Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1156166, vloženo 12.01.2021 12:55:18 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Špatně známky na sš
Záleží na známkách na střední? Já jsem teď v prváku (gympl) a budu mít už teď celkem špatné vysvědčení, poprvé dostanu 3 a nebudu mít vyznamenání. Minulý rok byl pro mě peklo, hlavně léto, ale uvědomila jsem si některé věci. V budoucnosti vím, že bych chtěla pracovat ve zdravotnictví, takže mě zajímá biologie a chemie, z toho budu mít jedničky, stejně tak z jazyků, ale o další předměty se tolik nezajímám a už teď jsem si na sto procent jistá, že s nimi nechci mít v budoucnu nic společného, snad kromě fyziky, u které mě mrzí, že mi nejde, protože se objevuje v přijímačkách na zd. obory, takže na ní musím víc zamakat. Z většiny ostatních předmětů tedy budu mít známky horší než 1 a uznávám, že např. na dějepisu jsem mohla dávat větší pozor, ale po tom strašném létě jsem si chtěla tenhle rok užít a dělat věci, které mi dávají smysl, takže jsem se na to se vší upřímností vykašlala. Problém je, že rodiče si teď budou myslet,že jsem hloupá a že jsem na gympl chodit neměla, když mi na tom nezáleží. Nejsou přísní, ale teď poznamenali,že to bude ostuda. Já chápu, že to nebude vypadat hezky, ale prostě nevím, upřímně řečeno, mně na většině předmětů fakt nezáleží a přijde mi divný, že mě za to někdo znamkuje. Sama lidi podle vyza nesoudím. Jinak samozřejmě vím, že některé vš berou jen na základě vysvědčení, ale jsem smířená s tím,že Pz psát budu, takže se připravují už teď. Jinak jsem na gymplu spokojená, učitelé jsou fajn, látku umí podat dobře a spolužáci jsou super, musím říct, že mě to baví i předměty, kde 1 nemám. Kdyby jste měli dítě co přemýšlí stejně jako já, jak byste se cítili jako rodič? Styděli byste se za mě? Zlobili byste se? Nedokážu pochopit, proč se tak někdo cítí, prosím popište mi, co je na tom špatnýho.
 jeevenkusnezi Žena16  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
13.01.2021 17:27:34
Na zakladce jsem nemel jinou znamku nez 1. Pak jsem prisel na gympl a s prekvapenim jsem zjistil, ze je potreba se na nektere predmety pripravovat. Hned na pololetnim prisla 3ka z chemie, 2 z matiky a podobne..
A pote, co jsem odmaturoval, se uz nikdy nikdo na bezna vysvedceni z gymplu nezeptal.
A pokud jde o to maturitni, na skolach, kam se chces hlasit, prospechem ziskas skutecne jen velmi malo bodu navic. Navic zadna VS neresi prospech v 1. - 3. rocniku.
 Kvetak
12.01.2021 20:50:43
Jakmile vypadneš ze střední, tvoje známky přestanou kohokoliv zajímat.
 asdf9876 Muž27 Kategorie
12.01.2021 20:13:15
Záleží od toho kam na výšku by si chcela ísť - väčšina našťastie neberie do úvahy priemer (s prihliadnutím na rozdielnu úroveň sš by to bolo aj tak nefér) ale výkon na prijímačkách.
A mimochodom - "prvý krát budem mať trojku...z väčšiny predmetov budem mať známku horšiu než 1..." - to neznie ako zlé známky :-) Spolužiak na gympli mal na vysvedčení štvorky z matiky a španielčiny, lebo sr*l na školu a drvil sa kvôli prijímačkám na medicínu...dostal sa a budúci rok končí.
Čo sa rodičov týka, ja som mal tiež trojky a mali to na háku. Ale našli sa perfekcionisti čo od detí vyžadovali samé 1 - keď si však teraz po piatich rokoch pozriem kde kto momentálne je, neni v tom žiaden rozdiel.
 PJF
12.01.2021 16:13:11
Na známkách prakticky nezáleží. Až budeš mít titul, tak se tě nikdo nebude ptát, jaké jsi měla známky na střední nebo u státnic. Důležitý je jen ten papír. U těch přijímaček prostě nedostaneš pár bodů za vysvědčení. Jestli na to budeš dobře připravená, tak to dáš i bez toho.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
12.01.2021 15:26:26
Trojky sú na strednej v pohode. Dôležité je skôr to, že či sa dokážeš učiť hlavne to, čo ťa baví. A pokiaľ teda chceš študovať zdravotníctvo, tak by si si mala určiť predmety, ktoré sú pre teba dôležité.
Nehovoriac o tom, že 3 je stále dobrá, ako to je aj napísané vo vysvedčení ;)
 Heyy Richie22 Muž20 Kategorie
12.01.2021 13:51:17
Nezáleží na známkách, vůbec. Já mám na střední ségru a ona mi samozřejmě taky ukazuje vysvědčení, a mě vlastně ani tak nezajímají ty známky jako to, že jí to baví, že ví, co chce dělat po škole, že ví, co je důležité a co může vypustit... A to měla taky v prváku trojku. Ale byla spokojená a my (rodiče a sourozenci) jsme rádi, že ví, co chce, vysvědčení nevysvědčení. Ani by mě nenapadlo, myslet si, že to byla ostuda, a to jsem byla jedničkář. Jeden můj švagr záměrně kašlal na škole na známky a vypustil to, co nepotřeboval pro budoucnost, a o to víc se zaměřil na to, co ho bavilo a co chtěl dělat, a teď je ze svých sourozenců zdaleka nejúspěšnější, jezdí na služebky do Japonska představovat Japoncům nějaké stroje co pro ně vyrobili, a měl vždycky horší známky než ostatní. A já jsem druhý extrém, moje maturitní vysvědčení se samými jedničkami mi zatím k ničemu dobré nebylo :D :D :D

U mých dětí bych známky vůbec neřešila. Říkám si, že kdyby náhodou se nějak reformovalo školství a já si pro ně mohla svobodné zvolit slovní hodnocení, tak bych šla tou cestou. Ještě nechodí do školy, ale je pro mě podstatné, aby je bavilo to, co se budou učit, aby se uměly základním způsobem popasovat s tím, co je nebaví, aby dělaly určité pokroky, uměly řešit problémy samostatně i v týmu, věděly, kde vyhledat informace a jak s nimi pracovat... To by pro mě jako pro rodiče bylo důležité.
 Víla z paneláku Žena32 Kategorie
12.01.2021 13:43:18
Být tebou, jsem úplně v pohodě. Naši také byli zvyklí,že nosím samé jedničky celou základku,no, na střední jsem prvák vyšla i se čtyřkama :D mrzelo je to a zprvu moc nechápali, co se děje, ale později pochopili, že zkrátka na některé předměty nebudu prostě dobrá. Důležité bylo, že ty hlavní mi šly, v pořádku jsem odmaturovala a to, jaké známky jsem měla v prváku, už dávno nikdo neřeší.

Dle mého názoru je celý současný školský systém absolutně na hlavu a potřeboval by rozsáhlou reformu, ale to už je zase jiná debata...
Hlavní je, jestli učivu rozumíš. V budoucím zaměstnání bude všem ukradené, jaké jsi měla známky ve škole. Důležité bude, co jsi si ze studia odnesla. Co víš a co umíš. I takto bys to mohla podat rodičům. Pokud jsi v něčem dobrá, je úplně fuk, že jsou známky horší. Stejně tak naopak, pokud máš sice z předmětu jedničky, ale reálně ses to jen vždy našprtala na zkoušku jako básničku a nic si z toho nepamatuješ, je to naprosto k ničemu. Tvoje vysvědčení bude mít možná nějakou váhu u přijímaček na vysokou, ale v zaměstnání ti to bude prd platné.
Smajlík  Leliana
12.01.2021 13:14:10
Hlavně klídek, žádná ostuda to nebude a jestli ano, tak možná pro ně, nebudou se moci předvádět jaké vyrobili geniální dítě. Přestože se to podle známek samozřejmě nepozná. Ty buď svá. Ale jestli chceš ve studiu pokračovat, měla by sis na střední vytvořit návyk (nebo metodu) na učení. Na vysoké bude látky 10 krát tolik.
 leafroller Muž96 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

kdo leci lidskou dusi Buh knez psycholog psychiatr uklízečka sestra
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk