Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb Asko-nabytek.cz
Zpověď č.1150770, vloženo 25.11.2020 16:20:35 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
šikana
Ano, mám s tím zkušenosti, doteď mi trvá se s tím tak nějak psychicky vyrovnat. Ačkoliv z okolí slýchám, že to byla jejich chyba, ne moje, nejde tomu tak snadno uvěřit. Přijde mi to ojedinělé. Samozřejmě si každý na škole je nucen párkrát během studia vyslechnout nějakou přednášku o šikaně, ale ve skutečnosti neznám nikoho, kdo by na tom byl podobně jako já. Pak je těžko uvěřit, že chyba nebyla na mojí straně. Sám myslím, že byla, člověk si to něčím musí zasloužit. Nicméně, tohle nebylo mířeno jako předmět diskuze...

Chci se jen zeptat, máte s šikanou vlastní zkušenosti? Ocitli jste se někdo v téhle situaci, ať už jako oběť, agresor nebo pozorovatel? Viníte z toho onu "oběť"? Pomohlo by mi slyšet nějaké reálné příběhy, více než cokoliv jiného.
 Kdovíkdo Muž15  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
30.11.2020 14:28:20
Byl jsme ten agresor a to téměř 12let. Šikanoval jsem spolužáka ze základky až do doby kdy nám bylo přes 18. Nemá na tom žádnej podíl viny!. Byl jsem malej, vycítil slabost a začal jí využívat. Během těch roků jsme si postupně uvědomil že je to špatně , ale byl jsem už tak navyklej že s tim nešlo skoncovat. Byl jsem navíc dost vynalézavej takže okolí moc netušilo. Byl v podstatě mým otrokem, sháněl peníze, trávu, zařizoval všechno na co jsme byl línej. Co jsme netušil bylo to, že měl takovej strach až si napůjčoval někde od lichvářů. Až v naší dospělosti na to přišla jeho segra, která mu pročetla fb zprávy(který jsem mu přikazoval mazat) . Je to moc dobře, že se to stalo. Hrozně moc jsem ho negativně ovlivnil v životě a není den, kdy bych toho nelitoval. Paradox je, že jsme ho vždycky považoval za kámoše. Je mi skoro 30, nejsme v kontaktu a já se každej den užírám tím, jakej hajzl jsme dokázal bejt a co jsme tomu člověku provedl. Myslím si, že si pro mě karma přijde. Jsem sám sobě odpornej . Byl jsme agresivní, zlej, nepříčetnej. Vpostatě jsme ho vlastnil. Dneska se na jeho žádost nepokouším o žádnej kontakt z respektu k němu. POtkali jsme se na festivalu a dali si panáka, ale já absolutně nemůžu po něm chtít odpuštění. Oba nás to v životě extrémně změnilo, ale vinnej jsem jen a jen já. Strašně se stydim a dneska v podstatě z pocitu viny nejsem schopnej seřvat ani někoho kdo mi ublíží. Každopádně když se tohle děje, je nutný co nejdřív to řešit.
 zmld
25.11.2020 21:59:35
Labadup Blip - Bravo!
 Jošua Muž48 Kategorie
25.11.2020 21:38:27
Ano, byl jsem sikanovany. A vyresil jsem to tak, ze jsem zacal cvicit, hlavne shyby,kliky, sed-lehy se zamerem ziskat fyzickou silu a vydrz na rvacku. V lese jsem mel poveseny pytel s piskem na vetvi, bylo to asi 2km od domu takze jsem i behal. Poctive kazdy den, sam, bez uchylneho ucitele telesne vychovy. V lese jsem do toho pytle mlatil a kopal co to slo, sice jen podle svych predstav a znacne amatersky, ale na poradnou ranu to po mesici stacilo i tak. Bylo mi 16, velmi rychle mi sla kondice i obratnost nahoru, ruce jsem mel obouchane a ztvrdle. A az jednoho dne zase slo ve skole do tuheho, hezky jsem si prastil dotoho hnusnyho tlustyho kripla. Stacilo jen jednou a bylo po sikane.
 Labadup Blip
25.11.2020 21:06:38
Vina oběti to dle mne není. Je ale pravdou, že pokud si člověk o sobě myslí že je bezcenný či pokud má vlivem dřívějších zkušeností pocit např. že lidé jsou svině či zbabělí a zákeřní hajzlíci tak podvědomě bude přitahovat takové situace a lidi kteří mu to budou potvrzovat. Takže je dobré uvědomit si jak o sobě a o lidech obecně přemýšlím a i to co si myslím o životě atd.

Prvním krokem je ochota na sobě pracovat. Druhým krokem je uvědomit si své negativní myšlenky. Například tím že si je průběžně budu zapisovat. Třetím krokem je vytvořit (ideálně si je někam napsat) pozitivní myšlenky jež ty negativní nahradí. No a čtvrtým krokem je si ty pozitivní myšlenky neustále opakovat - nahlas si je říkat či je psát.

Takže například. já si často říkám - pokud se cítím nejistě či mám strach (z lidí kolem sebe) - "jsem v bezpečí, nic mi nehrozí láska mne obklopuje a chrání". či "jsem milován a v bezpečí i když pociťuji strach". Nebo - "opouštím dětské strachy, jsem silný a sebejistý člověk".

Těch afirmací mám desítky a opakuji si je co nejčastěji. Toto je má cesta - způsob jak jsem se vymanil z toho nejhoršího. Ale stále mám na čem pracovat.
 Petrz
25.11.2020 19:51:13
Jako děcko jsem šikanu nezažil. Až jako třídní učitel ve škole jsem ji musel řešit. Tedy nedovolit, aby vznikla. Já jsem to zajistil, že nebyla. A dělal jsem to tak, že jsem zvyšoval status vysmívaného. Měl aspergera. Neustále jsem ho chválil, když se mu něco povedlo. A těm dravějším více macho hochům jsem srazil hřebínek. Takže se přestali cítit tak jistě. Bobci, no. Vždycky se najdou někde nějací bobci, s kterými se musíš porvat.
Smajlík  Jošua Muž48 Kategorie
25.11.2020 17:33:39
Ja som bol v úlohe agresora. Rodičia sa uba hádali a ja som bol väčšinu času iba vzduch. Tým pádom som podvedome nejak vždy robil veci, čo sa nemajú. Taktiež som mal taký menší komplex menejcennosti, musel som si pred každým dokazovať, že ja som tu boss.
A ono z môjho pohľadu sa ten človek nijak nemusí previniť. Proste sa v danom kolektíve nájde niekto trochu odlišný a slabší a ten silnejší si musí niečo dokazovať.
Takže obeť za nič nemôže. Proste má smolu na nejakého idiota, alebo skupinu idiotov.
 Heyy Richie22 Muž20 Kategorie
25.11.2020 17:29:27
Dva roky na základní škole jsem byl terčem šikany. V osmé a deváté třídě. Fyzicky jsem proti agresorům neměl šanci. Jestli se za to viním? Vinil jsem za to dlouho Boha. A vlastně určitý pocit nespravedlnosti a křivdy mám dodnes. Ještě jsem pořád nepochopil důvod toho všeho - ale dávám Bohu čas. Ještě pořád jsem mu nedokázal odpustit.
 Petrz
25.11.2020 16:49:16
S šikanou zkušenosti mám, ale nechce se mi to tady úplně rozebírat jaké. Můžu ti jenom říct to, že to není vůbec nic příjemného, vtipného ani záviděníhodného. ;) A dokonce jsem byla u takové šikany, kdy to řešila policie a dotyční byli vyloučeni ze školy.

A pokud tě šikana zajímá, tak je spousta filmů podle skutečné události, které v podstatě poskytnou dostatek informací. Například Zkažená mládež.
 kokoska94 Žena26 Kategorie
25.11.2020 16:37:49
Byl jsem několik let v pozici oběti. Buď na ně nereagovat nebo se jim postavit. Oboje zabralo a vybrali si jiný cíl
 Jedenkámen Muž21 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk