Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1150294, vloženo 20.11.2020 19:34:46 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zjistil jsem že neumím anglicky
Právě jsem zjistil že neumím mluvit anglicky. Angličtině normálně rozumím. I na YouTube kde se dívám na anglicky mluvící youtubery, tak jim rozumím prakticky 100% kromě pár slov. Číst, psát tohle všechno umím. Jenom jsem si teď zkoušel mluvit anglicky jen tak pro procvičení a zjistil jsem že často nevím jak mám říct to co chci. Dal jsem si na helpforenglish mluvení a dal jsem si téma diskuze. Měl jsem tam třeba: ,,Should Marijuana be legalized?" atd. Dokážu na to odpovědět, ale často se ve větách zasekávám, přeříkávám nebo už z toho jejich měkkýho "r" začínám šišlat a mluvit jak dement :DD. A to jsem si myslel že jsem C1. To určitě :D. Holt asi budu muset trénovat.
 sakraprace111 Muž18  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.11.2020 19:34:32
Setkal jsem se tu v USA s jedním co má z Čech státní zkoušku z Angliny a první 3 dny se tu s nikým nedomluvil. A to jsme nebyli v r Tennessee s jejich HillBillie.
Takže: Čést, pdát, O.K. ale MLUVIT to je něco jiného. V tvém případě to chce jen asi mluvit a kecat a zas mluvit. Nejlépe s lidma.

Vzpomínám na naše děti 4-6 let když jsme pžiletěli do USA (stát Idaho) a vypustili je mezi malé Amíky. Za týden jsme se s nima nedomluvili na téma "tricycle" jinak tříkolka. A pak už to šlo, že nejen místní Univerzita ISU ale hlavně děti nás učily jak se mluví (pravda nespisovně)m ale jak se snadno domluvíme. Těch zážitků by bylo na knihu.

Po celé USA se mluví s různými drobnými dialekty. Některým těžko porozumět ale rozesmějí.V USA 35 let. Jinak se mluví v Británii a jinak v Aussie, na Zealandě, JAR..ale porozumí všude je-li snaha.
 Quakie Muž74 Kategorie
20.11.2020 23:52:42
Cvičení dělá mistra. Slovní zásobu máš když rozumíš, teď to jen dopilovat.
 LADI Muž41 Kategorie
20.11.2020 23:41:15
Pokud to chceš vyřešit, nejlepší je odjet sám na několik měsíců studijně nebo pracovně do zahraničí a tam se stýkat jenom s anglicky mluvícími lidmi a omezit kontakt s češtinou na minimum.

Lidský mozek se snaží chovat co nejhosporárněji. Takže dokud nebudeš donucen aktivně používat angličtinu, nevím, proč by měl tvůj mozek vynakládat extra energii a přenastavovat se na aktivní znalost angličtiny. Když čteš a koukáš na TV v angličtině, tak se to ten mozek prostě naučí jenom pasivně, protože mu to tak stačí.
 Izak
20.11.2020 23:28:53
Chce to trénovat a nestydět se, když to není nejlepší. Najdi si na SKYPE Angličana, nebo alespoň někoho, kdo je ochoten s Tebou v angličtině mluvit a pomoci ti. Uvidíš, že to rychle zvládneš a zlepšíš se ...
 KANTOR Muž75 Kategorie
20.11.2020 20:28:56
Mluvit se naučíš jenom mluvením.
Poslouchat jen posloucháním.

Číst a psát umí předpokládám každý...ono taky čtení a psaní nemusí probíhat v reálném čase, když něco nevím, tak si to najdu. Při reálné komunkaci tohle ovšem nejde...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
20.11.2020 20:26:17
Hlavně nenásleduj ty poučky na vyslovování "r" jako "horkej brambor" a podobně... vždycky když slyším jak se je někdo snaží takhle napodobovat, trhá mi to uši.

Janek z Honest guide má dost dobrou výslovnost.
 asdf9876 Muž27 Kategorie
20.11.2020 20:20:43
Veľmi bežný jav pri jazykoch, keď ním nehovoríš. Napríklad ja vždy, keď pozerám Narcos mám pocit, že viem úplne super po španielsky. Lenže, keď niečo poviem znie to strašne a po chvíli si nepamätám ani tie jednoduché slová.
Takže slovnú zásobu, keď máš tak je to o tréningu a častom rozprávaní. Avšak prízvuku sa celkom ťažko zbavuje. Hlavne toho typického slovanského r.
 Heyy Richie22 Muž20 Kategorie
20.11.2020 19:58:34
To má hodně lidí. Konverzace se ve školách téměř neprocvičuje a stejně je nejlepší někam vyjet a prostě mluvit.
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
20.11.2020 19:48:13
To je normální, člověk vždycky víc rozumí než aktivně mluví ...
 Liberecak Muž22 Kategorie
20.11.2020 19:47:01
Máš natrénovaný listening a naopak máš mezery ve speakingu. Já to znám, já zase mám dobrý writing a rovněž mi nejde speaking. Taky jsem si myslel, že jsem v tom lepší. Holt to chce mluvit, mluvit, mluvit.
 Podobný případPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk