Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb Asko-nabytek.cz
Diskuze č.1150856, vloženo 26.11.2020 12:24:46 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chtěl bych pomoci lidem, zvířatům atd.
Chtěl bych pomoci chudým lidem, ohroženým druhům zvířat a lidem v nouzi. Problém je, že nevěřím charitám, podpis v petici je spíše naivní pokud o nějaké změny (většinou). Máte někdo zkušenost s pomáháním?

Nedokážu se přenést přes pocit, že peníze skončí v kapse někoho, kdo už tak má hromady peněz. Zajímalo by mě, jaké jsou nejlepší cesty a jaké máte vy zkušenosti.

Možná to tu hromadu lidí nebude zajíamt, ale musíme si uvědomit, že často žijeme na úkor někoho, nebo něčeho. Vše co máme v Evropě nepřímo souvisí například s chudobou v Africe, aniž by se o tom nějak výrazně mluvilo nebo se o to někdo zajímal.

Co si o tom myslíte? Máte zkušenosti s pomáháním? Jaký je nejlepší způsob pomoci? Fungují charity?
 Matej1254 Muž25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
27.11.2020 03:25:13
Nejlepší a nejpříjemnější je osobní pomoc, možností je mnoho, dost je i jednorázových akcí na víkend. Tam uvidíš, co je organizace zač a jestli chceš třeba přispět i finančně.
Radši posílám rovnou té organizaci než přes některé portály, které si berou procenta (!) z darované částky. Možná to neziskovkám ulehčuje administrativu?
Charitám spíš věřím, zdá se, že fungují dobře. Staré oděvy dávám jedině do kontejnerů diakonie Broumov, nikoliv do kontejnerů podvodných firem, které tam sice mají nalepené krásné obrázky, ale na dobročinnost dávají jen zlomek zisku :-(

Kromě přímé pomoci se taky zamysli nad dopady toho, co kupuješ, kde to kupuješ, jak moc toho kupuješ. Kde se to vyrábí? Kde a jak se získávají suroviny, kdo a za jakých podmínek se na tom podílí? Není třeba jíst jen bio-eko-nebalený veganský fair trade z vedlejší vsi donesený v nůši, ale zamyslet se může být přínosné.

Taky se poslední dobou zamýšlím nad finančními dary nějakým neziskovkám. Plánuju podpořit ty, co mají méně podpory od velkých firem a zejména ty s programem, který motivuje lidi, aby si pomohli sami.

Napadá mne například:
https://tamjdem.cz/
http://darkyprirode.cz/kategorie-produktu/darky-prirode/
https://eshop.novyprostor.cz/
http://www.diakoniebroumov.cz/cs/novinky/diakonie-broumov-prosi-o-pomoc

Také se konečně už i u nás množí charitativní obchody, do kterých můžeš darovat nebo si u nich koupit nejen oblečení, ale i jiné věci. Často zaměstnávají znevýhodněné, takže je to mnoho prospěšných věcí zároveň (ekologie, práce pro znevýhodněné, zbavíš se nepotřebných věcí či získáš potřebné).
Smajlík  dobrovolnik
26.11.2020 20:34:02
libik: jj, to vypadá moc dobře
 Odpočinek Muž51 Kategorie
26.11.2020 16:26:03
Taky jsem dlouho hledal a právě mě kvůli tomu zaujal Dobrý Anděl.

Veškeré příspěvky od lidí jdou konkrétním potřebným (a vidíš i konkrétně kterým byly poslán tvůj příspěvek) a veškerý provoz, reklamy a další věci hradí zakladatelé, což jsou nějaký multimilionáři.

Posílá se to českým rodinám, kde je aspoň jeden člen těžce nemocný a všem se posílá měsíčně stejná částka (takže opět tam není moc prostoru pro nějaké tunely, že by se někomu posílal milion a jinýmu dva tisíce).
 libik Muž32 Kategorie
26.11.2020 16:23:55
Já věřím církevním charitám. Té naší katolické i třeba protestantské Diakonii nebo Adrii od Adventistů sedmého dne. Můžeš dát peníze nebo třeba (použité) berle, existuje spousta možností a jestli si myslíš že to na misiích probendí tak si tam můžeš klidně zajet a pomoct také. Vždycky je lepší pomáhat těm kteří nám to nemohou oplatit ani kdyby chtěli.

„Když strojíš oběd nebo večeři, nezvi své přátele, ani bratry, ani příbuzné, ani bohaté sousedy, aby tě snad také nepozvali, a tak by se ti dostalo odměny. Ale když strojíš hostinu, pozvi žebráky a mrzáky, chromé a slepé. A budeš blahoslavený, protože oni ti to nemají čím odplatit. Dostaneš však odměnu při vzkříšení spravedlivých.“
(Lk 14,1.7-14)
 Horificus
26.11.2020 14:05:44
Heyy Richie22: S tou AJ to neni spatny napad. Zkus Etiopii nebo Mosambik.
Smajlík  Jiraskovo Temno
26.11.2020 13:55:53
Já sice nějak extra nepomáhám charitám, ale např. občas chodím darovat krev a to se taky počítá, že pomáhám lidem. Proti posílání např. peněz a věcí do Afriky nic nemám, jen mám výhrady, když se oni tlačí sem vysát sociální dávky států.
 Snapiczeq Muž34 Kategorie
26.11.2020 13:51:22
Gazorpazor: Toto je veľmi povrchný názor :)

Pokiaľ máš záujem ísť priamo do Afriky pomáhať dá sa to napríklad aj tak, že by di išiel učiť napríklad angličtinu do školy. To by som možno ja išiel skúsiť raz.
Inak použi Google. Nájdi si overené a dlhšie fungujúce charity, ktoré takto pomáhajú. Môžeš sa tam zapísať do databázy záujemcov. Následne sa ti už nejak ozvú. A môže to byť fajn zážitok. Budeš pomáhať a zároveň budeš na dovolenke.
Smajlík  Heyy Richie22 Muž20 Kategorie
26.11.2020 13:31:27
V téhle době bych se nebál posílat prostředky do světa přes Noru Fridrichovou, organizuje nákupy potravin, sbírky notebooků pro děti na distanční výuku...

Další level je vzít za nějakou práci, kde scházejí ruce - zdravotnických/lůžkových zařízení má každý v dosahu několik, při zákazu návštěv v domovech důchodců a hospicích by se jistě hodil i pitomý předčítač pohádek, o lidech kteří se nebojí vzít do ruky hadr nemluvě.

Já jsem pomáhal penězi a hrbem (silou, prací), ale vždycky napřímo. Neúplných rodin, které by ani nenapadlo že se může odněkud vyloupnout cizí člověk který má postradatelné prostředky a nic nechce (jen pak zase zmizet v karmické mlze), je deset z deseti.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
26.11.2020 13:21:31
Jiraskovo Temno má bohužel pravdu. Nějakou Afriku vůbec neřeš! Za prvý je to něco jako posílat tam svůj prd. Je to jen pračka falešnýho svědomí lidí, kerý se nedokážou nebo nechtěj dívat kolem sebe. Tim, že tam posíláš ňáký žrádlo (a zlomek těch peněz k nim skutečně dorazí), tim je udržuješ v umělým stavu přemnožení, kterej neřeší vůbec nic. Naopak je to škodlivý pro všechny. Země je NARVANÁ LIDMA K PRASKNUTÍ, a hádej, kde sou přemnožený nejvíc.
Smajlík  Gazorpazor
26.11.2020 13:05:17
Proc by nekoho mela zajimat Afrika, MATEJI? At se postavi na nohy sami, pokud na to maji mentalni kapacitu. K cemu vubec je takova spolecnost, kterou budou o berlich udrzovat bili nebo zluti a kdyz odejdou, tak zase spadne?

Jak KONKRETNE to, co mame v Evrope, souvisi a Afrikou a JEJI chudobou?
MATEJI, o co se tady snazis?
Smajlík  Jiraskovo Temno
26.11.2020 12:51:29
Ono asi není moc efektivní pomáhat jenom dáváním peněz. Bez toho, aby do toho člověk investoval nějakou vlastní energii a čas, ty peníze podle mne schlamstne nějaký finanční predátor /parazit, který je na to specializovaný.
Taky si myslím, že podobně jako život vůbec a jeho zdroje je i pomáhání nejefektivnější lokálně, na místě, kde člověk žije. Pomáhat někomu v Africe nebo na jiných vzdálených místech, bez toho, abychom se tam osobně fyzicky přesunuli, je, myslím, hodně riskantní, pokud jde o to, že se ta vyslaná pomoc někde ztratí.
Já osobně považuju za nepotřebnější pomoc ekologickou. Všelijakým zanedbaným dětem a chudým v Africe "pomáhá" kde kdo, protože jejich fotky a příběhy vzbuzují emoce. Ale když si zničíme biosféru, budeme na tom zanedlouho stejně špatně, ne-li hůř, všichni a nebude mít kdo pomáhat.
A ještě o řád důležitější, ale ovšemže obtížnější, je podle mne starat se o uvědomění a duchovní /morální vyspělost lidí, protože když se budou o život odpovědně starat všichni, nebude potřeba nikomu pomáhat a všichni budeme moct být šťastní. A když ne, tak bude stejně všechno pomáhání jen plivnutí do moře...
 bilej tygr Muž70 Kategorie
26.11.2020 12:43:11
Já mám v téhle oblasti jen samé dobré zkušenosti... Teda skoro. Trošku jsem vystřízlivěla v oblasti potravinové pomoci...

Já bych šla do adopce na dálku, kdy pomáháš konkrétnímu dítěti, s kterým si můžeš i psát, posíláš mu peníze na vzdělávání. To je celkem transparentní, minimálně organizace která nám zprostředkovává adopci "našeho černouška" je hodně transparentní, platíš konkrétní výdaje a i je odůvodňují... Třeba teď aby se mohl víc soustředit tak potřebuje bydlet na internátě a tak ..

Nebo dobrovolnictví, kdy se pomocí osobně účastníš... Můžeš chodit do útulků pro zvířata, nebo do domovů důchodců (až poleví opatření...)

Další věc kdy nehrozí zneužití pomocí je konkrétní materiální dar (např. Nějaký rehabilitační stroj nebo tablety do domova důchodců pro zprostředkování kontaktu na dálku, granule pro psí útulek, nějaká větší hračka pro dětské oddělení nemocnice ..)
 Víla z paneláku Žena32 Kategorie
26.11.2020 12:36:13
Pokud máš tu potřebu dávat do toho energii, tak pomáhej blízkým, nebo známým, nebo lidem/zvířatům, kerý osobně potkáš. Tak je to přirozený. Není nejmenší důvod pomáhat někomu, koho jsi v životě neviděl.
 Gazorpazor
26.11.2020 12:28:44
"Vše co máme v Evropě nepřímo souvisí například s chudobou v Africe"

Hm, to je zvláštní, vždyť jim tak charita neustále posílá hromady potravin. Není to spíš tím, že jsou zvyklí žít ze dne na den a taky, že bílý člověk vždycky vše přiveze pod nos?
 SheldonCPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk