Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1151598, vloženo 03.12.2020 12:05:53 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Paušální daň - wtf výmysl
Jakože to, že se zaplatí jedna daň a nemusí se řešit zdravotní/sociální je podle mě fajn.

Ale ta forma je hodně debilní - ušetří na tom až desítky tisíc podnikatelé, co vydělávají mezi 500 - 999 tisíci ročně (pokud máte obrat vyšší jak 1 milion, tak to nelze uplatnit), o něco více ještě ti, co mají 40% paušál.

Mně by to dávalo smysl naopak - dát limit obratu třeba 500 tisíc (nebo klidně jenom 300) pro začínající/málo vydělávající podnikatele a k tomu ten poplatek snížit, aby na tom právě podnikatel, co se teprve rozjíždí i něco ušetřil (a nemusel platit 5000 měsíčně jenom za to že existuje)
 libik E-MAIL:   Muž32 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
03.12.2020 16:13:59
ad 60 pausal. Nastesti existuji banky, ktere nezamrzly v dobe kamenne narozdil od jinych, ktere asi o penize tech lidi nestoji...
nebo nechapu
--------
Třeba které? Jakože umožňují ti jít do "speciálního řízení" a posuzujou tam do nějaké míry i ten obrat a to co děláš, ale že by ti závazně potvrdili nějakou částku ještě předtím než začneš řešit konkrétní byt, o tom jsem neslyšel...
 libik Muž32 Kategorie
03.12.2020 16:07:09
libik: ad 60 pausal. Nastesti existuji banky, ktere nezamrzly v dobe kamenne narozdil od jinych, ktere asi o penize tech lidi nestoji...
 nebo nechapu
03.12.2020 15:19:04
Me by hlavne zajimalo, jaky danovy zaklad tim pausalem bude definovan. Protoze od toho se odviji duchod, prijmy pro pripadnou hypoteku a spousa dalsiho..
Kvetak
--------
Tak daňovej základ asi bude prostě obrat, protože tam žádný výdaje neuplatňuješ.

Na zdravotní a sociální se platí v podstatě minima a bude to tam nějak posílat přímo stát (finančák asi), takže předpokládám že budou brát v potaz kolik jim přijde peněz a základ je v tuhle chvíli nebude zajímat.

Ale zajímavá myšlenka, pokud mám pravdu s tím obratem, tak to spousta lidem může pomoct dosáhnout na hypotéku (což je se 60% paušálem někdy dost těžký a banky prostě zajímá hlavně co je na papíře a ne kolik má člověk reálný výdaje).
 libik Muž32 Kategorie
03.12.2020 13:32:53
Me by hlavne zajimalo, jaky danovy zaklad tim pausalem bude definovan. Protoze od toho se odviji duchod, prijmy pro pripadnou hypoteku a spousa dalsiho..
 Kvetak
03.12.2020 12:54:23
Zdravotní a sociální pojištění je základem té paušální daně. Skutečná daň z příjmu je nastavena na méně než 200 Kč měsíčně. Takže i začínající podnikatel musí zdravotní pojištění platit a pokud bude někdy chtít důchod i to sociální, a to dohromady je takřka stejná částka jako celá paušální daň.
 Beer01 Muž93 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk