Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb Asko-nabytek.cz
Zpověď č.1150801, vloženo 25.11.2020 20:17:25 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
bydlení elektřina
Ahoj, jak by jste se stavěli k následující situaci: Bydlel jsem na bytě přes,,kamaráda" (moc jsme se neznali - takové to kamarád kamaráda,...)Teď bohužel umřel. Měli jsme dohodu u nájmu na půl, vždy jsem mu hradil včas. Jenomže on už peníze neposílal dál majiteli bytu - s ním jsem v kontaktu až teď. To že cca od léta neplatil jsem se dozvěděl až teď. Majitel je poměrně v pohodě a chápe, že jsem v tom trochu mimo. Rodina po spolubydlícím ale teď začíná...např. nedoplatek za ele,...ano beru na bytě jsem byl, tak uhradím, proč by ne. Vím, že bych se mohl na celou věc vykašlat, protože původní dohoda byla fixní částka za měsíc a hotovo. Celé na ústní dohodě.
To že si spolubydlící nepřebíral poštu, není snad můj problém - když tam něco měl, tak jsem mu psal. On to nechával být...zkrátka bylo mu to jedno. Chápu, že podobných kostlivců se tam najde asi víc (nevím jak to měl s např. s plynem...)
Vadí mi ten styl, chápu, přišli o člena rodiny...ale to, že ten člen rodiny například nepřebírá svou poštu, má na sobě energie a neřeší by mi mohlo být jedno. Z principu asi uhradím nedoplatek. Jen ten styl aby mi volali se slovy TO TEDA ZAPLATÍTE, UHRAĎTE TO, JE TO VÁš DLUH....a já vlastně ani nevím jestli platil zálohy, kdaž nájem od cca léta neposílal.
Jen váš pohled na věc
 panel1 Muž29  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.11.2020 22:47:43
Hele tak jak to popisuješ bych asi nic neplatil, kort když tam nebydlíš, a číslo jeho rodiny bych si zablokoval v mobilu.

Velmi se mi osvědčilo u věcí, co nechci řešit, a lidi mě nějak přes nikoho neznaj, prostě bloknout číslo, ono se to tím vždy vyřešilo.
 martin46865
26.11.2020 18:00:25
Ty jsi platil, na čem jste byli dohodnuti. Nevidím důvod se s nimi dál bavit, natož něco platit, když neumí jednat slušně...
 Slečna pod kaštanem Žena31 Kategorie
25.11.2020 22:53:46
Zkusil bych Provident, teď měli v televizi reklamu, že Vánoce jsou nákladné období v roce, a tak by ti pomohli vytrhnout trn z paty.
Smajlík  SuperGuru Muž20 Kategorie
25.11.2020 20:56:18
Pokud opravdu chces byt takovy trouba, tak si nech poslat finalni vyuctovani. Tam uvidis kazdou zalohu. A podle toho jasne zjistis, jestli je platil nebo ne.

Jinak teda pokud bys shanel bydleni, tak se urcite ozvi! Takovy clovek, co plati i za spolubydlici, to mi kazdy pronajimatel vyvazi celou kauci!
 Kvetak
25.11.2020 20:51:13
Jen k té poště, spíš to řeší jeho rodina...ten zesnulý se cca od června přesunul k přítelkyni, ale poštu si tam nechal posílat dál, teda spíš to neřešil - jako mně to bylo jedno...jen jeto jedno z jejich témat na kterém se točíme...
Už jsem odstěhovaný jinam, dneska jsem té rodině předával klíče. Jen z principu chci odejit v dobrem a dluh rád srovnám...pokud je to teda doopravdy,,nedoplatek" ale celé mi to přijde, ze on neplatil zálohy a proto
Je mi to vnitřně nepříjemný neuhradit jim to...jsem holt takový trouba..jen mám pocit, že si takhle chtějí vyřešit ,,dluhy po zemřelém.
 panel1
25.11.2020 20:39:52
"Ještě k té poště, snad nemusím řešit za dospělého spolubydlícího co a kam si nechal posílat."

A proc to teda za nej chces resit?

Mas dve moznosti:
- chces zustat = budes se muset nejak dohodnout s majitelem, ale rozhodne se nenecha tahat do cizich rodinnych zalezitosti. Pokud bylo neco psano na nej, at se s tim poperou dedicove.
- chces se prestehovat jinam = ty jsi sve uhradil, zamavej vsem a odstehuj se
 Kvetak
25.11.2020 20:32:19
mezi mnou a zesnulým nebyla podepsaná žádná smlouva, nic - jen ústní dohoda - každý měsíc konkrétní částka a hotovo se vším (bydlení, voda, ele, internet,...). Až teď jsem zjistil, že i on to měl od majitele stejně -žádná písemná smlouva, jen ústní dohoda.
Jestli a jak posílal platby dál, to netuším, ale ode mne vždy platbu dostal. Na sobě jsem neměl psané nic, vše on -ele, plyn...jen pochybuju, že by se ozvali v případě přeplatku...nevím kolik platil zálohy za energie, ale to mne zase nemuselo zajímat, to on měl smlouvu, tak proč bychto řešil.
Ještě k té poště, snad nemusím řešit za dospělého spolubydlícího co a kam si nechal posílat. Když jsem našel obálku s jeho jménem, tak jsem ji buď nechal ve schránce ať si to pak vezme, nebo mu rovnou zavolal - to, že to tam nechával třeba 3-4měsíce snad nemusím řešit - jen jsem naštvaný tím stylem, chápu přišli o člena rodiny, alejestli a jak platil, nebo neplatil snad není moje starost a povinnost za něj hradit dluhy....
 panel1
25.11.2020 20:22:28
Takže ty jsi tam neměl žádnou smlouvu o podnájmu? Zkus to lépe vysvětlit. Pokud on něco nehradil, tak já bych se na tu rodinu vykašlala. Ještě když se neumí chovat.
Je mi taky líto, že o někoho přišli, ale přece nebudeš platit jeho dluhy.
 Jedna frajerka Žena20 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk