Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1150346, vloženo 21.11.2020 11:17:17 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Voliči Hitlera stejní jako voliči Trumpa
Samozřejmě že Hitler byl nejspíš mnohem větší šílenec než Trump. Jde však o to, že podle mého názoru voliči Hitlera museli Hitlera vnímat víceméně stejně, jako dnes vnímají Trumpa jeho voliči.

V obou případech ho považovali za někoho, kdo je zachrání od jakési smyšlené hrozby ze strany menšin a cizinců. Ani v jednom případě nemohli vědět, jak daleko bude jejich idol schopný zajít, aby splnil svojí vizi. Z Hitlera se vyklubal diktátor a zašel až na samý konec. Trump nikoliv.

To je podle mě ze tří důvodů, a sice 1. dnes už si společnost dává mnohem větší pozor na takové ideologie, a kdyby Trump zkusil prosadit něco podobného jako třeba Norimberské zákony, vyvolalo by to silný odpor.

2. Trump snad není zas až takový magor jako byl Hitler, a 3. Trump narozdíl od Hitlera není závislák na pervitinu (nejspíš), což by jej činilo mnohem brutálnějším člověkem.

Na druhou stranu, jak u Hitlera, tak u Trumpa můžeme sledovat chorobnou xenofobii, antisemitismus a tendenci nabourávat u lidí důvěru v demokracii, takže ta podobnost tam opravdu je.
 Analýza elektorátu Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.11.2020 02:42:36
Blbá analýza: Souhlas.

Infidel: Nj, to tak jeden vždy bojkotuje ostatní až do nanebevzetí a pak brečí, že je bojkotován. Nakonec je z toho zpravidla velká válka.
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
22.11.2020 17:43:25
nebo proto je jeden z mala svetovych vudcu ktery vystoupil proti bojkotu Izraelskeho zbozi?
Smajlík  Infidel Žena23 Kategorie
22.11.2020 17:42:42
Antisemitismus tak proto jeden z mala vudcum nechce zidum kecat do toho kde maji mit na svem uzemi hlavni mesto?
Smajlík  Infidel Žena23 Kategorie
22.11.2020 13:55:58
Naopak Bidenovy levičáci jsou proti Izraeli jako Hitler proti Židům, Trump Izrael podpořil a to i osady na Západním břehu! Srovnání je tedy mimo, dnešní antisemitismus je hlavně věc islámu a dnešní "nové levice". Sami labouristé a Corbyn měli problém s protižidovskými postoji. To samé ta muslimka zvolená do kongresu za demokraty (resp. jsou tam dvě: Omarová a Tlaibová). Naopak Trump podpořil Izrael a hlavní město: Jeruzalém (ne Tel Aviv), tam přesunul ambasádu. To vy jste jako Hitler, vy voliči levičáckého Bidena ...
Smajlík  Blbá analýza
22.11.2020 13:37:51
*Dokončení
Jinak za největší politické frajery považuju Kaddáfího, Chaveze a možná i Franca.
Hitler by tam patřil, kdyby svou říši udržel adekvátní dobu, ne pár let. Válka proti celému světu se prostě nedá vyhrát, navíc když máš za spojence neschopné idioty a za nepřítele vpodstatě dlouhodobě neporazitelné SSSR.
Na Hitlera a národně-socialistický režim tady není vhodné místo k diskusi - s věřícími a konspirátory se fakta probírat nedají. To není debata o dnešním počasí nebo o vložkách, ale složité téma pro vzdělané, myslící lidi, které zajímá pravda.
Jestli je v delším měřítku pro ČR větší hrůza vítězství sionistů a anglosasů nebo Třetí říše, by bylo na dloooooouhoooou debatu. U vítězů máme s tou genocidou už naprostou jistotu.
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
22.11.2020 13:36:22
Jošua: Československý socialismus tu byl cca 41 let a jeho většinové klady jsou nesporné, mnohokrát popsané. Se zápory se dalo něco dělat, což se o nereformovatelném dnešním režimu říct nedá. A byl by dodnes, kdyby se nerozhodlo na jiné úrovni o konci východního bloku, což nemělo s kvalitami či nekvalitami ČSSR režimu vůbec co do činění. Kdyby nebylo rozhodnuto jinde, tak by sesbírali Havla a další vlastizrádce v hospodách a příkopech, sebrali jim valuty od Sorose, dali jim chleba s vodou a druhej den byl v zemi klid. A nedělali by jim předem promo v Rudém právu a v televizi, kde do té doby Havla skoro nikdo neznal. Ale to už tak u tajnými službami a cizími mocnostmi organizovaných převratů bývá, že mají "disidenti" lepší mediální pokrytí a víc prachů než vláda u moci. Viz dokumenty pana Dolejšího.
Dneska jsme tady nemuseli mít zbídačenou zemi, nesplatitelné zadlužení státu i domácností, žádné bezdomovce, nezaměstnané, exekuce, lichvu, porodnost pod bodem sebeobnovy, imigranty, americkou armádu a k tomu půlku národa vymydleného kapitalistickou, feministickou, lgbt a fašistickou propagandou.
Co se týče Třetí říše, kdyby Hitler nezaútočil na SSSR, nejspíš je tu taky dodnes (jenže ona by Rudá armáda v útočném postavení asi stejně zaútočila a válka by byla).
Skutečnou totalitu tady máme od převratu a aktuálně akcelerující, na kterou se ta socialistická vůbec nehrabe a má už ty nejhorší rysy z nacistické, ale nic z kladů.
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
22.11.2020 11:22:30
posoust: tady to mas, koncentraky jsou ke konci prispevku.

https://www.zpovednice.cz/profil.php?predid=1621340&kdo=71026
04.07.2013 01:44:02

A opet tam v 23:07:47 vidim to oblibene zvelicovani:
"Potvrdilo by to tak tisic lidi, kteri uz na zp nejsou, z velke casti kvuli kristuskovi a oshimu."

Za dva roky to bude: "Potvrdilo by to tak dva tisice lidi, kteri uz na zp nejsou, z velke casti kvuli kaitenovi."
Smajlík  Pragmatykev 123
22.11.2020 10:15:35
Tak černoši sice mají IQ nižší o 30 b v průměru proti bílým, ale nikdy neohrožovali lidstvo jadernými zbraněmi například. Vyšší inteligence s sebou nese rizika sebezničení. Nedá se říct, že by vyšší inteligence byla pouze evoluční výhoda. Má to i nevýhody. Jsou to bílí lidé, co vymysleli většinu jedů, chemikálií, radioaktivitu apod. Díky technologii bílých lidí jsou likvidovány ekosystémy, je brutálně redukována diverzita přírody. Kdyby na této planetě žili jen černoši, byla by příroda v podstatně lepším stavu. Lidi by žili přírodním způsobem života. Pro přírodu a planetu by to bylo udržitelné. Možná se bílí ani asiati neměli nikdy vyvinout.
Smajlík  Jošua Muž48 Kategorie
22.11.2020 09:58:06
Trump je pravicový politik Hitler byl levičák nacionální socialista.

To že některé menšiny ničí civilizaci protože mají v průměru menší IQ je holý fakt. Stačí se podívat na kterékoli oblasti kam přichází arabové a černí.

Všude kde jsou a kam přijdou je úpdadek pokud vím není v historii jediná vyjímka.

Počínaje starověkým egyptem, starověkými civlizacemi na blízkém východě a updajícími USA a předměstími ve Francii konče.
 QAnon
22.11.2020 02:51:50
Pragmatykev: co píše o koncentračních táborech? Také konspirace?
 pošoust
22.11.2020 02:34:07
Pragmatix 666: "Historii pisi vitezove - kdyby vyhral Hitler, ucime se ji obracene. "

Jo, jo, treba snimek Ewige Jude je nadherna ukazka toho, co bysme se ucili, kdyby vyhral, vid? Pochopitelne bychom se to ucili nemecky, cesky jazyk a ceska kultura by totiz byly v podstate vymyceny.

Je pekne, ze se opet odkopavas a ukazujes, co jsi zac. Ted jeste zacni tu svoji pohadku o koncentracnich taborech...
Smajlík  Pragmatykev 123
22.11.2020 00:38:10
Historii píší vítězové - kdyby vyhrál Hitler, učíme se ji obráceně
Pragmatix 666

Totality se ale nedokáží tak dlouho udržet u moci. Možná kdysi ve starověku a středověku, ale ve 20. stol. už se každá totalita udržela jen na pár roků. Nacisti se poroučeli po pár letech a komunisti se sice udrželi u moci 40 let, ale skutečná totalita byla jen v 50. letech, v 60 už to začalo měknout, v 80. letech už byl spíše jen gulášový socialismus. Takže nacisti udrželi svoji totalitu cca 7 roků a komunisti cca 12 roků.

Jinak máš fajn nick. Takový nick s takovými čísly ti pobožní neukradnou. Asi ses chtěl pojistit, aby ti ho nekradli :-)

Jo a dneska je totalita EU. Nebo spíše unifikace. Jsem proti unifikaci států, lidí, kultur.
 Jošua Muž48 Kategorie
22.11.2020 00:13:23
Militantni*konzerva: a já se zas republikánům, kteří volili Bidena nedivím. Asi nesnesou tolik ostudy, protože prostě pravicoví voliči jsou více alergičtí


Ty nejsi pravičák. Spíš buran, to vysvětluje Trumpa, ale nic ve zlém.
 matouch3 Muž49 Kategorie
21.11.2020 23:35:55
Čech24: Nesouhlas. Napsal jsem k tomu A4, ale na zp se to nehodí.
Postačí odkaz na dokument, s jehož závěry se mé nezávislé studium shoduje.
Dokument byl dlouhé roky cenzurován a zakázán, najednou není - proč, by byla taky zajímavá debata. Celkově platí - Všechno je jinak, v dobrém i zlém.
Historii píší vítězové - kdyby vyhrál Hitler, učíme se ji obráceně.
Oficiální konspirace je tak plná lží a daleko od reality, že je lepší zatřepat hlavou a začít hledat fakta ze všech ostatních zdrojů. Tady ty klady shrnuli, nemám co dodat. Já bych k tomu dodal i zápory, ale úplně jiné než z oficiální propagandy. Na takovou diskusi je zp moc malé a špatné místo.
Je třeba tuto část historie odebrat z absurdních ideo zákonů a povolit k ní svobodnou odbornou i laickou diskusi. Protože jinak se z našich chyb nemůžeme poučit a neodvratně si ji zopakujeme. Ale taková křestanská genocida staroslovanů a jejich říše pro nás byla ještě mnohem horší - tam to rovnou vymazali z historie komplet.
Dodávám, že já sám jsem zastáncem přímé demokracie s některými prvky československého socialismu a Římské republiky. Takže jsem v tématu ideově hodně objektivní. Mě vždy zajímají především pravda a fakta, padni komu padni.

https://www.csfd.cz/film/402634-adolf-hitler-the-greatest-story-never-told/
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
21.11.2020 22:56:01
Analýza elektorátu: Ne každá střelba mezi rasami je kvůli rase. je to někdy i sebeobrana proti zločincům.

Černoši z BLM a běloši z Antifa útočí i na lidi, kteří je mávají americkou vlajkou. Videí jsou stovky.
 Čech24 Muž24 Kategorie
21.11.2020 21:52:44
Čech24: Selektivní rasismus je, když celkově národ nenávidíš, a jenom uděláš výjimku pro ty, které znáš. Odsuzování špatných a přijímání dobrých z jakéhokoliv národa nemá nic společného s rasismem.

Dokaž, že byli náhodné bělochy jenom kvůli tomu, že byli bílí a nechtěli pokleknout.

Když někoho zastřelí člen gangu ze stejné minority, tak to, narozdíl od toho, co udělali například Floydovi, nebude rasově motivovaný zločin.

Takže jenom ohýbáš pravdu, a ještě k tomu dost nesmyslným způsobem. Ale to milovníci Trumpa mají ve zvyku.
 Analýza elektorátu
21.11.2020 20:35:12
Pragmatix 666: Adolf jel na dluh, půjčovali mu i plutokrati z USA. On bojoval proti nim nakonec, ale oni ho využili a zahodili. Posloužil jim jako nástroj. Německo by začalo krachovat, kdyby nemohl loupit v Rakouku a potom Českoslovenksu, Poslku a Francii.

Ten rozvoj 30. let by bez války nemohl trvat věčně. Navíc vlastní lidi se jeho Gestapa báli. V takové Říši bych nechtěl být ani ten nadčlověk.

V USA by stačilo to, co říká například Jared Taylor nebo Ghreg Johnson.

Putin dělá , co může, ale v době jaderných zbraní, už nejde válčit tak lehkomyslně. Navíc Rusko má jen 147 milionů obyvatel ze skoro 8 miliard. SSSR za války měl asi 170 milion ůze 2,5 miliard.
 Čech24 Muž24 Kategorie
21.11.2020 19:56:26
Jošua: Uf, zase se shodneme. To sis tady teda dovolil dost, ani já na zp tak daleko nejdu. :))
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
21.11.2020 19:31:36
*Dokončení
No a třeba by se podruhé poučil a s Ruskem se na společné nepřátele domluvil a až pak krájel medvěda, ne naopak. On Putin taky není Stalin, nehraje tak moc na obě strany a dá se s ním férově domluvit. Světová válka proti všem je vždycky idiocie, když se můžeš domluvit s těmi, kteří mají společné cíle a nepřátele. Snad by se tentokrát nespojil s Itálií nebo nedej bože s Francií a vybral si normální spojence.
Za druhé, voliči o ničem nerozhodují, dokud nevyjdou masově a trvale do ulic, ideálně ozbrojení. Za třetí, ne nejsou stejní, kdyby byli, Trump už by dávno mohl udělat v USA i v Evropě pořádek. :,)
Obávám se, že USA žádného Hitlera nedostane a podle toho dopadne.
Pokud chce někdo hledat paralely s Hitlerem, musí se dívat někam úplně jinam, směrem do Ruska, k Putinovi a do situace 30. let, ve které už Rusko obklopené zločinným NATO nějaký čas je. Jen má Putin řádově horší výsledky. Tam můžete sledovat historii v přímém přenosu. V přesně stejné situaci se ocitl Hitler a Německo po roce 1933. Je poučné, jak to zatím Putin zvládá. Kdyby byl na jeho místě Hitler, tak už byla Ukrajina i Bělorusko a pobaltí dávno ruské. Ale už by asi byla zas válka. Jen je otázka, jestli ty Putinovy kompromisy a ústupky vykoupené kupou mrtvých vlastních lidí, ztrátami území a ekonomickými problémy nejsou slabost. Ale světová válka zatím není a rýsuje se nová vedoucí světová koalice, tak snad ví on i jeho proud, co dělají.
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
21.11.2020 19:30:58
Za prvé, Trump rozhodně není Hitler, narozdíl od něj je loutka pod kontrolou. Kdyby byl, je dávno v USA i v Evropě pořádek. Taky by už například FED nebyl soukromá banka a neexistoval by ničím nepodložený dolar. Všichni bezdomovci by měli kde bydlet a pracovat. Exekuce by byly zakázány. Lichva v jakékoliv podobě, tedy i bankéřská by byla zlikvidována. Nejspíš by i přistřihl křídla drogovým mafiím a porno byznysu. Ženy by zase nahnal k dětem a plotně, a zakázal jim kouřit (cigarety).
Za hlavní společenské hodnoty by byly ustaveny ty tradiční. Kapitalismus, feminismus, lgbt, multikulturalismus i jejich propagace by byly zakázány.
Na důležité otázky celostátního i lokálního významu by se pořádala referenda.
Meetoo, blm, antifa, "demokratická a republikánská strana" by byly rozpuštěny a postaveny mimo zákon, hlavní protagonisté by šli poctivě pracovat.
V neposlední řadě by lehl popelem Hollywood jako hlavní šiřitel fašistických ideologií neslučitelných s národně socialistickými. Jo, a ta zed kolem USA už by stála, dvakrát tak vysoká a hlídaná armádou, která by se neobávala použít zbraně podobně jako aktuálně ta turecká. Určitě už by se nestřílely malé děti na ulicích a kriminálníci by neměli srandu z policie. Tábory by žádné nebudoval, protože těch už je tam dost v tuto chvíli pro oponenty dnešního režimu. Z armády by vyházel gaye, lesby a transgendery a získal by ruské špičkové zbraně a technologie.
Do 5 let by se z USA stala prosperující země, kde by byl pořádek a řád, a měla by nejefektivnější ekonomiku a hospodářství na světě (ne kvůli zbrojení a válkám, tak USA přežívá dnes). Asi by si zase pořídil židovského doktora jako posledně, když už je ten antisemita. Jo, já zapomněl, tyto informace z reality se ve škole ani v mainstreamu neučí. Ale tak nějak to ve 30. letech v Německu bylo.
 Pragmatix 666 Muž33 Kategorie
21.11.2020 17:56:06
Selektivní antisemitismus nedává smysl jako zločin, protože to je přece normální přístup k lidem všech národů, cenit si dobrých a odsuzovat ty špatné.

BLM byly i náhodné bělochy, kteří nechtěli pokleknout, ale to jsou pro tebe asi taky neonáckové.

Většinu černochů dnes zastřelí jiný černoch z gangu a ne policajt. BLM by měli vysvětlit gangům, že na životech záleží...
 Čech24 Muž24 Kategorie
21.11.2020 17:39:22
Militantní konzerva: Tvé názory jsou mi sympatické.
 Velitel tanku Muž31 Kategorie
21.11.2020 17:17:59
Vidím, že jsem tu pár chudáčkům zpovědnicovým šlápnul na bebínko. Pamatujte si, vy blbové, že všude, všude, kde na vládnutí mákli levičáci, to skončilo bídou, zadlužením a genocidou.
 Militantni*konzerva
21.11.2020 17:08:30
Je úsměvné označovat Trumpa jako zrůdu, když narozdíl od předešlých amerických prezidentů nerozpoutal jedinou válku, začal stahovat jednotky z Afghánistánu a Blízkého východu, jako první se v přátelském duchu sešel s diktátorem Kim Čong Unem, vedl s Putinem a Lavrovem diskuze o jaderném odzbrojení.. Ale jasně, v dnešním "sluníčkářském" absurdistánu stačí jen bránit svou zem před ilegální migrací, zneužíváním sociálního systému přistěhovalci a člověk je hned označen za xenofoba, antisemitu, rasistu a je srovnáván s Hitlerem :D ty si dej fakt mokrej hadr na hlavu
 Honza654
21.11.2020 17:02:10
Boháči Trumpa nevolí. Je nestálej, nepředvídatelnej, investorům odhadní kšefty.

Volí ho už jen blbečci typu militantní konzerva
 matouch off
21.11.2020 16:54:45
"Naopak, ten kdo volil Bidena jen proto, ze nesnasi Trumpa, volil emocemi. Tak si to srovnejte."

Volit někoho jak protivolbu bývá zcela racionální. A "nesnáším" asi není to pravé slovo, většinou k tomu mají důvod. Trump už začal trpět nemocí mocných, musel skončit.

K tomu Hitlerovi se už vyjádřili ostatní.
 Sorayaaa
21.11.2020 16:19:16
Čech24: Tak opět a naposledy, nesrovnávám Trumpa s Hitlerem, ale jejich voliče. Mezi Trumpem a Hitlerem uvádím jen jistou podobnost. Že má Trump v rodině Židy, nedokazuje že není antisemitou, pouze že je antisemitou selektivním. BLM to přehnali, ale reagují jen na bezpráví a násilí páchané dodnes na Černoších v USA, a to když se sečte, tak je to mnohem horší než těch pár rozbitých výloh a neonácků co dostali na budku. Že jediné, co Trumpovi brání v plném projevení jeho rasizmu a demagogie je ústava a celková uvědomělost národa o hrozbách krajní pravice, jsem uvedl již v původním příspěvku.
 Analýza elektorátu
21.11.2020 15:46:26
Antisemitismus? Trumpova dcera a zeťák jsou židé.

Smyšlená hrozba? BLM a Antifa páchají násilí v mnoha městech USA.

Trump je vázán dodržovat Ústavu, což dělá i dnes, když využívá svého zákonného práva na žaloby na průběh voleb.

Hitler by vůdce s absolutní mocí. Nedodržoval ústavu. Jeho slovo a vůle byly nejvyšším zákonem Německa.
 Čech24 Muž24 Kategorie
21.11.2020 15:14:16
Dawe432: To je sice pravda, bohužel to bylo před nějakými 170 lety a během té doby se role obrátily. Demokrati nyní zastávají progresivní politiku a boj proti rasismu, zatímco Republikánská strana zradila vlastní ideály a je naopak plná rasistů.
 Ano i ne
21.11.2020 14:58:06
Rivalita mezi demokraty a republikány v USA, je odjakživa.
Málo kdo ale ví, že dodatek na zrušení otroctví prosadily republikáni a slavní demokraté byli proti. Stačí si pustit životopisný film, Abraham Lincoln. Je krásně zasazen do války sever proti jihu. Ale v dnešní době, to už nikoho nezajímá, nebo radši ani nechce zajímat.
 Dawe432
21.11.2020 14:42:33
2-methyl-propan: Tak jinak, kdo přikládá váhu vytvoření odkazu a "nesmrtelnosti", tak nejspíš nemá sám žádný život. Jako třeba ty. Nijak to nesouvisí s těmi, co odkaz doopravdy vytvořili a "nesmrtelnými" se stali a ani s tím, jestli se o to pokoušíš nebo ne.
 Priority
21.11.2020 14:02:25
Trump antisemitou? já se musím smát*, rozumím, antisemitismus je dnes pojmovou mumií, podobně jako kacíř ve středověku, ale i tak by člověk měl znát význam slvíček které používá.

* dcera Trumpety** Ivanka je konvertita k judaismu
** osobně bych si dokázala představit i jiné označení.


Jinak Trumpeta a Hitler opravdu nejsou srovnatelní, německo a maďarsko tehdy jen "o fous" unkli šílenství které zachvátilo rusko, US nic podobného nehrozí...

byl to Lenin který například měl říct že není podstatné jestli 90% procent rusů zahyne pokud ten zbytek přinese světovou revoluci...co se dělo v rusku to nemělo do té doby v evropě obdoby a celosvětově tomu mohlo konkurovat jen britské šílenství v indii nebo belgické šílenství v kongu.
 martinanova1978
21.11.2020 13:44:50
Priority: No ono ti, co se "nesmrtelnymi" stanou to nemusi primarne zamyslet, spis naopak, kdyby se o to na silu snazili, tak toho asi nedosahnou.. Mit stastny a dobry zivot chce snad kazdej, ale k cemu takovy zivot, kdyz stejne skonci? Je lepsi relativne spokojeny, klidny, ale zapomenuty zivot, nebo tezsi, ale vecny zivot?
 2-methyl-propan
21.11.2020 13:23:29
2-methyl-propan: Důležitý je jenom mít dobrý a šťastný život. Potřebu zanechat odkaz nebo se dokonce stát pomyslně nesmrtelnými, mají jenom ti, kteří žádný život nemají.
Smajlík  Priority
21.11.2020 13:10:42
Stav Německa po prohrané válce byl pro současného Evropana těžko pochopitelný. A naprosto nesouměřitelný se stavem společnosti v USA. Bída, nezaměstnanost, hlad, korupce a pocit bezvýchodnosti. Díky tomu, že Hitler dostal podporu ze strany nejen Německých podnikatelských kruhů, se stal spasitelem, jehož tézím uvěřili mnozí, nejen Němci.
Trump nikdy nebyl v podobné situaci. I když jeho předvolební sliby byly velmi podobné. Také chtěl zemi "vrátit velikost" a skutečně výrazně ekonomiku USA zlepšil. I omezením vojenských dobrodružství. To vedlo k jeho oblibě u pragmatické části voličů. Druhá část, idealistická, byla zklamána.
Hitler v podstatě žádnou opozici neměl. Teprve neúspěchy nejen vojenské vedoucí k otevření druhé fronty vedly k postupné změně Německého společenského mínění. Ono totiž je i dnes pro Němce velmi příjemné být těmi árijci, nadlidmi, vyvolenými.
 Beer01 Muž93 Kategorie
21.11.2020 13:04:34
ZE: Nic z toho jsem nikdy nenapsala. Pouze to, ze kdyz na nekoho vzpominas v dobrem, neznamena to, ze byl moralni. To jsi mi nevyvratil. Tudiz ano, je uplne jedno, jak na cloveka lide vzpominaji, jeden ho muze uctivat, druhy jim pohrdat, ale jedno maji spolecne - oba mu postavili pomnik ve sve hlave.
 2-methyl-propan
21.11.2020 13:03:45
To už je 80 - 100 let od doby vzniku těch nacistických myšlenek. A Němci museli po 1. sv. válce platit válečné reparace, takže byli naštvaní na sousedy. A ještě je nutno zdůraznit, že ideu vyvoleného národa ukradl Hitler ze Starého zákona. To Židi měli jako první svůj nacismus, oni sami sebe považovali za vyvolené a okolní národy jako odpad. Viz genocida sousedních Amaléků. Nakonec na tu ideu nacismus zařvali samotní Židi, páč Němci udělali ze sebe vyvolený národ a Židů odpad.

Tohle ale nemá s Trumpem nic společného. Jako on žvaní, že Amerika je největší nejlepší, atd. ale to žvaní každý americký prezident, to patří k jejich folklóru. Oni mají rádi pompézní kecy, je to jak v řeči politiků, tak ve filmech. Nemyslím, že by Trump chtěl vyhlazovat okolní národy, nehlásá nacismus, srovnání s Hitlerem je nesmyslné. Trump je jen namyšlený strejda s IQ 100 - 110, který je přesvědčen o své jedinečnosti a schopnosti dělat Ameriku velkou. Je to taky tím, že je obklopen nejbližšími, co mu to potvrzují. Na druhé straně média proti němu jen štvala. A viděl jsem poslední předvolební debatu, co moderovala ta ženská, a Trump byl přesvědčivější než Biden. Biden měl kdysi asi vyšší IQ než Trump. Ne asi. Určitě. Jako na bystrho na něho vzpomíná Zaorálek. Jenže se Zaorálkem se setkal před 12 let. A 12 let u starých lidí dělá strašně moc. Za 12 let se může proměnit v dementního vyhaslého staříka. Což se stalo. Biden v debatě působil jako svůj stín. Odpovídal ve frázích a kdoví, kdo všechno má na něj vliv. Trump je šašek, exhibicionosta, buran, ale je sám za sebe. Neřídí ho nikdo další. Jen on sám a co říká, to si i myslí. Většinou. Kdežto Biden říká spíše to, co si myslí, že by se mělo říkat do médií. Já bych hlas Bidenovi nehodil. I když se verbálně zasazuje o práva LGBT. Stejně je katolík. Takže ve skutečnosti si myslí něco jiného, než co říká. A nebo potom je jen vlažný pobožný. Zkrátka Bidena ne. Je to něco jako Drahoš.
 Jošua Muž48 Kategorie
21.11.2020 12:47:48
Militantní*konzerva: Děkujeme, že jsi nám odhalil svojí pravou podstatu. A že jsi dokázal, že velká část konzervativců jsou pod tou slupkou lidí, co chtějí jenom "zachovat hodnoty", pouze zpátecky smýšlející rasisti.
Smajlík  Nemilitantní progres
21.11.2020 12:47:07
2-methyl-propan: Obracím se znovu k Machiavelliho citátu: "účel světí prostředky", jež vyznáváš.

To, že si Hitlera pamatujeme ve špatném světle, je logickým následkem jeho činů. Ty říkáš, že je jedno, jak si tě lidé pamatují.
"Tak se nevztekej, ono je jedno, jak si te lide pamatujou, nic neni horsi, nez zapomenuti."

Že je to touha některých lidí, aby nikdy nepadli v zapomnění je fakt. Druhý fakt je, jak s touto touhou naloží. K čemu všemu se uchýlí? A to už je věcí morálky. A tyto cesty ty v podstatě stavíš na jednu roveň, ty špatné i ty dobré.

Jinými slovy je ti jedno, že si třeba lidé pamatují Wichterleho za vynalezení kontaktních čoček a Hitlera za masové vyhlazování určitých skupin obyvatelstva na základě totalitní ideologie. Pro tebe to jsou oba úspěšní lidé, kteří dosáhli slávy a už nerozlišuješ, že jeden by třeba na ty čočky nepřišel, kdyby tu Hitler setrval o něco déle, protože by byl také zplynován, dřív či později.
 Zatracená Existence Muž23 Kategorie
21.11.2020 12:42:54
Bidena můžou podporovat jen neomarxistické socky. Černoši patří leda tak na bavlníkové plantáže a ne na BLM. Ale kdo chce kam. Tak ať si Amíci ten svůj levičácký sajrajt vyžerou do sytosti.
 Militantni*konzerva
21.11.2020 12:41:53
Dekuji, neomezuji se jen na blinkani. Otevri pusinku, at se ti tam muzu i vysr..
Smajlík  2-methyl-propan
21.11.2020 12:39:18
Netušil jsem, že 2-methyl-propan je až tak moc psychopatické a nemocné hovado, jak se prezentuje v této diskuzi. Rozhodně bylo vždycky jasné, že to nebude ta nejostřeji tužka v penálu. Ale nad tímhle, co tu blinká, se opravdu tají dech.
Smajlík  PhDr psycholog
21.11.2020 12:34:40
Ano jde o prirozenou touhu po nesmrtelnosti.
Ze si nekoho lide pamatuji v dobrem svetle jeste neznamena, ze byl moralni, takze ne, neni to veci moralky.
 2-methyl-propan
21.11.2020 12:28:49
2-methyl-propan: Zatímco tvůj následující výrok věcí z hlediska morálky je.
"Tak se nevztekej, ono je jedno, jak si te lide pamatujou, nic neni horsi, nez zapomenuti."
Smajlík  Zatracená Existence Muž23 Kategorie
21.11.2020 12:24:46
Ze Hitler nebude zapomenut neni ovsem otazka moralky.
 2-methyl-propan
21.11.2020 12:23:04
Prave ze ho skoro nikdo neobdivuje, az na nejaky nacky, ale to je jedno.
On tu bude navzdy, ty ne, to je jedina podstata sdeleni.
Smajlík  2-methyl-propan
21.11.2020 12:20:49
2-methyl-propan: Jo ty asi nevíš, co to je. Definice: https://bit.ly/399sqmB
Smajlík  Zatracená Existence Muž23 Kategorie
21.11.2020 12:20:07
2-methyl-propan: To máš pravdu, nemám na to být zrůda. Nejsem totiž hajzl. Jako třeba někdo, kdo obdivuje Hitlera za jeho "úspěchy". Ale beztak seš jenom troll. Trapný, odporný troll. Už si dej pokoj.

lol: Blb, co nepochopil, že nesrovnávám Trumpa s Hitlerem, ale jejich voliče.
 Analýza elektorátu
21.11.2020 12:07:34
Ja mam nejakou moralku?
Smajlík  2-methyl-propan
21.11.2020 12:06:28
No spis na to nemas, tak nas tady neoblbuj, ze sis to vybral. Njn kazdy nemuze byt Hitler.

Jinak pro Trumpa jsou i striktni pravicaci treba.. To je tak tezky pochopit, ze ne kazdy musi souhlasit s Bidenem a jeho postoji, nazory atd.? Naopak, ten kdo volil Bidena jen proto, ze nesnasi Trumpa, volil emocemi. Tak si to srovnejte.
Smajlík  2-methyl-propan
21.11.2020 12:05:47
A voliči Bideta jsou stejní jako obdivovatele Lenina a Stalina. Blb co srovnává absolutního diktátora s federaci. Trump má totiž neomeznou moc.
Smajlík  Lol
21.11.2020 12:05:00
2-methyl-propan: Účel světí prostředky? To dokonale vystihuje tvoji morálku.
 Zatracená Existence Muž23 Kategorie
21.11.2020 12:03:01
Nevíš nic a tedy nemůžeš určit ani podobnost voličů. Máš přesné údaje,kdo byl voličem starého Adolfa a kde přesně žil,jaká byla jeho spokojenost s životem,rodinný život a zda chtěl nějakou změnu natož válku.

Skoro každý dnes nadává na ANO a tvrdí,že v Praze nemá žádnou sílu. Volby 2017 do PSP ČR a volební zisk v hlavním městě: ANO=20,3%,Piráti=17,6%,ODS=16,2%. V Praze tedy Babiš nejméně ze všech krajů,ale rozhodně ne minimálně vzhledem k ostatním stranám. Je to přec bašta mladých a vzdělaných?
 Analýza elaborátu
21.11.2020 11:57:36
Neasi, oba dva based.
Smajlík  Neasikamo
21.11.2020 11:42:59
Well yes, but... yes.
Jde obvykle o skupiny neurotičtějších jedinců, které volí především emocemi. Na ty totiž slyší a odpovídají lépe, jelikož jim bývají srozumitelnější.
 oh amygdala Žena20 Kategorie
21.11.2020 11:38:36
Jo souhlasím, taky už jsem tady na Zpovědnici jejich voliče srovnával...
 BadMax Muž56 Kategorie
21.11.2020 11:38:35
2-methyl-propan: Já uvažuju jako normální člověk, takže radši budu zapomenut, než abych se "proslavil" rozpoutáním největší a nejbrutálnější války všech dob a genocidy milionů lidí. No a mezi námi, je teda fakt super úspěch, že nebude zapomenut. Co na tom, že skončil tak, že si prostřelil palici.

libik: Jenže to je otázka, jestli je fakt Trump menší zlo. Ale ono velká část Němců volících Hitlera si nejspíš taky myslela jenom, že je to menší zlo. Samozřejmě ten kult osobnosti tam byl větší. Ale podstata toho, jak jej vnímali, byla nejspíš velmi podobná.
 Analýza elektorátu
21.11.2020 11:30:38
Tak se nevztekej, ono je jedno, jak si te lide pamatujou, nic neni horsi, nez zapomenuti.
A na Hitlera se nikdy nezapomene.
 2-methyl-propan
21.11.2020 11:29:43
Tak v USA máš jenom dvě strany, velká část jak voličů Bidena, tak Trumpa je volí jenom jako "menší zlo" nebo podle toho, jestli jsou jim víc bližší republikáni nebo demokrati. Nemyslím si že by zrovna Trump měl až tak velkej kult osobnosti.
 libik Muž32 Kategorie
21.11.2020 11:26:37
2-methyl-propan: Seš idiot?! Proč bych měl chtít, aby si mě někdo pamatoval jako největší zrůdu v dějinách?! To možná tak chceš ty, když k němu a jeho "ideálům" tolik vzhlížíš.
 Analýza elektorátu
21.11.2020 11:19:55
Zavidis? Hitlera si lide budou pamatovat navzdy. Kdo si za sto let vzpomenene na tebe?
Smajlík  2-methyl-propanPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk