Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1147742, vloženo 26.10.2020 14:14:44 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Škola na opačné straně republiky
Dobrý den, mám 15 letou dceru a bydlíme v Ostravě. Přišla s tím, že chce odejít z gymnázia a jít na střední školu chovatelství koní a jezdectví do Marianskych lázní. Nevím co si o tom myslet. Mám vůbec zvažovat, že bych jí to dovolila? Říkala, že by prázdniny trávila na brigádach a zaplatila si většinu školného a ubytování na intru. Nelíbí se mi, že chce jít tak daleko v tomhle věku, ale je pevně rozhodnuta, že pokud zůstane na gymplu tak stejně půjde na vysokou ve stejném oboru, ale už má menší šanci se na něj dostat. Co si o tom myslíte? Pustili by jste svoji dceru? Je teda nutno říct, že nevyvadi žádné hlouposti typu uteču z domu za klukem nebo půjdu někam s partou a vrátím se pozdě.
 Terík E-MAIL: terka.kukielkova@gmail.com   Žena46  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.10.2020 23:28:39
To je těžké. A zrovna na tohle se každý bude dívat dost zaujatě a nikdo ti nedá radu, která by byla TA správná.
Osobně si myslím, že dostat se k tomuto oboru může i v budoucnu. A při gymplu se může dál věnovat koním(předpokládám, že už se jim věnuje a nenapadlo ji to jen zčistajasna.) Problém vidím v tom, že by si zavřela dveře úplně všude. A naopak s gymplem a případným samostudiem by se na výšku tohoto zaměření dostat mohla. A taky by už byla zralejší.
Problém je v tom, že tohle by mohla být skutečně její cesta a jednou by ti mohla vyčítat, že jsi jí v tom bránila a ona zbytečně trpěla 4 roky na škole, která jí nic nedávala.
 Jedna frajerka Žena20 Kategorie
26.10.2020 19:55:40
S nějakou pofidérní soukromou školou a ještě oborem jako chovatelství koní se na trhu práce neuplatní, takže ne. Jak už tu někdo psal, ať si zkusí vydělat brigádami a najít si nějaké jízdárny poblíž, kde bude vypomáhat, ani to není zadarmo a chtějí měsíční poplatky.

Při nejhorším ji uchláchol, že až dodělá střední, tak může jít na vysokou školu zemědelskou, na obor chov koní. S největší pravděpodobností si to stejně rozmyslí.
 Rozhodně ne
26.10.2020 17:20:29
Jak jsem dal v předchozím příspěvku ten odkaz, tak v Mariánských lázních je jezdecká akademie. V Kladrubech nad Labem je střední škola chovu koní a jezdectví. V Praze je střední škola dostihového sportu a jezdectví.

Nevyznám se v chovu koní a nevím, jakej je rozdíl mezi výukou na těch školách. Každopádně Praha je rozhodně blíž než Mariánské Lázně. A Kladruby nad Labem jsou ještě blíž Ostravě. Jsou mezi Kolínem a Pardubicemi.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
26.10.2020 17:13:15
Napsalas-
Mám vůbec zvažovat, že bych jí to dovolila?
-
Samozřejmě, že bys to měla důkladně zvážit. Jedná se o budoucnost tvojí dcery. Taky ale záleží na tom, jestli na to máš peníze. Přece jen, cestovat přes celou ČR a ubytování na internátě něco stojí.
-----------
Předpokládám, že máte zjištěno, že jinde v ČR jiná taková škola není. Pokud to tak jde, tak nevím, proč jediná taková škola v ČR je zrovna v Mariánských lázních. Já jsem našel toto

https://www.atlasskolstvi.cz/stredni-skoly?branchs=2257

Kdybych měl dceru, tak bych asi svolil, aby odjela studovat na druhý konec republiky, ale pod podmínkou, že budeme každý den telefonovat, aspoň krátce.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
26.10.2020 16:05:55
GMN2: Říká ti něco pojem nezletilost? Dej si hlavu pod vodovod a pusť studenou.
 pegasus
26.10.2020 15:54:56
WTF? Proč máš dojem, že bys jí měla něco dovolovat nebo nedovolovat? Ona je snad nějakej tvůj majetek, nebo co? Ty se taky ptáš jiných lidí na dovolení, jak si smíš, nebo nesmíš žít svůj život?? Pokud si to celý sama zařídí a zaplatí, tak je to pouze a jenom její věc a tobě do toho vůbec nic není.
 GMN2
26.10.2020 15:51:51
A nejde o nějaký momentální rozmar? Má představu, co chov koní obnáší? Byla s nimi někdy v kontaktu? To není jako v romantickém filmu.
A odkdy by tam chtěla přestoupit, vždyť i v druhém pololetí mohou mít školy ještě všelijaký režim. Rozumnější by bylo počkat až budou k dispozici vakcíny a zaberou.
Vzdálenost od domova není zas takový problém, sám jsem jezdil 200 km a bydlel na intru od 14ti let. Také u Chebu, kde jsem měl spolužáky z Ostravska, Karvinska i ze Slovenska. Nejvíc budou asi rozhodovat vaše finance a epidemická situace, než že by dcera ve svém věku nezvládla odloučení a postarat se sama o sebe.
 equus quagga
26.10.2020 15:18:41
400 kiláků nic není, a internátní střední škola taky není nijak nový vynález. Pokud je zodpovědná (zní to tak), byl bych naopak rád, že má na konci ZŠ tak jasnou představu. Volbu "kam dál" jsem s jedním nevyhraněným puberťákem absolvoval a musím říct, že to bylo peklo (a stejně se tím po maturitě pak neživil ani den). Ale nejsem nezaujatý, protože udělat si na stará kolena jen tak pro radost výuční list chovatel koní jsem měl v plánu dlouhá léta.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
26.10.2020 15:16:16
Tahl škola je dost zvláštní. A po jejím absolvování, pokud nepůjde na vysokou, bude hledat velmi obtížně uplatnění. Jinak je celkem běžné, že v 15 jsou mladí na intru, v Anglii i daleko dřív. Ten intr je dobrá varianta, z pohledu rizik lepší než doma.
 Beer01 Muž93 Kategorie
26.10.2020 14:29:52
Sice nejsem matka a sama jsem ještě mladá , ale kdybych měla děti , určitě bych jim nebránila v jejich snech, zvlášť kdybych k nim měla důvěru . Co bych po ní ale vyžadovala, tak pravidelné telefonáty, zda je vše v pořádku a zda něco nepotřebuje, sice je ještě mlaďoučká na takové velké cestování , ale pokud je rozumná a ví co chce, neměla byste jí v tom bránit, jinak z toho bude nešťastná. A kdyby s ní něco bylo , je to vaše povinnost jako rodiče jí vše zajistit. Zkuste se jí ještě optat, zda by tam nešla s nějakou kamarádkou , abyste byla klidnější.
Smajlík  Mráček se třpytkami Žena20 Kategorie
26.10.2020 14:25:23
nepustil, zvlášť ne teďka v době covidové nejistoty.

Ať si dodělá gympl, během toho zkuste najít stáje blízkosti bydliště, kde by mohla pomáhat. Ať si udělá obrázek, co všechno to obnáší, ty si uděláš obrázek, co taková sranda stojí a pak ať si dělá, co chce.
Smajlík  nepustilPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk