Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1148210, vloženo 31.10.2020 01:52:43 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Nejlepší na tom být Čech
je paradoxně to, že nemusím dokazovat že jsem "správný Čech".

Oproti mnoha jiným státům tu panuje jistý automatický liberalismus a člověk si v rámci možností může vlastně dělat cokoli chce a není za to souzen prakticky nikým.

V mnoha jiných státech jste svázáni určitými pravidly a pokud se jimi neřídíte, tak můžete být širokým okolím "exkomunikováni", ale u nás je prostě chill.

Paradoxně absence agresivního nacionalismu (v širším měřítku) je něco, co mě tvoří do jisté míry nacionalistou a člověkem hrdým na společnost ve které žije.
 libik E-MAIL:   Muž31 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
01.11.2020 01:43:12
Naprosto souhlasím. Ale asi se to týká jen větších sídel, jak tu někdo podotkl. Jeden z důvodů, proč miluju Prahu a nedokážu si třeba představit bydlení v nějaké zapadlé vesnici, kde se všichni znají a kolují tam pomluvy a odsudky. Ve větších městech tě ale nikdo neřeší.

Jak tu davidred zmiňuje kouření, alkohol, prostituci - mě to nepohoršuje, nevadí mi nic, pokud tím jedinec nepoškozuje někoho jiného. A vyhovuje mi že jsou Češi obecně hodně liberální. Vnímám to podobně jako ty.
 Teta Dana
31.10.2020 20:35:07
Překvapivě budu souhlasit, že v Česku naštěstí není ta nesnesitelná forma nacionalismu nebo náboženské bigotnosti, která se vnucuje každému v některých jiných zemích.

Například v Turecku nemá státní vlajka jen velkou vážnost, ale lidé jsou jí přímo obsedantně posedlí na úkor rozumu.
 Čech24 Muž24 Kategorie
31.10.2020 13:45:53
viz Alkedos - plus sociální vrstva, pražský manažírek s šestimístnou výplatou vidí svět jinak, než pražská šlapka se závislostí a rozškrábaným chill boláky hned za zdí.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
31.10.2020 13:35:33
Libik: To, ze se oni boji vyjadrit k necemu, co je pro nas normalni, souvisi spis se situaci a spolecenskou naladou u nich.
Myslis, ze u nas lide napr. v klidu prohlasuji, ze voli napr. ANO? Nebo KSCM? Atd.
Jinde se zas boji vyjadrit k necemu jinemu. Co treba USA? Tam bych hodne premyslela nad tim, co rikam, abych nebyla nahodou za rasistu. Vsude je neco.
Jinak souhlasim spis s Odpocinkem.
 2-methyl-propan
31.10.2020 13:31:56
Ano vnimal sem to dost podobne (hlavne kdyz sem se vratil z Kanady) nicmene mi prijde, ze poslednich 4-5 let se situace zacina menit horsimu. Souhlasim i s alkedosem ze hodne zalezi na tom zda zijes v Praze Brne nebo nejakym vetsim meste a nebo v nejake horni dolni. Obcas jedu domu na moravu a tam si clovek uvedoki v jake to socialni bubline vlastne zije.

davidred:

---
To, že se u nás hulí nejvíc na světě, to, že pijeme nejvíc alkoholu na světě, že je u nás nejvíc odPorných hereček a prostitutek na světě, svobodných matek a rozvodů, přece není žádný důvod k hrdosti. Naopak to ukazuje jak pozadu za vyspělým světem jsme.
---

Ja to vidim presne naopak. Pokud jsou toto nase nejvetsi problemy a neresime kriminalitu, rasovou nebo nabozenskou nesnasenlivost, vrazdy novinaru nebo politickych odpurcu, obri korupci ci velke socialni problemy tak pak si myslim ze mame byt na co hrdi (cimz nechci snizovat problemy ktere si uved)
Smajlík  Psoug
31.10.2020 13:21:14
"není za to souzen prakticky nikým"

Vidím to přesně naopak. Češi mají ten zvyk všechno a všechny soudit zažraný až tak hluboko, že i oni sami chodí po ulicích sešněrovaní neustálým podvědomým "co by tomu kdo řekl". Morálka (která funguje, i když se nikdo nedívá) je nahrazená strachem, v lepším případě z posměšků a pomluv.

"V mnoha jiných státech jste svázáni určitými pravidly"

Příklad těch mnoha jiných "ne-chill" států; jistě máš na mysli kultury, které s českou vůbec nemá smysl srovnávat (a tedy z toho ani v závěru něco, jako vždy s předchozím textem nijak nesouvisejícího, duchaplně vyvozovat).
 Odpočinek Muž51 Kategorie
31.10.2020 11:03:17
Nemyslim, ze se to vztahuje jen na Cechy, ale vadi mi, ze jen kritizuji a nadavaji a na sebe se nikdo nepodiva. A nemam pocit, ze bych si tu mohla delat o neco vic, nez ve vetsine jinych statu, to bys musel byt konkretnejsi.
2-methyl-propan
-------
Tak přímou inspirací k téhle zpovědi byl nový dokument od Klusáka o polském křesťanství, tam se lidi báli říct do kamery jakoukoli kritiku o jejich církvi nebo umělci byli státní mocí jasně perzekuováni, když hráli hru která řešila potraty apod.

Tím nechci srovnávat vyloženě (nebo pouze) ČR a Polsko, ale ne zdaleka všude to je tak jednoduchý mít vlastní názor nebo si dělat věci po svém a zároveň nebýt pod společenským tlakem (třeba i rodiny, která nechce abys jí "poškodila" jméno)
 libik Muž32 Kategorie
31.10.2020 10:45:20
Myslím si, že hodnotovo sú Čechy, Morava a Sliezko celkom rozdielne regióny. Možno vláda je liberálnejšia, ale o všetkých ľuďoch sa to povedať nedá.
 coto
31.10.2020 09:33:42
Dějinné založení Čechů, které je stále obecně vnímáno, vychází ze Švejka v Rakousko Uhersku kde je češství chápáno jako svérázný druh odporu proti moci, zesměšněním. Tahle vlastnost u nás naštěstí přetrvává. I v době německé okupace lidé byli schopni karikovat okupanty, Hitlera nevyjímaje. A podobně to bylo třeba při Ruském obsazení Československa, kdy odpor byl i v nápisech na zdech domů vyvedených v primitivní azbuce, například Brežněv se zbláznil. Nebo ve známé písničce Běž domů Ivane. A dnešní situace není o moc jiná. Jen jsme zcela "dobrovolně" členy EU a NATO (stejně dobrovolně jsme byli členy RVHP a bratrských vojsk). A také platí to zesměšňování, i když u mnohých dnes potlačované touhou po korýtku a obavou že když bude veřejně říkat, v čem je EU směšná a hloupá, o korýtko přijde.
 Beer01 Muž93 Kategorie
31.10.2020 09:02:12
Nemyslim, ze se to vztahuje jen na Cechy, ale vadi mi, ze jen kritizuji a nadavaji a na sebe se nikdo nepodiva. A nemam pocit, ze bych si tu mohla delat o neco vic, nez ve vetsine jinych statu, to bys musel byt konkretnejsi.
 2-methyl-propan
31.10.2020 08:54:13
Něco na tom bude. Já třeba v práci šéfovi vykládám o Bohu a Bibli, a on poslouchá, přikyvuje a pak spustí, že on přečetl celého Švejka a zase nadšeně vykládá on. Je to bezva liberální.
Smajlík  Hov hov Muž52 Kategorie
31.10.2020 08:10:41
Je dost velký rozdíl mezi velkými městy a zbytku republiky.
 Alkedos Muž69 Kategorie
31.10.2020 08:03:53
Absence agresivního nacionalismu je určitě fajn. Jen je otázka, jestli se za liberalismus mnohdy nevydává obyčejná lhostejnost.
 Teq
31.10.2020 07:12:41
Ano muzeme si oproti jinym zemim delat co chceme. Jenze to nese urcite riziko toho, ze se to zacne zneuzivat. Takze urcita pravidla jsou vzdy treba. Vzdy se najde nekdo, ktery toho bude zneuzivat.
 Snapiczeq Muž34 Kategorie
31.10.2020 06:53:06
jj, tu seš exkomunikovanej automaticky... ani snažit se nemusíš. Takže chill
Smajlík  povolený řetěz Muž25 Kategorie
31.10.2020 05:06:48
Souhlasím s tím, že u nás je víceméně liberální prostředí, ale ve mě to moc nacionalismu nevyvolává. Zaprvé se cítím spíš jako občan celého světa a zadruhé ta " pravidla ", která platí jinde a o kterých mluvíš, mi dost často u nás chybí.

Je to právě absence běžných pravidel, která má za následek to, že na Hradě máme lháře, ministra zdravotnictví, který po nocích chodí po restauracích, celé vedení fotbalu máme ve vězení a máme nejhorší coronavirové výsledky na světě protože na podzim byly volby a premiér obětoval několik životů za pár procent svého úspěchu.

Liberální prostředí, jak ho chápu já, je především tolerance k menšinovým hodnotám, ne tolerance ke všemu. Bohužel se mi zdá, že český " liberalismus " často znamená toleranci i k nepravostem, které ve vyspělé společnosti nemají co dělat a které nás ve skutečnosti nedělají vůbec šťastnější. To, že se u nás hulí nejvíc na světě, to, že pijeme nejvíc alkoholu na světě, že je u nás nejvíc odPorných hereček a prostitutek na světě, svobodných matek a rozvodů, přece není žádný důvod k hrdosti. Naopak to ukazuje jak pozadu za vyspělým světem jsme.

Já fakt nechci dělat moralistu, i když to tak asi vypadá. Jenom se mi zdá, že svět bez pravidel může být sice zajímavý, ale jen chvíli. A nakonec vždycky povede k tomu, že jisté skupiny začnou pravidla vymáhat za každou cenu a to povede k úplně opačným extrémům. A ty budou úplně stejně špatné.
 davidred Muž27 Kategorie
31.10.2020 02:34:56
Může být. Akorát, když je něco na začátku, je to spíš nadějné než pozitivní. Uvidíme se vším všudy. Vypadá to v celku nadějně.
 matouch off
31.10.2020 02:26:58
Absence konzervativních hodnot, jistá vykořeněnost, je druhá strana téže mince.
matouch off
----
Ano a já to vnímám - aspoň v současném kontextu - jako jednoznačné pozitivum
 libik Muž32 Kategorie
31.10.2020 02:16:46
Tak jistě také máš zkušenost, že na tvou úvahu není nikdo schopen smysluplně odpovědět. To, co zmiňuješ vidíš jako výhodu.
Absence konzervativních hodnot, jistá vykořeněnost, je druhá strana téže mince. No a nakonec jsme Češi i ti, kteří nechceme. Takže bychom se měli mít rádi. Rádi to co máme.
 matouch offPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk