Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb Asko-nabytek.cz
Diskuze č.1150658, vloženo 24.11.2020 11:47:32 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč jsou drogy nelegální
Nechápu logiku systému.

Alkohol je jedna z nejškodlivějších známých drog, a je legální.
Lysohlávky (psilocybin) které jsou společné s LSD na posledním místě ohledně toxicity pro organismus, jsou nelegální.

Ale přitom zas jiná psychedelika - např. Ibogain či 5-MeO-DMT zakázána nejsou.

A co je vlastně smyslem zakazování něčeho? Lidé si ty drogy opatří, když chtějí. Pokud by všechny drogy byly legální, jednak by lidé nemuseli do vězení za to, že uchovávají plody přírody(lysohlávky, marihuana), policie by řešila skutečně podstatné věci, a stát by na tom mohl finančně profitovat, zavést různé reguly na prodej produktů s THC apod.

Portugalsko alespoň drog dekriminalizovalo. Místo zatýkání a stíhání uživatelům drog nabízí léčebné programy.
 MusicianFit Muž22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.11.2020 20:32:25
ex: ono, když něco "opravuje rozbitej" orgán, tak je celkem logický, že to zlepšuje jeho funkci. Čajíčky na zdravý játra ti stále zlepšujou fci jater, i kdybys je měl relativně zdravý. A jak říkáš, mozek "začíná odumírat" už v dospělosti, takže vždycky je tam co zlepšovat. (Ono by tam bylo co zlepšovat, i kdyby odumírat nezačal.)

Nebudeme si tady namlouvat, že přírodní drogy jsou za všech okolností pozitivní. To jsem tady já rozhodně ani netvrdil, takže nechápu, o čem tu meleš. Sou tu rizika, že to někomu neudělá dobře. Jinak ale považuju některý enteogeny za dobrej občasnej "potravinovej doplněk" k prevenci demence a k lepšímu pochopení světa. Kreativitu to imho opravdu zlepšuje. Nevím, jak s IQ, ono to člověka možná přecejen šoupe spíš k tomu "humanistickýmu" mozku než k matematickýmu.

"Osobně spíš nechápu, proč maj lidi potřebu obhajovat drogy tim, že jsou ve skutečnosti užitečný (v nějakym praktickym slova smyslu). Jakoby to, že ti něco dělá dobře, nebyl dost dobrej argument sám o sobě. Všechno nemusí nějakej vyšší cíl. A obecně vzato... nic nemá žádnej cíl. Vyšší ani jinej."

Potřebu? To není potřeba, to je pouhá zkušenost. (S výhradama, který jsem uved.) Už jen sám fakt, že to "dělá dobře" (dlouhodobě po užití), by moh napovídat, že to dobrý i je.
Všechno má svoje vyšší a vyšší smysly.
Smajlík  haluzor
25.11.2020 18:00:45
haluzor: Ta studie ale pojednává o opravování rozbitejch mozků (resp. mozků atrofovanejch depresí), ne o tom, že se dáš psychedelika a stane se z tebe někdo chytřejší.

Ty reprezentuješ předsudek na druhou stranu. Zaprděný konzervativci nesnášejí drogy, protože se bojí si rozšířit obzory a poznat pravdu. Tahle hipísická biohackerská báchorka o tom, jak si pomocí drog zvyšujou IQ a kreativitu, je stejně k smíchu jako představa, že drogy jsou metla lidstva.

Já neřekl, že všechno kazí mozek (obecně vzato, mozek podlíhá konstantnímu rozkladu od chvíle, kdy je dovyvinutej, čistě vlivem fyzikálních jevů). Řekl sem, že dlouhodobý a neřízený užívání snižuje schopnost mozku samostatně si vytvářet signální molekuly a taky ho formuje/deformuje určitym způsobem. Taky jsem řekl (a na to existujou stovky studií), že všechny drogy (chlast, cukr, mdma) dělají paseku při vývoji mozku (cca do těch 25).

Osobně spíš nechápu, proč maj lidi potřebu obhajovat drogy tim, že jsou ve skutečnosti užitečný (v nějakym praktickym slova smyslu). Jakoby to, že ti něco dělá dobře, nebyl dost dobrej argument sám o sobě. Všechno nemusí nějakej vyšší cíl. A obecně vzato... nic nemá žádnej cíl. Vyšší ani jinej.
 ex-PMJ Muž26 Kategorie
25.11.2020 09:30:53
ex: Jak tu už nedávno někdo podotknul, psychedelika jako DMT, LSD nebo psilocybin zlepšujou tzv. neuroplasticitu. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6082376/
Tvrdit, že to "všechno kazí mozek", je jen neopodstatněnej předsudek. Ostatně, statisíce lidí ročně si jezdí vyléčit těžký nemoci nejrůznějšího charakteru pomocí ayahuasky. Ty ayahuaskeros to tam pijou třeba 100x za rok, to by museli bejt podle tebe po roce úplně vypatlaný. A přitom to praktikujou třeba 30 let po sobě a hádám, že i ke konci jsou duševně zdravější než třeba ty. (neber si to osobně)
 haluzor
24.11.2020 21:01:46
haluzor: Pouč mě.

Některý látky v mikrodávkách zlepšujou soustředění, schopnost se učit, snižujou stres. Ale taky zároveň snižujou schopnost mozku tvořit si signální molekuly, který tvoří účinou složku těhle látek, bez pomoci (protože to vypadá zbytečně).

Nevim o látce, která by reálně zlepšovala vývoj mozku.
 ex-PMJ Muž26 Kategorie
24.11.2020 19:55:49
ex-PMJ: Ohledně toho vlivu na vývoj mozku tak trošku blábolíš. Některý drogy mají naopak prokazatelně POZITIVNÍ vliv.
 haluzor
24.11.2020 19:42:09
Stanley645: Troufnu si hádat, že je ti tak 15, protože představa, že uživatelé drog jsou nějaká osvícená menšina a všichni ostatní tupý stádo, má v sobě takovou dětinskou naivitu.

Ostatní (na přírodní bázi založený) drogy jsou tu s náma stejně dlouho. Ještě na začátku 20. století byl v limonádách regulérně kokain a sirupech na kašel opium. Existovali tu opiový bary. Tráva se kouří tisíce let. Sušený houpy a jedovatý rostliny používali na změnu vědomí skoro všechny primitivní kultury - ještě dávno před fermentací.
 ex-PMJ Muž26 Kategorie
24.11.2020 19:31:31
Protože lidé se pod jejich vlivem začnou koukat na svět z úplně jiného úhlu pohledu. Začíná jim docházet, že životy které žijem, jsou často směšné, stejně jako hodnoty, které uznáváme. Že nám život protéká mezi prsty. Následkem toho se lidé stávají neposlušnými, což se vrchnosti samozřejmě nelíbí. Alkohol často vyvolává úplně stejné pocity, ale je tu s námi už tak dlouho, že jeho zákaz by způsobil krvavé povstání a obrovskou nevoli.
 Stanley645
24.11.2020 19:29:19
1) Co dneska není škodlivý??? Takhle se to brát nedá.
2) Útočíš na alkohol, ano, je to hnus, ale pokud nejsi úplnej norek, atk ti dvě piva denně neublíží, teda krom toho, že nesmíš řídit, zatímco dva špeky denně nebo nějaký houby, to tě solidně doprasí hlavně psychicky. Ale za mě je, co na okolí pozoruju, nejhorší drogou kofein, respektive káva. Ta sice nezpůsobuje jiný stavy jako chlast nebo tráva, ale oproti nim je to podle mě těžkej humus. Průměrnej pivař bez piva tejden vydrží, ale kafař nevydrží bez kávy ani den.
 Král Lofasů revival Muž31 Kategorie
24.11.2020 19:25:09
Jasně, sehnat se dá všechno.
Nejškodlivější je jednoznačně cukr. Kam se na něj chlast hrabe.

Řešíš jenom toxicitu, ale ignoruješ další faktory. Jednak je potřeba říct, že každá z látek, který mění vědomí (stimulanty, halucinogeny, sedativa, whatever), má prokazatelně negativní vliv na vývoj mozku.

A každá z těhle věcí má potenciálně velký dohry.

Typicky:

- LSD je krajně nevyhodný pro lidi s určitym mindsetem a těm z toho může klidně trvale rupnout v bedně. A i někdo relativně v pohodě bez průvodce s badtripem může udělat slušnou paseku (buď na sobě, nebo jinde).
- Všechno na bázi opia (heroin a spol.) je problematický, protože vyvolává těžkou závislost a extrémní abstinenční příznaky. Většina lidí na týhle planetě nemá sebekontrolu, aby dokázali stabilně fungovat a občas si ulevit herákem.
- MDMA existujou případy psychózy. Lidi taky zapomínají pít a podobně.
- Perník - asi nemá smysl ani mluvit.

Ne, že by chlast a tabák byly výjimky. Chci jen říct, že pro ilegalizaci drog nějaký důvody prostě existujou.

Čili, i když v zásadě souhlasim - legalizovat s nějakou regulací, co jde (MDMA, LSD, trávu) - vždycky to má nějaký ale. Ale vzhledem k tomu, že nemáme mimo zákon cukr, chlast ani jiný věci, koho to sere. Ať si každej posere život, jak nejlíp umí. Potom se ale zároveň musí minimalizovat záchraný sítě pro lidi, který to nezvládnou. Víc svobody, víc zodpovědnosti.
 ex-PMJ Muž26 Kategorie
24.11.2020 15:28:38
Pan Liberecak, to neni mily kluk, nic, no ale on je navic jeste hloupy a omezeny, uz tri roky po sobe a je to cim dal horsi. A dalsi, ne tri roky, ale deset let, Fritzlandove a jini...
 Jakes v Madridu
24.11.2020 15:11:41
Dawe432: Začínáš se mi líbit. Ale nevidím jedinej důvod proč by perník a heroin nemohli být taky v trafice.
Smajlík  Fritzland Muž41 Kategorie
24.11.2020 14:32:49
Problém je taky to, že jakmile je prodej něčeho zakázán, tak začne vznikat černý trh s daným zbožím. Určit co ano a co ne, je dost problém, obzvláště v systému, kde je dlouhodobý prodej něčeho povolen.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
24.11.2020 14:06:31
Mimojdoucí
----
Nevím, na co bych měl být léčen. Možná tak alergie a atopický ekzém.


Liberecak
----
No ano :D. Jak by se k nim ti lidé teda jinak dostali? Kdybych chtěl a věděl kam jít, mohu si i nyní natrhat v lese lysohlávky.


Muad*Dib
------
To si nemyslím , že by se stalo, poněvadž většina lidí má k drogám odpor.
 MusicianFit
24.11.2020 13:59:24
Upaluj do Portugalska, hned jak skončí epidemie. Třeba tě tam vyléčí.
 Mimojdoucí
24.11.2020 13:49:42
A ropuchy se také ještě volně pohybují mezi námi a to mají v sobě halucinogenní látky :D
Smajlík  Mráček se třpytkami Žena20 Kategorie
24.11.2020 13:10:45
Heyy Richie22: "človek má také stavy, že absolútne nie je pri vedomí a je to úplne nepoužiteľný človek"
Tvl a ty seš použitelnej, když spíš? Nebo když se vožereš? A LSD si týpek dá jednou do roka, zato vožere se třeba každej tejden. Takže nechápu, co to tady meleš nebo co to jako mělo znamenat.
Jinak samozřejmě na LSD jsi při vědomí víc než normálně, ale to nemá cenu ti vysvětlovat.
Já teď neřešim nějakou legalizaci, řešim tvůj nesmyslnej argument.
Smajlík  Uvažuj trochu.
24.11.2020 12:33:22
Pretože vedia napáchať veľkú škodu. LSD síce nie je pre organizmus samé, ako tak škodlivé, ale človek má také stavy, že absolútne nie je pri vedomí a je to úplne nepoužiteľný človek. A teraz si predstav takú legalizáciu heroínu a kokaínu. Už mnohokrát, keď to bolo zakázané a bralo to pár tisíc ľudí v miliónovom meste to narobilo obrovské problémy.
Súhlasím s tým, že držitelia by nemali byť posielaný do basy, kde je toho hádam viac, ako ja ulici, ale na liečenia.
 Heyy Richie22 Muž20 Kategorie
24.11.2020 12:22:16
Lidé si ty drogy opatří, když chtějí... Ujišťuju tě že opravdu ne.
 Liberecak Muž22 Kategorie
24.11.2020 12:09:31
aby mohl stát hlásat že nás před nimi ochrání a vybírat na to peníze zaměstnávat zbytečné úředníky

Realita je taková že ačkoli tu státu utrácí miliardy na "boj proti drogám" i já jako naprosto neznalý člověk si mohu drogu opatřit do půl hodiny např na Václaváku kde po dílujou policajtům před očima

Čili výsledek: Díky prohibici drogy převzala mafie a kdo chce fetovat drogu si opatří a miliardy jsou na nic
 eugenik13
24.11.2020 12:08:40
Řekl bych, že tu existuje jistá (oprávněná) obava, že kdyby se to všechno zlegalizovalo, tak by se všichni sjeli a druhej den by nikdo nedorazil do práce.
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
24.11.2020 11:58:51
Já to také nechápu, být po mém, tak klidně necháme v lékárně prodávat perník nebo kokain. Státní kasa je prázdná, takže po zdanění by byla opět plná. Jo a trávu bych prodával v trafice. Kdo se chce sjíždět ať se sjíždí.
 Dawe432Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk