Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1150438, vloženo 22.11.2020 13:22:49 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Kouzelná moc koček
Máme přes tři týdny koťátko, které je hodně mazlivé. A všimla jsem si, že když si na mě lehne, přede a já ho hlásím, tak bez toho, abych si to uvědomovala, tak mě strašně uklidňuje. Úplně mě uklidní, nejsem ve stresu a zvládnu změnit i pohled na věc. Tak jsem si přečetla o tom články, že prý kočky to vycítí. Například že jeden chlap měl rakovinu a jeho kočka si mu lehala na to místo a vyléčila ho z toho, ale sama ji pak chytla teda. Začínám tomu věřit, a nedivím se že jsou kočky čarodějnická zvířata
 Koot Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.11.2020 12:05:08
Ta nase bestije dlouho na místě nepostojí. Sice umí i vrnět, ale během toho drápe do povlečení a pak seskočí a jde nějak zlobit, třeba packováním žaluzií. Kočky mají různou povahu. A v žádné tyhle magické blbosti nevěřím, sorryjako. Ale je s nima občas zábava, viz i různá kočičí videa a gify online. :)
 r1cky Muž29 Kategorie
23.11.2020 17:02:26
Pragma zase lže. V životě žádnou kočku nechoval, dokonce ani tu lidskou neměl čest nikdy déle než hodinu vidět :-) a u psů, těch se asi nejvíc bojí sám. Nevím, co má za mánii pořád psát o něčem, o čem nemá ani páru?

Naštěstí se tu ozval skutečný majitel kocoura a ne nějaký jehovista, který se za něj vydává a všude klepe na dveře a roznáší lži. Třeba dnes můj kocourek byl u ovečky a vůbec nic zákeřného, spíš to vypadalo, že si ta zvířata dost rozumí. A i kočka se může naučit vycházet se psem. Vůbec nic těžkého. Ale je třeba pamatovat, že jakákoliv kočka i jakýkoliv pes mají svou určitou povahu.

Můj kocourek je jako pes, pořád se mnou všude chodí, a to i hodiny denně. Tudíž to, že předstírá 5 minut něco, je nesmysl. Pragmatik právě s kočkou nemůže mít nikdy úspěch už z toho důvodu, že on sám si myslí, že je pánem všeho tvorstva, je to psychopat nemocný, který nebere ohled nejen na zvířata, ale ani na lidi, prostě na nic a na nikoho. Takže se pak nedivme, že mu to kočká dá pěkně sežrat :-) já jsem v pohodě a mě můj kocourek miluje. A to je ten rozdíl, Pragmatiku, na který ti nikdy nedosáhneš, protože chyba je v tobě, ne ve zvířeti, které je krystalicky čisté a na tvou demagogii nikdy nepřistoupí ;-)
Smajlík  Zatracená Existence Muž24 Kategorie
23.11.2020 16:05:42
Zvířata obecně uklidňují, kočky zvlášť. Nic neobvyklého.
 *MileynQa* Žena24 Kategorie
22.11.2020 23:14:54
wywar: Jen dodám, že popis prototypových vlastností nemá co dělat s tím, že se máte se zvířátkem rádi. Taky existují výjimky z pravidla apod. Odchod zvířátka na odpočinek je vždy smutná záležitost, často shodná či horší než u lidí, to asi netřeba komentovat.
Já naprosto respektuju hezké vztahy lidí s jakýmikoliv zvířaty, tedy i s kočkami.
Čím víc si sednou, tím lépe. Mě víc štvala jen jedna, s ostatními to šlo.
Ale takové to souznění jako se psem tam není. Přirovnal bych to k rozdílu vlastní vs cizí dítě. Chápu, že jiné typy lidí to zas budou mít naopak. Pro hodně dominantní chlapy asi někteří kocourci bojující o teritorium nebudou nic moc. Sebevíc dominantní pes bude autoritu respektovat a nebude kousat ruku, co ho krmí a hladí. S tím, jaká je kdo ze zvířat -silná- osobnost, tohle nemá co dělat, je to o určitém přirozeném respektu i chápání poměru sil. Ten část koček obecně nemá k nikomu a také na to často doplácí (lidi, psi, okna a tak vůbec). Další část ho má a ok.
Určitě nebylo mým cílem nějak "hejtovat" čičiny. :) Svým způsobem jsou to hodně zajímavá zvířata a dají se sledovat a studovat. Ale to pavouci či hadi taky a spousta lidí je nenávidí nebo se jich děsí. :,)
Kdybych si měl vybrat, jaké zvíře budu sledovat na vedlejší samotce, tak asi tu kočku s pár hračkami. Když budu chtít kamaráda v té své samotce, tak psa.
Celkově se dá pozorováním psů i koček hodně naučit i o lidech resp. mužích a ženách.
Spíš nemám rád, když se lidi naváží neprávem do psů (a nechápou, že by měli fackovat špatné "majitele") a adorují kočky, nebo naopak. Snažím se to pak trochu vyvážit.
Celkově, není to soutěž, zvířata jsou často lepší bytosti než většina lidí. Takže mi leze krkem i ta častá snaha -rozeštvat psy a kočky- podobně jako voliče politkou.
Myslím, že obojí chtějí hlavně domov, misky s jídlem a pitím, a pohlazení. A lidským absurdním sporům o jejich klady a zápory se smějí. :,)
No a spoustu problémů řeší, když zvířata, ženy a děti mají místo bytu velkou zahradu.
Smajlík  Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
22.11.2020 21:45:27
Spirituální zvířata, schopnosti detekovat tzv. geopatogenní zóny, magická zvířata, atp. = snůška pověr, které nemají vůbec nic společného s realitou.
Pověry jsou schopny (ve formě tzv. memů) přežívat tisíciletí na tom není vůbec nic zvláštního a nadpřirozeného.
 PanTrumpetkaOFF
22.11.2020 21:39:51
jo a ještě ty "magické" vlastnosti koček... já tomu relativně věřím - kočky jsou považovány za spirituálni zvířata už od dob Egypta, jsou spojované s podsvětím, duchařinou, čarodějnicemi... mají opravdu velkou historii která zcela určitě není náhodná, naproti tomu psy tam toho moc nemají... ale najde se (pekelní psi, vlci).

Taky je běžné že kočka najednou začne koukat do rohu místnosti, nebo na strop, kde nic není (zažil jsem pár krát). Někteří lidé říkají že je to proto že slyší i ty nejmenší zvuky - třeba něco ve zdi a pod. Jiní zas tvrdí že pes nepůjde do místnosti kde je něco zlého ale kočka ano, a bude se snažit na to upozornit třeba takhle.

Ale to jsou tvrzení opravdu už na hranici konspirace :) ačkoli kočky jako léčitelky rakoviny nebo pod. to asi opravdu ne, nicméně - historie nás něco učí, všechno má svou minulost ač už temnou nebo světlou, a opravdu si nemyslím že pověst kterou mají v tomto kočky vznikla náhodně a už vůbec že se po staletí udržela.
Smajlík  wywar
22.11.2020 21:17:31
Pragmatix: no, když už jses tak hezky rozepsal tak zareaguji :) jako majitel 13 letého kocoura který mě nedávno opustil (bohužel)

1. Autorita, tedy to jak proč a koho si kočka zvolí "za pána" - tohle bych opravdu negeneralizoval... kočka si vybírá za svého pána jednu osobu tak jako pes, a ostatní prostě respektovat nebude, nebo jenom částečně...
Můj byl asi dva měsíce starý když jsem si ho vzal domů, a to pouto tam bylo prostě jiné než s ostatními - když měl špatnou náladu tak ostatní s ním nezmohli nic kdežto mě pořád toleroval a poslouchal, také u veterináře jsem musel být přítomen neboť se bál hlavné cizích, takže takové věci jakože by někdo přišel a navázal nějakej lepší vztah než to že ho možná na pár min. pohladí, to by asi nešlo si myslím... také stříhaní drápů, to jsem taky mohl dělat jenom já neboť zbytek rodiny by vypadal že se srazil se sekačkou na trávu :)

2. inteligence - kočka vycvičit jde, rozumí povelům a vnímá různé barvy hlasu tak jako pes, ale nebude tě poslouchat na příkazy jako sedni, lehni a pod. Proč?
Četl jsem na tohleto několik zajímavých studií, kde se tvrdí že kočka je inteligentnejší zvíře protože vyhodnocuje že pro její přežití není potřebné aby takovéto příkazy plnila
(to může být i tím co tu bylo níž spomenuto, že jsou domestikované méně let než psy)

"Cats are among the smartest creatures in the animal kingdom. ... Cats have 300 million neurons compared to dogs with 160 million neurons."

nebo taky

"Cats Recognize Their Own Names—Even If They Choose to Ignore Them."

Já jenom říkám že pokud si někdo myslí že kočky jsou hloupé tak to může být pro něho po prostudovaní pár studií celkem zklamání.

Nicméně, souhlasím s tvým tvrzením že pes brání dům, lidi, je to prostě společník. Ale opět proč tomu tak je? Jeho předchůdce - vlk - loví v smečkách, je to mnohem více sociální zvíře a tohle je hodně důležité - u koček smečky nejsou, jsou to samotářskí lovci - teda až na lvy to je jediná odnož která funguje jako psy.
Pes tě považuje za člena své rodiny (smečky) ty jsi vůdce, proto tě poslouchá a brání tě. Kdežto kočka tenhle koncept nezná (nebo nechce znát) takže se řídí smysly aby se v krizové situaci zachránila ona (i když i tady najdeš na YT hodně výnimek).

3. Co se týče toho že tě kočka sežere... to je samozřejmě nesmysl :) nebo takhle - není, ale pak můžeme říct že tě sežere všechno. Pokud nastane situacie že ty doma umřeš, nemáš jak zvířeti zabezpečit jídlo, tak to nebude tak že kočka si vezme příbory a jdeme na to :) konečně to nastalo!
Bude to tak týden dva, až to ubohé zvíře přijde na limity a udělá cokoliv aby přežilo, jestli si někdo myslí že si vedle Vás pes lehne a bude čekat dva týdny až umře a koukat na Vás a spomínat, tak to opravdu asi ne.

Pokud tě problematika zajímá, doporučuji na YT kanál: I_am_puma

kde majitel ochočil pumu a má ji v domě, absolvovala výcvik pro psy, poslouchá na povely a pod.
Smajlík  wywar
22.11.2020 21:05:59
Kouzelný je i gyros z kočičího masa.
Smajlík  Kočičák v peřině
22.11.2020 20:19:46
Podle nějakých asi celkem solidních věděckých výzkumů předení koček skutečně nějaký léčivý účinky má. Nejsou to žádný kouzla, je to jen nějaká fajn frekvence, která patrně pomáhá mobilizovat přirozenou obranyschopnost organismu. Kočky předou i když mají samy bolesti nebo nemoc. A výsledkem toho výzkumu bylo, že tu frekvenci kočičího předení používá třeba i NASA, jejíž kosmonauti jsou vybaveni vibračními pásky, které toto předení napodobují a mají na ty kosmonauty hned v několika ohledech měřitelně dobrý vliv.
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
22.11.2020 19:34:09
*Dokončení
Ne, že bych kočky obecně neměl rád, je to individuální a některé jsou ok. Ony mě rády mají a jsem vždy středobodem jejich vesmíru jako obecně všech zvířat, co se ke mě dostanou (nejradši mám z těch klasických psy a slepice). Ale mít kolem sebe ty bytové fakt nepotřebuju a znám dost mužů i žen, co to mají stejně a já jsem ještě shovívavý. Nejspíš je to právě tím, kdo kočky zažil dlouhodobě, rozumí jim, zná je a kdo ne nebo je měl na víkend. Venkovní kočka, co už hodně špatného zažila, se chová vpodstatě jako pes. Váží si klidu, pití, jídla a že jí nechcete ublížit.
Řekl bych, že +- ochočit kočku je pro autoritu snazší než psa, kterého nezvládne kdekdo. Kočku kvalitní autorita ochočí první den (o moc víc z ní nedostanete), psa ne, je třeba (pře)výchova (a dostanete z něj hodně). Potíž je, že je to u kočky vysoce nestabilní typ ochočení, prostě jako se špatnými femi ženami. Komu to nevadí, že do někoho hodně investuje a ten mu pak nasere na hlavu nebo zdrhne, tak ok. Já tenhle typ entit rád nemám u lidí ani u zvířat. Pes je ÚPLNĚ jinde, i oproti lidem. Když si vás oblíbí, bude vás milovat navždy, nechá se pro vás i zabít, je trvale oddanej, váží si všeho, co pro něj děláte. Kočka je oddaná jen sama sobě podobně jako femi ženské, kterým je vzorem a co pro ni děláte, je jí úplně u prdele, kdykoliv zdrhne. Samozřejmě, kdybych si měl na pustém ostrově vybrat mezi třemi ženami a kočkou...vyberu si kokos a nechám si zdát o psovi.
A nejhorší mrchy jsou ty, co na fotce vypadají jako roztomilá kotátka. :))
Abych jen nekritizoval, na kočce je fajn, že neumí hlasitě štěkat, že skáče po hlavě právě i feministkám, když se vám chce zavděčit a pak ty myši. Ale radši beru tygra vypadá zhruba stejně, ale ten si aspon může dovolit něco zkoušet. :,)

Ps: Když vám bude hořet kvartýr, pes se vás bude snažit zachránit nebo uhoří s vámi. Kočka uteče a hodí na vás bobek. Pak přeleze k sousedům. Pes a kočka, to se nedá VŮBEC srovnat. To je jako Venom GT vs trabant.
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
22.11.2020 19:32:44
Ještě k tématu. Předem všeho, zvířata mám rád a mám s nimi dost zkušeností z praxe. Mám za sebou úspěšný odchov psa i koček odmalička celý život.
Rozhodně si nemyslím, že by kočky byly narozdíl od některých psů léčivé nebo jakkoliv pomáhaly zdravotnímu stavu. Naopak taková toxoplasmosa je prevít a to je vrcholek ledovce. Kočka nemá problém sedat si na jídlo na stole a pak na holubince atd. Kdo má děti, tak hrůza. Pes je řádově čistotnější, hygieničtější a hlavně všude nevyleze. Kočka je taky vysoce nestabilní a neustále dělá bordel, to moc klidu pacientům nepřidá. Psi se používají pro léčbu právě proto, že jsou psychicky i fyzicky klidní, vyrovnaní a pozitivně empatičtí (kočka umí být negativně empatická, zjistit, co vás štve a to dělat). Psovi na člověku skutečně záleží, kočce moc ne.
Taky se dá pes naučit, co může a nesmí, a trvale to dodržuje. Kočka se to dá v principu naučit taky, ale bude to neustále zkoušet obcházet, vpodstatě na to pak kašle, tedy na vás kašle, pokud nemáte v ruce dlouhý klacek, pak na vás kašle taky.
Mě kočky poslouchají a stačí mi nadzvednout obočí - ale nesmíte se otočit zády nebo si sednout a zavřít oči. Mluvím primárně o některých bytových potvorách, ty venkovní jsou fajn a ty toleruju. Já mám s oběma typy koček zkušeností až až, se psy taky, můžu srovnávat z praxe a přijde mi, že někteří viděli kočku jen z autobusu nebo u kamarádky či kamaráda gaye.
Taky pes zpravidla bezdůvodně neskočí malému dítěti na hlavu, když si myslí, že ho nevidíte jako kočka. Předstírat hodnou a dělat svinstva, to je kočičí klasika.
Tohle psi nedělají, jsou rovní, ne křiváci (neřešme výjimky týraných a hodně špatně vychovaných psů). Pes nechce nikoho srát, kočka ano a má na to spešl talent. Pes šíří klid, kočka neklid. No, to by bylo na dlouho.
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
22.11.2020 18:55:40
wywar: Psal jsem to celkem jasně - všechny kočky domácí i venkovní ten respekt měly
taky. Jen jedna, kde bylo třeba nějaký čas a ta je nějak zkřížená něčím divokým a menší. Nakonec se srovnala do latě taky, samozřejmě humánními prostředky. Takže jsi špatně četl, co jsem napsal.
A neidealizuj si to, pes fakt nemá respekt ke každému blbci jako kočka, právě naopak ho má reálně jen k tomu, kdo ho vychoval, kdo se o něj stará a umí to s ním.
A kočka ti sice může skočit na hlavu, ale prostě tě nemůže zabít, což pes ano.

Samozřejmě jsem nechtěl urážet kočky srovnáním s feministkami, které koček nedosahují. S kočkou se nakonec i jako dominantní šovinista nějak domluvíš - v nejhorším ji vždycky můžeš chytit a přenést jinam. :,)
S feministkama se nikdo o ničem domlouvat nechce, letěj hned z domu oknem.

S lidmi, co radši kočky, je to celé naopak - jednoduše právě nemají u psů autoritu a bojí se jich. Kočka předstírá autoritu pět minut ke každému, kdo jí dá žrádlo nebo pohladí - pes se zpravidla od cizích nenechá. Takže to neobracet.

Ps: A pes taky pána/paní nesežere, když umře, jako kočky. Zpravidla umře za něj, s ním nebo už jen pár let trpí... A pes taky neuteče po vší výchově a lásce pryč, maximálně se ztratí. Pes není zákeřnej atd. Nebudeme řešit, že od psa nesmrdí celý byt, časem i ten člověk atd. Adorace koček mi přijde zvláštní, často i od těch, co sami žádné delší čas nezažili. Na chalupě proti myším fajn, v bytě ne.
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
22.11.2020 16:23:24
bilej tygr: rozumím. Když si má psina při pohybu navolno dřepne k vymočení nebo se nahrbí ke zbytku, zastavím se a tu chvilku čekám v klidu na místě, aby měla "pohodlí" nemuset sledovat kam jdu a co dělám s rukama nebo říkám, prostě soukromý nerušený čas. Stejně jako čas her, pak je ale i čas kdy "je v práci" a konkrétně tohle plemeno si opravdu nesmí myslet, že je nějaké těžké rozhodování na něm.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
22.11.2020 16:18:08
No tak to s tím přenosem (a s největší pravděpodobností i s diagnostikováním) rakoviny je pochopitelně nesmysl - ultrahovadina, kterou dost možná někdo vymyslel jen tak z legrace.

Pravdou je, že kočky hodně lidí uklidňují - často je to ale dekompenzováno tím, že v bytě tropí neplechu: škrábou kde co, shazují věci na zem, kradou různé předměty a schovávají je pod nábytek, roznáší po bytě prach, chlupy a kočkolit, sem tam se pozvrací, koucourci pak mohou občas i někam načůrat - tohle všechno tě nejspíše čeká, až koťátko trochu povyroste (mluvím z vlastní zkušenosti - mám doma dvě kočky), tak se na to připrav. Za tu dobu už si ale na kočku zvykneš natolik, že veškeré příkoří budeš trpělivé snášet a těch 15 let, co v průměru kočka žije, jí budeš vystrojovat a uklízet po ní kočičí záchod a budeš ráda, že ji máš :)
 PanTrumpetkaOFF
22.11.2020 16:13:01
Odpočinek: Já mám právě problém sám se chovat nějak autoritativně. Prostě mi připadá, že mi nepřísluší se povyšovat nad nějakou jinou bytost. A tak když jdu venčit psa, tak s ním čekám u každého patníku, protože přece ho nemůžu omezovat v jeho svobodě počurat každý rožek... a tím pádem se nedostanu domů včas a omezím zase někoho dalšího.
Když mi sestra, která chová koně, půjčila jednoho, abychom se jeli projet do lesa, tak jsem se s ním v rozhodování střídal - na jednom rozcestí jsme jeli, kam jsem chtěl já, na dalším, kam chtěl kůň. No a potom jsem dostal vynadáno, že koně kazím, že potom nechce poslouchat...
Proto se radši takovým autoritativním zvířatům i lidem vyhýbám. Jsem schopný vztahu jen se svobodnými bytostmi, které dovedou rozhodovat samy za sebe a respektují svobodu druhého.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
22.11.2020 16:02:24
Mají to v packách, prodávají se i zvlášť, už nějakou dobu dokonce čokoládové.

bilej tygr: pes jen potřebuje vedení, stejně jako kůň, není to o neustálém vnucování vůle ale o tom, že už to nejsou divoká zvířata a spolupráce s námi je uspokojuje, ten jejich "původní" pracovní účel je v nich otištěný. Kočky jsou domestikované méně.

Taky mám radši kočky než psy, tak 2:1 - nejen pro všechny ty praktické chovatelské věci kolem, ale zejména pro povahu té šelmy, která si opravdu vybírá ke komu přilne a komu se otevře, a jejíž láska je tak opravdová a svobodná. Ale je to takové srovnávání nesrovnatelných živočichů.
 Odpočinek Muž52 Kategorie
22.11.2020 15:04:26
Jo, taky mám zkušenost, že kočky mají tyto schopnosti.
A o tom, co píše wywar - to mi tak připadá, že to vystihuje. Já sám mám rád kočky - a ony mají často rády mne; psy rád nemám. A jsem naprosto antiautoritativní člověk; lidi, kteří si chtějí připisovat nějakou autoritu, jsou tak nějam mimo mne. Pokud nade mnou mají nějakou moc, tak nemám problém ji respektovat, ale jenom do té míry, do které je to nutné. Nijak to pro mne neznamená, že by snad byli něco víc nebo mě mohli komandovat v oblastech, které jim nepřísluší. Což by takoví idé rádi často dělali :-) Takže v tom jsem zajedno s kočkama.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
22.11.2020 14:37:44
psi toto umí také zlepšit náladu, ale bafíka je nutno venčit, což bývá pro některé majitele velký problém, pokud nemají prostornou zahradu.
 Raymond Muž43 Kategorie
22.11.2020 13:51:03
Pragmatix: no jo no, víš že lidi co potřebují aby z nich bylo cítit autoritu nemají rádi kočky v 90% případech? preferují psy.

to "feministky" taky souhlasí, je to protože nad nima nemáš žádnou moc a nikdy ji mít nebudeš - to je totiž podstata koček jako takových, nebudou dělat co se ti zlíbí ani kdy to budeš chtít ty, tudíž úplný opak psa.

Autoritativní typy lidí preferují obecně psy.
Smajlík  wywar
22.11.2020 13:42:57
To máš dobré, mám to s některými bytovými kočkami přesně naopak a připomínají mi feministky. Ty venkovní mi nevadí (kočky). Ony mě rády mají no (kočky).
Mám rád dobře vychované psy, tam jsou sympatie oboustranné.
Jinak zvířata, ženy i děti v bližším kontaktu spíš uklidnuju já, cítí ze mě klid, rovnováhu, autoritu.
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
22.11.2020 13:27:00
Já něco podobného slyšela o morčatech.
 kokoska94 Žena26 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk