Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb Asko-nabytek.cz
Diskuze č.1150623, vloženo 23.11.2020 23:46:00 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nepotřebnost psychologa
Často lidé na netu jiným cpou ať si zajdou za psychologem/psychiatrem. Já v tom ovšem vidím celkem zbytečnost:

1) To, že jsem debil mi v pohodě bez mazání medu kolem huby řeknou lidé třeba tady.

2) Poplácání po ramenou mi udělá dejme tomu Karel...

3) To, že bych měl tohle a tohle vím sám i bez doktora.

4) Pokud jde o nějakou tu dobrou náladu, mám na drátě dobrého kámoše s bongem.

5) Lidé na netu sice nejsou psychologická poradna, přesto tak fungují, protože člověk si rád povídá.

6) Povídání je pěkná věc, ale užitečnější je hmatatelná pomoc ve formě třeba postaveného baráku.

7) Pokud se potřebuji duševně rozvíjet, Zajdu si do ezoterických skupin duševního rozvoje.
 Hermeticky uzavřený Muž25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.11.2020 12:36:41
Teta Dana: "podle mě je u depresí primární nejdřív upravit fungování mozku léky a až potom je prostor terapie u psychologa. Tam se klient musí aktivně účastnit, pracovat - to u lehčí deprese jde, ale i tak ti terapie víc dá, když už jsi v normálu.
U mě by bylo sezení u psychologa při těžší depresivní epizodě před nasazením léků naprosto bezpředmětné. Já byla i hrozně zpomalená na úroveň dementa a mluvit představovalo námahu. Jak by mi s tím asi psycholog mohl pomoct? "

S tím naprosto souhlasím - mám úplně stejnou zkušenost a nijak jsem to nerozporovala. Sama jsem byla ve stavu, kdy jsem nezvládala běžné úkony, jen mluvit bylo nesmírně náročné a bez medikace bych k psycholožce ani nedošla po svých.
Druhý extrém je z mého pohledu ale naopak jen návštěva psychiatra (medikace) bez následné návaznosti terapií - tedy často bez řešení původního problému, který ke vzniku deprese vedl (tím jsem reagovala na zase jsem to já, která psala, že psychology neuznává).
Nevím, jakou máš zkušenost Ty, ale moje je taková, že skutečná terapie měla do běžného vypovídání se poměrně daleko (možná tak na začátku..) - jinak to byl docela bolestivý a náročný proces.
Nicméně zdaleka ne každý terapeut to umí - jít do hloubky, vystihnout podstatu a vést klienta správným směrem...
 Střelenka-Lenka Žena37 Kategorie
25.11.2020 02:36:37
Střelenka-Lenka - podle mě je u depresí primární nejdřív upravit fungování mozku léky a až potom je prostor terapie u psychologa. Tam se klient musí aktivně účastnit, pracovat - to u lehčí deprese jde, ale i tak ti terapie víc dá, když už jsi v normálu.
U mě by bylo sezení u psychologa při těžší depresivní epizodě před nasazením léků naprosto bezpředmětné. Já byla i hrozně zpomalená na úroveň dementa a mluvit představovalo námahu. Jak by mi s tím asi psycholog mohl pomoct?

Jinak občas tady čtu někoho popisujícího své deprese a denní úvahy o sebevraždě, přičemž odmítá léky! Pro mě je to nepochopitelné, prožitek deprese pokládám za krajní utrpení, pokud existuje peklo, vypadá právě takhle. Přistoupím snad na cokoliv, kdyby mi hrozil návrat nemoci.
 Teta Dana
24.11.2020 21:49:49
To že ty nepotřebuješ odbornou pomoc je sice fajn, ale jiní by bez ní třeba ani nemuseli přežít (riziko suicida).

Nepiš prosím o něčem, čemu nerozumíš.
 Královna
24.11.2020 20:22:29
zase jsem to já: A máš osobní zkušenost? Vyzkoušela jsme oboje a psychiatři (ti moji) vždy řešili pouze tu chemickou stránku věci (AD, sedativa), terapii se mnou žádný nedělal.
 Střelenka-Lenka Žena37 Kategorie
24.11.2020 15:45:36
Hmm, mě tady asi hodně lidí odsoudí, ale já sázím pouze na psychiatry. Psychology osobně neuznávám.
 zase jsem to já Žena44 Kategorie
24.11.2020 13:38:29
into the void: Hlubší problémy tohoto rázu jsou na jinou diskuzi. Jde spíše o to, že je v módě posílat k psychologovi lidi jako do krámu pro rohlíky. Ti lidé nejsou nijak nemocní, ale protože neposlouchají stádo, tak je pošleme k někomu, kdo je vyzpraví. Troufám si říct, že třeba 90% lidí tady, kterým byl psycholog doporučen ho ve skutečnosti vůbec nepotřebuje. Oni nemají OCD, SF ani nic podobného. Oni si chtěj jen pokecat...
 Hermeticky uzavřený
24.11.2020 12:35:07
Ted si predstav, ze bys mel depresi, uzkosti a fobie, OCD nebo poruchu osobnosti. Kvalifikovany klinicky psycholog s tim pracuje mesice, spise roky. Tlachani na netu je k nicemu a symptomy jen zhorsi.
Bud rad, ze jsi zdravej.
Urologa taky ted nepotrebujes, ale neznamena to, ze jsou zbytecni.
 into the void
24.11.2020 11:43:05
:D

Tak jo, pro příště budem posílat lidi zásadně za zedníkem.
Smajlík  no comment
24.11.2020 11:07:52
Psycholog resp. psychoterapeut by tě měl právě doprovázet především k tvým vlastním zjištěním, která jsi až do té chvíle nevěděl sám. Která neví ani tvoji kamarádi ani po ramenou plácající Karel.
 Ptakolebec Muž52 Kategorie
24.11.2020 09:29:23
Psycholog je teoretik, nikoli praktik. A není to nikdo mi dá vůli nakonec jednat. To musí člověk sám. Na to nepotřebuje někoho u koho nechá pět stovek za to, aby mu řekl, to co ví sám. Ale spousta lidí si myslí, že je psycholog spása. Stejně jako psychiatr s legálním fetem na pojišťovnu.
 Hermeticky uzavřený
24.11.2020 09:18:08
Kdo jiný by ti předepsal léky, které jinak volně prodejné nejsou než pan doktor - psychiatr? Kdo jiný by ti napsal úlevové lékařské zprávy...

Psycholog a psychiatr jsou dvě rozdílné věci. Konec konců, ti co kamarády nemají rádi nějakého psychologa navštěvují. :-)
 Hepčííík
24.11.2020 08:48:30
Buranismus
Buranismus
Buranismus
Typický český buranismus
Všechno shodit, na všechno naplivat.
Čím míň o věcech víš, tím sebejistěji je shazuješ.
Nemáš ponětí o skutečném životě.

A ten fotbal bys taky hrál líp než fotbalisti, že?... Čechu, odborníku na všechno...
 svitavska ulice
24.11.2020 06:46:30
Tak vidis. Huraaa. Umis si pomoct sam, tak sem nemusis ani psat ;) jsou ale lide co jsou totalne bezradni a nekdy staci opravdu jen malo. Napr. prohodit par radku a usmernit.
 Snapiczeq Muž34 Kategorie
24.11.2020 06:20:29
Vyslechnou a řeknou nestranný názor mi taky lidé na internetu...
 Hermeticky uzavřený
24.11.2020 01:39:19
Psycholog ti neřekne že jsi debil ani ti nebude mazat med kolem huby, ani to co bys měl. Je od toho aby tě poslouchal, řekl ti svůj nestranný názor, ukázal ti jiné úhly pohledu a hlavně aby tě navedl ke správným otázkám jaké by sis měl položit. Naopak na netu je spousta lidí co ti napíšou že jsi debil a c otě milerádi pro zábavu odsoudí. A kolikrát, když se opravdu vyjadřuješ jako debil, tak si ani moc nepopovídáš.
 Poštolka
24.11.2020 00:26:07
Psycholog by ti měl ideálně pomoct k tomu, abys nejen věděl, co udělat, ale i to dokázal. Otázka je, jestli je toho schopen, tedy jestli jste toho vy dva společně schopni, a to by se ukázalo až když bys to zkusil.
 Vidlička na talířku
23.11.2020 23:58:55
Možná by ti odborník pomohl k tomu, abys nepotřeboval kamaráda s bongem a neskončil popíjením vlastních chcanek v nějaký ezosektě.
 Van Generator Muž30 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk