Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1147708, vloženo 26.10.2020 00:11:08 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Hypotetická sebevražda, povzbudit ho?
Zdravím, s jedním dobrým kamarádem jsme si psali o tom, jak by se zachoval v jedné hypotetické situaci. Tato situace pravděpodobně nenastane, ale čistě theoreticky to nelze vyloučit. Svým zodpovědným chováním může riziko té situace snížit skoro na nulu. Každopádně mi napsal, že kdyby taková situace nastala, tak by byl hodně smutný a uvažoval o sebevraždě. Pak jsme si psali o jiných věcech a ne o tomto hypotetickém scénáři.

Mám se k tomuto tématu zítra vrátit a nějak ho povzbudit a napsat mu, že sebevraždou by se nic nevyřešilo a mnoho lidí by bylo smutných a že se na mě může vždy spolehnout? (což je samozřejmě naprostá pravda) Pravděpodobnost, že taková situace nastane, je bohudík nízká. Nicméně stát se to může, a kdyby se to stalo, tak bych rozhodně nechtěl, aby si ublížil. Bylo by to pro něj extrémně náročné a mělo trvalé důsledky, nicméně by to nebylo nic zničujícího.
 2I512I5I Muž19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.10.2020 09:29:25
Povzbudit ho k životu to ano. Ať ví, že tady má někoho na koho se obrátit, kdyby mu bylo těžko.
 jitrnice Žena54 Kategorie
26.10.2020 09:08:43
Jen ho povzbuď. Ono mnohdy je dobré říct něco takového, i když si myslím, že je to samozřejmé - pro toho druhého to tak být nemusí. A i když to ví, důležité je, aby to i cítil - a k tomu to může hodně pomoct, i když je to opakování známých skutečností.
A k té demostrativnosti - psychologové se učí, že každou zmínku o sebevraždě je potřeba brát vážně. To, že o když ní někdo mluví, tak ji neudělá, je jakási rozšířená pověra, která ale není pravdivá. Často lidi mluví o sebevraždě nebo nějak naznačují - ve fázi, kdy ještě nejsou rozhodnutí úplně definitivně, a někdy i potom. Ona sebevražda zdaleka není vždycky něco, co děláme s chladnou hlavou a dobře rozmyšleným postupem...
 bilej tygr Muž70 Kategorie
26.10.2020 08:46:51
Můžeš připomenout, že neví, co bude po smrti.
Boží soud se mu nemusí líbit.
 Positive plus Muž Kategorie
26.10.2020 08:09:19
Tak mám dojem, že pokud bys mlčel, v případě, že někdo má v úmyslu se zabít, a nenahlásíš to, máš problém.... a nejen svědomí, ale i právní. Samozřejmě v případě, že by někdo řekl, že jsi mu nepomohl, aby to nedělal - prostě ti někdo dokázal, že jsi to věděl a pomohl mu ke smrti.
 fimisek
26.10.2020 00:50:58
Říct mu to samozřejmě můžeš, tím nic nezkazíš, ale on to myslím ví stejně sám. To jeho " sebevraždění " bych ale nebral tak vážně. Mluvení o sebevraždě je většinou jen způsob jak druhým zdůraznit, že jsme opravdu v úzkých, ale skutečnou sebevraždu páchají spíš ti, kteří o ní na veřejnosti nemluví. Mluvit o sebevraždě je téměř totéž jako páchat demonstrativní sebevraždu, tedy, že na sebe chci především upozornit, ne že se chci skutečně zabít.

Ale je určitě dobře, že má kamaráda jako jsi Ty.
 davidred Muž26 Kategorie
26.10.2020 00:41:21
Tak sebevražda řeší spoustu věcí, to je prostě fakt. Takže ne, že neřeší, to jsou jen obecné kecy a mylná přesvědčení. Jde jen o to, kolika lidem sebevražedník zničí život nebo způsobí bolest. Nic jiného.
 MilanXYPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk