Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1150284, vloženo 20.11.2020 18:45:38 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Studium informatiky - potřebuju poradit
Zdravím, chci se zeptat, jakou šanci má člověk dostat se (a udržet se) na vysoké škole IT směru, když se tomuto oboru dříve nevěnoval? Můj případ - jsem ve 4. ročníku na dopravní průmyslovce obor, který studuji mě nebaví, a tak, rád bych zkusil podat přihlášky na VŠ a na mysl mi přišla právě informatika.
Díky, za radu.
 Pawell E-MAIL: jenjule@seznam.cz  Muž19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.11.2020 02:36:18
kdyz se budes ucit, uspejes v cemkoliv. Kdyz budes hrat hry, tak tam nechod
 JKC
21.11.2020 16:15:02
Dostat se tam je jednoduché, takže rozhodně nemá smysl dávat třeba pět přihlášek, protože tě nejspíš vezmou na všech pět (pokud to tedy není nějaká soukromá škola s omezeným počtem míst). Na každé škole jsou vyučující vysazení na něco jiného. Někde se klade větší důraz na teorii, někde zase mnohem víc kladou důraz na domácí projekty, jako že třeba každý týden dostanete úkol naprogramovat něco v C, např. spojový seznam. Musím říct, že třeba já, i když jsem už teorii kolem dávno znal, jsem měl problém s tím to časově stíhat. I nějaký blbý spojový seznam jsem psal a ladil dvě tři hodiny. Do toho ještě matematika a další předměty a měl jsem co dělat abych všechno stíhal.

Zpravidla skoro půlku lidí vyházejí hned v prvním semestru- jako první vyházeli všechny ty co doma nejvíc škemrali, že na VŠ potřebují nový notebook a ve skutečnosti pak na přednáškách hráli League of Legends.

Slyšel jsem jak to funguje na jiných školách - celý semestr nedělá nikdo nic a pak se přes vánoce můžou zbláznit a píšou třeba deset úkolů naráz. Přesně takhle to na IT školách většinou dělat nejde.
 Daniel
21.11.2020 10:22:17
Vše závisí jen od tvého úsilí. Kromě matematiky se tam jede od začátku. I když ani s tou matematikou to nemusí být pravda, protože já jsem měl na první přednášce množiny :) Ale tohle byla jiná úroveň než v první třídě :D. Co bych poznamenal, že pokud jsi nějak válčil s matematikou na střední, tak na VŠ je tohle nejjednodušší a příjemná část. Z teoretických předmětů ti půjde hlava kolem. Doporučuji se podívat studijní plán oboru školy, kam se hlásíš, a potom se podívat na obsahy předmětů, ať víš, co tě čeká. Na začátku jsem spíš tlačil na co největší znalost programování a teorie pro mě byla nutné zlo, tak v pozdějších ročnících mi začala dávat smysl. Jako by ses naučil počítat a později pochopil, na jakých principech počítání funguje.
 ittak
21.11.2020 04:56:07
Ten kec od Izaka je totalne nepravdivy a i zbytecny, kdyz je tazatel typek. Btw. holky v mem okoli, co vystudovaly IT se tomu venuji a prevysuji lecktere chlapy. A rozhodne vypadaji jako holky a pecuji o sebe.

K tematu, na tech VS se programko bere od zakladu, co delalo problem lidem z prumyslovek byla hlavne matematika.
 Rcki
21.11.2020 00:22:37
Jde to, ve skutečnosti tam spousta lidí přijde s tím, že to pořádně neumí. Ale o prázdninách se místo volna zkus naučit co se dá, budeš to mít první rok jednodušší.
 těžko říct
21.11.2020 00:14:32
Jako znám spoustu holek co studovalo a vystudovalo IT a bylo a je jim to téměř k ničemu, protože jak k tomu ten vztah nemají (z podstaty 99% holek na to nemá stavěnej mozek, a to 1%, ty zase už pak nevypadají jako holky :-), tak to prostě nikdy dělat nebudou. A nebo to dělají, ale je to utrpení jak pro ně, tak pro jejich okolí.

A není to o tom, že by to nedostudovali. Pokud má člověk trochu sebekázně, tak to prostě dostuduje. O tom to není. Je to o tom se tím pak celý život živit, aby tě to aspoň z části bavilo a šlo ti to od ruky.

Co tě vlastně baví? Co děláš když přijdeš ze školy? Jestli tě nebaví nic, tak jdi třeba na nějaký management a pak se zašij někde v kanceláři.
 Izak
21.11.2020 00:06:04
Hele, většinou znalosti nepotřebuješ.
Já jsem taky IT dosud nepolíben a první semestr zvládám dobře.

Co tě zaskočí, je matematika. Její objem je asi snesitelný (jenže já analýzu měl už na střední, takže mám náskok), ale co je potřeba, to je rutina. Počítat a počítat. Zvyknout si po sobě kontrolovat výsledky a nespoléhat na to, že budou "hezké".

Ale jinak matika a programování je největší záhul. Zbytek jsou spíš takové zajímavosti, které se určitě jednou budou hodit, ale zatím jen jako všeobecný přehled o problematice. Aspoň tak se mi to zatím jeví.

Zkus to, jen se připrav, že v matice možná budeš muset hodně máknout. Ale dá se, dá. Na prográmko i tu matiku najdeš hromadu tutoriálů na youtube i jinde.
 Jdhsksh
20.11.2020 21:23:17
Môžeš skúsiť programovať aj doma. Zapni si YT a daj si tam napríklad "Java for beginners" alebo niečo také, ak ti robí problém angličtina, tak si pozri videá od Bamboo machine v češtine na youtube.

Dostať sa na tú VŠ môžeš, zvyčajne tam berú veľké počty uchádzačov, ale pokiaľ neplánuješ najbližších 8 rokov študovať bakalára na nejakej IT Univerzite, tak fakt by som si pozrel aspoň tie videá o základoch programovania a vyskúšal, či tomu rozumieš a či si k tomu vytvoríš nejaký vzťah.
Smajlík  coto
20.11.2020 20:30:15
Kromě programování je tam taky matika pokud to zrovna není na Hnojárně ;)
 asdf9876 Muž27 Kategorie
20.11.2020 20:30:06
pravděpodobnost je přímoúměrná vynaloženému úsilí...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
20.11.2020 20:09:29
Musíš mít k tomu nějaký vztah, jinak to bude ztráta času
 HI5B
20.11.2020 20:05:33
No já být tebou, tak si trošku víc zjistím, co studium obnáší. Měla jsem tu čest posedět si na pár hodinách programka a bohatě mi to stačilo. :D Takže pokud o tom moc nevíš, zjišťuj. Každopádně, i kdyby to nebylo pro tebe, tak holt změníš obor. Žádná tragédie se konat nebude:)
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
20.11.2020 19:29:23
Hele taky planuju studovat IT a cojsem tak slyšel tak se jede od začátku. Pokud umíš základně ovládat počítač tak bys v tomto ohledu měl být v pohodě. Myslím si ale, že pokud tě to trápí tak máš ještě půl roku na to se v tom pohrabat sám, nic ti nebrání v tom sjet pár programovacích kurzu na internetu, mnoho jich je i zdarma a fakt to není "rocket science".
 pocketAces Muž19 Kategorie
20.11.2020 19:01:53
Pojede se od nuly, takže není důvod proč do toho nejít. Ale musíš být připraven nad tím, že to zabere dost času + většinou se vyhazuje na matematice, ale tam bys nějaký rozumný základy mít měl.
 libik Muž32 Kategorie
20.11.2020 18:59:56
Je to o inteligenci bez inteligence nemáš šanci
 GeekPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk