Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1147823, vloženo 27.10.2020 10:33:08 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Hra na housle
Ahoj.
Jsem velká umělecká duše. Už 13 let zpívám a hraji na klavír. Taky mám doma kytaru (ta mě vůbec nebaví).
Ale hodně se mi začaly líbit housle. Je to už delší dobu, co bych na ně chtěla hrát, bohužel mí rodiče jsou proti...
Sluch a rytmus mám výborný, noty umím dobře a učím se rychle. Tento rok jsem na housle chtěla nastoupit do ZUŠky, ale bylo mi to zakázáno. Tak mě napadlo, že bych to mohla zkusit jako samouk doma. Přemýšlela jsem nad nějakými houslemi z bazaru, na začátek rozhodně nic extra drahého.
Vím, že za půl roku ze mě nebude virtuóz, ale že budu umět nanejvýš něco “zavrzat”. Přesto mě to k houslím stále táhne..Jediný problém jsou rodiče..Nevím, proč mi to nechtějí dovolit - mluvila jsem s nimi o tom a žádné konkrétní odpovědi se mi nedostalo.
Kdyby zde byl někdo, kdo má zkušenosti s hrou na housle, můžete mi o tom něco napsat. Zda to pro Vás bylo těžké a tak.
Díky moc předem.
Hezké úterý.
 umělecká duše Žena16  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
28.10.2020 00:22:06
Já si během studia na výšce koupil kytaru a začal na ni hrát. Housle jsem nikdy neměl a nevěřím tom, že bych to zvládl na ně hrát...
 Researcher Muž81 Kategorie
27.10.2020 23:54:33
Nejsi umělecká duše, nemáš nic společného s muzikou. Jsi prostě troll, podvodník. A svoje křivárny si jednou vezmeš do hrobu.
Smajlík  Jesus Chrystus
27.10.2020 23:18:37
Jesus Chrystus : Ne, na klavír jsem se nenaučila za pár týdnů, nýbrž za pár let. Pletete si pojmy z dojmy. Jak můžete vůbec něco takového napsat? Že jsem podvodník? Pardon, tohle je velmi neslušné, navíc, když vystupujete pod touto přezdívkou. Pro mě byla kytara jednoduchá...Jak jsem psala..Rychle se učím - proto nebyl pro mne problém, se na ni naučit během pár týdnů :)
Jediný kdo zde blábolíš jste leda tak Vy.
 umělecká duše
27.10.2020 19:20:22
Všem Vám děkuji za tipy a rady.
Jinak tedy na kytaru jsem hrála cca 6 let, taky jen jako samouk. Nechtěla jsem chodit do ZUŠ (na klavír jsem do ZUŠ chodila - jednu dobu jsem byla nejlepší v republice, takže klavír mi vždy šel), naučila jsem se na ni za pár týdnů, opravdu nic těžkého. Ale právě ta “jednoduchost” mě po jistém čase omrzela. Potřebuji něco těžšího..Proto padly jako výběr housle a navíc, jak už jsem zmiňovala, se mi tento nástroj velice líbí.
umělecká duše

Blábolíš a nikdy jsi na nic nehrál/nehrála. Jinak bys nepsal/a tyto nesmysly. Snadno poznám, že jen žvaníš. Muzikant by nikdy nenapsal, že harmonický hudební nástroj je jednoduchý a melodický, že je těžký. Páč je to přesně naopak. Tam, kde je více tónů současně, tam je to pochopitelně náročnější. Polyfonie je nesrovnatelně komplikovanější než čistá melodická linka. Ty ani netušíš, co se na jaký nástroj hraje. Prostě je to fejk od počátku. A za pár týdnů ses naučil/a na klavír a byl/a jsi v něm nejlepší v republice. Ha ha. A taky lítáš na létajícím koberci a jsi v tom nejlepší v republice.

Podvodníku, že tě hanba nefackuje! Kradeš nám ostatním čas! Už sem do této sekce nebudu přispívat. Leda do sekce diskuse obecné věci. Ta první kategorie to jsou vždycky jen fejky.
 Jesus Chrystus
27.10.2020 18:06:48
Jediným řešením je přemluvit rodiče nebo si nějak zařídit výuku od učitele, ještě k tomu když ti je už 16.Housle jsou velmi krásný však těžký nástroj a navíc je to celkem dráha záležitost v ZUŠce ti housle půjčí a po 3 - 4 letech kdy už to budeš trochu umět si kup svoje housle (nebo aspoň v naší zušce se vždycky nástroje půjčovaly). Můžeš zkusit rodiče přemluvit na výuku v ZUŠ na půl rok,aspoň si ujasníš jestli je to opravdu to čemu se chceš věnovat (protože tě to po měsíci může přestat bavit, je to fakt dřina) a učitel ti dá správně držení houslí.
Na housle se učím už 9 rokem a ten pocit který chytnu když hraju jsem nikde jinde nechytla a myslím že je to těma houslema. Jestli tě to bude bavit a budeš umět za těch 7 - 8 let hrát tak mi napiš a uděláme nějaký duet xD. Hodně štěstí.
 Violinplejr
27.10.2020 16:52:37
Všem Vám děkuji za tipy a rady.
Bohužel se v tomto případě na prarodiče obrátit nemohu - mě zrovna v lásce moc nemají a na 100% jsem si jistá, že s tímto by mi nějak nepomohli.
Jinak tedy na kytaru jsem hrála cca 6 let, taky jen jako samouk. Nechtěla jsem chodit do ZUŠ (na klavír jsem do ZUŠ chodila - jednu dobu jsem byla nejlepší v republice, takže klavír mi vždy šel), naučila jsem se na ni za pár týdnů, opravdu nic těžkého. Ale právě ta “jednoduchost” mě po jistém čase omrzela. Potřebuji něco těžšího..Proto padly jako výběr housle a navíc, jak už jsem zmiňovala, se mi tento nástroj velice líbí.
Dle mě není nikdy pozdě, takže tohle mi problém nedělá - skrze věk. Pokud je chuť, tak to jde vždy.
Doufám, že se mi nějak ještě podaří přesvědčit rodiče, protože ti mě vždy ve všem plně podporovali..A mrzelo by mě, kdyby tohle opravdu nevyšlo..Zkusím s nimi ještě promluvit. Možná je přesvědčím.
Díky všem :)
 umělecká duše
27.10.2020 16:27:00
No nechci te odrazovat. Ale vubec si neumim predstavit ze bych se naucil na housle jako samouk. Mas vyhodu, ze uz na neco hrajes, to je pravda, ale nekdo by ti mel ukazat alespon jak je spravne drzet.

Je tam par zasad, ktery by si mela dodrzet a dost velky riziko ze se to naucis blbe a pak se to budes muset preucit.

Az se je naucis drzet. Hrajou se uplne jednoduchy pisnicky, detsky lidovky, pak se nauc prstoklady a stupnice. A pak dal... hrajou se ruzny etudy pro zvladnuti ruznych technik. Ale muzes hrat porad lidovky nebo podle sluchu co se ti libi.

Jestli ti je fakt 16 je to uz dost pozde. Naucit se to asi da. Ale nekdo by ti to mel fakt ukazat. Je to jako s vyslovnosti v anglictine. Tech par lekci na zacatku proste potrebujes.
 Blankytnemodry
27.10.2020 13:21:56
Chudáci sousedi jestli bydlíte v paneláku.
 Jentone
27.10.2020 13:19:47
To je krásný, nástroj který se ti líbí, sama si k němu najdeš cestu určitě prosaď, protože není nic lepšího co ti udělá radost z toho co na něj postupně zvládneš, když ta hra baví, jde líp a šanci ns virtuoza máš, je mnoho lidí, kteří začali na klavír a až v době střední školy se rozhodli. Můj bratr chtěl strašně klávesy, rodiče měli taky nesmyslné výmluvy, je to škoda, talent má obrovský a teď už se tomu věnovat nechce. Nemáš prarodiče, co ti pomohou? Housle a stojan na noty jsou dnes za pár stovek a na naučení stačí.
 Zoltan
27.10.2020 11:32:42
MusicianFit: Skřípání to je většinou proto, že máš povolenej nebo "čistej" smyčec ( chce kalafunu ) nebo taháš moc rychle nebo strunu málo mačkáš. Housle jsou hodně o souhře pravý a levý ruky.
 zhruba asi takhle
27.10.2020 11:26:01
Doporučuju ti, aby sis zatím hrála na tu kytaru a trošku si tím připravila prsty na housle. Já začínal dle doporučení taky kytarou - jumbo s tenčím krkem. Jumbo proto, abych mohl hrát na silnější struny a prsty si zvykly. Na španělku nelze dát silnější struny, není na to stavěná, krk se ohne a většinou praskne u těla a pak je kytara na vyhození.

Trénoval jsem denně až 2 hodiny a z těch strun jsem měl trvdý mozoly a pak při přechodu na housle jsem měl výhodu - housle nemají pražce a tu strunu tam musíš tlačit velkou silou. Kytara má pražce a ty zjednodušují hru, jednak nemusíš tlačit struny takovou silou a pak samotné pražce ulehčují hru, že si nemusíš pamatovat přesnou polohu pro ten který tón.

Takže začal bych tou kytarou a pokud tě nebude bavit, tak věz, že housle tě už vůbec bavit nebudou - je to totiž daleko náročnější hra a navíc máš otlačenej krk a nelze při hře zpívat.

Většinou, co jsem se tak setkal s lidmi, tak to měli naopak, housle je nebavili, kytara ano.
 zhruba asi takhle
27.10.2020 11:01:59
Mám rád zvuk všech smyčcových nástrojů, ale nehraju na ně, protože se na ně dá hrát jen melodická linka. Takže jsem se radši věnoval klávesám nebo kytaře. Prostě tam, kde se to hraje s celou tou harmonickou akordickou omáčkou i rytmem dokupy. Obdivuje hráče na sólové nástroje, nejen smyčcové, ale i dechové, takže nejen houslisty, ale všechny ty klarinetisty, saxofonisty, trubkaře, že jsou tak trpěliví a tak se mordují s melodickou linkou bez pozadí. Já jsem si udělal třebas zrovna včera saxofon na synťáku
https://www.youtube.com/watch?v=3ON8yavEza4

Vím, je to podvod, není to skutečný saxofon, ale zní to poměrně věrohodně a je to zadarmo, bez dřiny :-)
 Jesus Chrystus
27.10.2020 10:59:00
A my dechaři máme pro smyčce různá speciální označení: Fidluni, frakouni, šmidluni, šmidrkálové...:D Nechci vědět, jak říkají oni nám.
 MusicianFit
27.10.2020 10:44:13
Umět na housle je super , ale pozor! První roky to je jenom skřípání. Než se člověk naučí správně táhnout smyčec, tak to zabere dost času. A nervů.
Smajlík  MusicianFitPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk