Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1147698, vloženo 25.10.2020 22:10:13 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Žárlím na žárlivého partnera
Jsme s přítelem ne moc dlouho a oba na sebe hrozně žárlíme. On má z předchozího vztahu zkušenost s nevěrou, já mám zkušenosti s lhaním nebo zapíráním ve všem možném, ale nikdy jsem tolik žárlivá nebyla, až teď. Přítel se přiznal sám hned na začátku, že je hodně žárlivý a že ho to někdy samotného na sobě štve, že mě neustále z něčeho podezírá. Jenže teď už žárlím i já a i když nejsou reálné důvody, proč žárlit, oba často vidíme za něčím nevinným potenciální důvod k žárlení a potom to dopadá tak, že on mi předem nakazuje, co bych měla a neměla dělat, a já ho podezírám, jestli přede mnou něco tají nebo se se mnou necítí dobře a podobně. Podezírám ho ale nejčastěji, když spolu zrovna nejsme, protože když spolu jsme, chová se ke mně vlastně tak hezky, že opravdu není důvod si něco takového myslet. On má několik bratrů a žárlí i na ně, takže jsem dostala instrukce, jak se před nimi nemám chovat, až je uvidím, asi abych na ně nepůsobila vyzývavě. Přítel taky několikrát chtěl řešit, na co kdo z nás žárlí, a dohodnout se, co všechno si vzájemně nebudeme dělat. To se mi zamlouvalo, protože jsem dostala možnost taky vyslovit svá přání a on souhlasil, že to stejné by se mu taky nelíbilo. Ale někdy mám pocit, že každý z nás chce, aby ten druhý aspoň trochu žárlil, jako důkaz lásky, ale sami se z vlastního žárlení cítíme blbě, až provinile, po tom, co z něčeho předem podezíráme toho druhého. Já se ale zároveň bojím přestat žárlit úplně, protože když jsem se to v nějakém vztahu odnaučila a naučila se brát všechno sportovně, většinou už to pak znamenalo, že mi na tom příteli přestalo záležet a vztah skončil. A to bych opravdu nechtěla. Jak tedy najít rovnováhu v tom vztahu tak, abychom oba posílili vzájemnou důvěru a nemuseli mít tak velké obavy ze selhání toho druhého, ale současně aby jeden nebyl druhému lhostejný? Bojím se, aby mi přítel nedával důvody k žárlení záměrně, aby si tím dokazoval neustále moji lásku. Nebo je to teď i tím, že se ještě tolik neznáme a ta důvěra tam proto zatím není tak velká? U nás to byla láska na první pohled z obou stran, ten vztah nevzešel z žádného dlouhotrvajícího přátelství.
 Ostrá jiskra Žena23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.10.2020 08:18:34
Zkuste si oba přečíst Othelon od MUDr. Plzáka. Je to dobrá kniha.
 Šnekyně Néreovna Žena28 Kategorie
26.10.2020 07:15:51
No jo no někdo je žárlivější někdo zase není. Tak to prostě je. Bohužel to ale máte v tomto těžší, protože z toho vznikají časté nesmyslné hádky. Měla by vždy převládat důvěra jeden druhému, ale u vás asi převládne ta nedůvěra, i když byste chtěli jinak. Zkuste to, jinak vám to stejně dlouho nevydrží.
 Snapiczeq Muž34 Kategorie
26.10.2020 01:43:45
Trocha žárlivosti patří do každého vztahu protože to znamená, že nám na druhém záleží. Je ale žárlivost zdravá a žárlivost patologická, jako když on žárlí dokonce i na své bratry. Nemyslím, že to je důsledek minulého vztahu, to už je psychická záležitost.

Vůbec nemá smysl abyste se domlouvali na co žárlit budete a na co ne, protože žárlivost se nedá ovlivnit pouhým příkazem, nebo zákazem. Jen se budete před sebou tvářit jako že " už na sebe nežárlíte ", ale ve skutečnosti to bude pořád stejné.

Jediná možnost jak minimalizovat žárlivost je chovat se tak, aby k ní partner neměl důvod. Obávám se ale, že pokud žárlíte i na svoje rodinné příslušníky, že jste dopředu ztracený případ. To totiž opravdu není úplně normální.
 davidred Muž26 Kategorie
26.10.2020 00:52:18
Žárlivci nejsou schopni přijmout zodpovědnost za svou žárlivost. Podle nich je příčina trápení pouze v jejich partnerovi.
Musíš si přiznat, že jediným nepřítelem jsi sama sobě. Podstata problému žárlivosti tkví v malé sebedůvěře. Její nedostatek vyplývá z nedostatečného sebepřijetí.
Recept je tedy jasný. Přestaň se nenávidět a přijmi se taková, jaká jsi. Vše co cítíš k sobě, se projevuje ve vašem vztahu i k ostatním lidem.
Pokud si nevěříš, nevěříš ani druhým. Pokud se nemáš dostatečně ráda, podvědomě nevěříš, že by on mohl mít rád tebe.
 Researcher Muž81 Kategorie
25.10.2020 22:59:34
Ijs - To je pravda, ale tady je ještě problém v tom, že přítel je trochu jiné národnosti, je to trochu jiná kultura. A tam nikdy nevíš, čemu můžeš věřit, dokud ho pořádně nepoznáš. Zvlášť když víš předem, že on i jeho rodina je jiný živel, než na co jsi zvyklá.
 Ostrá jiskra
25.10.2020 22:51:35
A co si zkusit vzájemně věřit a když jeden z vás selže, tak si ten druhý prostě řekne, že je ten první kréten a skončí to. Trocha zdravé žárlivosti je fajn, ale musí jednoznačně převažovat důvěra. Občas to prostě bez slepé důvěry nejde a jestli partner tu důvěru zničí, pak to bude jeho pochybení, ne tvoje, žes mu věřila.
 Ijs Žena20 Kategorie
25.10.2020 22:45:30
Bez důvěry není nic. To není vztah, ale nějaká společenská hra na dospělé.
 Odpočinek Muž51 Kategorie
25.10.2020 22:33:33
Vy jste se hledali, az jste se nasli!
Fakt vam fandim a moc rad si prectu zase nejakou zpoved treba v kvetnu 2021!
 KvetakPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk