Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1147709, vloženo 26.10.2020 00:46:09 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Koronavirus a nezodpovědnost lidí
Nechápu lidi, kteří nedodržují vládní opatření a strašně mě štvou. "Nejsem žádná ovce" jeden z nejčastějších argumentů, který slýcháme napříč internetem i skutečností. Nebo "žádný virus neexistuje"

Ano nebýt tupé stádo ovcí je obecně za normálních okolností správné. Jen si nejsem jistý, jestli zrovna teď je vhodná doba na nějaké rádoby vzdorovaní. Ano neměli bychom věřit všemu, co nám politici tvrdí. Ale dnes už je snad jasné, že ten virus žádný výmysl není. Možná ho někdo vypustil záměrně, nebo fakt unikl - těžko říct. Ale na tom už teď nezáleží. Faktem ale je, že už je mezi námi. A měli bychom se podle toho chovat.

Na webu novinky.cz v diskuzích jeden pán napsal větu: "lidi tohle už přestává být sranda dodržujte vládní opatření!" víte jaký byl poměr liku a disliku? Přesně 50 na 50!! Tohle vážně nechápu. Jak někdo může být tak sobecký a nezodpovědný. Znova opakuji že nejsem zastáncem toho, abychom tupě věřili tomu, co nám vláda a politici říkají. Ale tohle opravdu není vhodná doba na odpor či nějakou vzpouru proti vládě.

Pro někoho to skutečně je jen chřipečka, ze které se vyleží. Jenže pro někoho ne. Kamarád skončil v nemocnici. A já sám trpím vadou, která způsobuje že mám velmi slabou imunitu, takže se toho viru i přes můj nízký věk po právu bojím. Když jsem viděl ty trotly na staromáku, tak jsem vzteky tekl! To jim nezáleží na tom, že můžou někoho zabít? Jasně umírá se s covidem, ne na covid. Nicméně i tak je to odporná nezodpovědnost.

Ano já tomu rozumím. Ty roušky jsou naprd. Je naprd sedět v tom celý den a když jste třeba prodavačka, musí být pracovní doba fakt peklo. Stejně tak chápu, že když má někdo restauraci a musí zavřít, ale do toho platit hypotéku a další věci, tak to asi též je velmi nepříjemná životní situace. Jenže tady tím bojkotovanim vládních pravidel celou situaci jen zhoršujete a oddalujete návrat k normálu. Nehledě na to, že fakt můžete nakazit nějakého důchodce, nebo někoho jako já a způsobit neštěstí.

Když vidím denní přírůstky, tak už se smiruji s tím, že to prodělám. Nejspíš se asi promoříme všichni, ale proč tomu jít zbytečně naproti? Covid nejsou neštovice. Neplatí, že když se nakazite jednou, tak už to podruhé nechytnete.

Fakt tyhle lidi nechápu. Naposled opakuji ano nebuďme ovce, ale vzdory nechme na dobu, až se tohle všechno přežene.

 Nechaputylidi Muž24  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.10.2020 19:06:02
Jenomnaskok: to taky, no a lidé jsou dnes obecně ještě odmalinka vychováváni tak, aby kopali jen a jen za sebe a neohlíželi se. Jsou tím ale holt připravováni na dnešní realitu - třeba v profesním životě dnes vůbec není prostor pro sentiment a lidé při kariérním postupu často prostě musí jít přes mrtvoly. Ať už jde o nadnárodní korporát, malou firmičku nebo o vlastní podnikání. Bez ostrých loktů a "klapek na očích" to prostě nejde
 Jack354
26.10.2020 18:47:34
Jack

A teď si vem že spousta lidí ještě k tomu není spokojená v osobním životě.. Tak proč by brali ohled najednou na druhé lidi když spousta lidí lidi třeba nemá ráda...
To je prostě výsledek tohohle patologickeho systému..
 Jenomnaskok
26.10.2020 17:47:29
jenomnaskok: přesně, zdejší situace taky vyloženě lidi vybízí, aby si ujížděli na alternativních/konspiračních webech. Stačí se mmch podívat i na naši slavnou Českou televizi, která kope za Brusel seč jí síly stačí a o nějakém vyváženém a objektivním zpravodajství nemůže být ani řeč. Je to trapné co v posledních letech předvádí. Také se vůbec nedivím, že lidé už ničemu 100% nevěří. Ať už jde o Covid, EU, uprchlickou krizi nebo cokoli jiného..
 Jack354
26.10.2020 17:30:32
Jack354

Prostě jim nevěří. A právem. Ten problém je taky v těch kompenzacích.
Vláda podle mě musí těm lidem zaplatit za to, aby seděli doma. SPousta lidí nevěří, že se nedostanou na ulici potom, co zkrachujou nebo přijdou o práci. Proto se dost lidí snaží ten COVID úplně vytěsnit, je to pro ně noční můra. Prostě máme stát absolutně v rozpadu, tahhle krize to jenom ukazuje. Od ČR mohou právě čekat akorát toho zasr... soukromého exekutora, který si na nich ještě vydělá.
A vláda mu tipec nezatne, ještě mu to posvětí. A tak je to tady se vším.
Vládne filozifie, my a oni, ne všichni my dohromady.
Ministr zdravotnictví brečí, zůstaňte doma, to je přesně ono, chytá se za hlavu.
Za dva dny v zavřené hospodě? WTF? Všichni nosí roušky, premiér v hysterii: Začněte me brát vážně!Jako opravdu? :-). Jestli budete zlobit, nebudou Vánoce :-)
Na jedné straně popírači, na druhé straně Flégr straší mrazáky na ulici.
Pláč o srocování na náplavce? Jo? Tak to měl někdo snad zakazát, ne. A ne pořád jenom nadávat..
NENÍ DIVU, ŽE NIKDO NIČEMU NEVĚŘÍ...
 jenomnaskok
26.10.2020 17:15:56
jenomnaskok: no jasně, lidé jsou nas.raní a znechucení mnoha událostmi z minulosti. Mnozí opět větří nějakou "sviňárnu". Opět si říkají "co se nám to ti hajzlové zase snaží s Covidem nakukat", to bude určitě opět nějaká kulišárna. Na truc odmítají roušky, na truc odmítají očkování a další opatření. U některých případů z historie, které jsem zmínil, vyšla pravda na povrch až o desítky let později. Kdyby ale tehdy člověk přišel s takovou teorií, byl by také hned označen za magora a konspirátora. Třeba se pravdu o Covidu opět dovíme až za 30 nebo 50 let.. dnes je nám předkládáno, že nedopatřením unikl z laboratoře ve Wu-Chanu, ale může ještě dneska člověk vůbec něčemu co kváknou v televizi věřit? Po zmíněných událostech z minulosti? Pff..
 Jack354
26.10.2020 17:02:30
Jack354

Ono stačí od českých politiků už třeba jen sprosté exekuční svinstvo.
Já nevěřím ani Babišovi, ani opozici. Český politik je pro mě symbolem odpadu.
Ta nařízení dodržuju kvůli blízkým, na to zas rozum mám.
A taky bych se nedivil, kdyby to lidi nedodržovali právě natruc....
 jenomnaskok
26.10.2020 16:31:21
Já u mnoha lidí hlavně pozoruju, že si za mnoho let vytvořili k politikům a médiím tak silnou nedůvěru, která mmch sahá daleko daleko do minulosti, že už všechno násobí 0,5ti jak se říká, a za vším principiálně vidí nějakou levárnu a podraz. Za což si ale mimochodem mohou politici a média jen a jen sami. Když si to člověk vezme, tak kolik se stalo za posledních ani ne sto let pochybných údálostí, ve kterých měli prsty naši mocipáni, finanční elity a média jim často poslušně sekundovaly? Jen pro příklad několik hlavních, velmi choulostivých a třaskavých témat.

- Mnichovská dohoda a následná Německá okupace Čech, Moravy a Slezska

- osvobození ČSSR Rudou armádou a následné rozdělení Evropy - zde už téměř nikdo nepochybuje o tom, že vše bylo vítěznými mocnostmi předem naplánované

- "atentát" na J.F. Kennedyho - mnoho lidí by už dnes spíše řeklo odstranění J.F. Kennedyho, který byl na tu dobu až moc pokrokový a hromadě zájmových skupin byl velkým trnem v oku

- rok 89 a "Sametová revoluce" - opět ohromné množství pochybností o tom, že jsme si skutečně něco "vycinkali"

- 11. září a útok na WTC, který měl údajně naplánovat "Alibaba z jeskyně"
- i více než 60% samotných Američanů nevěří oficiální verzi a přiklání se k tomu, že vše byla záminka pro vojenský vpád do konkrétních zemí

- vpád do Iráku a odstranění Saddáma Husajna, který podle všeho měl skladovat zbraně hromadného ničení, které se však nikdy nenašly

Dalo by se samozřejmě dál a dál pokračovat. Ve všem měla prsty vládnoucí elita, často i ve spolupráci s finanční elitou a média poslušně papouškovala to, co se po nich chtělo. Celá tato kauza Covid má opět ohromné množství otazníků, opět vzbuzuje ohromné pochybnosti. Vše naznačuje tomu, že virus byl přinejmenším modifikován v laboratořích a hromada lidí už je přesvědčena o tom, že neunikl pouhým nedopatřením a vše co se děje má určitý konkrétní účel. Médiím a oficiálním zprávám principiálně nevěří a na bezpečnostní opaření mají tendenci vyloženě na just kašlat.
 Jack354
26.10.2020 15:34:25
>>>Nejsem žádná ovce<<<

To je ale jen část pravdy, správně to má znít: "nejsem žádná ovce - jsem pořádnej vůl"...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
26.10.2020 15:11:38
Blbý je, že když má půlka republiky nulovou finanční gramotnost a dluží na koho se podívají tak logicky případný vyhazov nebo redukce příjmů se nakonec odrazí na ekonomice jako takové. A když takhle půlka republiky přestane utrácet i po ukončení těch opatření, tak to dostihne i ty, kteří třeba s financemi hospodařit umí, ale nakonec jim taky brzo dojdou.

Tahle společnost funguje na oběhu peněz napříč sektory, kde sektor služeb, momentálně nejomezenější dostal nejvíc za uši.

Takže nějaká rouška je mi vcelku jedno, vadí mi ty opatření. Lidi tu nechcípnou letos na COVID, ale příští rok na sebevraždy, psychické problémy a na existenční problémy.
Smajlík  TenMimoStádo Muž22 Kategorie
26.10.2020 14:40:43
sdfgsdfg - nečetl jsem tvůj příspěvek, byly by to jen cyklické nesmysly dokola. Eviduji, že se vztekáš, gumo. To je tak všecko. Vztekej se dál, gumo.
 Jesus Chrystus
26.10.2020 13:06:42
Jesus Chrystus

To jsou ale bláboly...

1. Jak můžeš ten uslintaný, špinavý hadr, který většina lidí nosí protože musí, srovnávat se správně použitou lékařskou rouškou? To jsou naprosto dva jiné světy. Ano, roušky by fungovaly, pokud by byly kvalitní a správně používané. To co tahá většina lidí po kapsách a kabelkách má k roušce opravdu daleko.

2. Nikdo existenci viru nepopírá, nauč se číst...

3. Koukám, že máš pro každého nálepku. Ale argumenty nikde. Ano, dostali prostor v médiích. A proč by neměli? Nebo snad svůj názor mohou říct jen ti, co ho mají stejný jako ty?

4. Jistě, tady by se dalo spekulovat, u kolika lidí byla hlavní příčina opravdu COVID...

5. A to víš jak, že by ti lidi žili další roky či desítky let? Máš křišťálovou kouli?

6. Ano, u zlomku těžkých případů se vyskytují trvalé následky, stejně jako u těžkých průběhů chřipky a jiných nemocí.

Hlavně, že ukazuješ prstem na jiné, přitom sis vše vymyslel a spousta z toho co píšeš je jen tvým přáním... Ubožátko.
Smajlík  sdfgsdfg
26.10.2020 12:55:48
Skutečně nám neubližuje covid jako nemoc samotná, skutečný průser jsou jen opatření které se kolem toho vyhlásily.
 Tomas23
26.10.2020 12:16:37
Ano máš ve všem pravdu, ale myslíš si, že to tady ty hovada zajímá?
Prostě chcípni, neotravuj!!! Ukázala se naprostá pravda - slabí, nemocní, staří a kriplové chcípněte!!!
Boháč, který je pozitivní na covid19, má sídlo jako kráva, jde do izolace do luxusního hotelu, aby nenakazil svou rodinu, a přitom má pokoje pro hosty i s koupelnami a hajzly!
Pozitivní socka v garsonce, nebo v 2+1 ať chcípne i s haranty!
Jste zde většinou SV.NĚ!!!
 Vaginální sekret
26.10.2020 10:07:49
1. Roušky prokazatelně fungují. Ukázalo to několik studií i samotná praxe. Ostatně do doby, co musí mít chirurgové při operacích roušku, dramaticky klesla úmrtnost pacientů při operacích. Kdo tvrdí, že roušky nefungují, jednoduše lže, až se mu práší od huby.
2. Ti, co popírají existenci viru SARS cov 2, jsou zbabělci, posery. Jak strká pštros hlavu do písku, tak oni nechtějí se schovat před virem tím, že ho budou popírat. Ale v případě nákazy se čím jak nejhlasitěji dožaduji ošetření a přednostních práv. Pokrytci. Právě toto jsou slabší kusy. Tito egomaniaci jsou ty vadné kusy ve společnosti. Tomas23, Gerhard, asdfasdf, svitavska ulice a další potrefené husy.
3. Virus se šíří také kvůli tomu, že společnost byla nakažena falešnými zprávami o tom, že virus zeslábl, že zmizel apod., které šířila esoterička Peková a uživatel kokainu Šmucler a ehhibicionista Pirk a konspirátor Žaloudík. Média dávala prostor těmto lidem a zmátla veřejnost.
4. V těchto dnech je virus SARS cov 2 druhou nejčastější příčinou smrti. Předběhl už rakovinu. Pouze mrtvice a infarkty zatím vedou. To se do týdně změní a hlavní příčinou smrti bude nemoc covid 19.
5. Umírají lidé, kteří by jinak žili roky nebo desítky let, mají třebas pouze cukrovku nebo vyšší tlak, jinak noc závažného a mohli by normálně pracovat nebo si normálně užívat důchodu.
6. Nemoc má trvalé následky na plíce, srdce a další orgány a ukazují to poznatky z celého světa i České republiky, přibude zbytečně lidí v invalidním důchodu.
7. Asiati se nepromořují. Asiati mají virus pod kontrolou, díky trasování a rouškám potlačili virus na minimum, někde zrušili i roušky, páč tam mají nulové přírůstky. Takže disciplinovanost a chytré vyhledávaní nakažených a účinná izolace umožňuje, že jim normáně běží ekonomika. Evropa se topí v problémech právě díky tomu, že taky je vysoký počet asociálních, vadných osob v populaci jako je Tomas23, Gerhard, asdfasdf, svitavska ulice.
 Jesus Chrystus
26.10.2020 08:23:31
Mě se venku nějací dva primitivové smáli za roušku. Přitom jsem ji měla protože mě hřála a protože jsem před tím byla ve dvou obchodech a měla namířeno na autobusovou zastávku, kde tu roušku mít stejně musíte...
 Ghhh
26.10.2020 08:16:13
Jsi ovce, ne proto, ze chces dodrzovat opatření, coz je v poradku. Ale proto, ze veris vsugerovane myslence, ze opatreni hodne lidi nedodrzuje. To si vymyslel Babis s Prymulou, aby si oduvodnili nesmyslna opatreni, ktera jaksi stejne nic nezastaví. Kde jsi konkretne ty videl nejake nedodrzovani? Vzdyt ty rousky vsichni nosi a venku 2 metry, uvedomujes si to? Znamena to, ze v naproste vetsine pripadu nemusis mit rousku. Leda bys byl na velmi rusne ulici ve meste. I na tech trzich ty rousky vsichni meli, tj nic neporusili. A zase bude Babis a ovce jako ty pro zprisneni s duvodem, ze se porusuji opatreni.
 night
26.10.2020 08:07:05
Já to taky beru vážně, nevíme doopravdy, co to způsobí dlouhodobě. Myslete na svoje blízké v rizikových skupinách. Rouška ani mytí rukou mě nezabije. A že politici nechodí v rouškách neznamená, že na to budu kašlat, až nebudou chodit v roušce imunologové, lékaři a infekční biologové, tak se nad tim zamyslím, jestli to má smysl.
Jestli mě něco štve, tak to, jak to zase odneseme ekonomicky vzhledem k zavření obchodů atp. a to se nemuselo stát, kdyby se přes léto všechna opatření nezrušila. Jdeme z extrému do extrému.
 Šnekyně Néreovna Žena28 Kategorie
26.10.2020 07:43:15
Je to bohuzel, jak rika davidred.
Na druhou stranu, kdyz s tim chces nejak bojovat, tak je plne validni, kdyz potkas nekoho bez rousky v miste, kde ji ma mit, kdyz ho napriklad pochcijes.
 Kvetak
26.10.2020 06:53:17
Sobecký a nezodpovědný je ten, kdo si přeje, aby ta pandemie pokrašovala, proto tvrdí, že bude pokračovat, a tím způsobuje její pokračování.
Vy, ostatní lidé, jste si tu svou pandemii měli ukončit už v dubnu. Místo toho ji (z nudy) protahujete už půl roku. Jsem na vás za to strašně naštvaný. Už ji ukončete!!!! Přestaňte říkat, že je vážná situace, tím tu vážnou situaci způsobujete. Najděte si jinou zábavu, zábavou zvanou "pokračování pandemie" mě obtěžujete. Už takhle se vám za to pokračování pandemie budu muset strašně pomstít.
 svitavska ulice
26.10.2020 06:29:17
Taky jsem četla jedno moudro na novinkách. Trochu mě překvapilo, že zrovna tam, ale přišlo mně to výstižný: Když lidi od března slyší roušky - virus - pandemie - opatření - testování - trasování - počty nakažených, je přirozená psychologická reakce, že časem vůči tomu otupí. Už je to neděsí, časem to vytěsní. To se přesně stalo těm lidem, co teď mají všechno na salámu. Ve všech těch záplavách zpráv různýho druhu sama hledám pravdu hrozně těžko a nenajdu nikdy. Znám spoustu lidí, co to prodělali, nikdo neměl příznaky, nikdo nenakazil rodiče. Za deset dní každýho pustí do práce, ať je jaká chce. Nemocnice jsou narvaný lidma, který jen panikaří a nic jim není. Zároveň tisíce lidí přichází o práci a mají starosti, který jsou pak mnohem většího kalibru. Proto tohle chápu. Taky už jsem otupělá. Taky už jsem skeptická. Dodržuju to, ale nepo*eru se z toho, a popravdě si myslím, že mě spíš zabije alkoholismus a psychický problémy než korona. (Ber s nadsázkou. Ale jen s malou.) Je mně na nic z toho, jak se lidi chovaj k sobě navzájem, a to je další věc, ve který vidím mnohem větší nebezpečí než v koroně.
 Whisqui
26.10.2020 06:09:02
A jaký mají ty opatření smysl? Nošení roušek je téměř k ničemu, nárůst to ani nezpomalilo. Mít je i venku je naprostá idiocie. Uzavírání ekonomiky nás zruinuje, už to první bylo docela drahé a tohle další si už dovolit nemůžeme, přesto se ale stalo? Kdo to zaplatí? Tady se furt argumentuje tím, jak jsou staří lidé ohrožení a musíme je chránit. Jenže zároveň je to i skupina, které se vše dotýká nejmíň. Důchodci mají své důchody jisté, nejvíce tyto opatření finančně dolehnout na ty, kdo pracují.

Jako já upřímně doufám, že až bude čas platit tyhle hysterický opatření, tak to milí důchodci pocítí taky. Když se musí uskromnit všichni, proč ne oni?

Ale samozřejmě, ten problém je mnohem hlubší, než jen opatření. Jde i o to, co si necháme líbit. Třeba moje matka je z té masírky o mrtvých, mrazácích v ulicích a dalších kravin tak zblblá, že sama volá po totálním zákazu vycházení a po povinných testech pro všechny. A to nikdy nějaké totalitní názory neprojevovala, prostě se tak hrozně bojí smrti.

Fakt nechci vidět ten konečný účet za tohle. Zvýšené ,nožství sebevražd, mnohem víc lidí s psychickými problémy, nezaměstnanost, inflace... to bude fakt vysoká cena za zpomalené covidu
Smajlík  asdfasdf
26.10.2020 05:40:27
Budu na tebe trošičku ošklivý, tak mi promiň.
Myslíš že jsi jenom krypl na imunitu. Jenže ty jsi taky krypl na psychiku. Poděláváš se z možnosti, že ta tvoje imunita koronavirus nezvládne a kvůli tomu že exneš. Psychicky jsi podělaný a tak tady agituješ. Tá tě chápu, ale to je všechno co je možno rozumně pro tebe dělat.

Jsi slabý kus. V přírodě by jsi nepřežil jako všechny slabé kusy. Tak nepřežil, no a co? Jsi něčím významný pro lidstvo? Asi sotva. Není rok, když nepřišla chřipková epidemie a každým rokem na chřipky umírají lidi. No tak možná letos umřeš taky ty. Nic na tomto světě se nezmění, jenom bude o jednoho člověka méně. Jeden člověk zemře a jiný člověk se narodí, tak to chodí od začátku lidstva dodnes. My na tom nic nezměníme ani kdybychom v těch rouškách třeba spali.

Imunitu máš slabou. Poper se s tím. Trénuj, sportuj, žij zdravě. Posiluj svoji imunitu, bude lepší. Je to jediné co ti mohu poradit. Roušku kvůli tobě zbytečně nosit nebudu. Roušky lidi neochrání když jinak nic nedělají. Ale když chceš, tak si nasaď tu roušku.
A přestaň tady agitovat. Raději se osprchuj každé ráno studenou vodou a sežer citron. Běž cvičit a nežer kde co.
Agitátore jeden.
Smajlík  Gerhard
26.10.2020 03:44:46
Ale běž do háje. Člověka náchylnějšího na nemoci může skolit ledacos, covid je to poslední. Žádné opatření se neměly nikdy zakládat. Stát měl dále fungovat jako by se nic nedělo.
 Tomas23
26.10.2020 01:17:44
A Ty se lidem divíš, když ministr zdravotnictví leze po nocích po restauracích a major Zeman potřebuje v krizové situaci týden na to aby jmenoval nového ministra, což se dá udělat za jedno odpoledne? Vždyť samotní politici se chovají jako by se nic nedělo. To co píšeš je samozřejmě rozumné, ale uvědom si, že rozumných lidí není většina a to včetně politiků, jak vidno.
 davidred Muž26 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk