Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1150303, vloženo 20.11.2020 20:19:00 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Budoucnost a vývoj ekonomické situace ČR
Ahoj
Zajímalo by mne jaký máte názor.Má smysl tenhle rok něco kupovat nebo do něčeho zainvestovat? Koukám třeba po nemovitostech a lidi celkem šílej a mizí to o stošest.Mohlo by to bejt příštim rokem lepší a nebo se všechno zdraží?
Dík za názory :-)
 Tatrman Muž25 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.11.2020 19:21:43
Na každém výkyvu v ekonomice se aktivně VYDĚLÁVÁ. V Čechách je dtále populární investice do bytů, domů, a pozemků- O.K. Budiž.

Investovat se dalo před krátkým řasem a s vysokým ziskem ve VŠECH akciích. Bez výběru a nikdo to v Čechách (tradičně) nebral-
Investovat se nejen dá ale rozumný člověk MUSÍ. Jinak se peníze samy mičí. Bůbec nejhorší investice je míy je doma a nebo v bance na účtu. Daleko bezpečnější investice je mít v dluhopisech kde vám je nikdo ani inflace neukradne. Pravda jde zpravidla o větší sumy a je pravda že bezpečné jsou dluhopisy (Bonds) s nízkým úrokem kolem 1-3%. Yřeba americké. A přijít tam o prachy? Leda že by chtěl někdo na planetě zaplatit jejich astronomické dluhy. Pbávám se že v trezoru ty prachy tak bezpečné nejsou.

Jinak v akciiích když máš možnost občas se podívat na to jak jdou....ale splést se nemůžeš. Investovat v Čechách třeba v bytech a nemovitostech jistě s jistým rizikem, lze. Zapomeň na BitCoins. Fonds totéž. Snad FOREX když se to budeš učit zatím s virtuálními penězy (zdarma)..Komodity lze, Všechno jsem přinejmenším vyzkoušel. Tu na pár let, tu na pár desítek let. Zn. Vyděláno. (Jo i proděláno)
 Quakie Muž74 Kategorie
21.11.2020 00:27:28
Nevím. Nikdo neví. Pokud budou dál blázni ve vládě rozdávat, může přijít hyperinflace a všechny peníze sežrat. Pokud naopak opatření skončí, lidi přijdou o práci a nebudou mít peníze, nemovitosti se zlevní. Ale líp nebude, líp už bylo. Teda moc dobře nebylo ani předtím, ale teď bude ještě hůř.
 těžko říct
21.11.2020 00:21:12
LADI: Někteří lidé nebudou mít peníze. Jiní ano. To budou ti, kteří jsou u zdroje nově vytvořených peněz: úředníci, bankéři, firmy navázané na stát. Ovšem ubyde toho, co by se za to dalo koupit. Malí prodejci zkrachují, velcí budou moci zdražit. Zkrachují umělci, restaurace, různé služby (kadeřnictví, fitka, malé dílny, turistické služby a mnoho dalšího). Ti lidé budou nezaměstnaní, a bude je třeba živit z daní.

Popisovaný stav není přirozený stav ekonomiky. Je to důsledek keynesiánských monetárních stimulů. Ty jsou pro politiky velmi lákavé. Co na tom, že neexistují žádné důkazy, že tyto stimuly pomáhají krize řešit, a ne prohlubovat a prodlužovat.

Izak: Nemovitosti v centru Prahy brutálně spadly na cenách nájemného. Nájemné na Staroměstském náměstí je bezmála stejné jako na sídlišti. Pravda, jen krátkodobé bydlení.

Je jen otázka času, jak dlouho bude krize trvat. Pokud déle, a turisté nepřijedou, budou i nemovitosti v centru padat. O to více, jak moc drahé jsou jejich opravy (vinou památkářů). Možná, že některé zůstanou i prázdné.
 Sta67 Muž28 Kategorie
20.11.2020 23:57:57
Sta67 to napsal správně. Jde o to, že lidé mají hodně úspor. V minulých letech nerostla cenová hladina (inflace), jako spíš reálné mzdy. To se ovšem teď změní. Jak ta populistická vláda rozdává peníze důchodcům a já nevím komu všemu, peníze se budou tisknnout ostošest a to povede nevyhnutelně k vysoké inflaci. Takže lidé se teď snaží těch peněz zbavit, koupí statků, které inflaci nepodléhají. Proto jsou stále tak vyšponované ceny nemovitostí, i když vyhlídky jsou spíš pesimistické.

Příští rok asi přijde nějaký propad na trhu práce (i když jenom strukturálně - problém s prací budou mít nekvalifikovaní, servírky, piloti). Propad cen nemovitostí bych očekával podobný jako při krizi v roce 2008. Nominální ceny stagnovaly, reálné asi trochu a neochotně poklesly, i když zase jenom u méněcenných statků (paneláky a nemovitosti v místech kde není práce). Nepočítal bych s tím, že byty v centru Prahy půjdou dolů, to ani náhodou.

Takže jestli máš dobré uplatnění na trhu práce a nemáš vlastní byt, klidně si nějaký kup, s dobrou adresou, a neřeš že to je drahé. Za pět deset let to bude zase za dvojnásobnou nominální cenu.
 Izak
20.11.2020 23:49:49
To je těžký, když bude krize a lidi nebudou mít prachy mělo by všechno jít s cenou dolů. Jestli se to nějak řpežene a lidi to ustojí ceny budou minimálně stejné ne li vyšší. Ale nemovitosti jsou u nás dost přepálené. I v cizině na západ jsou už nemovitosti místy levnější než nás.
 LADI Muž41 Kategorie
20.11.2020 22:40:00
Před průjmem prostě neutečete
Smajlík  OmylCZ Muž18 Kategorie
20.11.2020 21:59:32
Bitcoin.
 Wariorka
20.11.2020 21:20:45
Očekávám hlubokou a vleklou krizi. Letošní řádění politiků zřejmě skončí škodou kolem bilionu. Ekonomiku srazili na kolena, a COVID stejně nezastavili. Máme tak škody ze dvou stran.

Ať budou chtít zalepit škody jakkoliv, vždy to bude špatně. Nejspíš peníze natisknou nebo vydluží. V obou případech to znamená inflaci a plíživé zdražování většiny statků. Vlnu bankrotů, a zdražování těch přeživších.

Ovšem nemovitosti, myslím, čeká propad. Protože mnoho lidí nebude mít na hypotéku nebo splátky. Ceny táhla nahoru politika centrální banky, ale ta má své limity.

Ovšem, jak se říká, nikdy neinvestujte proti centrální bance. Co bude kupovat centrální banka, to půjde nahoru. Tedy nejspíš akcie. Klidně zahraniční.
 Sta67 Muž28 Kategorie
20.11.2020 20:48:38
Zrovna jsem tuhle koukala na nemovitosti a to tedy šlo nahoru. Hrůza..v porovnání tak o cca 400k oproti loňským cenám.
Smajlík  zase jsem to já Žena44 Kategorie
20.11.2020 20:20:20
Ceny jdou dolů využij příležitost než to půjde nahoru nezaváhej
Smajlík  Nevolím koblihuPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk