Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1147765, vloženo 26.10.2020 17:44:49 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Filosofické paradigma hodné přehodnocení
Promiňte, že to musím napsat, ale Covid19 je skvělá nemoc.

Trvalo mi to dlouho, ale už to začínám chápat. Ať se tato nemoc objevila jakkoliv je to požehnání na mnoha úrovních. Jeden z nejlepších přínosů vnímám na filosofické úrovni. Otázky, které Covid19 vyvolává a zejména na tu nejzajímavější kategorii:

Otázky života a smrti.

Úvod proběhl a protože chci v tomto textu postavit věci na hlavu začnu od konce.
Covid19 v nás vyvolává strach neboť v nás přetrvává katolické paradigma "žiješ jenom jednou". Přes veškerý technologický pokrok, který máme za sebou i přes vysvobození většiny našich těl i mysli od církve i trojjediného Boha v nás tento předpoklad stále zůstává hluboce zakořeněn. Různé skupiny mohou diskutovat o tom co je nebo není po smrti, ale jen málo lidí věří, že po smrti se vlastně nic moc nemění. Já jsem bohužel dlouhodobě jiný a velmi rád cestuji do panenských koutů naší málo probádané filosofické divočiny.

Zvu tě pojď kousek se mnou a snad ti budu schopen ukázat ten malý však zvláštní tajuplný kout, který jsem našel, který dopřává klid mysli i duši, odkud všichni pocházíme a kam se zase vracíme.
V mezích pod stínem náboženství a křivolakých přikázaní věšteckých proroctví jsem našel válet se jednoduchou staronovou myšlenku. Možná to co se pro nás stává stále těžší překážkou k překonání je ČAS a s ním spojené vědomí naší vlastní smrtelnosti a konečnosti všeho co je nám blízké. Na druhou stranu jsme už dostatečně staří, aby jsme opustili chodítka a pátá kolečka, postavili se na vlastní nohy a přijali, že čas bere a čas také dává, ale hlavně, že čas je iluzí prostoru.

My tak moc chceme zastavit čas, že zapomínáme žít. Stále věříme, že je to možné. Chceme zachránit živočišné druhy před vymřením, zemi před oteplováním a sebe před nemocí. Zapomínáme a nebo si stále nejsme plně vědomi, že smrt jednoho je život druhého a že destrukce a konstrukce je tentýž okamžik nahlížený ze dvou různých úhlů.

Možná, jen snad, nejsme smrtelní to jen naše těla. Možná, jen snad, jsme nikdy nebyli konstrukčně navrženi být nesmrtelní. Možná, jen snad, jsem předurčeni umřít, protože je to přirozená regenerace našeho těla. Staré poškozené tělo odchází a nové tělo se právě rodí nezatížené svým minulým poškozením těla a deformačním změnám zkušeností. Je to dozajista krok víry za který můžeme tvrdě platit. Nicméně i naše nenasytná touha po životě věčném je krok víry za který se tvrdě platí.

Určitá sorta lidí může tvrdit, že náš problém je matematický nebo biologický, ale já od třinácti let spontánně vím, že náš problém je hlavně filosofický. Pokud totiž změníme odpověď na otázku smyslu života (cíl života) změní se naprosto všechno co děláme v průběhu života. Pokud by jsme totiž měli !jistotu!, že po smrti obdržíme nové tělo počítali by jsme lidské životy zcela odlišným způsobem.

Pokud jsi dočetl až sem děkuji ti, pokud se ti můj text líbil jsem velice nadšený a pokud se ti můj text nelíbil můžeš si vylít svůj vztek, věz však, že se nepovažuji za mesiáše. Pouze poukazuji na existenci jiného způsobů chápání kontextu našeho života a jeho značné výhody.

 Yeniq E-MAIL:   Muž30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
27.10.2020 07:27:58
No tak novej kout to zase neni. O smrti kaltolickeho boha a pozustatky paradigmat z doby temna se zajima nejeden filosof.
Podle mne se nezmění nic, a to hlavne proto ze kazdej kdo veri v neco taky veri tomu ze snedeny obed je lepsi nez slibeny. Ostatne cela vec je hkubsi souvisi totiz uz s personou samyho boha. Podle meho je buh skupinová personifikace cloveka. Proto je jedinej buh v trojjedinosti v posokratovske dobe tak uspesnej.
Jsme to my. Co jsme chceme byt a co bychom mohli byt. Plus skupina pribehu pro kazdou příležitost. Tyhle casti s nastupem korenu informacni společnosti prevzaly jine zdroje a buh vymizel ale porad tu je snaha verit. Prenest odpovednost za sebe jinam.
 Exxotvalmez
27.10.2020 00:44:10
Možnost změny filosofického paradigmatu je zajímavý podnět vhodný k teoretické diskuzi.
Ale když jde o kejhák, o zcela konkrétní kejhák tvůj nebo můj, když se člověk dusí vlastními hleny a selhávají mu životní funkce, má filosofii situovánu v oblasti nejzasších periferií zažívacího traktu.
 Ptakolebec Muž51 Kategorie
26.10.2020 23:11:42
Taky mi nějak ušlo to převratné sdělení.
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
26.10.2020 20:44:37
Mne nic nepomuze. Nic dobreho me neceka.

Driv bylo lip.
 into the void
26.10.2020 19:37:38
Život je hra podle pravidel která určuje organizace nebo situace, smrt je konec hry a po smrti nic není, proč vše není tak jak my to sobecky chceme? Vše je zde vytvořeno a nastaveno k tomu aby to něčemu sloužilo zájem celku je nad zájmem jedince, každý jedinec je loutkou kterou ovládá organizace a situace, vše se točí okolo ohraničených protikladů mezi kterými je napětí tato energie zde se vším podle programů pohybuje, jsi jenom nula co by chtěla být velikým číslem. Vše evolučně jistě směřuje k tomu že za krátkou dobu bude robot prezident vyznamenávat roboty a poslední malá skupina nahých lidí skončí v poslední zoologické zahradě, za sklem v pavilonu opic, na cedulce bude napsáno HŘÍŠNÁ OPICE. Je to o evoluci člověk to byla testovací verze co se evolučně nepovedla a autonomní inteligentní robot na akumulátory to je finální verze co se povedla. Vše je zde jako počítačová hra kdy postupujeme do vyšší úrovně hry díky tomu že jsme dokonalejší, cesta zpět není možná. V základních principech je si zde vše podobné, základním principem všeho jsou protiklady mezi kterými je napětí, protikladem času je prostor, protikladem života je smrt, protikladem víry je filosofie atd. Stvořitelem vesmíru a života jsou protiklady, bůh jako subjekt to je jenom mytologická pohádka, s bohem nelze hovořit ani jej nelze zastupovat, náboženství jsou pohádky pro dospělé. Proč lidi lžou a kradou? Nejsou lidi, jsou zde jenom oblečené hříšné opice, vše je zde jenom o protekci, která lidi rozděluje na ty co jsou nahoře a ty co jsou dole, jenom ve smrti jsme si rovní, pandemie zabíjí jak chudé tak i bohaté a proto bohatí dělají vše pro to aby se před pandemií ochránili.
Smajlík  Novinky
26.10.2020 19:37:05
Ahoj

Ve skutečnosti nepotřebujeme žádnou jistotu. To, že po smrti nic není , tomu jenom věříme, ale nedokážeme to nikdy empiricky ověřit.

Zato víra v reinkarnaci přináší dobré ovoce, aniž by musela být empiricky doložena, ovšem i to se ojediněle děje. Moje známá takto žije od mala a narovinu řekne, že tělo je pro ni jen kabát, který po smrti opět svleče. Bohužel, vědecká komunita má strach tohle seriózně probádat, neboť to obecně považuje za sebe diskreditaci, okultismus či esoterické bláboly.
 999Aesthetic10 Muž28 Kategorie
26.10.2020 19:02:50
Je to nesrozumitelné.

Smysl života si každý musí najít sám.

Když tu jsme, smrt tu není a když tu je smrt, my už tu nejsme. Nrní důvod se bát smrti, je důvod se bát cesty k ní = utrpení.
 Čech24 Muž24 Kategorie
26.10.2020 18:48:31
Pochopil jsem z tvého místy nepříliš souvislého textu, že covid nám dal příležitost k zamyšlení nad životem. Cos ale vymyslel, to mi nějak uniklo... Nebo mi to spíš připadá jako jakési opakování samozřejmostí. Že jeden umře a druhý se narodí, že se snažíme neničit zbytečně a příliš svou biosféru, zatímco někteří jiní ji devastují ze všech sil...
Smajlík  bilej tygr Muž70 Kategorie
26.10.2020 18:19:27
Hezky napsáno.

Tvůj pohled na věc je mi velmi blízký.
Smajlík  Adléta Antimonová Žena20 Kategorie
26.10.2020 17:45:52
Správcům se velice omlouvám za kategorii, není v tom úmysl, ale často na to zapomenu a vlastně ani nevím co to je. Pro mě je to tvorba, zpověď a námět k diskuzi.
 Yeniq Muž30 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk