Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1150311, vloženo 20.11.2020 21:07:56 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Kdo miluje svuj zivot, ztrati jej
Jan 12:25
Kdo miluje svuj zivot, ztrati jej.
Kdo nenavidi svuj zivot v tomto svete, uchrani jej pro zivot vecny.

Dnes byl jeden z veceru kdy si prectu neco z Bible a toto me celkem zarazilo ale budiz to utechou pro vsechny nestastne lidi na tomto serveru

Dobrou noc.
 Jdjdl818j Muž99  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.11.2020 22:43:49
ctjb tvl dpc: Jo, je to hodně zestručněné - vlastně jsem ani moc nečekal, že to bude ještě někdo číst.
Zajímavé je to taky z pohledu Jungovy archetypové psychologie: Obraz Boha je pro nás jeho bytostné já (Selbst), zatímco naše vědomá identita je ego komplex - ten není tak úplný, je to jenom zlomek toho celku, navíc zkreslený. Cesta poznání, Jungova individuace, je vlastně cesta od toho ego komplexu k ztotožnění se s bytostným já. Nachází to taky v alchymii jako tzv. opus contra naturam.
Tím se ovšemže Bůh neredukuje na nějaký psychologický princip /archetyp, je to jenom cesta, jak ho skrze svou vlastní psyché poznáváme.

Jinak pro křesťany, zvlášť zdejší zpovědnicové, je to nejspíš kacířství nejhrubšího zrna, protože Buddha je pro ně jenom jedna z podob ďábla a meditace je druh fetování. Ale když se člověk pustí po těch principech, začne nacházet společné základní nitky ve všech opravdových náboženstvích. A potom už se nezpochybňují navzájem, ale naopak potvrzují :-)
 bilej tygr Muž70 Kategorie
25.11.2020 22:28:51
bilej tygr:

To je zaujímavé. Týmito slovami som sa s tým ešte nestretol, dosť mi to viacej teraz dáva zmysel, aj keď je to tak abstraktné. :-)
 ctjb tvl dpc Muž34 Kategorie
22.11.2020 23:33:15
> anti-Jošua

Nevymýšlej si.

Je jasné, že život v tomto světě není nejdůležitější, ale život věčný.
Kdo se chce zde prosadit bez Boha musí se chovat velmi egosticky.

Starý zákon také klade důraz na život s Bohem.
 Positive plus Muž Kategorie
21.11.2020 19:03:31
To by mě zajímalo jak si předatavuješ věčnej život?
Smajlík  Prostěkokot
21.11.2020 18:39:08
LŽEŠ !!
Život na Věčnosti Boží je o něčem jiném. Jen ten kdo se o svůj život stará a modlí se k Bohu (kdekoliv) Kdo odpouští všechny hříchy na něm spáchané a kaje se ze svých hříchů, ten cestu na V+čnost najde a naopak. Bůh také miluje všechny stejně, nohaté i chudé, řerné i bílé, .....

Bible je hodně široký pojem, bždyť obsahuje desítky svazků knih. Nemá a neměla ve všem pravdu. Ostatně stejně tak ceká církev vřetně papežů, kostely a jiné instituce založené na církvi a jejích podvodech.

Bůh je samojediný! Jen málo lidí se opravdu dostane na Věčnost. V Čechách s tak slavnou historií, a s takovými památkami třeba i o zmrtvýchvstání Ježíše Krista pouhé tři dny po smrti - uložené v Praze, a mnoho dalších. Dnes v Boha věří tam jen hrstka lidí.

Komunisti zanechali po sobě i desítky let po svém pádu hrozivé následky. Nilde okolo Čech takové nenajdete.
 Quakie Muž74 Kategorie
21.11.2020 10:49:53
Josua - nihilistický postoj k životu mají podle mě i východní nauky (buddhismus, hinduismus) se svou základní premisou, že život je utrpení. Ono to v těch jejích podmínkách má význam - aby se lidi nebouřili proti útlaku, sklopili uši, pracovali a doufali, že se v příštím životě narodí do lepších podmínek...
 Teta Dana
21.11.2020 09:59:17
No k takovému nihilistickému až patologickému vztahu k životu vede až křesťanství. Judaismus, Židovství, Starý zákon, tedy první půlka bible taková není. Nechápu, koho napadlo dát Starý zákon a Nový zákon do jedné knihy, když tyto dvě ideologie jsou v neslučitelném rozporu. Judaismus vůbec nevyučuje, co vyučoval údajný Ježíš. Judaismus je spíše praktický. Ano, je brutální, drsný, ale je praktický a je pro tento život. Kdežto křesťanství je útěkem ze života. Je to apokalyptické a depresivní náboženství plné takových zmagořelých výkřiků do tmy, jako sem dal autor tématu. Mimochodem to vede k tomu, co jsem u křesťanů zažil, když jsem tam chodil. Oni smrdí. Nedělám si prdel. Dost velká část křesťanů smrdí a tohle neznám odjinud. Někteří z nich berou doslovně ty verše o tom, že se nemáš starat o sebe, že bude stejně brzy konec světa, že kdo nenávidí život, je to vlastně správné a pod. Takže už kašlou na hygienu. Kašlou na vzhled. Kašlou na ekologii, kašlou na politiku, křesťanství vede k velmi nebezpečnému přístupu k životu.
Smajlík  Jošua Muž48 Kategorie
21.11.2020 00:18:37
Náboženství je opium lidstva.
 moralista
21.11.2020 00:17:57
Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské :)
Smajlík  Pink Freud Žena61 Kategorie
20.11.2020 23:52:11
Jeden člověk padl do hluboké studny a volal o pomoc.
Šel kolem Buddha, zaslechl jeho volání a utěšoval ho:
"Celý náš život je utrpení. Vyrovnej se s tím!"
Pak šel kolem Konfucius, sklonil se nad okrajem studny a zvolal:
"Když trochu povyskočíš, vytáhnu tě."
Muž se o to pokoušel, ale byl příliš slabý, a tak zapadl ještě hlouběji.
Také Ježíš šel kolem. Sundal si plášť, sestoupil do studně, beze slova vzal chudáka na ramena a vynesl ho na světlo.
 ant
20.11.2020 23:20:12
katedra: Ono to je jinými slovy co říkal Buddha - že neexistuje žádné trvalé a skutečné "já", podstatou je "nejásví" - anátman. Jestliže nepochopme /nezažijeme "nejáství", nemáme šanci pochopit Buddhovu přirozenost, podstatu své vlastní mysli ´podstatu světa, to, co je "nezrozené a nestvořené." A to je jedině Bůh.
Čili to "já" je ten "život", to, co se teď domníváme, že jsme a že to máme. Když to necháme být, poznáme tu podstatu, to nezrozené a nestvořené - "získáme život věčný".
 bilej tygr Muž70 Kategorie
20.11.2020 23:16:35
Jelikož je moje hmotná existence omezena časem, tak ne. Veškerá hmota ve vesmíru se nakonec rozpadne a nezbyde nic. Lidský život je jen okamžik ve kterém máme šanci dostat se k Bohu. Až, když se člověk začne duchovně "škrábat" k Bohu může získat život věčný a tím začít existovat. Ale člověk, který denně myslí jen na pozemské bohužel defacto neexistuje. Narodí se, žije a zemře. Jediné co po sobě třeba za nechá můžou být potomci, ale ani ti tu taky nebudou věčně. A tak to může vše pokračovat a pokračovat... konec všeho stejně nastane. Bez Boha není nic.
Smajlík  Lol
20.11.2020 22:46:47
Lol:

"vše omezené časem je jen iluze, všechno co má svůj začátek a konec v čase v podstatě neexistuje"

Takže tvůj příspěvek neexistuje ? Ty neexistuješ ?

Jinak si to hezky vysvětlil. Jen doplním, že slovo "nenávidět" v původním znění má více významů a jedním z nich je i "stavět na druhou kolej" . Snad to někomu bude nápomocno k pochopení verše.
 sebejiri Muž29 Kategorie
20.11.2020 22:41:29
Bible je sr*čka
 OmylCZ Muž18 Kategorie
20.11.2020 22:39:31
Je to tak. V podstatě to vysvětluje, že vše na tomto světě je jen iluze. (vše omezené časem je jen iluze, všechno co má svůj začátek a konec v čase v podstatě neexistuje). Proto milovat cokoliv na tomto světě je zrada Boha. On chce aby se člověk rozhodl pro něj a né pro tuhle pomíjivost.

Proto vyloženě nenávidět sám sebe jak by někdo mohl pochopit z toho verše je špatně. Ježíš jasně řekl, že nejdůležitější přikázání je milovat Boha a jako druhé milovat druhé jako sebe. Nic jiného člověk vědět a dodržovat nepotřebuje. Dodržuje-li toto všechny ostatní přikázání bude automaticky dodržovat taky.
Smajlík  Lol
20.11.2020 21:43:11
Katedra psychologie:

A samozřejmě je bezbožný - tj. lživý a matoucí.
 sebejiri Muž29 Kategorie
20.11.2020 21:20:04
Nádherný verš z Bible. Když vše rozdáte, opustí vás holka, ztratíte ideály, zjistíte, že jste gauner, necita, hříšník. Vše co jste dělal jste dělal vlastně patně, tak musíte svůj život nenávidět.

A tím jste nalezl život u Boha v odpuštění.
 ant
20.11.2020 21:18:16
Ahoj, myslím, že pro zdejší by bylo lepší studovat Buddhismus. Ten se zabývá utrpením a zbavováním se něho.
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
20.11.2020 21:10:27
Skvělá definice k ospravedlnění hromadné vraždy ... díky za inspiraci .. :)
 Temný OsvícenecPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk