Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1147785, vloženo 26.10.2020 21:09:11 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak se to bohovi přihodilo?
Nejsrandovnější na celém náboženství je ta fascinace všelijakými texty a představa, že někdo tak údajně velký, že stvořil vesmír, je chudák odkázaný na texty knížky, kterou mu sesmolí jacísi pasáčci ovcí či čeho .-) Chudák bůh no. Od té doby, co stvořil ty stovky miliard galaxií, mu pak došla síla. To jednoho unaví, vyčerpá. :-) No a pak se změní na neviditelného poradce různých spisovatelů. Ti si ale stejně píšou každý co chce. A nebo každému radí něco jiného. Nepamatuje se, co poradil jednomu, pak druhému. Chudák bůh, no. Třeba kdyby si půjčil počítač od někoho, v klidu si na to sedl sám a sepsal nějakou koncepci, co by dávala hlavu a patu... :-) Ale i kdyby to sepsal, tak stejně nic moc, no. Bůh spisovatel, to je kapku málo. To je bůh v důchodě, vysloužilý bůh.

Já jsem taky chudák. Taky se víceméně zmůžu jen na to psaní textu. Ale já jsem o sobě nikdy netvrdil, že jsem vytvořil vesmír a galaxie a tak. Já jsem jen obyvatel jedné planetky ve vesmíru. Takže mně je určeno být chudákem. Ale bůh od pobožných je ještě větší chudák než já. Já můžu i mluvit, on nemůže. Já můžu svoji myšlenku napsat přes klávesnici na internet a někdo si ji teď čte. A bůh od pobožných nedokáže ani toto. Už mu zbylo jen údajné vnukávání myšlenek jiným. Tak to je fakt chudák. Je něco jako paraplegik, nebo spíše kvadruplegik, nebo ležák. A zbylo mu, že pouze vysílá myšlenky a doufá, že je někdo zachytí a napíše z nich knížku. Tak to je fakt chudák. Nakonec i ten fyzik Stephen Hawking mohl ústy nebo očima něco sdělit. Bůh od pobožných nedokáže ani to. Přitom na počátku údajně měl sílu, že tvořil galaxie. A nyní mu zbylo jen telepatické vysílání myšlenek v naději, že je někdo zachytí. Jak se mu to, chudákovi, přihodilo, že z tak mocného se proměnil v tak bezmocného až spíše neexistujicího?

 Tvá Jitrnice Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
29.10.2020 12:58:44
> Čech24

Nevím čím.
 Positive plus Muž Kategorie
29.10.2020 01:57:07
Positive se zase odkopal a znemožnil. Klasika.
 Čech24 Muž24 Kategorie
28.10.2020 18:55:34
>PanTrumpetkaOFF

Dost bylo blábolů.
 Positive plus Muž Kategorie
28.10.2020 18:49:59
Jasně - když někdo otevřeně poukazuje na pokrytectví křesťanů, nemůže to být jinak, než, že to bude ďáblův posel :) I když - ty stejně žádný křesťan nejseš, pouze se zaštiťuješ křesťanskou terminologií, ale to je tak vše.

Dále se ukazuje, že máš problém pochopit obsah některých slov - třeba "pokrytectví". Ty vážně, ale opravdu vážně stále nerozumíš tomu, že já neodsuzuji ani masturbaci a ani lidi, kteří masturbují, ale poukazuji zde od počátku na něco úplně jiného?

A že bys argumentačně něco vyvrátil ohledně (ne)odpustitelnosti hříchů - tak to možná ve svých představách... a stejně tak mi přijde neuvěřitelně komické, jak si vygooglíš nějakou custom teologickou okecávku, která překroutí význam patřičných veršů tak, aby člověk ty hříchy mohl páchat s mnohem lehčím srdcem - pokrytectví jedna báseň :))
 PanTrumpetkaOFF
28.10.2020 18:31:29
>PanTrumpetkaOFF


Ohledně Mt,5:28 si přečti

https://bit.ly/31PqOdd

Je to asi trochu jinak než myslíš. Má to vazbu na Starý zákon.
 Positive plus Muž Kategorie
28.10.2020 18:24:53
>PanTrumpetkaOFF

Ty odmítáš Krista. Je evidentní, že jsi ďáblův posel. Je třeba pečlivě zvažovat, co ty píšeš. Tvým cílem je útočit na křesťany.

Bibli a Bohu nerozumíš....

Já nedopuručuji masturbaci, ale psal jsem to i když jsem se bavil s LazyTownRobbieRotten, že v Bibli to není explicitně odsouzeno a nevíme jestli to není za nějakých okolností tolerováno.

Když se oháníš Biblí, aniž bys tomu rozuměl, tak najdi mi tam, že to je hřích, který nebude odpušťen, když člověk učiní pokání.

Už jsem se o tom bavili, argumentoval jsi nějakým výkladem Českobratrské církve, ale ten jsem ti vyvrátil citací z jejich materiálů. Asi jsi zapomněl.
Doufal jsem, že už činíš pokání, když se tady odmlčel, ale vidím, že se stále motáš v kruhu.

A stále pokrytecky odsuzuješ za něco, co sám děláš a chceš nám odepřít milost Boží.
To ale nezáleží na tobě.
 Positive plus Muž Kategorie
28.10.2020 17:56:49
Positive tradičně nechápe jádro problému. Jasně, že nemám naprosto nic proti masturbaci, stejně tak jako nemám vůbec nic proti tomu, když si někdo po rozvodu najde přítelkyni/přítele. Já s tím pochopitelně vůbec žádný problém nemám ... považuji to normální věci - ale židokřesťanský Bůh s tímhle docela velké problémy.

To proč to zde ale vytahuji není kvůli domnělé vesmírné supermorálce nevidelného pouštního Boha, ale kvůli licoměrnosti těch, kteří tuto údajnou morálku obhajují, vyhrožují tresty od onoho neviditelého pouštního Boha ostatním a přitom oni sami se touto morálkou neřídí.

A někteří z nich jsou ve své licoměrnosti ochotni zajít ještě dále - jsou schopni si své hříchy obhajovat, třeba tím, že masturbace (která se technicky obtížně provádí bez erotických představ či sbez sledováním erotického/pornografického obsahu - Mt,5:28)
vlastně vůbec nemusí být hříchem, protože ono slůvko masturbace se v Písmu nevyskytuje ... připomenu ti, jak jste se tu svého času navzájem s Robbiem za sebe modlili, abyste už konečně přestali masturbovat, protože jste to samozřejmě považovali za závadné a hříšné chování. Jasně, že je to smilstvo a proto také Bůh ústy apoštola Pavla posílá single hříšníkům, co se pálí žádostivostí a upadají do smilstva jasný vzkaz: ožeňte se! Bůh má prostě řešení pro každého, kdo zvládne sexuální půst, nechť žije single, pokud chce, kdo to dlouhodobě nezvládá - má se oženit, to je jednoduchá matematika.
 PanTrumpetkaOFF
28.10.2020 16:00:21
>PanTrumpetkaOFF

Ty ale nemáš nic proti masturbaci a nejspíš se v tom sám vyžíváš.

Masturbace, je to otázka, jestli není někdy tolerovaná. V Bibli to přímo řečeno není, co vím.

Ty nerozhoduješ o tom, co Bůh odpouští a co ne.

My přece víme, že věčný život si nezasloužíme. Nám to říkat nemusíš.
 Positive plus Muž Kategorie
27.10.2020 15:02:21
Jj, Všemohoucí není odkázán jen na Písmo ale projevuje se i v Církvi - třebas tím, že přes aktivní působení v papeži světu nenápadně sděluje (byť se to dovedně maskuje za papežův pouhý to osobní názor), že to s tím potíráním homosexuality nemyslel zas až tak vážně a homo lidi jsou vlastně celkem fajn a klidně ať si uzavírají registrovaná partnerství a věnují se pěstounské péči bilogicky nevlastních potomků ...

Ptakolebec :)) - potrefená husa se ozvala: rozvedený křesťan, který po rozvodu žije v konkubinátu bude strašit Božími fackami: jen počkej, kolik jich schytáš ty, to si raději ani nepředstavuj ... (jako jasně - v praxi se ti pochopitelně nestane vůbec nic: žádný Ježíš se nikdy nevrátí, takže můžeš být v klidu - tvoje zadnice pekelné plameny neokusí - a to je myslím hodně dobrá zpráva: mnohem lepší zpráva, než evangelium).

Mimochodem: včera jsem zaznamenal velmi krásný případ křesťanské licoměrnosti - známý brněnský pouliční kazatel Pavel Žalio umístil na YouTube video, kde se dohaduje s katolickým knězem na Hostýně tuším. Tak jsem si řekl, že bych mu mohl také něco připomenout, když jsem viděl jak to tam do toho pana faráře hustí pod tlakem ... napsal jsem mu do komentáře následujících pár řádek:

"No jo - někdo frčí svaté obrázky a někdo si honí péro a přitom nosí transparent, kde masturbantům vyhrožuje peklem :-) Těžko soudit, co je vlastně větší pokrytectví ... mmch opravdu nemá smysl rozporovat, že příležitostně onanuješ - sám jsi se k tomu kdysi na YT přiznal (a ještě sis to obhajoval, že přeci nejseš žádnej sebemrskač) a pak jsi se toho tak leknul, že jsi celou diskuzi smazal. Smažeš teda i tuhle diskuzi ty pokrytče, co káže vodu a píje víno a jehož stěžejním koníčkem je buzerace lidí a povyšování se nad ostatními ? :)"

No a uplynulo jen pár minut a komentář byl smazán a můj účet je na jeho kanále zablokován :) Tak jsem mu napsal z druhého účtu něco ve smyslu, že tímto krokem bohužel potvrdil, že masturbačních praktik se ještě nevzdal a připomněl jsem mu ze pár veršů z prvních Korintkým, co přikazuje Bůh osamělým lidem, které pálí žádostivost a opakovaně propadají smilstvu... druhý komentář byl msazán prakticky okamžitě a účet opět zablokován.
Pavel sám sebe považuje za svatého muže a tak se i prezentuje na veřejnosti a nestojí příliš o zvěřejňovaní skutečností, které by mohly jeho domnělou svatost poškodit...

A stejně jako Ptakolebec, Pozitive Plus, Hov Hov a další se domnívá, že mu u Boha všechno projde - že on rozhodně nebude ten, kterému zůstane brána Království Nebeského uzavřená - protože prostě Jan 3:16 ... jenže takhle jednoduše to dle Bible nefunguje, opravdu ne.
 PanTrumpetkaOFF
27.10.2020 13:00:16
Pokud je Bůh jakási esence, síla Vesmíru a je mu náš osud asi lhostejný.
 Čech24 Muž24 Kategorie
27.10.2020 09:25:09
Všemohoucí Bůh není odkázán jenom na Písmo svaté. Hmatatelně se projevuje i v Církvi. Často také zasahuje do běhu světa, tak jsk sám uznává za vhodné a tak je je to pro nás jako pro Jeho děti nejlepší. Kdyby nezasahoval tak už bychom tady dávno nebyli. Lidstvo jako celek i jeden každý z nás. Bez ohledu na to jestli tomu věříme a nebo ne. Mnozí teologové se přiklánějí k názoru že oběť Ježíše Krista na Kříži za každého jednoho z nás je ještě větší než samotný akt stvoření Země a Nebe. Také se k tomu přikláním.
Smajlík  Horificus
27.10.2020 01:46:50
Od začátku “existence” prvních božstev nešlo o nic jiného, než je ovládání davu strachem.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
27.10.2020 00:25:51
To je omyl, co jsi napsal.
 Positive plus Muž Kategorie
26.10.2020 23:59:13
Ty na tom Božím soudu chytneš takovou facku...
Smajlík  Ptakolebec Muž51 Kategorie
26.10.2020 23:25:51
Bůh se jmenuje
Čas Prostor
Není to subjekt je to objekt
 Novinky
26.10.2020 23:08:36
A taky je zajímavý, jak je všemocný bůh posedlý tím, aby ho ty nepatrný lidičky uctivali...

Každopádně, to je jen náboženská interpretace boha. On ve skutečnosti může být, akorát úplně jiný, a třeba jsme mu jen úplně ukradení, však?
 Ano i ne
26.10.2020 21:42:55
Ale prosímtě... Galaxie... Země mu trvala týden - to byla makačka. Ale galaxie? Ty stvořil jedním šmahem - jakožto nebeskou klenbu.
Jo a nezapomeň, že třetího dne Bůh stvořil den a noc. Nevím proč, ale tím mi z nějakýho důvodu připomíná Chucka Norrise. :D
Smajlík  Muad*Dib Muž42 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk