Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1147667, vloženo 25.10.2020 16:50:07 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Naopak - zkrachují jen ti schopní
Miloš Zeman, člověk který nikdy nepodnikal, se vyjádřil k uzavírání restaurací v tom smyslu, že zkrachují jen neschopní. Bohužel se mýlí. Zkrachují naopak jen ti schopní.

Český národ si totiž dosud nezvykl jíst dobře v restauracích. Naší gastronomii vládne McD, KFC a kebab a čínská bistra. Nic proti čínské nebo vietnamské kuchyni, ale takový ty bistra, kde se dělá smažák a kung-pao z polotovarů a s umělou sójovkou opravdu nemá s asijskou kuchyní mnoho společného. Tak tihleti nezkrachují.

Bohužel, například restaurace, která dělá opravdu kvalitní hovězí steaky z vyzrálého masa z masných krav (nikoli z vydojených dojnic), tak přestože je velmi schopná, lidi do ní nebudou chodit, protože si málokdo bude moct dovolit dát třeba 300kč za jídlo.

U nás lidi stále požadují meníčko za 99,- včetně polévky. Za tu cenu prostě "schopné" jídlo neuděláte. A takovýhle neschopní jako jediní přežijí. Schopní kuchaři budou mít smůlu. Nebo se budou muset schopně přeorientovat na nižší úrovně gastronomie.
 Kuchtík Buchta Muž  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.10.2020 15:10:36
Ten kdo se nepřizpůsobí požadavkům trhu, je neschopný, i kdyby svou práci dělal sebelépe.

Jediná výjimka, kde krachují ti schopní a zodpovědní, je bankovnictví. Nezodpovědným ztrátu nahradí centrální banka.
 Sta67 Muž28 Kategorie
25.10.2020 22:44:10
A to je můj problém? Teď restaurace kvičí, ať se daňový poplatníci podílej na jejich ztrátách. Hlavně když byli v zisku, jak se oni dělili s námi, se svými zaměstnanci? Stvrzenky šli v 90 procentech do koše, černota u vyplácení zaměstnanců, hlavně že pan majitel má BMW, pokoutný přenášení pančovaného chlastu a zvěřiny zadními dveřmi pod rouškou tmy, hygienické excesy - prasata největšího kalibru, kdy nejde o zdraví ale o co největší zisk na place, šizení zákazníků. A ty teď tady ze sebe budou dělat tyhle Krkovičky chudinky? Poctivý a pracovitý, co v potu tváře vybudovali restauraci a zlej Babiš je chce nechat zkrachovat. Nebejt Babiše a jeho EET kdy narovnal tak nějak +- rovnoprávnost mezi občany, narovnal trh, to bylo pět minut před dvanáctou, jinak bychom tady byli jak v nějaké banánové republice. Schopnej kuchta pracuje u seriózního restauratíra, kterej všechno co jsem uvedl výše nedělal. Ty nepoctivci ať zkrachujou a jestli tam byli kuchtové, kteří se podíleli na těch zvěrstvech výše popsaných a mlčeli - tj. nechali ho aby šidil stát, věděli o plísních a bordelech v kuchyních, bylo jim to jedno vůči zákazníkům tak ty ať táhnou s nima.
 pravé er
25.10.2020 20:29:27
No jo, vždyť je to buranský ko.kot. Záleží přirozeně na oboru podnikání, na lokalitě podnikání, na cílové skupině a dalších faktorech. Mluvit o nějaké schopnosti nebo neschopnosti je dost irelevantní. To byl zas jeden z jeho výblitků, za který by si zasloužil tři děla z každé strany.
Smajlík  Jimmy3838
25.10.2020 20:08:35
Když odmyslím koronadobu, tak nestačí dělat v restauraci jen dobré jídlo.. hraje spousta věcí, umístění restaurace, marketing, obsluha..
Smajlík  Jedna upřímná Žena24 Kategorie
25.10.2020 19:36:54
Já spíš myslím, že žraloci se nažerou rybek..bohužel.
 zase jsem to já Žena44 Kategorie
25.10.2020 19:34:13
Já se byl najíst v restauraci před spoustou let. Bylo to velmi kvalitní jídlo, ale zaplatil jsem za to rozhodně víc, než jen sto korun.
Smajlík  Researcher Muž81 Kategorie
25.10.2020 19:20:47
Současná situace určitě není filtrem schopných. A jen idiot si to může myslet nebo to říkat. Schopnosti lze těžko prokázat v situaci, kdy ti stát vezme výnosy a ponechá náklady.
 KFLN
25.10.2020 17:14:43
Restaurace na meníčku moc nevydělávají to máš pravdu. Na druhou stranu dnes už není moc restaurací kde by ten oběd za tu stovku byl většinou ta cena je nad stovku a to ještě záleží o jaké jídlo jde - pokud hovězí nebo ryba tak se cena klidně pohybuje i 150-170 kč tady
Takové fastfoody mají klientelu jasnou a moc si nepohorší... kolikrát tady u nás i v noci v kebabu bylo i 6 lidí naraz a to bylo přes týden.
Myslím, že počet restaurací klesne, protože podnikat v téhle době se málokomu bude chtít.
 Lakernys
25.10.2020 17:11:59
Schopni a nekonkurenceschopni zkrachuji a to je dobre. Cos delal, kdyz u nas zkrachoval Carefour, protoze lidi nechteli kvalitu? Nic, tak ted ani pes nestekne po zkrachovalych vykucich.
 maso911 Muž99 Kategorie
25.10.2020 17:08:07
Bohužel to je už otázka kvality a ceny za jídlo. Do rychlokvašek nikdy nechodím a chodit nebudu... Radši jsem si právě připlatil a šel jednou za čas na pořádné kvalitní jídlo ...
 Snapiczeq Muž34 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk