Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1147452, vloženo 23.10.2020 18:39:22 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Přístup k práci
Já jsem hodně poctivá, zodpovědná a ochotná každému pomoct. Když mě někdo požádá, tak nedokážu odmítnout. Když je hodně práce, tak u toho takhle doma sedím klidně od 10 do 23 a skoro ani nechodím na záchod, nebo o víkendu, když se teď na home office už od března ta pracovní doba neeviduje a nedostanu to ani proplacené ani náhradní volno. No a ani se neozvu a na meetingu řeknu, že je toho hodně, ale že to zvládnu... A ještě přijmu, že mám navíc udělat cizí práci, když to nestíhá... No a u toho si říkám, že přeci na jaře,jak bylo málo práce, jsem to zas měla do půl dne hotové a dívala jsem se na seriály, tak se to přeci vyrovná a nezasloužím si, aby mi to proplatili nebo dali náhradní volno, tak by bylo nefér se ozvat, že už je to moc. No a tak samozřejmě prostě lidi mi pak píšou, když ví, že to udělám pro ně... Ale prostě já to ani neřeknu, aby vedení to vědělo...
Naštěstí ta kolegyně, se kterou máme tu hlavní práci společnou napůl, je taky tak poctivá a zodpovědná a bez keců to dodělává o víkendu. O to horší to je pro mě, když ona má dovolenou, a pro ni, když mám dovolenou já. Jinak ještě máme třeba nějaké menší úkoly na zodpovědnost a systém, kdo koho zastupuje na dovolené s těma menším věcma... A teď je kvůli Covidu míň lidí, tak to je taky blbé... Když jsme všichni v práci, tak je to OK, ale jak má někdo dovolenou, tak je to hrůza.
Teď zas děláme cizí práci, protože se ti nestihlo a je tam toho fakt mic a na mě už lezou roupy to dělat dobrovolně zadarmo o víkendu a dovolené příští týden. A to není moje zodpovědnost a já bych za to průser neměla, ale furt cítím jakoby kolektivní zodpovědnost za tým, když tu práci umím a můžu dělat... Ale tak asi bych to neměla dělat ve svém volnu, když to není moje věc...
Za to ke škole mám úplně opačný přístup, podvádět, lhát a ochcávat to, co jde :-D
No ale je už třeba takový přístup k práci jako špatný pro mě? Je to normální?
 Diamond vampire Žena26 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.10.2020 09:47:34
Když budeš v práci aktivní a iniciativní, určitě dostaneš přidáno (práce).
Smajlík  Yarda1
24.10.2020 01:19:59
Moje máma občas chodila dělat do práce dobrovolně i o víkendu, protože se běžně nestíhalo, a nenechala si vysvětlit, že to je blbost.

Ji ta práce ale možná baví (má odborné vzdělání a dělá v oboru).
Smajlík  asdf9876 Muž27 Kategorie
24.10.2020 01:17:22
My jsme dostali od šéfa práva na editaci docházkového systému, příchody si zadáváme sami. Přesčasy máme nějaké přikázané, a pokud dělám něco co nemám přikázaného aby se něco stihlo, napíšu si to taky.

Promluv si s nadřízeným, řekni že té práce je fakt hodně, a bez přesčasů se to nedá. Jinak o víkendech a v noci bys měla ke standardní mzdě dostat ještě peníze na víc. Je to tak, ale připravuješ se o čas i peníze sama.
Smajlík  asdf9876 Muž27 Kategorie
23.10.2020 23:52:08
"Je to normální?"
Hlavně je to sen každého zaměstnavatele. Najít "blbce", který bude dělat spoustu hodin zadarmo.
Občas se zaseknout u nějakého zajímavého problému a sedět u toho do noci beru jako normální, ale denně dělat X hodin zdarma + víkendy za podprůměrnou mzdu...
Ale jestli to máš jako nevýdelečného koníčka, tak proč ne. Někdo třeba ve volném čase vaří bezdomovcům.
 Glyx
23.10.2020 20:54:01
Normální... Problémy říct ne a uhlídat si hranice má mraky lidí, takže z tohohle hlediska to normální je. Ale normální z hlediska zdraví? Ani náhodou.

Lidi jako jsi ty nechápu. Neumí se ozvat, nabiraj si na bedra další práci, i když nemusí, a pak brečí, že jsou strhany a přepracovaný. Vzdyt jsi dospělý svepravny člověk, tak si snad umíš říct dost, cizí práci ve svém volnu dělat nebudu. Nebo ne? Ten úzkostlivý strach nebo neschopnost odmítnout nároky přesahující me možnosti prostě nechápu. Ani nevím, co za tím pořádně je. Nejlepší je, že takoví lidi se většinou cítí věčně nedoceneni a mají pocit, jak je druzí budou za tu jejich oběť milovat, ale naopak, spíš vybízejí ke zneužívání a pohrdání.
Smajlík  Teq
23.10.2020 20:25:48
No co hold jsi blbá, dělat za někoho práci a ještě presčas zadarmo navíc doma. Odmakám 8 hodin a jdu do háje. S poctivostí nejdřív projdeš, obzvlášť v ČR. Práce je jen nutný zlo.
Smajlík  rofl
23.10.2020 19:56:15
"Kolega má známou která makala jak šroub a když si řekla o přidání posali ji do háje. Tak odešla a když odešla tak na tu její práci co dělala přijali 2 lidi."

:D :D :D :D :D

Je to smutný, ale fakt mě to rozesmálo. Někteří zaměstnavatelé jsou děsní zmrdi :D :D :D
Smajlík  prostě někdo
23.10.2020 19:44:29
Ahoj, věř, že se zdaleka nejsi sama. Znám takových dost. Je to hodně dané pocitem vlastní hodnoty a výchovou. Taky evolučně. Kdysi jsme žili v malých skupinkách a když někdo odpadl, musel to zvládnout zbytek za něj. Bereš to jako kolektivní zodpovědnost a také má pro Tebe práce jakýsi smysl. Schválně to zkus jednou neudělat, Tvůj mozek si uvědomí, že se opravdu nic nestane. :)
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
23.10.2020 19:42:15
baj d véj: A to mám taky štěstí, že my máme aspoň TL, co zná tu práci a vidí, kdo se snaží, tak jako úplně nedoceněná zas nejsem a třeba mi zvýší jako víc ten plat, jak se pravidelně ročně zvyšuje... Taky mi říkala, že ví, že na mě se vždycky může spolehnout a nemá potřebu se dívat, jak to vypadá s tou mojí prací... Tak zas aspoň tak a ne jak jinde jdou třeba TL, co nikdy tu práci nezkusili a nerozumí tomu...
Ale tak právě nevím, jestli to mám někdy víc říct, jak je roční hodnocení a tak. Já jim jinak aspoň třeba odpovídám na maily a řeším ty věci naschvál třeba v těch 22-23 v noci, aby si třeba všimli, že se dřu z kůže na přesčasech...

LADI: No, to si myslím, že za tu kolegyni by taky museli vzít dva lidi, za mě spíš jenom jednoho a půl...
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
23.10.2020 19:26:10
Uvědom si jedno. Samu sebe okrádáš o čas. Zaměstnavatel je rád, že má vola zaměstnance, ale sám od sebe ti prachy nepřidá.

Normální to asi je. I já mám v práci takové aktivisty, kteří si neuvědomují, že pro firmu jsou jen nákladová položka. Takže, když se bude propouštět, tak právě tito snaživci odcházejí naštvaní a s pocitem vyhoření, který je doplněn pocitem nedocenění.
 baj d véj Žena99 Kategorie
23.10.2020 19:25:08
Svou práci si udělej a na ostatní ser. Nebo to udělej tak aby se nadřízení dozvěděliže jsi to za ně udělala ty. Taky jsem dřív byl blbej a snažil se všem vyhovět, ale věř že to ty za které děláš jsi hlupák co jim ušetří mraky práce. Taky máme v práci jednu neschopnou která za všema chodí pro pomoc a oni si řeknou... já ta je hloupočká počkej my to za tebe uděláme. Za mnou taky chodila ale párkrát jsem ji poslal do háje a mám od ní klid. Je tam déle než já ale chová se jako by tam byla první týden, zato v kuchyňce tráví přes polovin pracovní doby. Třeba jejich oddělení mají rozbité auto od jara a ona doteď nebyla schopná objednat opravu. Já bych to zařídil 100x ale neudělám to protože už jsem jí pomohl dost tím že jsem jí řekl kde se zeptat abych jí to ulehčil. Kdybych to udělal za ní tak z toho stejně nic mít nebudu. Leda to že příště přijde zas.
Jako vážit si práce je OK a občas není naškodu udělat něco navíc, ale aby se to stalo standartem to tedy ne. Kolega má známou která makala jak šroub a když si řekla o přidání posali ji do háje. Tak odešla a když odešla tak na tu její práci co dělala přijali 2 lidi.
 LADI Muž41 Kategorie
23.10.2020 19:15:08
asdf9876: Vždyť já nemám ani průměrný plat...
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
23.10.2020 19:11:51
Souhlasím s asdf, čas je nejcennější věc kterou svému zaměstnavateli dáš
 Meteorolog
23.10.2020 19:05:09
asdf9876: No automaticky se počítá 8 hodin na den. Když se chodilo do práce tak jsme si to pípali kartičkou a měřilo to každou minutu. Teď se to nepočítá vůbec...
 Diamond vampire Žena26 Kategorie
23.10.2020 19:01:19
Jak neeviduje se pracovní doba? Tebe asi musí platit jak mourovatí, jinak si nedokážu představit že bych pro někoho kdo generuje zisk z mého času dělal něco dobrovolně navíc.
 asdf9876 Muž27 Kategorie
23.10.2020 18:54:41
Děvče, já už takto funguju nejméně poslední dva roky. Včera jsem s prací skončila taky až večer a dnes do rána to vidím podobně. Víkend opět pracovní. Budu ráda, když to do pondělního rána stihnu a vzhledem k tomu, že mě čeká v pondělí v práci jeden extra hnus na zpracování, nemůžu se dočkat. Vlastně ani nevím, jak to mám řešit. Jinými slovy, měla bych jít zabřednout do papírů nejpozději ihned.
 Odcházím s deštěmPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk