Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb Asko-nabytek.cz
Diskuze č.1150895, vloženo 26.11.2020 20:32:51 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Sázení z hlediska matematiky
Drtivá většina prohrává. To víme všichni. Ok mějme člověka na počátku své hráčské kariéry, který nikdy nehrál a řekne si, skoro všichni prohrávají - ok, abych nebyl jako ostatní - já to budu dělat opačně: Budu sázet opak toho co chci, opak toho jak bych sázel normálně/přirozeně podle citu (jako to dělají všichni okolo), měl bych logicky vyhrávat a ne prohrát. A přesto se to nestane, přesto prohraje. Jak to? Co je to za paradox?
 nulový sysel Muž35  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.11.2020 23:36:59
Pravděpodobnosti, kombinační čísla, 4. ročník SŠ. Ač obecně matematiku nemám rád, zrovna tohle jde vypočítat poměrně jednoduše.
 E386
26.11.2020 22:38:15
To není žádný paradox, to je prostě čistokrevná teorie pravděpodobnosti.

Když je součin koeficientu výhry a její pravděpodobnosti menší než jedna, můžeš sázet co chceš a stejně budeš (v průměru, po delší době) prohrávat. Na tom se nedá nic vymyslet.

Takže například, když bude koeficient výhry 5 (což znamená, že vsazená částka se ti při výhře zpětinásobí) a pravděpodobnost výhry bude 0.1 - tedy že vyhraješ v průměru jednou z deseti sázek, jak je prostě jasné, že na každých deset kol tu sázku 9x ztratíš a 5x získáš.

Nejférovější hra je asi ruleta - ale ani tam není součin koeficientu a pravděpodobnosti přesně jedna, kazí to ta nula, co občas padne.

Všechny ostatní hry jsou pokud vím mnohem horší, třeba u sportky ani není koeficient garantovaný - a záleží na tom, kolik lidí výhru trefí.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
26.11.2020 22:18:31
protože většina marže (ponížení kurzu pod fér hodnotu) je schovaná na straně outsidera, tzn. sázení proti proudu, pokud neni dobře promyšlený, vede ještě k rychlejšímu konci, než sázení favoritů
 večeřím s bookmakery
26.11.2020 21:52:19
Pokud je šance přesně pade na pade, tak kurz bývá 1,85:1,85.

Můžeš si to tedy zjednodušeně představit jako házení mincí a ty sázíš na to, jestli padne panna nebo orel. Pokaždý vsázíš stovku.

Pokud vyhraješ, dostaneš 185,- kč, vyhraješ tedy 85,-. Pokud prohraješ, přijdeš o celých 100,-.

Asi je jasný, že čím dýl takovouhle hru hraješ, tím víc prohraješ. Ačkoli nějakou dobu můžeš mít štěstí a i něco vyhrát.

Sázení se tváří komplexněji než tohle, ale ve skutečnosti je to to stejné v bledě modrém. Jediné co je na reálných sázkách obtížnější je aby odhadci správně odhadli kurz, to je jediné na čem mohou prodělat. Jinak můžou jenom dlouhodobě vydělat.
 libik Muž32 Kategorie
26.11.2020 21:36:53
Je to tím, že majitelé sázkových kanceláří mají lepší matematiky. K tomu špetka fixlování a finanční analfabetismus většiny sázejících, lobbing a podmazávání ve vládě kvůli nižším daňovým odvodům ... nejsou snad na planetě snadnější peníze.
 hak
26.11.2020 20:33:57
jo a myslím kurzovní sázení pro bližší představu...
 nulový syselPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk