nakonec důležitější než nějaký sex...a jsou i další věci, které jsou zjevně důležitější. Sex je jen třešnička na dortu...

... a potvrzují to i zpovědi tady, zpovědi typu "v posteli je skvělý, ale..."
 Michal-222 Muž44 Kategorie
17.01.2021 10:51:50
Chvk:
>>>ak to mám alespoň já - nemám ráda když manžel nosí kytky když se pohadame - pak mi tu týden hádku připomíná kytka dokud nezvadne a já ji nevyhodim.<<<

Jo, s kytkama je to složité ... když ji přinesu, tak je hned podezření, že jsem něco udělal (nebo budu chtít něco dovolit), když ji nepřinesu, tak je zase špatně, že mi na ženě nezáleží...

V podstatě to nemá řešení...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
17.01.2021 10:49:11
Michal-222: No tak samozřejmě jsou i další věci, ale ty stojí v žebříčku důležitosti až pod bodem 1. To je prostě můj názor. Je bod 1 a to sex, pak je dlouho nic a další "důležitosti". O tom je dle mého názoru láska. Něco jiného samozřejmě vztahové přátelství. To pak tolik sexuální otázku nepodmiňuje.
 Samotááářka Žena37 Kategorie
17.01.2021 10:45:11
Samotááářka:
Já jsem to myslel tak, že když tobě se sex s mužem nelíbil - a díky tomu váš vztah nepřežil, tak že z toho nijak neplyne, že když by jsi byla sexuálně spokojená, tak to fungovat bude.

Já myslím, že je minimálně tak 10 věcí, které musejí nějak fungovat, aby vztah vydržel ... a kterákoliv z nich dokáže zařídit, že skončí. A znám i lidi, co jim to v posteli moc nešlo, a stejně spolu vydrželi...(jako třeba moji rodiče)...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
17.01.2021 10:42:12
Jinak co píše Víla z paneláků, je taky velká pravda ... holky taky očekávají zázraky (včetně čtení myšlenek)... a občas taky potřebují být odkázány do patřičných míst, aby se daly dohromady, namísto aby je člověk obletoval a snažil se zjistit, co jim to vlastně ke štěstí chybí.

Ovšem nejlepší by bylo, kdyby jí tohle řekl někdo jiný než ty ... což se ovšem stane jen těžko...

Nicméně, pokud se pořád ještě taháš s nějakou jinou, všechny rady jsou nejspíš zbytečné...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
17.01.2021 10:37:12
>>>A jak se říká co je slepované už nikdy není jako dřív.<<<
Jo, tady to přirovnávání vztahů k rozbitým hrnkům je nesmírně populární, ale je třeba si uvědomit, že je to úplně mimo. Dva lidi nikdy nebyli vyrobení jako jeden hrnek, začínali s tím, že je k sobě nic netáhlo...a pak se slepili lepidlem zvaným endorfiny ... kteréžto, jak je známo, nemá příliš douhou trvanlivost...

Tvrdit, že jednou slepené - a poté zase rozlepené věci se nedají slepit podruhé ... no, každopádně už to nezní tak působivě, jako slepený hrnek, že ...

Ano, vztah, který byl na začátku držen jen endorfiny už nikdy nebude jako předtím ... ale to on by nebyl stejně...jen si to mnozí naivně myslí...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
17.01.2021 10:34:11
No to nemohu no. Já jsem si nikdy žádnou statistiku v tomto smyslu nevedla. :D
 Samotááářka Žena37 Kategorie
17.01.2021 10:29:09
Samotááářka:
No, věrohodnost tvého tvrzení ovšem lehce kazí fakt, že to nemůžeš doložit i vlastní zkušeností...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
17.01.2021 10:18:51
Michal-222: Znám. Ale pokud jde o lásku mezi mužem a ženou, tak vše určuje sex. Sex čili nucení přírodou k rozmnožování vlastně i motivuje jednotlivce k napárovanosti. Samotný akt je tedy grem všech láskoidních i vztahoidních počinů. Takže v tomto je odpověď vždy stejná. Funguje sex dobře, fungují vztahy. Jakmile jeden či druhý s něčím v něm není spokojen, jde vše do háje. To jsou jednoduché počty.
 Samotááářka Žena37 Kategorie
17.01.2021 10:16:24
Samotááářka:
znáš ty vůbec něco jinýho ???
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
17.01.2021 10:15:46
Je zvláštní, jak ta nezměrná láska mnohých mužů (ve stylu "život bych za ni dal...") skončí přesně ve chvíli kdy zjistí, že holka o ně taky stojí...


Jinak možná by stačilo přestat s velkými slovy a začít s drobnými činy...
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
17.01.2021 09:49:14
Myslím, že bys se jí měl začít víc věnovat v posteli. Ale ne jen na ní skočit a pořádně jí obšťastnit, ale vždy to musí následovat něco hezkého, romantického, dlouhá předehra, naprostá ohleduplnost a hlavně co nejrozmanitější nápady. A zkoušet a zkoušet. Jestli toto nepomůže, tak bohužel asi nepomůže nic.
 Samotááářka Žena37 Kategorie
17.01.2021 09:44:03
Hele podle mě takové chování žádná kytka ani romantický večer nezpraví. Důvěra se buduje dlouho a trvá chvilku ji zničit. A jak se říká co je slepované už nikdy není jako dřív. Pokud má s tebou ještě trpělivost tak to zpravis jediné tím že ji budeš postupně dokazovat že plníš co jsi slíbil a chováš tak jak jsi slíbil a to bude trvat hodně dlouho. Žádný podvazek ani jiné blbosti ji nedávej - opět zase bys porušil slib, když už teď víš že vzít si ji nemůžeš. Prostě ji to musíš dokázat čase tím co budeš dělat. Druhá věc je že by se i ona měla naučit komunikovat - když ji něco vadí má to říct a ne dělat že nic a být potom depresivní. Takže jediné co by teď bylo vhodné udělat je si pořádně promluvit - co chceš ty a co chce ona - najít kompromis a pak to dodržet. Až to bude lepší trochu tak pak přijde čas na romantické večeře a další věci, které ti pomůžou to posunout zase dál, ale teď by neměly žádný význam. Tak to mám alespoň já - nemám ráda když manžel nosí kytky když se pohadame - pak mi tu týden hádku připomíná kytka dokud nezvadne a já ji nevyhodim. První mi nosil kytky z lásky a potom už jen při hádkách. Pak už jsem ty kytky ani nechtěla. Takže asi tak. To je můj pohled na věc. Máš na čem pracovat.
 Chvk
17.01.2021 09:35:11
Asi ses jí zprotivil hodně. Tak se nevtírej a jdi jinam. To, že jsi vůl, to nezměníš, a ona to ví...
Smajlík  fimisek
17.01.2021 09:24:12
Nejlépe ji ujistíš tak, že už jí nebudeš ubližovat. Nikdy.
 leafroller Muž96 Kategorie
17.01.2021 09:20:48
Tak, zjišťuju že jsem to napsala hotentotsky.
2. odstavec 4. řádek - první "to" škrtnout
2. odstavec 10. řádek "bude" místo "budu"
Nic jí neslibuj, "e" je tam navíc
V předposledním odstavci mi chybí "bys"

Omlouvám se, píšu z mobilu a navíc ne ze svého a při takových delších textech holt nějaké překlepy neuhlídám.
 Víla z paneláku Žena32 Kategorie
17.01.2021 09:19:29
Tak kasli na diky tobe "laciny" gesta a konej. Napr. udelej ji caj/kafe a nech ji se ucit, zatimco ty uklidis/uvaris/udelas cokoliv, co ji ulehci praci. Nebo ji ber pravidelne na prochazku, vylet aby si vyprazdnila hlavu. Nebo si s ni proste promluv a zjisti co by potrebovala a to udelej. Stuj pri ni v tezkych chvilich, bud ji napomocen, pokud muzes a akceptuj jeji nalady.
 Gida
17.01.2021 09:08:24
Trošku mi to připomíná vztah mého muže a mě a vlastně skoro každého muže a ženy. Za to, že Ti žena všechno odkýve, i to, co se jí nelíbí, nemůžeš. To je náš boj, ženská doména a naučit se s tím pracovat bychom měly v první řadě my, resp. ona.

Nic Ti nevyčítá právem. Až Ti koupí čtečku myšlenek, bude to právem. Prostě to neladí, to se někdy stává a není to chyba jen jednoho z Vás... Je to něco ve vztahu špatně nastavené a je třeba to vyladit spoluprácí, ne že se budeš obviňovat že je to Tvoje chyba a ona se bude plácat v sebelítosti. Tu sebelítost by měla utnout, to není nejlepší reakce na frustraci... Bere nám možnost být proaktivní, začínáme se zaměřovat sami na sebe a to vždycky budu špatně, ať už máme vše co potřebujeme nebo nám toho více či méně chybí. Za svůj stav může přinejmenším z poloviny sama, o sebe bychom měli pečovat sami a nespoléhat se na to, že to udělají druzí ;) vždyť je přece dospělá, zodpovědná za sebe, není miminko co potřebuje neustálou péči jinak neprospívá.
Ale dobrý start. Můžeš ji sem tam povzbudit. Že je krásná, že se Ti líbí, popostrčit ji aby o sebe pečovala, aby si sem tam dopřála něco podle svého gusta, co ji hodí do pohody, připomínej jí její silné stránky...
Nic jí neslibuje, vemte diáře a plánujete. Někdy = nikdy. To je nejdůležitější pravidlo pro všechny typy vztahů.

Myslím, že měl ubrat co do velkoleposti, a přidat co do realizace, měl bys ji přestat obdivovat a utvrzovat v tom, že by ses o ní měl starat, a možná bys ji měl pomalu nasměrovat k nějakému zájmu, k tomu, aby byla proaktivní,neřekla si, co potřebuje, něčemu kromě Tebe dala své srdce, aby dávala do vztahu nejmíň stejnou mírou jakou očekává od Tebe...

Super knihy o vztazích: Garry Chapman, 5 jazyků lásky, a moje nejoblíbenější od Kevina Lékárna - Sex začíná v kuchyni. Výzva lásky od Kendricků je taky super, ale jestli to potáhneš jen jednostranně a ona To bude leda vyčítat, že to neděláš dost dobře, bude to dost na prd, možná ještě víc než to co je teď :-/ Ale možná si tu knížku Výzva lásky kupte a mrkněte na film V jednom ohni - ten je o ne moc dobrém vztahu mezi mužem a ženou a o té knize a o tom, jak se to zlepšilo ;)
 Víla z paneláku Žena32 Kategorie
17.01.2021 09:02:59
"Jak ujistit dívku, že ji opravdu miluji?" - to nechceš udělat, dopadlo by to blbě
 povolený řetěz Muž25 Kategorie
17.01.2021 08:51:46
Po sexu si s ní ještě 5 minut povídej.
Smajlík  klukjakobuk
17.01.2021 08:47:08
Ty jsi ale pořád takový, jaký jsi. Ne? Pak by tě měla takového brát. Pokud ses změnil, ty i ona byste to měli poznat. ;)
 Přemoudřelý balónPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

kdo leci lidskou dusi Buh knez psycholog psychiatr uklízečka sestra
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk