Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1147513, vloženo 24.10.2020 11:12:21 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Přestávám věřit
Věřím v Boha ale nedůvěřuji mu. Často mám pocit že není na mé straně. Mám na něj - někdy- neuvěřitelný vztek. A zároveň jím pohrdám. Pohrdám jím proto že to co dělá mi přijde kruté, zbytečné, zákeřné a ubohé. Já sám bych takto nejednal - připadám si proto často větší než bůh.

Nemůžu cítit pokoru vůči něčemu co je tak malé a ubohé. Rád bych věřil v boha opravdu moudrého, duchovně vyspělého a schopného - ale nevidím smysl v tom co vidím ve svém životě i kolem sebe.

Doufám v to že se mýlím-a jsem ochoten svůj pohled na boha i život změnit - ale to bych musel vidět důkaz jeho velikosti. Nyní spíš vidím opak.

Čím dál tím víc mám pocit, že nemá cenu se na boha spoléhat. A že jediné na co spolehnout můžu jsem já sám.
 Petrz Muž43  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
03.11.2020 00:43:08
Nějak jsem měl tuto diskuzi za ukončenou.

Pan Trumpetka: dodělám hru a uvidí se. Budu mít prostředky a čas. Taky mám občas pochybnosti - ne snad o tom zdali je můj vynález funkční- nýbrž o tom zdali je v mých silách rozjet výrobu a podnikání. Tam pochybuji občas velmi silně. Na druhou stranu - když vidím jak to funguje ve firmě kde nyní pracuji- a jací lidé můžou mít vedoucí funkce , tak nevidím důvod proč bych to též nedokázal.

Jinak nechci hodnotit uživatele s přezdívkou Positive plus. Nicméně , když to vezmu obecně, kdybych skutečně věřil v to že tento život je jen jakýmsi testem loajálnosti k Bohu, že ta pravá naplněná existence přijde až po smrti a že jediné co stačí je přijmout křesťanskou víru a snažit se dodržovat desatero - asi taky nebudu tak vystreslej a nebudu mít takový pocit tlaku jaký občas mám (respektive měl).


Já tomu ovšem nevěřím - protože tato víra je neslučitelná s mou inteligencí i životní zkušeností. Já jsem na pozemský život nerezignoval - naopak chci dokončit co jsem začal. A vzhledem k tomu že čas utíká a na svých cílech pracuji ve volném čase po práci - tak jsem trochu citlivější na nepříznivé okolnosti - a občas mívám pocit že Bůh není na mé straně.

Nicméně poslední dobou se ten tlak výrazně snížil. To co mne do této doby trápilo nějak ustoupilo. Asi jsem se smířil s tím jak to je.
 Petrz
28.10.2020 18:34:16
>PanTrumpetka

Jako obvykle máš jen nadávky místo argumentů.

Každý ať posoudí o čem to vypovídá.
 Positive plus Muž Kategorie
28.10.2020 18:07:42
Naštěstí nežijeme v době, kdy pobožní primitivové jako ty, "neléčí" duševně či neurologicky nemocné zaříkáváním a rituály - a dostane se jim v rámci možností adekvátní péče.
Ty by jsi byl bohužel schopný ve své pomatenosti vidět jakési démony i v epileptickém záchvatu - no doba naštěstí pokročila a lidé už nejsou nuceni těmto nesmyslům z úst pobožných věřit...
 PanTrumpetkaOFF
28.10.2020 15:46:47
>PanTrumpetka

Psychiatrická diagnóza a posedlost démonem je často totéž. Jenom psychiatr asi nepojmenuje pravým jménem.
 Positive plus Muž Kategorie
28.10.2020 08:14:58
Plus tedy: původní téma debaty se úspěšně vyřešilo - oficiální lékařská diagnóza, která připouští stavy posedlosti nějakým démonem prostě neexistuje: to je náboženská dezinterpretace toho, co se uvádí v diagnostickém manuálu. Pevně doufám, že tuto naprosto zřejmou skutečnost už dále rozporovat nehodláš.
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
28.10.2020 08:01:43
Křesťané by byli velmi rádi, kdyby mohli paušálně odmítnout kritiku svých pověr s tím - že se jedná o ničím nepodložené přesvědčení a v podstatě jen o osobní pocity dotyčných kritiků ... a když jsou pak třeba konfrontováni s metastudiemi, které ukazují např. na to, že modlitby za uzdravení nefungují - zakroutí hlavou a buď to prohlásí za spiknutí těch, co ty studie prováděli nebo řeknou, že Bůh věděl, že se ta studie dělá a záměrně lidi, za které se věřící modlili, neuzdravoval ve vetší míře, než je statistický průměr... na celém křesťanství je vůbec nejkomičtější ta defraudace pravdy, kterou se křesťané neustále ohánějí a přitom je zjevé, že je to přesně naopak.

Zajímavé je i to, že jsem vysledoval, že čím více jsou křesťané konfrontováni s logicky a empiricky podloženou kritiku svých pověr, tím více mají tendenci těmto pověrám věřit ještě silněji. Nejsi žádnou výjimkou a mě to přijde naprosto fascinující - co si musí člověk provést s mozkem, aby fungoval tímto způsobem.

Samozřejmě už dávno vím, že tě o něčem nepřesvědčím, protože lidem jako jsem já, prostě nedovolíš vstoupit do svojí komfortní zóny :)

Debatu ale jinak považuji za užitečnou, vzhledem k tomu, že je veřejně přístupná a vznesené argumenty tak mohou inspirovat někoho, kdo řekněme ještě tápe nebo má jisté pochybnosti o určitých aspektech křesťanství.

Soukromě bych si s tebou o takových věcech asi nedopisoval - to by byla oboustranná ztráta času.
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
28.10.2020 07:34:06
PanTrumpetka:
"Oklamaný človek svůj sebeklam přiživuje a když je konfrontován s něčím, co by mohlo jeho přesvědčení oslabit, začne se chovat jako zaseklá gramodeska a v mozku se mu vypne součástka "bullshit detector", aby mohl setrvat ve své komfortní zóně."

Obávám se, že toto by mohlo být s klidem aplikováno i na kteréhokoliv zatvrzelého ateistu a že tenhle postoj může aplikovat kdokoliv na kohokoliv, pokud je přesvědčen, že jeho názor je jediný správný.

Co tenhle debatní kroužek rozpustit, nebo mne potřebuješ během této konverzace poateističtit a nelze odejít, dokud nebude mise splněna? Domnívám se tak, neboť jsi investoval spoustu energie, abys mi opakovaně sdělil, že věřím blábolům.

Už jsi mi dal dostatečně najevo, že smýšlíš jinak a že názorem církve v určitých bodech pohrdáš a já to pochopila a akceptovala. V čem a jak do hloubky je nutno ještě pokračovat, abys uspokojil svoji potřebu?
 Odcházím s deštěm
28.10.2020 06:24:57
"ale mohu Tě ujistit, že Pavlu Havlátovi úsměv z tváře nezmizel." - tak tohle bys mohla tvrdit jedině snad v případě, kdy bys s panem Havlátem obývala společnou domácnost a měla možnost jsi ho vidět permanentně. Z krátkých příležitostných setkání se něco takového vůbec nedá posuzovat, takže otázka zní - žila si ve společné domácnosti s panem Havlátem v době, kdy trpěl psych. obtížemi?

Protože sám mám za sebou vleklou epizodu s psych. diagnózou (OCD, panické ataky), dobře vím, že člověk trpící úzkostnou poruchou se na veřejnosti snaží svoje problémy maskovat a lidé, co ho od malička neznají, zpravidla nic nepoznají (a v ranných fázích úzkostného problému si ničeho nevšimnou ani ti, co ho znají od malička).
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
28.10.2020 06:16:16
To máš tak - jakožto jedna z těch oklamaných si pochopitelně budeš svůj exorcistický sebeklam hájit do morku kostí, stejně jako Pozitiv si morku kostí hájí ty ezoterické nesmysly z těch ezo-křestanských konspiračních webů, které sem co chvíli postuje - opravdu dost nerad to říkám, ale v tomto ohledu se nikterak nelišíte.
Oklamaný človek svůj sebeklam přiživuje a když je konfrontován s něčím, co by mohlo jeho přesvědčení oslabit, začne se chovat jako zaseklá gramodeska a v mozku se mu vypne součástka "bullshit detector", aby mohl setrvat ve své komfortní zóně.

Dále - vzdělanost, inteligence a pokora naprosto nevylučuje, že člověk hluboce uvěří nesmyslům a pověrám, které pak navíc dobrovolně předává dále - a přesně tohle se děje u katolických exorcistů ... já si nemyslím, že by třeba Havlát nebo Kodet byli nevzdělaní primitivové, jen tvrdím, že krmí věřící lidi strašidelnými pohádkami, kterým oni sami věří.

Ale chápu, že vlastně nemáš moc na výběr - kdyby sis připustila, že katolický exorcismus je nesmysl (jakože je), mohlo by to mít nepříjemné konsekvence minimálně v podobě oslabení důvěry v Církev (když bys zjistila, že vybraní kněží se celé roky nevědomky věnují studiu nesmyslů a Církev je v tom celá staletí podporuje). Je přirozené, že člověk instiktivně nechce prožít pocit hlubokého zklámaní a tak raději setrvá v sebeklamu - je to pohodlnější a nebolí to: chápu to.
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
27.10.2020 23:22:24
Pan Trumpetka:
Každé pravidlo má své výjimky, ale mohu Tě ujistit, že Pavlu Havlátovi úsměv z tváře nezmizel.
Tvůj názor nesdílím, jak jistě víš. Takže z úcty k názoru Tvému můžu jen pokrčit rameny a zmlknout.
Možná Ti povím ještě jednu věc. Znám osobně několik kněží z katolické církve, kteří jsou nebo byli pověření službou exorcisty, s jedním z nich jsem ještě docela nedávno na něčem spolupracovala, protože tihle lidé mají i jiné okruhy pastorační práce a věnují se v církvi různým aktivitám. Proč to říkám? Nemyslím si, že jsou to lidé odrtžení od reality života laiků a nevěřících, naopak, jsou to lidé velmi vzdělaní, přemýšlející, pokorní a inspirující, lidé s obrovským respektem k názoru nevěřících, kteří kvůli tomu, aby tuhle službu mohli vykonávat, obětují mnohé a jak říkám, některé věci jsou nepředatelné.
Dobrou noc.
 Odcházím s deštěm
27.10.2020 22:47:04
"Úsměv Pavla Havláta? Má ho každý s Bohem žijící křesťan - poznávací znamení." - ukázka konfirmačního zkreslení, tohle samozřejmě vůbec neodpovídá realitě, a snaha udělat z těch, co se neusmívají, jen papírové křesťany je projevem kognitivní disonance - alespoň takhle to vnímám.
Když u Havláta došlo k psychickým potížím, úsměv z tváře mu s největší pravděpodobností zmizel - stal se z něj v tu chvíli snad obsazovač kostelních lavic?

Studovat exorcismus? - to je něco jako studovat horoskopy :)

Havlát, Kodet a spol. jsou bohužel jen lidé, kteří oklamali sami sebe naukami dříve oklamaných a tím klamou i ostatní - o ničem jiném to opravdu není.
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
27.10.2020 22:31:43
Pan Trumpetka:
Úsměv Pavla Havláta? Má ho každý s Bohem žijící křesťan - poznávací znamení. Prameny radosti tryskají z nitra Božích dětí. Všímej si toho, křesťan, který se na druhé neusmívá, je obsazovač kostelních lavic, nikoliv Kristův učedník.
Proč kněží nemluví o exorcismu? Protože lidi to vnímají jako senzaci a odvrací to pozornost od toho, co je na křesťanství podstatné. Křesťanství je kristocentrické, nikoliv biabolocentrické. Navíc, ne každý kněz je vzdělán v tého oblasti, tuhle funkci udělí biskup jen velmi malému počtu kněží, kteří jsou pečlivě vybírání a v republice je jich velmi málo. Byly doby (ne tak dávné), kdy tuhle službu v rámci celé republiky vykonával právě pouze P. Pavel Havlát.
 Odcházím s deštěm
27.10.2020 22:29:31
>PanTrumpetka ON/OFF, Odcházím s deštěm

http://odkrytepravdy.cz/exorcizmus-vyhaneni-demonu-vymitani-demonu-exorcismus/
 Positive plus Muž Kategorie
27.10.2020 22:04:10
https://www.youtube.com/watch?v=Od3ldob_Fig (14 minut) - skvělé satirické video od Radka Žemličky
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
27.10.2020 21:52:34
"Jak to jen říct, zkušenost s některými věcmi je nepřenostitelná." - to ano, zkušenost je nepřenositelná a velmi často iluzorní a klamná: často se mylně domníváme, že naše zkušenost (či spíše její interpretace) je objektivním odrazem reality, ale ono to tak vůbec nemusí být ...

Co mně zaujalo na Havlátovi? Krom toho, že se pořád nečemu usmívá především to, že veřejně publikoval některé zákulisní praktiky tzv. velkého exorcismu o který kněží mluví jen zřídkakdy ... např. v tomto videu: https://www.youtube.com/watch?v=nok2znIn-Fo - nejvíce mne zde pobavilo, jak říká, že ďábel nebo démon se nebojí krucifixu a prostřednictvím posedlého ho klidně poplive, ale svatý obrázek
panny Marie nikdy takto nezneuctil a že když zlému duchu zazpívají něco latinsky o Panně Marii, ten začne řvát a utíkat :) - cca 56 minuta videa
Přijde mi to jako taková docela dobrá zábavná estráda, zvlaště-li člověk tak nějak tuší, že dotyčný kněz těm věcem, které tam říká, opravdu věří ...
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
27.10.2020 21:29:11
Pan Trumpetka:
"A teď babo raď :)"
Nebudu.
Zmínil jsi hodně věcí, na které bych chtěla a možná i měla reagovat, ale někdy je lepší neříkat nic. Bylo by to na dlouho a já nechci trávit večer zrovna tímto, už jen proto, že je třeba věnovat se jiným věcem.
Jak to jen říct, zkušenost s některými věcmi je nepřenostitelná. Spíš Ti položím jednu otázku. Co Tě zaujalo na P.Pavlu Havlátovi?
 Odcházím s deštěm
27.10.2020 21:05:12
Ale vždyť o tom tu přeci píšu: psychiatrie má nějaké postupy na diferenciální diagnózu. Ta slouží k tomu, aby mohl být dotyčný zařazen do nějaké určité "škatulky", či souboru "škatulek" a dle toho se pak určuje léčebný postup - medikace určitým druhem psychofarmak, druh psychoterapie, atp.
Stává se i to, že se ta diagnóza provede špatně a pak je léčba spíše ku škodě, než k užitku a příjde se na to za poměrně dlouhou dobu - ale to jen tak na okraj.

Ale ono se i stává, že v rámci diagnostiky se dotyčný špatně škatulkuje (viz. třeba případ agresivního autisty Michala) anebo je podezření na poruchu o které se toho skutečně až tak moc neví a co hůř - není známa ani účinná léčba: zde lze jako příklad uvést třeba PNES: psychogenní neepileptické záchváty.
No a pokud se náhodou tento druh pacientů ochomýtá kolem nějakého pobožného kroužku, tak ti pak usoudí, že když medicína nemá úplně jasno, musí to být něco mezi nebem a zemí a může to skončit i velkým exorcismem (bavíme se teď o katolické praxi - u protestantů se to buď nepraktiktuje vůbec anebo se ďábel vyhání jiným způsobem).

Rozumíš pojmu "Bůh mezer"? Že neznalost podstaty jevu není v automatické korelaci se jakýmsi hypotetickým nemateriálním světem nadpřirozena?

A jen tak mimochodem - Prokop Remeš v jednom svém článku popisoval i případy, kterými se katolická církev příliš nechlubí: že exorcismus stav člověka podstatným způsobem zhoršoval.

Samozřejmě nepopírám, že exorcismus může i fungovat - pokud je člověk vnitřně přesvědčen o tom, že exorcismus jeho problém vyřeší a problémy nejsou způsobeny endogenně (např. mozkový Tumor), pak může platit ono pověstné - víra tvá tě uzdravila. Na stejném principu ale funguje ale i homeopatie (tedy placebo), takže za úspěšným exorcismem netřeba hledat nic nadpřirozeného...

Další zajímavostí je, jak se ke katolickému exorcismu (kde se používají speciální modlitby, krucifixy, ikony panny Marie ... atp.: doporučuji shlédnout poučné video dnes již bývalého katolického exorcisty Havláta, který nakonec skončil svoji kariéru s psychickými problémy a nyní jako řadový kněz žije v Itálii) ... jak se ke katolickému exorcismu staví protestanté - ti radikálnější ho totiž považuji za okultní praktiky (spojitost s idolatrií, atd.). Dle části protestantů se tedy tímto způsobem démoni nevyhání, ale naopak přivolávají - prý to lze dobře odvodit přímo z Bible...

A teď babo raď :)
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
27.10.2020 20:35:12
Pan Trumpetka:
A víš, že každý člověk, který podstoupí exorcismus, musí být psychiatricky vyšetřen? Bez toho to žádný kněz neudělá, dokonce ani nesmí. Církev opravdu zasahuje jen tam, kde už si medicína neví rady.
 Odcházím s deštěm
27.10.2020 20:30:32
Popírám? Jak můžu popírat něco, co jsem ti tu sám napsal?

Jednoduchá věc: otevři si manuál MNK-10, nalistuj si sekci disasociativních poruch a vypiš mi sem všechny věty, kde se objeví slovo démon, Satan, nadpřirozeno, Bůh, a tak podobně ...

Pochop, že jako trans nebo posedlost je prostě označována dočasná mimovolní ztráta pocitu osobní identity bez jakýchkoliv náboženských či nadpřirozených konotací ... víš, že např. v operačních systémech Unixového typu žijí démoni - opravdu, to si nedělám srandu: neinteraktivní proces běžící na pozadí se tam prostě označuje jako démon - a podle tebe by to asi teda znamenalo, že ty operační systémy jsou posedlé :)?

https://prnt.sc/v85tu0

https://1url.cz/Zzf6R
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
27.10.2020 20:11:34
Positive plus:
Paranoidní? Už zase? Možná vůbec neexistuju.....

Pan Trumpetka:
Takže popíráš existenci diagnózy F 44.3, která nese název Trans a posedlost? Najdeš ji i tam, kde už jsi hledal. Nebavím se o znalostech medicíny před staletími, mluvím o soudobém lékařství.
 Odcházím s deštěm
27.10.2020 20:01:23
Ne nejsme - PanTrumpetkaOFF je ten samý co registrovaný PanTrumpetka: jen se prostě nechtělo přihlašovat v momentě, kdy jsem rozepsaný příspěvek...
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
27.10.2020 19:58:35
>PanTrumpetkaOFF, Odcházím s deštěm

Vy nejste jeden a tentýž?
 Positive plus Muž Kategorie
27.10.2020 19:45:00
https://www.youtube.com/watch?v=z0Obl19EYj8 - tady máš ještě křiklavější případ toho, co se kdysi běžně považovalo za neklamný důkaz toho, že člověka se zmocnila nějaká nadpřirozená síla - a dneska už jen stěžíš najdeš (věřícího) psychiatra/psychologa/neurologa, který by za tím viděl něco jiného, než neurologické onemocnění bez známek nějaké duchařiny, které je možné dle okolností lečit (samozřejmě, že nikoliv motlitbami a exorcistickými mantrami)

https://www.youtube.com/watch?v=kGXZfrMCikk - zde zajímavý (a mediálně poměrně známý případ): atypická forma autismu - skvělá příležitost pro pobožné, příšít tam nějakého toho démona, protože psychiatr kroutí hlavou, že s něčím takovým se nesetkal ani v literatuře - no tak když je to tak vzácné a neobvyklé, tak to je dost velká šance, že v tom bude démon ne ? :))) ... kdepak, křesťané se těch svých pověr nikdy nezbaví - protože ezoterika a pověry jsou jedním z hlavních motivů jejich nábožeského přesvědčení, takže v tom pofrčí pořád (až na ty ultraliberály, co to celé berou jen jako metaforu)
 PanTrumpetkaOFF
27.10.2020 18:30:24
ještě jednou odkaz na ten článek z Idnesu:

https://1url.cz/1zfnH

Po ulici běží sedmnáctiletá nahá dívka od krve. „Jsem Bůh, jsem Satan“,“ křičí a pak se zhroutí na zem. Skončí v rukách policie. O pár týdnu později prchá nahý muž přes jednu z floridských rušných křižovatek. Je nahý a neustále se ohlíží. Nikdo za ním však není, zuřiví pronásledovatelé jsou jen v jeho hlavě.

Podobných případů se od počátku letošního roku odehrály na slunném jihu Spojených států stovky. Ve všech sehrála klíčovou roli zákeřná látka jménem flakka (španělský slangový výraz pro štíhlou atraktivní ženu, pozn. red.), nejnovější syntetická droga z Číny.
 PanTrumpetkaOFF
27.10.2020 18:25:45
Ten dokument jsem před léty viděl ... Prokop Remeš je bezesporu veselý a sympatický chlapík s jistou dávkou zdrávého skepticismu - líbilo se mi třeba, jak jednou na přednášce pro křesťanskou mládež výtahl z kabele Satanskou Bibli :)
Víš v čem je ale problém? Prokop Remeš je praktikující katolík - je to člověk, který věří na nadpřirozené věci a tento svůj pohled si zasouvá i do své práce. Takže nějací démoni - to je osobní názor pana Remeše, ale není to žádné obecné diagnostické stanovisko - jak jsem ti už řekl: psychiatrie s něčím takovým, jako jsou démoni, strašidla, vodníci a bludičky neoperuje: to nespadá do ranku tohoto oboru. Když si prolistuješ MNK-10 zjistíš, že tam nic takového, o čem tu vypráví pan Remeš, nenajdeš.
Jediný, kdo s tímto v rámci psychiatrie operuje je hádej kdo - ano: věřící psychiatři. Remeš není zdaleka jediný - dalším příkladem je třeba Max Kašparů, ač skeptik a člen spolku Sysifos, věří třeba na to, že člověk "posedlý démonem" může levitovat nebo propalovat díry do koberce (i když to jen slyšel z vyprávění). Pro tyhle lidi je prostě víra ve starověké pohádky natolik autentická, že si to následně přenáší do oboru, ve kterém pracují - nic víc za tím netřeba hledat.

Takže dobře: nečerpáš v tomto případě ze zdrojů vyloženě pochybných, ale ze zdrojů silně zaujatých, od lidí, kteří využívají mezer v poznání a do těchto mezer zasunují náboženská vysvětlení, kterým oni sami věří - zkrátka od lidí, kteří kopou za svoji víru.
Ale nedělají to zdaleka všichni - např. praktikující katolík psycholog J. Klimeš si poklepává na čelo, když se dozví, že nějaký jeho věřící kolega z oboru diagnostikoval posedlost démonem :)

V dobách ne až tak dávných byla jako posedlost označováná třeba epilepsie, Tourettův syndrom, a pod. - moderní věda ale do toho nakonec pobožným hodila vidle, a ti se teď teda alespoň chytají psychiatrických případů s nejasně diferencovanou diagnózou a pak z toho vznikne ono pompézní tvrzení, ze kterého si věřící ovečky sednou na zadek: soudobá psychiatrie to nedokázala přesně zaškatulkovat, tak to bude asi ten démon..

https://www.youtube.com/watch?v=wmAiABeP08k - pár set let nazpět a namísto epilepsie by tomutu člověku pobožní experti diagnistikoval démona

No a dneska je ta situace v podstatně stejná - před časem letělo internetem video z nemocnice, kde nějaký chlapík v křeči se zákrvácenou hubou vyřvává něco o Luciferovi:

https://www.youtube.com/watch?v=PwauyFlNTJ4

Křesťané měli hned jasno - DÉÉMÓÓN, a přitom to dotyčný postřelený chlapík nejspíš pořádně přepálil s flakkou:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/floridu-ovladla-cinska-droga-flakka.A150617_152904_ - zahranicni_ert -

To, co "diagnostikovali" křesťané ve starověku/středověku, byla jen snůška blbostí a v dnešních dnech jsou opět ty samé pověry, jen trošku jinak obalené.
 PanTrumpetkaOFF
27.10.2020 17:18:12
Pan Trumpetka:
Podotýkám, že ten lékař, který o tom v dokumentu hovoří, je psychiatr.
 Odcházím s deštěm
27.10.2020 17:14:07
Pan Trumpetka:
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10318730018-polosero/215562222000003-polosero-vymit - aci-zla/titulky -
(čas 22:02 na toto téma hovoří sám lékař). Mezery v odkazu, prosím, odmazat.
Jinak, jestli to sneseš, doporučuji shlédnout celý dokument.
 Odcházím s deštěm
27.10.2020 00:50:11
> PanTrumpetka

Ahoj, tys mi zase přišel dělat odměnu v nebesích.
Smajlík  Positive plus Muž Kategorie
26.10.2020 23:57:50
Petrz:
Tak už ti asi Petře svitlo, že ten motor, co vyřeší problémy lidstva není žádné vnuknutí od boha, ale jen takový sen - taková představa, která se nenaplní. Stejně tak je jen (negativní) představa, že se na tebe nějak domluvili prodejci všeho možného, aby ti zhatili tvoji deskovku - je ale fajn, že aspoň nad touto představou máš zdravý nadhled...
Co říci na to ostatní ... začínáš rekapitulovat, že tvůj způsob víry tě nakonec až tolik neobohacuje: žiješ v jakémsi sebezapření, naštvaný a frustrovaný s iluzorní představou jakýchsi duchovních darů, které budou užitečné pro celé lidstvo - to i ten primitiv Pozitiv, co si vyfetoval mozkovnu křesťanskou ezoterikou se vnitřně cítí o poznání lépe...
Možná bys mohl zkusit udělat malý experiment, jako ten americký pastor, co si zkusil rok žít bez Boha a nakonec už se zpět do církve nevrátil - nakonec byl docela spokojen s tím, že nezná odpovědi na řadu otázek, proč jsme vůbec na světě nebo jaký je smysl života a podobné věci, co věřící lidé mají tendenci neustále řešit a ani za boha se ve svých závěrech na tyto témata nemohou shodnout :)
Možná ti dojde, že život je nakonec ve své podstatě strašně jednoduchý a funguje kauzálně, a taky že je život docela dost krátký a že je docela zbytečné jej prožít naštvaný, frustrovaný a věčně s něčím nespokojený, pokud už měl člověk to štěstí a nenarodil se do země, kde je válka, hladomor nebo kde vládne nějaká šílená diktatura.

--------------------------------

Odcházím s deštěm: "Možná Tě překvapím, když řeknu, že existuje lékařská diagnóza, která připouští stavy posedlosti démonem." - bohužel, nic takového neexistuje, v manuálu MNK-10 neexistuje žádná diagnóza, která připouští jakési démony: exituje diagnóza F44.3, ale tam se nic o žádných démonech nepíše a psychiatři to rozhodně neřeší jako něco nadpřirozeného - buď sis to tedy vymyslela, nebo čerpáš z nějakých pochybných zdrojů (to asi bude ta pravděpodobnější varianta).
 PanTrumpetka Muž41 Kategorie
26.10.2020 08:42:24
>jakýsi neregistrovaný uživatel (Odcházím s deštěm)

Prázdné řeči...
 Positive plus Muž Kategorie
26.10.2020 06:41:10
Petrz:
Držím palce.

Positive plus:
Patřilo to Tobě. Duchovní pýchu si hýčkáš už dlouho.
 Odcházím s deštěm
26.10.2020 02:30:26
>jakýsi neregistrovaný uživatel (Petrz)

Prázdné řeči...
 Positive plus Muž Kategorie
26.10.2020 00:35:06
Positive plus: Jo jo. Odcházím s Deštěm má pravdu....a mne do toho netahej.
Smajlík  Petrz
25.10.2020 23:10:21
>jakýsi neregistrovaný uživatel (Odcházím s deštěm)

To asi patřilo Petrzovi a spletla ses, viď.
 Positive plus Muž Kategorie
25.10.2020 23:07:19
>jakýsi neregistrovaný uživatel (Odcházím s deštěm)

A kde, že se vyvyšuji?
Nerozumím, co to zase píšeš za výmysly.
 Positive plus Muž Kategorie
25.10.2020 20:47:04
Odcházím s deštěm:
"Řekni mu to sám, i to, že jím pohrdáš, řekni Mu všechno, čím Ti podle Tebe ublížil. Buď k Němu upřímný a nenech si nic pro sebe. Řekni mu to pod Jeho křížem a dívej se mu u toho do očí. Řekni to nahlas a neschovávej se za druhé."

Děkuju. Vždyť já mu to říkám pořád. Někdy mu děkuji za vše co mi dal. Ale většinou mu nadávám či mu vyjadřuji svůj despekt. Ale to dělám jen v případě kdy si připadám bezmocný a mám strach. Nevnímám Boha jako bytost která je (i) na mé straně a na kterou se mohu spolehnout. -Někdy mám pocit že bůh je spíš na straně těch co mne napadají.

To je pak těžké cítit pokoru a vděčnost. Ale abych byl spravedlivý - dal mi spoustu darů- velmi cenných darů. Za to jsem velmi vděčný - a vůči tomu jsem pokorný. Na straně druhé mám ale často pocit že v tom abych ty dary využil (ve prospěch svůj ale i lidstva)-mne bůh příliš nepomáhá. Spíš naopak. A pak cítím směs bezmoci a pohrdání.

Vlastně bych mohl být víc trpělivý a má víra by mohla být silnější. A taky bych mohl jednat moudřeji. A mohl bych přestat vyžadovat aby se věci děli přesně tak jak chci já. A mohl bych se přestat dívat na Boha jako na někoho menšího než jsem já=mohl bych mít víc pokory jak vůči němu tak ostatním lidem. Mohl bych se Bohu víc odevzdat.

Díky zkusím to udělat tak jak říkáš.
 Petrz
25.10.2020 16:20:59
Positive plus:
Tvá duchovní pýcha znovu křižuje Krista. Neoplýváš žádnou duchovní nadřazeností nad nikým, Tvá vlastní ubohost Tě usvědčuje. Proto kážeš, jak kážeš - bludy a klam halené do slov Písma. Tvým Otcem není Bůh, nikdy jsi ho neznal. Sám sebe vyhlašuješ duchovní autoritu pod Kristovou záštitou nad jinými? Jestli ještě můžeš, padni na kolena a pros Pána za odpuštění zato, co je Tvým smýšlením.
 Odcházím s deštěm
25.10.2020 16:13:47
Petrz:
Řekni mu to sám, i to, že jím pohrdáš, řekni Mu všechno, čím Ti podle Tebe ublížil. Buď k Němu upřímný a nenech si nic pro sebe. Řekni mu to pod Jeho křížem a dívej se mu u toho do očí. Řekni to nahlas a neschovávej se za druhé.
 Odcházím s deštěm
25.10.2020 10:36:35
Jo jo modli. A prosím tě , řekni mu ať mne negriluje příliš dlouho, horko moc nemusím.
 Petrz
24.10.2020 21:56:35
> Petrz

Modlím se za tebe.

Duchovní nadřazenost - ve stylu Ježíše Krista, který se nechal ukřižovat. OK.
 Positive plus Muž Kategorie
24.10.2020 21:47:42
Běž se raději modlit.
Smajlík  Petrz
24.10.2020 21:45:06
> Petrz

Ale já se tě na něco ptám ne?
 Positive plus Muž Kategorie
24.10.2020 21:43:04
Positive plus: Je skvělé že máš s Bohem tak vřelý vztah. Ale já tě - i přes to - o radu nežádám. Neber si to osobně. Příkladem pro mne v tomto ohledu nejsi.
 Petrz
24.10.2020 21:30:29
> Petrz

Není stejný.
Já vím, že Bůh je láska a důvěřuji mu.

Duchovní nadřazenost? Co tím myslíš?
 Positive plus Muž Kategorie
24.10.2020 21:19:43
999Aesthetic10: Děkuju. Vím že žiji nevyváženě. Sice ne asketicky v pravém slova smyslu - k tomu mám daleko a ani po tom netoužím - ale dost jednostranně. A vím že mi to neprospívá. Ten výklad harmonie v ráji jako symbol uspokojení našich potřeb se mi velmi líbí.

Jen je pro mne těžké ten stereotyp změnit. Zvyk je železná košile.

Positive plus: Oba jsme si rovni. Nejsem Bohu blíž než ty, ale ani ne dál. Náš vztah s Bohem je jiný ale hodnotově stejný. A ani ty ani já nejsme Bohu blíže než prostitutka, vrah, či zloděj. Pro Boha jsme všichni stejně cenní. Tvá představa duchovní nadřazenosti je iluze.
 Petrz
24.10.2020 20:35:21
> Petrz

Jak jsem psal, Bůh je někdo jiný než myslíš.

To je láska.
 Positive plus Muž Kategorie
24.10.2020 19:16:28
Petr:

Ten poslední odstavec je trefa do černého.

Jen pár slov k té askezi. Máš osobní zkušenost k čemu vede askeze tak jak ji provádíš nyní. K frustraci, zášti, utrpení.

Bůh nechce, abysme trpěli. Ideálem ke kterému se máme přibližovat tady na zemi je harmonie. A ta harmonie musí být jak ve vztahu k vnějšímu světu tak ve vztahu k sobě. Když se podíváš na idylické obrazy ráje, lidé a zvířata tam žijí v zájemné harmonii. Zvířata jsou symboly našich pudů tj. sexuality, touhy po sycení aj. .

Klíčem v této věci je "přirozená míra věcí" jak se píše v Tao te tingu. Dle joginskych mistrů zase "správným jogínem není ten, kdo se přehnaně postí, ani ten kdo se přejídá, kdo pořád bdí, ani ten kdo neustále spí."

Bůh je ve všem , vždy, v minulosti, budoucnosti a i teď. Není žádný důvod mučit svoje vlastní tělo nesmyslnými asketickymi požadavky. Naopak. Teprve jsou-li nízké touhy člověka uklidněny (ukojeny), tak spí, a pak je možno daleko snadněji slyšet hlas Boží, při klidné mysli.

Selským rozumem, ani moc ani málo, jen tak, aby jsi cítil, že ti to prospívá.
 999Aesthetic10 Muž28 Kategorie
24.10.2020 18:23:57
Děj si do vyhledávače ,,Láskyplný dopis Otce", třeba tě to osloví. P.s. kdo píše Bůh s malým b ten zatím v Boha neuvěřitel.
 radek111
24.10.2020 18:03:38
Positive plus: V sebezapření žiji celý svůj dospělý život. Téměř celý. Kvůli Bohu a svému poslání. Ani jedno mi nepřineslo radost ze života a spokojenost se sebou samým. Ani pocit plně prožitého života. Spíš naopak. Nevím kdo jsem , co chci a co tady dělám. Velkou část života jsem naštvaný a frustrovaný. Nejsem stvořený pro asketický život - jsem stvořený pro život v lásce.

Máš pravdu v tom že hřeším. Odmítám život a zabíjí mne to. Aspoň má práce na mých cílech mi dávala nějaký smysl a pocit naplnění. I to se však nyní vytrácí.

A vidina "ráje" mne nijak nepomůže. Jestliže mne Bůh sere zde na zemi , sral by mne i v "ráji". Akorát že v ráji by to bylo navěky.

"Skoro přesně, Bůh nikomu neslíbil snadný a pohodový život. Svým následovníkům slíbil, že budou nenáviděni pro Jeho jméno a že na zemi budou mít soužení, dokonce jim slíbil, že pro svou víru budou vydáváni na smrt. To důležité v křesťanství začíná až po smrti a život je jen zkouška. To je podstata křesťanství - život věčný s Bohem. Smrt je jakási přestupní stanice. To jen lidé si to převrátili a domnívají se, že Bůh by jim měl zajistit ráj na zemi a nulové utrpení už v tomto životě."

Když nevidím v životě smysl - ať už tomhle pozemském, či posmrtném - nevidím také důvod proč cokoli snášet. Křesťané upínají své naděje k tomu že v ráji budou žít naplněný život. Mají tedy motivaci snášet bolest.

Já tomu nevěřím. Nevěřím že život je zkouška. Nevěřím v poslední soud. A nevěřím že cokoli vnějšího mne udělá šťastným......No a to je to co jsem si asi měl uvědomit. Štěstí je rozhodnutí nikoli reakce. Já se můžu rozhodnout být šťastný za téměř všech okolností. Dívat se na to co mám a ne co si myslím že bych měl mít. To je radikální změna způsobu mého myšlení.

Věřit v to že vše co se děje je pro mne to nejlepší. A nelpět na tom jak by to mělo být.

Jak vím, že to, že mi nedodali opakovaně přesně to, co jsem si objednal mne poškodilo? Možná to jde otočit o 180°. Možná je to to nejlepší v daný okamžik. A proto mohu bohu důvěřovat i v situacích jež se mi na první pohled jeví nepříznivé.
 Petrz
24.10.2020 17:03:47
>jakýsi neregistrovaný uživatel (Odcházím s deštěm)

Ta víra v Ježíše musí mít určité vlastnosti a pak je to proměňující víra.
Člověk musí i důvěřovat Bohu, který přišel ve svém Synu Ježíši Kristu.
A potřebuje také znát pravdivé informace, dobrou zprávu. Bez toho to nejde.
 Positive plus Muž Kategorie
24.10.2020 16:53:06
Meteorolog:
Víra je první krok, ale jen u něj zůstat nesmí, protože i ďábel věří, a přesto se třese hrůzou před Bohem.
Věřit může kdokoliv, ale pak musí nastat obrácení a tvrdá práce na sobě. My nemůžeme nic činit bez Boha a On v nás nic nemůže činit bez naší vůle ke změně a bez vytrvalé modlitby. Kdyby šel proti naší vůli, znesvobodnil by nás. Vzal by nám možnost volby.
Kdo se nemodlí, ztrácí kontakt s Bohem a kdo nemá vůli změnit svůj život podle Božího slova, tomu ani víra v Ježíše nemůže pomoci.
Bůh nabízí svou spásu každému člověku bez výjimky, ale člověk ji musí přijmout, nejen rozumem, ale také svou vůlí a srdcem.

Úplně jednoduše jsem mohla říct, že nestačí jen věřit, ale také chtít, aby v mém životě byla aplikována Boží vůle pro můj život, ať je jakákoliv. Je třeba o to prosit a konat v souladu s touto vůlí, i když se to zdá nesnadné nebo nemožné. Samotná víra je jako nerozbalený dárek. Dokud ho neotevřeš, nemůžeš ho využít, ale ve chvíli, kdy ho otevřeš, začneš chtít víc a cheš si ho užít. Proto Ježíš řekl, že kdo Ho miluje, zachovává Jeho přikázání. Ne ze strachu před zatracením, ale z lásky k Němu. Je to automatické, že člověk chce dělat radost někomu, koho miluje. Nikdo nechce trápit milovaného člověka. Víra je vztah a vztah se vyvíjí, musí růst a sílit. Z lásky k člověku už mnoho lidí popřelo samo sebe a upřednostnilo zájmy milované bytosti. Ježíš chce totéž. Chce abychom zapomněli na sebe a žili pro Něj. Tím je myšleno to, když říká: " Kdo svůj život pro mě ztratí, ten jen nalezne." Není zde míněna fyzická smrt těla. Máme umřít svým hříchům z lásky ke Kristu, abychom mohli žít věčně.
 Odcházím s deštěm
24.10.2020 16:13:40
Odcházím s deštěm: jediný skutek který je tedy po křesťanovi vyžadován je věřit v to co Ježíš o sobě říkal a kým je. Celkem bláznivé, ale možná to bude Boží moudrost jak oddělit pšenici od koukolu ;)
 Meteorolog
24.10.2020 16:01:25
>jakýsi neregistrovaný uživatel (Positive blues)

Nevěřím tomu, že tady nebudeš psát.
 Positive plus Muž Kategorie
24.10.2020 15:57:31
>jakýsi neregistrovaný uživatel (Odcházím s deštěm)

Někdy píšeš pravdivé věci, jako třeba teď, ale to nic nemění na tom, co jsem psal.
 Positive plus Muž Kategorie
24.10.2020 15:53:05
Dál to tu nečtu. Tady na zpovědnici fakt píše druhá liga. To už je lepší granosalis a místní fanatici tam. Takže číst další příspěvky zde na zpovednici na tomto vlákně nebudu. Pa. Spíše jen okresní přebor, ani ne druhá liga. Tak si to tu užijte.
Smajlík  Positive blues
24.10.2020 15:49:47
No jo no, esoterické žvásty, kterými si sami sobě vyrábíte víru, pobožní. Takových esoterických blábolů můžu vysypat z rukávu taky, kolik chci. Když je to bez důkazů a bez odpovědnosti, můžu dělat co chci. Vaše náboženství je cochcismus. Co chcete, to máte. a proto se neshodnete. Každý chcete něco jiného, tak máte i jinou víru a jiného boha. I když máváte stejnou knížkou, odkud ty vaše pověry původně pocházejí.
 Positive blues
24.10.2020 15:46:25
Meteorolog:
Skoro přesně, Bůh nikomu neslíbil snadný a pohodový život. Svým následovníkům slíbil, že budou nenáviděni pro Jeho jméno a že na zemi budou mít soužení, dokonce jim slíbil, že pro svou víru budou vydáváni na smrt. To důležité v křesťanství začíná až po smrti a život je jen zkouška. To je podstata křesťanství - život věčný s Bohem. Smrt je jakási přestupní stanice. To jen lidé si to převrátili a domnívají se, že Bůh by jim měl zajistit ráj na zemi a nulové utrpení už v tomto životě. Jenže to zcela odporuje tomu, co Bůh řekl a co říká Bible. Bůh se o svůj lid vždy staral a jak sám říká, se zkouškou přichází i východisko a nikdo není zkoušen nad svoje možnosti. My jsme Ti, kdo Bohu musí prokázat věrnost, On už věrný byl. Tím, že za nás zemřel na kříži v době, když my jsme byli nevěrní. A On je věrný stále. Stále hledá člověka, aby ho pozvedl z jeho hříchů a uzdravil, ale nemůže nic, dokud my mu to nedovolíme. Člověk, který neuzná, že potřebuje od Boha uzdravení, tak nemůže být uzdraven. Dokud si stačíme sami, jsme ztraceni.
 Odcházím s deštěm
24.10.2020 15:42:54
Meteorolog - esoterický žvást, který si právě předvedl, tomu autorovi víru nedodá.
Smajlík  Positive blues
24.10.2020 15:28:36
Jestli jsem bibli pochopil správně, Bůh tu není od toho aby ti ulehčili život, ale aby tě z něj vysvobodil
 Meteorolog
24.10.2020 15:26:21
Dokud byli na zemi nižší živočichové jako hmyz + vegetace, tak život utrpení ani moc nebyl. Ale s nástupem CNS a mozků přišlo utrpení. Protože ty organismy mají už vědomí. Evoluce měla skončit u nižších forem života. Dál se to vyvíjet nemělo. A nebo žádný život. Na Marsu nikdo netrpí.
 Positive blues
24.10.2020 15:25:31
>jakýsi neregistrovaný uživatel (Odcházím s deštěm)

Nesouhlasím.
A co ty o tom víš? Nejspíš ani nejsi křesťan, jak vidíme.
 Positive plus Muž Kategorie
24.10.2020 15:19:43
Pokud někdo je autorem velkého třesku, tak nejspíše ani neví, že existuje nějaká planetka někde na periferii vesmíru v nějaké galaxii Mléčná dráha a na ní žijí jacísi homo sapiens.... Je to úsměvné. Bůh nejspíše není. A pokud je, tak leda jako prvotní hybatel, jinak nic. Chrstnul obrovské množství hmoty a dál už to běží samospádem. Ale taky může být cyklický vesmír a střídají se křachy a třesky jako se střídají roční období. Kdoví. Každopádně věřit na hebrejského Jehovu/Hospodina nebo arabského Alláha může jen člověk, která postrádá elementární kritické myšlení. To neznamená, že je hlupák. Klidně může mít IQ 130 i více, ale nepoužívá inteligenci na logické myšlení. Pouze se nechávat unášet bájemi, konspiracemi a pohádkami.

Jinak život sám o sobě žádná výhra není. Je v něm hodně utrpení. I sama evoluce je krutá. Potravní řetězec, neustálé střety, vysoká míra utrpení. Nejvíce trpí ti, co mají CNS - centrální nervovou soustavu. Život = průšvih.
Smajlík  Positive blues
24.10.2020 15:12:31
Positive plus:
To už jsem od Tebe četla mockrát, ale to, jestli jsem nebo nejsem registrovaná, nevylepší to, co lidem píšeš a vůbec nad tím nepřemýšlíš. Znovu Ti říkám, že kážeš evangelium jako sám satan. Doporučit někomu jako lék na problém pokoru, když Ti napíše, že jí není schopen, to je skoro výsměch člověku. Prosím, zamysli se, než něco takového napíšeš někomu dalšímu.
 Odcházím s deštěm
24.10.2020 15:03:26
>jakýsi neregistrovaný uživatel (Odcházím s deštěm)

Jsi-li křesťan, kterému záleží na pravdě a ne na matení lidí, tak se zaregistruj nebo používej jednorázový nick.
 Positive plus Muž Kategorie
24.10.2020 14:56:50
Petr:

To co jsi popsal, jsou zcela normální životní situace. Ty jsi na ně jen přecitlivělý. Překážky prostě musíme překonávat, nic jiného, nikdo ti nehází klacky pod nohy, jen žijeme v nedokonalém světě , plném nedokonalých lidí. Měj s nimi trochu slitování.

Přeji hodně štěstí
 999Aesthetic10 Muž28 Kategorie
24.10.2020 14:56:31
>jakýsi neregistrovaný uživatel

Já jsem se s "Petrzem" jeho problém rozebíral hodně.
Je třeba psát pravdu.
 Positive plus Muž Kategorie
24.10.2020 14:54:04
MufPuf:
Možná Tě překvapím, když řeknu, že existuje lékařská diagnóza, která připouští stavy posedlosti démonem. Ne jako psychickou poruchu, ale jako něco, na co medicína nemá odpověď.
 Odcházím s deštěm
24.10.2020 14:49:47
Positive plus:
Kdy už si uvědomíš, že ne všichni lidé se nachází v takovém dochovním stavu, aby se mohly řídit Tvými systémy (v dané chvíli zcestných) příkazů?
Když Ti někdo napíše, že Bohem pohrdá a přisuzuje mu vinu za určité věci, Ty přijdeš s radou, že má uznat oběť Krista......... hm. Uvědomuješ si, co po tomto člověku chceš a že je to v dané situaci úsplně mimo? Tenhle fatal error se Ti stává docela často, vlastně skoro pořád, když na Tvé rady narážím.
Uznat oběť Krista na kříži může jen ten, kdo prožije obrácení. Pak pochopí, kolik a proč toho za nás vytrpěl. To chce velkou dávku pokory před Bohem, mysl zbavenou bolesti a výčitek. Ten člověk musí prožít duchovní uzdravení. A Ty přicházíš a říkáš chromému: "Vstaň a choď." Má to jednu chybu, zázraky neděláš. Až Tě zase napadne podobné, prosím, jdi se raději za dotyčnou osobu modlit.
 Odcházím s deštěm
24.10.2020 14:34:29
Je to tím, že jsi nenašel pravého Boha, který přišel ve svém Synu Ježíši Kristu.
To není bůh tohoto světa ďábel, otec lži.

Uznej oběť Ježíše Krista.
 Positive plus Muž Kategorie
24.10.2020 14:09:09
MufPuf: Myslíš, že pochybnosti o víře by měly být důvodem k nesvéprávnosti?

Já to vidím opačně - víra je vždycky jaksi nedokonalá, je na úrovni, na jakou se člověk svým vývojem a zkušenostmi dostal. Bůh je něco daleko většího a obsáhlejšího, než si dokážeme svým rozumem představit. Občas člověk tu svou víru potřebujeme od základů přebudovat, když už má na to, chápat trochu víc. A tak to staré zboří a začne stavět nové. No a to se nevenek nebo člověku samotnému jeví jako krize víry.
 bilej tygr Muž70 Kategorie
24.10.2020 13:30:15
Je na čase, aby takovéto mentální stavy byly klasifikovány jako mentální porucha a byla automaticky odebírána svéprávnost.
 MufPuf
24.10.2020 13:30:03
Odcházím s deštěm - děkuju za další tip. Ty dvě knížky pro mě budou stravitelnější než Bible, která mi na ty otázky moc odpověď nedala.
 Teta Dana
24.10.2020 13:05:07
Teta Dana:
Doporučím Ti ještě jednu knihu, protože to, nač se ptáš, je na hodně dlouhé vysvětlování a debatování. Kniha se jmenuje Kauza víra a napsal ji Lee Strobel.
Bůh je otec, milující otec, ale i otec, který své dítě bezmezně miluje, mu občas dá zasloužený pohlavek. Chápeš jeho motivaci? Nedělá to proto, aby dítěti ublížil nebo ho snad zabil (když to přeženu do extrému). Dělá to proto, aby ho nasměroval, vychovával, dal mu základy pro život a vrátil ho na správnou cestu. V danou chvíli, kdy dítě dostane na zadek, je rodič zlý kruťák, teprve s věkem řada lidí uzná, že těch pár pohlavků v dětství bylo fakt potřebných.
 Odcházím s deštěm
24.10.2020 13:02:04
Teta dana:"Nejsem věřící, ale nepopírám možnost existence Boha. Právě to co popisujes - nemožnost se na Boha plně spolehnout, jeho nevyzpytatelnost, mlčení apod. - takhle to cítí mnoho věřících.
Jenže podle křesťanství je Bůh dokonalý a za případné problémy tohoto typu může hříšník.
Když tedy připustím existenci Boha, jak je popsán v Bibli, tak buď není všemocný nebo bohužel nemá moc dobrý charakter."

Přesně tak. Nevyzpytatelnost. To je to co mi vadí. A když mám vztek - tak si říkám proč si bůh nevyzkouší jaké to je být člověkem. Z pozice nezranitelné všemocné bytosti to přece nemůže chápat.
 Petrz
24.10.2020 12:54:16
Děkuji všem za odpovědi.

Na pandemii nenarážím. Vlastně se trochu stydím za důvod proč přestávám důvěřovat. Ale mám to tak. Jde o to že jsem v minulosti zažil šikanu - trvalo to asi dva roky.

Je to minulost a snažím se k tomu nevracet - jen jsem od té doby citlivější na reakce ostatních lidí. No když to řeknu natvrdo jsem lehce paranoidní. Nemám důvěru v život ani lidi.

A vlastně ani nevěřím moc Bohu. Když to dovolil jednou, proč by nemohl znovu?

Také nelze říci že bych se nesnažil. Naopak chodím do práce a ve svém volném čase pracuji na svých projektech. Jedním z nich je desková hra. No a právě s tím t souvisí. Objednává si k tomu zboží (modely, barvy do tiskárny atd.) a už víckrát se mi stalo že mi dodaly jiné či nekompletní zboží. No když to zkrátím - přijde mi že to není náhoda. Když se to stane vynořují se mi k tomu myšlenky že se na mne prodejci domluvily - že si nějak předávají informace o zákaznících.

Když to nyní píší zní to absurdně. Ale prostě mne ty myšlenky napadají a já se cítím vůči tomu bezmocný.

A nechápu proč to bůh dovolí.

Nejsem hrdý na to že to tak mám a že mne tohle rozhodí. Ale snažím se být upřímný.

Odcházím s deštěm: Díky za tip. Bohem pohrdám kvůli tomu jak se choval/chová vůči mne a jiným lidem. Ale je pravda že to vidím jen ze svého úzkého hlediska - minimálně ale v mém životě bylo víc bolesti než radosti. Odpustil bych mu to - ale muselo by to přestat.
 Petrz
24.10.2020 12:30:07
Odcházím s deštěm - někde v Bibli stojí "ani vrabec nespadne na zem bez mého vědomí" - jako že Bůh má kontrolu nad veškerým děním, takhle jsem to pochopila. Takže jak to je?
Naštval se na Adama a Evu, to chápu, ale nechal pak lidem úplnou volnost? Určitě ne. Namátkou potopa světa nebo Sodoma Gomora - zničení.
Jak víš, že pandemie nemůže být teoreticky jeho trestem?
A ani do individuálních osudů nezasahuje? Jen pozoruje a sbírá data o každém pro potřeby posledního soudu?
Ale když je vševědoucí, tak vlastně už předem ví, jak to s každým z nás dopadne? :)
No, moc otázek a Bible si teda v některých pasážích protiřečí a Stary zákon je masakr, Bůh se třeba naštval na dva mladý bratry za blbý kecy a chování, ale nechá za trest pomřít celý jejich rod.
Já si seženu spíš tebou doporučovanou knihu, dík za tip.
 Teta Dana
24.10.2020 12:04:31
Kresťanský boh je divný boh ja som mu nikdy nerozumel lebo ľudia sú ovce a z boha si urobili dedka z ľudskými vlastnosťami, prisudzujú mu nejaké kvality a potom keď sa dačo stane tak prestanú veriť.

Boh nemá vlastnosti, Boh nerozhoduje o tom čo robí človek a neriadi situáciu na zemi za všetko to peklo na zemi si môžeme sami.
 xrad
24.10.2020 12:01:51
Nejsem věřící, ale nepopírám možnost existence Boha. Právě to co popisujes - nemožnost se na Boha plně spolehnout, jeho nevyzpytatelnost, mlčení apod. - takhle to cítí mnoho věřících.
Jenže podle křesťanství je Bůh dokonalý a za případné problémy tohoto typu může hříšník.
Když tedy připustím existenci Boha, jak je popsán v Bibli, tak buď není všemocný nebo bohužel nemá moc dobrý charakter.
Nebo mě ještě napadla taková varianta, že teď sice dopouští utrpení, ale v nebi to postiženým tak bohatě vynahradí, že pozemský život pro ně bude jen letmá, nepodstatná vzpomínka.
 Teta Dana
24.10.2020 11:46:02
Michal-222:
Nezapomněl nic, na začátku nebyly nemoci ani smrt, lidé (Adam a Eva)je svým hříchem vypustili do světa.
 Odcházím s deštěm
24.10.2020 11:42:29
>>>Pandemie není Boží dílo<<<

No, z části na tom určitě zásluhu nese - stvořil svět, stvořil život, stvořil buňky, DNA a celý proteosyntetický aparát ... a zapoměl zařídit, aby v systému nebyly bezpečnostní díry...

A navíc se neobtěžuje vydávat aktualizace a záplaty...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
24.10.2020 11:39:03
Přečti si knihu Falešné představy o Bohu od autora jménem Karl Frielingsdorf. Kdysi mi ji doporučil jeden kněz a je fakt dobrá, pomůže Ti mnohé pochopit.
To proč nemůžeš cítit pokoru vůči Bohu, má úplně jiný pramen. Nelze někým pohrdat a zároveň se snažit hledat pokoru. Nelze vidět Boží velikost, když nechápeš a přisuzuješ mu činy, které nejsou Jeho. Pandemie není Boží dílo, ani chtění.... pokud narážíš na toho.
 Odcházím s deštěm
24.10.2020 11:34:29
Ahoj.

Ten smysl pochopíš až časem, pokud to bude Boží vůlí.

Na Boha se nemáme spoléhat stylem lehnu si na gauč a počkám. My se musíme maximálně snažit odvést svůj díl práce, trpělivě a hlavně vytrvale.
 999Aesthetic10 Muž28 Kategorie
24.10.2020 11:31:38
Jistě že to nemá cenu ... to ti nakonec řeknou i věřící ... bůh je až ta poslední instance, když už pro to člověk sám víc udělat nemůže. Do té doby je potřeba se snažit sám...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
24.10.2020 11:15:54
Ja som na toto prišiel krátko po dvadsiatke.
 Fajnšmeker1989 Muž31 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk