Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1147624, vloženo 25.10.2020 10:40:25 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč umění degeneruje?
Přemýšleli jste taky už někdy o tom, že je umění pořád horší a horší? Jdete do národní galerie a vidíte tam renesanční skvosty, u kterých je vidět že ten umělec musel být neskutečně zručný a nadaný, a pak o pár pokojů dál je tam plátno současného umělce, který na něho jen vysypal a rozmáznuznul trochu barvy a už je to mistrovské dílo. Týká se to bez vyjímky každého umění. Proč naši předkové poslouchali Mozarta a my Kanyeho Westa? Taky se mi chce zvracet že současných básníků. Jak může někdo, kdo si v životě aspoň jednou přečetl Máchu nebo Nerudu říct, že Petr Nikl je umění. Proč se tohle děje? Vůbec si nedovedu představit kam klesne umění za 50 let, to budou básníci na úrovni dnešních rapperů. Může mi to někdo vysvětlit?
 MájaVčelka65 Žena16  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.10.2020 09:34:14
Nic složitého na tom není. Dokud sloužili umělci Bohu, Církvi a lidem tak využívali talent, který jim Bůh dával. Když si pak vzali falešnou svobodu na kterou neměli nárok tak začali být odkázáni jenom na své vlastní schopnosti, tak jak sami říkali a chtěli. Ten kdo tomu tak chce si nemá na co stěžovat. Jedině na sebe.
 Horificus
25.10.2020 23:16:34
Ono už tu vlastně všechno bylo a není co přinést nového. Tak se to všelijak zkouší, ale nemá to cenu ani úroveň.
 KANTOR Muž74 Kategorie
25.10.2020 22:13:59
Včera jsem viděl na netu takový ubohý, trapný dům a psalo se o něm, že v nějaké soutěži vyhrál. Přitom ty staré stavby, zejména pak zámečky, jsou tisíckrát krásnější. Umění současné doby opravdu degeneruje...
 Researcher Muž81 Kategorie
25.10.2020 21:07:00
Ohledně hudby a poezie se to horší jenom v mainstreemu. Pořád existují výborní tvůrci kteří vytváří výbornou hudbu a nádherné texty, jenom to nejsou ti kteří jsou propagováni přes média protože pro ty je výhodnější aby lidé nepřemýšleli a lidi přemýšlet ani nechtějí. Proto si radši přečtou jednoduchou poezii jako mléko a med a poslechnou písničku o tom jak je někdo bohatý a může si koupit co chce. Pořád je ale hodně výborných tvůrců akorát nejsou všude propagovaní.
 eressea
25.10.2020 19:42:38
Většinou nejde o umění, ale o fantasmagorie feťáků - ale v dnešní době je to jedno. Stejně roste generace debilů, kteří bez kalkulačky, mobilu a googlu neví nic - i na sex potřebují návod. (Mimochodem - pes návod na sex nepotřebuje)
 fimisek
25.10.2020 19:14:10
Umění jako takové mě absolutně nezajímá, ale když vidím co všechno dnes může být považováno za umění je mi z toho divně. Třeba ten banán nalepenej izolačkou na desku. Proboha co to je za umění...
 LADI Muž41 Kategorie
25.10.2020 14:55:00
Zalezi na koho umelec cili a od toho se pak odviji.

Nekomu staci napr kytara a nejaka taborova pisnicka a zbytek je +
To same kdyz si miril driv na chudinu a mel jsi vetsi moznost zkouset nove veci atd protoze ses mohl zbalit a jit.
Kdyz si miril na bohate uz ses musel vic prizpusobovat protoze tolik bohatych nebylo.Asi jako udelam operu nebude se nikomu libit a jsem odepsanej.
Budu delat vesnicke zabavy zkusim svoji novou tvorbu a kdyz me vypiskaji uz ji hrat nebudu nebo to zkusim na jine publikum a jede se dal
 Val
25.10.2020 14:00:48
Dnes stačí internet a ytubko aby si každý připadal jako king. V tom je ten problém.
Beer01

To bych neřekl. Na to, abys měl pravidelné odběratele a pravidelné diváky, potřebuješ něco umět. Nikdo ti nebude chodit na kanál, kde nic nenabídneš. Však to můžeš zkusit, bobku.
Smajlík  Jesus Chrystus
25.10.2020 12:54:50
Tohle rozebírá i V. V. Pjakin v jedné své výživné přednášce. Určitě to zkoukni. Tady je na to odkaz:
https://www.youtube.com/watch?v=EWQklxaVgsM
 radek111
25.10.2020 12:32:12
Zase na druhou stranu je dnes umění široce dostupné ... ve středověku si obrazy či sochy nechávala dělat akorát šlechta a církev, tedy méně než 2% lidí ... dneska si nějaký ten obraz může dovolit v principu každý, o muzice ani nemluvě...


Ale pravda je, že o vysoce sofistikované umění není dnes (zejména mezi těmi bohatými, kteří by si to mohli dovolit zaplatit) zase moc velký zájem. Dneska je přeci jen mnohem více věcí, co se dá za peníze koupit...jsem si téměř jistý, že i ledasjaký středověký šlechtic by dal přednost soukromému letadlu před obrazem, kdyby měl tu možnost...


Pak je tu taky ta věc s vynálezem fotografie ... co se dá fotit, tak to pro umělce začalo postrádat smysl, se snažit o věrné zobrazování ... a já bych skoro řekl, že z hlediska umění je to moderní více uměním, než to klasické, přeci jen namalovat něco, co nemá být jen věrnou kopií originálu mi přijde mnohem sofistikovanější problém...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
25.10.2020 12:07:59
Je to podobné jako sport. Současní "umělci" se ženou za vidinou peněz, kdy je to umění bude živit. Samozřejmě je to nesmysl, protože naprostá většina nejsou umělci ale amatéři, kteří se nikdy nenaučili řemeslu. (Umění je řemeslo stejně jako cokoli jiného a pokud základy někdo neovládá, je to na jeho "díle" docela znát).
Společnost v hodbě za zdánlivě něčím novým, modernějším, odlišným dává iluzi i těm neumětelům, že jsou to oni, kdo "udělají díru do světa".

Podobné to bylo vždy. Jen díky tomu, že nebyl internet tak dobří amatéři začínali v hospodách a když na jejich vystoupení začlo chodit dost lidí, někdo z vydavatelů si jich všiml a úspěch začal první deskou, třeba. Dnes stačí internet a ytubko aby si každý připadal jako king. V tom je ten problém.
 Beer01 Muž93 Kategorie
25.10.2020 12:06:06
Ale však to je na každém, čemu bude věnovat svou pozornost. Mozarta si klíďo pustím, a pak třeba Rammstein .
Smajlík  MusicianFit
25.10.2020 11:54:08
Podle mě dobrá hudba pořád je, jen se blbě hledá, protože prostě není populární. Na ovládnutí mas člověk musí dělat hudbu, co je prostě jednoduchá a přístupná průměrný inteligenci. Plno lidí nějakou harmonii vůbec nevnímá a chtějí prostě jistý technický provedení, debilní rapový kecy, pořádný basy nebo kolovrátek pár tónů, aby to pochopili (nebo nějakou kombinaci). A možná na nějaký citlivý 80s melodie už ani neni nálada ve společnosti, kdo ví. Kromě toho člověk musí být taky originální a pokud ta lepší hudba už existuje, tak může dělat jen horší a prosadí se na základě originality a ne hudební hodnoty.

Umělci dělají prostě jen to, že se snaží poptávce vyhovět, nebo se přirozeně prosadí ti horší, protože jsou vybráni převažujícím davem, co chce konzumovat věci originální a jednoduchý a ne to nějak víc vnímat...

Podle mě nejde o problém umělců, ale o problém publika. Dřív byly přísný filtry na to, co se vůbec dostane ven, všude ve vydavatelstvích seděli lidi, co hudbu dokázali vnímat. Dneska to jde celý obejít a vítězí ten, kdo je nejpopulárnější na sociálních sítích a kdo udělá nejlepší marketing kolem. Nebo dokonce stačí se objevit se svym songem v nějakym populárním meme a hned je člověk hvězda... (viz nedávno ty rakve) :)

Kromě toho hudbu může dnes dělat každej a chrlit jednu věc denně, nejsou potřeba nosiče jako dřív nebo koncerty. Jen hodíš export mp3 a napálíš to do online distribucí. Nějak se prosadit je často trochu o náhodě.

A jak to funguje u obrazů je tady v tomhle dokumentu, jen byl natočenej ještě před sociálníma sítěma, tak si k tomu ten efekt přičti:
https://tinyurl.com/y25d44tf
 Nevnímám realitu Muž88 Kategorie
25.10.2020 11:23:46
Jinak na mém kanále jsou hity 70. 80. 90 let. Na tohle jsem tančil na diskotékách, dělal jsem i dýdžeje, učím hudebku celý život. Vyučuji soukromě klávesy taky celý život. Hrál jsem na svatbách a párty pro lidi. Měl jsem i zpěvačku. Ale to bylo před 20 a více lety. Dneska hraju už jen na youtube. Odkaz na svůj kanál jsem tu už dával. Znovu jen zopakuju, že rozdíl mezi starodávnou tzv. vážnou hudbou a třeba rockovou nebo taneční hudbou je jen v použitém aranžmá. Tj. nástrojích. A v délce skladby. Symfonie je dlouhá mnoho minut, písnička jen 3 minuty. A rozdíl je v orchestraci. Jinak akordy a melodie - to může být velmi podobné nebo stejné. Musím jít ven, budu tady později, odpovím na případné dotazy až se vrátím. Zatím pa.
 Jesus Chrystus
25.10.2020 11:21:35
Za vším jsou chyby co dělají lidi
 Digitální guru
25.10.2020 11:16:47
MájaVčelka65

Hele, Evu a Vaška bych nehrál, protože tam není moc co hrát. Málo se tam mění akordy. Je to něco jako dechovka. Ale není tomu důvod se smát. To je horší ta moderní hudba, kde nejsou akordy žádné a běží pouze rytmus.

A s akordy opatrně. Přemíra akordů zejména těch netradičních je někdy na škodu a dělá zase disharmonii. Méně je někdy více. V hudbě jsou zkrátka určité osvědčené postupy. Každý, kdo skládá hudbu to musí udělat tak, aby to vypadalo jako jiné, než co tu už bylo, ale současně to musí být líbivé, takže musí použít už použité akordy a osvědčené postupy. Čili vždycky jde o nějaký kompromis.
 Jesus Chrystus
25.10.2020 11:04:43
Ahoj

Možná si jen obětí svého vlastního soudu a současnému umění prostě nerozumíš.

Nebo je to proto, že umění dřívější bylo nadčasové, zatímco dnes přímo vychází z doby, je jednodušší a přímější a možná oni umělci často ani nedokáží sáhnout na dno své duše, aby obsah jejich tvorby stal opravdu za to.
 999Aesthetic10 Muž28 Kategorie
25.10.2020 11:02:52
Protože umění reflektuje stav světa.
Smajlík  no comment
25.10.2020 11:01:55
A třebas toho Michailova, co jsem hrál, by šlo udělat i klasicky jako orchestr, se smyčci apod. Jak říkám rozdíl je jen v aražmá. Já to hraju na klávesy s automatem, který dělá sám tu orchestraci. Jen zadávám akordy a místa, kde mají zaznít bicí.
https://www.youtube.com/watch?v=GJCR1-dmXZc

Jakákoliv hudba se dá zpracovat do klasiky nebo do taneční verze nebo do rockové verze, nebo do folkové verze nebo do reggae verze, nebo do country. Style je opravdu jen otázka vkusu. Každý člověk má svoje preferovaný styly.

Podstatou hudby je však vždycky melodie, melodická linka, kterou hraje hudebník nebo ji zpívá zpěvák a k tomu hraje nějaké pozadí. To pozadí dělá harmonii - akordy a rytmus. Akordy se hrají na kytarách nebo klavíru, nebo na synťácích, bicí dělá bubeník a pak tu je basa. Ta běží současně s bicími.
 Jesus Chrystus
25.10.2020 10:58:09
Jesus: Moc děkuju, budu ráda když sem dáš nějaké odkazy. Hudba z 80. let se mi moc líbí, tu klasickou jsem napsala jen jako příklad, protože v 80. letech přece jen neposlouchali všichni tu kvalitní hudbu, už tehdy existovaly věci jako Eva a Vašek nebo různí rappeři :D
 MájaVčelka65
25.10.2020 10:52:21
V hudbě je to tak, že nejlepší hudba byla v 80. letech, a to jak v oblasti rocku, tak v oblasti taneční hudby. Jsou na to i výzkumy. Můžu dát odkazy. Ostatně sám hraju hudbu z té doby nejradši. A není pravda, že by klasická nebo vážná hudba byla lepší. Rozdíl je pouze v délce trvání skladby a v použitých nástrojích - aranžmá. Klasická hudba používá smyčce. Moderní používá synťáky, kytary apod., ale principiálně je to totéž. Stejné akordy, podobné melodické linky. Moderní hudba má akorát větší důraz za hluboké tóny - basy a používá bicí nástroje na zdůraznění rytmu.

Něco jiného je pak techno, nebo rap, nebo hip hop, kde někdy běží celou skladbu jen jeden akord, melodie není žádná nebo se opakuje dokola jen pár tónů a k tomu hraje automatický bubeník dokola totéž. To už je opravdu málo kvalitní. Jinak kvalitní autoři 20. století byli v Česku třebas Karel Svoboda, Angelo Michajlov apod.
Smajlík  Jesus Chrystus
25.10.2020 10:47:53
Takové věci totiž není těžké vymyslet ani udělat, tudíž je to rychlé a lze za to schovat spoustu "skrytých" významů. Jsi jako architekt neschopný a bez fantazie? Postav skleněnou kostku a budeš mít úspěch. Neumíš malovat? Stříkej štětcem na plátno a řekni, že to sybolizuje osamělost lidí v dnešní společnosti nebo jinou blbost. Je to jen o tom, komu to dokážeš prodat a vzhledem k tomu, že počet lidí, co mohou kupovat umění se dejme tomu za těch 100 z mnohonásobil, tak tyhle lidi je třeba nějak ukojit, ale složité věci jsou moc časově náročné.
 dabler Muž20 Kategorie
25.10.2020 10:47:04
Povedal by som, že preto lebo v súčasnosti je v móde dekadencia.
 Fajnšmeker1989 Muž31 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk