Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1147792, vloženo 26.10.2020 22:57:46 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Averze vůči Polákům
Já sám mám s Poláky zatím tři zkušenosti. Jedna je dobrá z dětství, kdy mě táta vzal do nějaký dílny, kde pracovali Poláci a byli to jeho kamarádi, a ti na mě byli celkem hodní. Moc si to ale nepamatuju.

Pak jedna zkušenost dejme tomu neutrální, před lety jsme na boxu měli jednoho Poláka. Ten byl celkem milej a slušnej, ale tam jsme si moc nepokecali, tam jsme se jenom řezali. A on byl o dost starší takže jsme se nějak mimo ten box nebavili.

No a pak poměrně čerstvá zkušenost, a ta bohužel dost negativní. Měl jsem polskýho kolegu na lince. Takovej starej děda, a strašně nepříjemnej a sprostej. Vždy si našel záminku proč na druhého začít křičet a nebo klidně i kvůli nesmyslu. Byl hrozně sprostý i v normální mluvě, v každý druhý větě kurwa atd. Taky smrkal do dlaní, dost nechutný. A po mně se dost vozil, a jednou mi i vyhrožoval pěstí, když jsem se ozval. Takže dost špatný člověk.

Toto samozřejmě negativně ovlivnilo můj Pohled na Poláky, vzhledem k tomu, že moc jiných zkušeností s nimi nemám. Takže když se řekne Polák, vybavím si vždycky tohohle zmetka. Ale nechci, aby to tak bylo. Jenže ostatní mají s nimi evidentně také špatné zkušenosti.

Třeba jsem jednou známého zaslechl, jak vykládal, že v nějakém baru zachránil Poláka před tím, aby ho nějací chlapi zbili. Polák mu děkoval a pozval ho na drink. Ale postupně se do něj začal bezdůvodně navážet, prý si asi chtěl na něm vylít vztek z předchozí nepříjemnosti, na tom, kdo mu pomohl. Snažil se s ním vyvolat rvačku a málem se taky servali. Takže taky asi dost bezcharakterní člověk.

A tady taky už bylo pár diskuzí o Polácích, a nečetl jsem na ně jedinou chválu, naopak od vícero lidí samé negativní věci. Jako že jsou to nejhorší z našich sousedů, že kradou, jsou ulhaní...

A na internetu jinak jsem se dočetl, že prý Poláci jsou velmi vážní a téměř nemají smysl pro humor, ale nevím, co je na tom pravdy. A nebo taková zajímavost, že Poláci si prý doma nezouvají boty z venku. O stížnostech na zboží z polského dovozu snad radši ani nemluvě.

Prostě to vypadá, jako by všichni měli vůči nim jenom averzi a měli s nimi jenom samé špatné zkušenosti. Ale tak si říkám, tak to přece být nemůže? Přece nemohou být všichni Poláci špatní. Taky jsou to přece lidi.

Máte s nimi tedy někdo nějakou dobrou zkušenost? Dokážete o nich říct i něco pěkného? Znátě Poláka, kterého máte rádi? A co si podle vás oni myslí o nás Češích? Není to škoda, mít takhle vůči sobě averzi? Neměli bychom přeci být bratrské národy?
 D4v1d Muž22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.10.2020 16:17:38
Jeaa bejby: Nemusíš opakovat co píšu já si perfektně rozumím!!Doufám, že si děláš i poznámky na papír, kdyby ses v tom náhodou ztratil!!:D:D
Smajlík  Modrý Klitoris
29.10.2020 14:59:09
Jea bejby: :D:DBuď si třeba eskymák nebo rom, koho to zajímá!!
---

To je mi jedno, jen vysvětluju proč říkám ,,vy,,.
Smajlík  jeeea bejby Muž37 Kategorie
29.10.2020 10:15:01
Jea bejby: :D:DBuď si třeba eskymák nebo rom, koho to zajímá!!Názory ublížených slezanů jsou v téhle diskuzi samozřejmě nepodstatné!!:D
Smajlík  Modrý Klitoris
29.10.2020 07:55:16
Modrý Klitoris - Můžete být bratrské národy, protože Češi nejsou nic lepšího. Až na to, že v té šmelině nejsou tak zdatní a láska k vlasti je pro ně úsměvný pojem (což, ale není klad, ale zápor). A píšu vy, protože já jsem Slezan, což je i národnost.
 jeeea bejby Muž37 Kategorie
28.10.2020 11:46:40
:D:D Nemůžem být bratrské národy!!Definice typického pšonka je, šišlající, primitivní, pokrytec a šmelinář schovavajici se za lásku k vlasti!!
Smajlík  Modrý Klitoris
28.10.2020 02:01:22
Já byl dva měsíce na služební cestě v Polsku a lidé, které jsem tam postupně poznal, byli fajn. Takže na tom národě nehledej viny. I u nás bys mohl potkat lidi, kteří by tě naštvali.
Smajlík  Researcher Muž81 Kategorie
27.10.2020 15:08:10
Tak já mám mezi Poláky spoustu přátel. Někteří jsou hrozní nacionalisti - většinou čím víc jsou už spjati s ČR, tím větší nacionalisti, a ti mě většinou celkem štvou. Ale spousta mých známých je Poláků a člověk by to ani nepoznal, milá starostlivá maminka támhle, velmi moudrý hodný pán tam, všude samý Polák a většina jich je fajn, stejní jako Češi, jen mluví buď Polsky nebo mají silný přízvuk, no. To je všechno z mých zkušeností :)
 Víla z paneláku Žena31 Kategorie
27.10.2020 13:15:52
Celá ta země mi připadá prozářená takovým požehnaným světlem.
---

A tos byl čím sjetý?
Smajlík  jeeea bejby Muž37 Kategorie
27.10.2020 09:58:32
Mně bylo v Polsku vždycky dobře a ne jenom v kostele. Celá ta země mi připadá prozářená takovým požehnaným světlem. Hned za hranicemi. Krakow považuji za 8. div světa. Krása a čistota. Trhovce jsem křičet neslyšel a potraviny mají takové o kterých se nám ani nezdá. To že tam naši prodejci nakupují šunt za pár šlupek a u nás draho prodávají je věc jiná.
Smajlík  Horificus
27.10.2020 07:11:35
Je tam hodně různé lůzy. Nesnášejí se navzájem s Rusama, ale mentalitu mají podobnou. Ani s nima nechci být spojován. Jsem Slezan (Goral)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Goral%C3%A9
https://cs.wikipedia.org/wiki/Slezan%C3%A9
Smajlík  jeeea bejby Muž37 Kategorie
27.10.2020 06:53:13
Jo mám, když nám ujizdeli přes Liberec. Taky to jsou známí zloději aut.
 Liberecak Muž21 Kategorie
27.10.2020 04:14:08
A jeje cesti cunici co se sprchuji 1x tydne se povysuji nad polaky ja se posmeju. kdyby si stezivaly zenske tak to jeste beru ale ze i cesti muzi, co se oblekaji jak hastrosi , chodi v pachnoucim obleceni atd jde mimo me chapani. Jste uplne stejni burani jako Polaci. Jen rozdil je v tom ze Polsko ma mnohem pocetnejsi typickou nizkou tridu- bezzuby delnik znajici 20 slov a kazde 3ti kuwa, kourici cigara plne lidskeho bioodpadu chlastajici dezinfekce je klasickym prototypem nizke soc vrstvy polaku. svete divse maji i vyssi vzdelanou tridu kterou vy tezko poznate protoze ti emigruji na zapad a ne do ceska. S nima si bez problemu rozumim, narazila jsem na par zajimavych charakteru ktere mi utkli v pameti, jsou inteligentni, maji rozhled, jsou velmi prispusobivi a pracoviti.
 Hnupee
27.10.2020 01:19:22
Bad Girl Kitty: pravda, český puch je ve světě pověstný. Vídat v Rakousku nápisy "Češi, nekraďte nám tady" taky dvakrát nepotěšilo.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
27.10.2020 01:12:29
A to si nepřej vědět co si svět myslí o Češích, protože bys byl asi hodně zklamanej a chtěl by ses bránit. Jak tady píše Alkedos o španělské vesnici tak v Brazílii se třeba používá termín " česká sprcha ", což je termín pro zpocenýho a smradlavýho člověka. Taky mě to uráží, protože taková nejsem, ale vždycky si na to vzpomenu v létě v autobusu, že to asi bude pravda.
 Bad Girl Kitty Žena21 Kategorie
27.10.2020 00:16:58
Podľa mňa by jedna negatívna skúsenosť nemala utvoriť názor na celé etnikum. Zober si, že poliaci sú druhý najpočetnejší slovanský národ. Keby zoberieš všetkých Čechov a Slovákov tak nemáš toľko ľudí, ako je poliakov. Je uch vela a určite sa medzi nimi nájdi normálny, ale aj nenormálny ľudia. Tak, ako všade.
 Heyy Richie22 Muž20 Kategorie
27.10.2020 00:12:44
Tady je zajímavé srovnání
https://1url.cz/HzfvD
 asdffffff
27.10.2020 00:11:22
Vyrostl jsem u polských hranic, tv program měli v té době daleko lepší, takže mi dlouho připadali jako Slováci s divným nářečím. Pak jsem jich potkal pár při toulkách po světě a mezi národnosti na které mám na cestách averzi si vysloužili krásné třetí místo (za Číňany a Rusy).
 Odpočinek Muž51 Kategorie
27.10.2020 00:05:34
Jako správná Moravačka mám samozřejmě taky moc ráda Slováky stejně jako David/Jesus. .D
Nemám to ani moc daleko na Slovensko, takže i ta naše řeč je jejich jazykem dost ovlivněná :D :-)
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
26.10.2020 23:57:09
Mám s Poláky velké zkušenosti, protože jsem starý (48) a protože jsem žil dlouho u polských hranic. Jako děcko jsem poslouchal polské rádio, protože tam hrála více západní hudba. Sledoval jsem polskou televizi, protože tam dávali americké filmy. Akorát neměli dabing a mluvil je monotónně nějaký chlap. Když mi bylo 17 let a přes léto jsem měl brigádu ve jedné stavební firmě, tak tam dělali Poláci. Posílali mě pořád pro kořalku nebo víno do obchodu. Moc se jim nechtělo dělat. Jejich heslo bylo, že práce není zajíc, práce neuteče. Byla to práce na opravě zimního stadionu. Když viděli, že mladí čeští kluci hokejisti trénují i o prázdninách a mají trénink třeba i ráno, tak se chytali za hlavu, že u nich ne možliwe. Že by to u nich nebylo možné. Prostě více na všechno srali. Je to jiná mentalita. Poznal jsem třebas Poláky turisty v Tatrách a ti se prozradili tak, že se chovali jako hovada. Řvali, šlápli ti na nohu, apod. Dále znám Poláky z gay klubů. Jsou to strašní pokrytci. Vedou dvojí životy. Jsou ženatí a v pátek, nebo sobotu jezdí do českých gay klubů za klukama a v neděli s manželkou do kostela. A dále jsem poznal Poláky na tržišti v polském Těšíně a opět jiná mentalita. Vnucují zboží, křičí, manipulují. Jsou trochu více jako zvířátka nebo tak něco. Přitom podle testů IQ jsou na tom stejně jako Češi. Ale asi mají jinou výchovu, či co. Taky to asi souvisí s tím, že jsou tak pobožní. Zkrátka chovají se jako by byli hloupější a méně civilizovaní. Nevím proč. I ty jejich výrobky. I když v kvalitě se už zlepšili, kdysi to byl děs, teď se už přece jen snaží. Mají v povaze ojebávat. Kšeftaři a šmelináři.

Prosím vás, všechno, co jsem napsal, platí jen v průměru a jen o něco. Schválně jsem to vypíchl tak, aby byly zřejmé rozdíly. Jistěže jsou i Poláci kultivovaní. Ale v průměru o něco se liší proti Čechům. Takže Poláky moc nemám rád. Ale třebas se Slováky mám dobré zkušenosti. Slováky mám dokonce radši než Čechy. Moraváky a Slezany mám rád, ale Čechy, tedy západní půlku země nemám rád. Bližší jsou mi Slováci. Ostatně s Čechy mám střety neustále na netu. Zvláště s Pražáky. Se Slováky, Moravany a Slezany ani ne.
 Jesus Chrystus
26.10.2020 23:36:45
Víš jak se řekne polsky naše fráze "Španělská vesnice"? "Český film."

Poláci jsou mnohem větší světoběžníci, než my a jsou prakticky všude.

A jejich a naše národní hrdost?
 Alkedos Muž69 Kategorie
26.10.2020 23:28:34
Takže úplně stejný, jako kdybys popsal tři Čechy, tři Slováky, tři Němce nebo tři Brity.
Smajlík  co tam máš dál
26.10.2020 23:21:46
Nemám ráda takovou generalizaci.
Já mám s Poláky jednu skvělou zkušenost. Byli přibližně v mém věku a moc dobře se s nimi kecalo. Shodli jsme se, že polština a čeština si nejsou zase tak blízké, jak se tvrdí a procvičili ajnu.
Byli to úplně normální fajn lidi.
 Jedna frajerka Žena20 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk