Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb Asko-nabytek.cz
Otázky - Vzkazy č.1150765, vloženo 25.11.2020 15:21:36 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pajda a práce učitele
Dobrý den,
mám docela rozsáhlou otázku. Pokud je tu někdo, kdo je učitelem nebo někdo, kdo studuje pajdu, mohl by mi pomoct s mým rozhodováním. Jsem momentálně na VŠ, která mě nijak nenaplňuje, tudíž to chci změnit. Vždy jsem přemýšlela nad studiem pajdy a nad prací, jako učitel. O co mi ale jde - Je práce učitele kvalitně ohodnocena, je to dobrá práce a zdali vás to naplňuje? Nechápejte mě blbě, nejde mi jen o peníze, ale chci se do budoucna kvalitně uživit. Nadále by mě zajímalo, zda jako učitel, co učí více předmětů (třeba 2,3), máte tím pádem více peněz? Tabulky na plat jsem viděla, ale nic moc jsem z toho nepochopila.
Ráda pracuji s lidmi, a chtěla bych mít i takovou práci. Jinak bych chtěla učit na SŠ.
Děkuji moc za odpovědi ♥
 Sandy012 Žena19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.11.2020 15:56:50
Nechtěla bych to dělat samozřejmě čistě pro peníze - šlo mi o to, že chci mít jistotu nějakého "uživení se."
Je ale pravda, že mě nikdy nenapadlo na to koukat z pohledu, jaké tu vy píšete. Asi mám o čem přemýšlet. Od střední totiž stále nevím, co chci pořádně v životě dělat, což mi stěžuje i studium.
Ale všem moc děkuji, jak za negativní pohledy, tak i za pozitivní.
 Sandy012
25.11.2020 15:50:43
Učitelství má trošku povahy z vědce, trošku z psychologa a trošku z herce. Máš to v sobě?
Jošua

To bych ještě doplnil. Kromě role vědce, psychologa a herce budeš někdy potřebovat dělat policajta a soudce. Třebas když budeš třídní učitel. A tím pádem budeš muset umět vyšetřit třebas šikanu a umět zasáhnout. Na to se připrav. No a potom jednat s rodiči. Umět jednat s rodiči je důležité. Když získáš rodiče žáků na svoji stranu - máš vyhráno. To pak máš největší trumf v rukávu a netroufne si na tebe nikdo.
Smajlík  Jošua Muž48 Kategorie
25.11.2020 15:44:59
1. Pro ženu jsou platy velmi dobré a výhodou je i kratší prac. doba + prázdniny, pokud má žena učitelka svoje vlastní děti, má možnost se jim věnovat.
2. Polovina žen po 5 - 10 - 20 letech začne být postižená. Začnou se chovat k manželovi, sousedovi, kolegům v práci jako k žákovi. Nedokáží se vymanit z role učitelky a dělají ji pořád. Tohle postihuje i chlapy, ale o dost méně, chlapi mají spoustu dalších koníčků a zájmů, žena se točí v kruhu výchovy dětí svých doma a ve škole. Začne vychovávat třebas i šoféra autobusu apod. Viděl jsem tisíckrát profesní deformaci, někdy je to k zasmání, ale někdy jejich rodina trpí. Vlastní děcka učitelek častěji páchají sebevraždy, jsou pod větším tlakem.
3. Učitelem by neměl být někdo, kdo to chce dělat pro peníze, ale někdo, kdo ví, že je schopen předávat nějaký obsah. Učitelství má trošku povahy z vědce, trošku z psychologa a trošku z herce. Máš to v sobě?
 Jošua Muž48 Kategorie
25.11.2020 15:43:08
Všechno je to o tom jak si tzhodnotíšty. Pro někoho je být učitelem totálně podfinancovaná psychicky vysávající práce , pro jiného je plat dostačující a hlavní hodnotou je, že to člověka naplňuje. Mám kamarádku učitelku a tu nejvíc těší, když ví že min. jedno dítě ze třídy nějak pozitivně ovlivnila či motivovala. Lepší je si předem nevytyčovat nějaké vysoké cíle, protože jinak tě realita totálně vysaje. Učitelská profese společně třeba se zdravotníky je taky častým příkladem vyhoření. Taky je třeba domyslet, že tam nebývají skvělé kolektivy co se týče kolegů a kolegyň. Znám hodně lidí co říká, že být učitelkou je diagnóza. Tím tě nechci odradit, jen říkám, že nejlepší je najít si v tom svůj vlastní smysl. Ideáně si vzpomeň na svoje léta ve škole a vzpomeň si na učitele, kteří ti něc oopravdu předali.
 Seraphine
25.11.2020 15:31:35
Zkus si vzít nějakého puberťáka a něco mu proti jeho vůli vysvětlovat a učit ho. Jestli na to máš nervy .... nicméně beru zpět, máme tady i menší děti, ikdyž s nimi ta práce je specifická v tom, že ty musíš nejdřív naučit se učit, soustředit se, vydržet u práce .... kantořina není jen povolání. To je vlastnost dotyčného, to je poslání ... kdo to v sobě nemá, ten to nedá.

Já si přesně thle uvědomila ve chvíli, kdy jsem si podala žádost na PF. Matematika + chemie. Vzali mne bez příjímaček. No, ty dva předměty mi jako dost šly. Pak mi došlo to, co píšu výše ... když jsem si představila tu třídu, a sebe jak Kolářovou, která si tam předříkává jen tak pro sebe něco o nějakým Pythagorasovi a Mendělejevovi ... tak jsem vzala kramle, řekla jim sorry, titul možná dám snadno,a le dělat to asi stejně nebudu ....
 Hodislava Žena42 Kategorie
25.11.2020 15:24:23
Já mám vystudovaný peďák, ale dělám něco jiného a takhle to má víc lidí, co jsem tak slyšel.
 Frank Drebin Muž39 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk