Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1146933, vloženo 18.10.2020 19:33:26 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Co hrozí člověku, co neoprávněně podniká
Zdravím,

5 let prodávám elektroniku na bazoši, aukru... Kupuji nefunkční/cenou podceněné mobily, notebooky, počítače a poté prodávám dráže, hlavně v aukcích na aukru. Za první 3 roky jsem prodal zboží za cca 700 000,-kč a za aktuálně poslední 2 roky cca 1 200 000,-kč zisk max cca 250 000,-kč za celých 5 let - ale nemám jak doložit za kolik jsem co zakoupil. Peníze zadarmo to nebyli -> tisíce/desetitisíce strávených hodin -oprava/vystavování a zasílání poštou...


Neodvádím daně, nemám živnost. všichni co ode mne nakoupili jsou 100% spokojení - reklamace řeším jak si kdo přeje s nikým nebyl problém. Poslední dobou po mě chtěli 3 osoby fakturu, doklad a někdo se i ptal zda si to jde odecist z dani... Narovinu jsem napsal, že nejsem podnikatel a bohužel fakturu nemůžu vystavit a tak 2 ze 3 obchodu neproběhli - neměli zájem.


Skončil jsem s tím nedávno. Mám strach co mi hrozí, kdyby to někdo nahlásil - třeba ti co chtěli fakturu...


Co mi hrozí? Tento rok jsem toho prodal nejvíc asi celkem za skoro 600tisíc vím, že jsem se dopustil něčeho špatného... Okradl jsem stát o daně a mám strach, že budu hodně pykat... Peníze žádné nemám. Za část jsem rodičům pomohl z rekonstrukcí domu a také jsem přispěl 50 000 na klokánka 8747 Muž24  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.10.2020 14:48:27
rvin: No jistě, jenomže autor zpovědi píše, že měl zisk 250 tisíc, kdežto ty prodáváš se ztrátou. Tak to prostě na aukru je. Nevím o nikom, kdo by to měl jako podnikání, prodával tam se ziskem. Taky proč by to od něho někdo kupoval, že?

Pokud ale někdo prodal se ziskem 250 tisíc, kolik byla pořizovací cena? Milion? Nebo víc? To už smrdí.

Taky jsem před lety známému prodal STB DVB-T za polovinu, protože jsem si koupil TV, která už DVB-T tuner měla. Byl jak novej a trošku jsem zalitoval, že jsem mu ho prodal tak levně ( ještě byl v záruce ). No a dneska je mu stejně nahouby.

Jinak taky nemám rád, když se vyhazují spotřebiče/věci/zařízení, která ještě mohou posloužit.
 truhlář pepík
19.10.2020 14:38:45
> truhlář pepík
> Taky nevěř tomu, že levně kupuje
> spotřební elektronika nevyplatí opravovat

No já to myslel obecně.

Taky prodávám na Bazoši (předevčírem telku - v roce 2013 stála 10500 kč, nyní prodáno za 1600 kč - protože neměla DVB-T2 (už dost starý otec dva ovladače absolutně nedává)). Chovám se sice ekologicky (to jsem měl tu telku vyhodit do červeného kontejneru?!), ale na eko-ohledy stát nebere zřetel, takže tu hranici 20000 kč/rok si (raději) hlídám.
 rvin
19.10.2020 14:20:17
rvin: Taky nevěř tomu, že levně kupuje, opravuje a prodává mobily, počítače ...
jednak se spotřební elektronika nevyplatí opravovat. Jedině průmyslová a tu zase od tebe bez faktury nikdo neodebere, poněvadž si to chce každej živnostník dát do nákladů.

Autor zpovědi nejspíš ani nikdy neviděl mobil zevnitř ( integrace, BGA pouzdra, SMD rezistory, kondenzátory velikostí max. 0402 ) a pájecí stanici maximálně z jedoucí tramvaje. Chtěl bych ho vidět, jak vymění BGA256 třeba. Ani náhodou, nehledě k nesehnatelnosti náhradních zákaznických, speciálních čipů s interním, zadrátovaným/zalockovaným fw.
 truhlář pepík
19.10.2020 14:14:10
rvin: Nemáš tak úplně pravdu. V zákonech a v daních se vyznám. Při obratu nad 100 tisíc na aukru ti jedině hrozí kontrola od PČR, řeší tě kriminálka, poněvadž to vypadá na "čórku". Normální člověk totiž neprodá za 100 tisíc, čili pořizovací cena nového byla 200 tisíc a více - viz co jsem napsal ( problém číslo jedna ).

Ale existují takoví špekulanti, kteří kradené věci na internetu skutečně prodávají, samozřejmě všechno bez doložení nákupních dokladů, faktur a nejsou schopni nabytí věcí nijak doložit..

Někteří vychytrálci dokonce nezasílají poštou ze strachu z dohledání, kontrol, ale trvají na odběru u nich doma za hotové, čímž na ně nikdo nemá páky, leda by k prodejci přijel někdo z kriminálky, resp. ve spolupráci s ČOI na udání od nespokojeného zákazníka, který byl ošizen ( nefunkční zařízení nebo neodpovídající izerovanému ). Prodávajícímu pak ČOI a PČR v okamžiku uskutečnění prodeje předloží průkazy a žádají vysvětlení, jak té konkrétní věci nabyl - jenomže i to je diskutabilní, jelikož prodávající může říct, že koupil od nějakýho Franty na blešáku a nemají na něho zase nic.
 truhlář pepík
19.10.2020 14:13:39
rvin: Nemáš tak úplně pravdu. V zákonech a v daních se vyznám. Při obratu nad 100 tisíc na aukru ti jedině hrozí kontrola od PČR, řeší tě kriminálka, poněvadž to vypadá na "čórku". Normální člověk totiž neprodá za 100 tisíc, čili pořizovací cena nového byla 200 tisíc a více - viz co jsem napsal ( problém číslo jedna ).

Ale existují takoví špekulanti, kteří kradené věci na internetu skutečně prodávají, samozřejmě všechno bez doložení nákupních dokladů, faktur a nejsou schopni nabytí věcí nijak doložit.

Někteří vychytrálci dokonce nezasílají poštou ze strachu z dohledání, kontrol, ale trvají na odběru u nich doma za hotové, čímž na ně nikdo nemá páky, leda by k prodejci přijel někdo z kriminálky, resp. ve spolupráci s ČOI na udání od nespokojeného zákazníka, který byl ošizen ( nefunkční zařízení nebo neodpovídající izerovanému ). Prodávajícímu pak ČOI a PČR v okamžiku uskutečnění prodeje předloží průkazy a žádají vysvětlení, jak té konkrétní věci nabyl - jenomže i to je diskutabilní, jelikož prodávající může říct, že koupil od nějakýho Franty na blešáku a nemají na něho zase nic.
 truhlář pepík
19.10.2020 13:56:19
> 8747
> tisíce/desetitisíce strávených hodin -oprava/vystavování a zasílání poštou
> zisk max cca 250 000,-kč za celých 5 let

Desetitisíce hodin kvůli 50000 kč/ročně. Na takovej "vejvar" bych se vys.al (ale dívám se na to optikou programátora - pro chudšího člověka může být 50 litrů velebalík peněz).

> truhlář pepík
> Koupím si kolo, nějakej čas ho používám a pak se ho rozhodnu prodat.

Ano, už to sice bylo jednou zdaněno, ale (rozežraný) stát chce daň zaplatit znovu a znovu. Je ale nějaká hranice (tuším že 20000 kč/ročně), do které pokud se vejdeš, tak nic k dani (Z PŘÍJMU) nepřiznáváš a ani nedaníš.

Pokud toho na Bazoši máš víc než za 20000 kč/rok, doporučuju to napsat (ten balík na poště) na manželku/bratra/matku - oni také mají stejný limit 20000 kč/rok jako ty.

Ovšem (jak píše lol) - nevím, jestli ti pak nepřišíjou "spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nejméně se dvěma osobami ".

Kdyby toto 8747 měl kolem 20 litrů za rok, tak bych mu napsal, ať se vůbec nestresuje. Ale mít toho za dva roky 1200000 kč ... no nevím.
 rvin
19.10.2020 11:37:01
Proč by měl FU řešit nějaký prodej na aukru?

Dám příklad: Koupím si kolo, nějakej čas ho používám a pak se ho rozhodnu prodat. Dítětti dětskou kytaru, ze které vyroste nebo ho hraní přestane bavit. To samé různé dětské hry, knížky, časopisy, ze kterých vyroste. Co s tím doma? Tak časopisy se dají spálit, i když ty voskovaný papíry dost dehtují a zatápět je nejlepší obyčejnejma novinama a pak si říkám, že když to nabídnu na aukru za nějakou rozumnou cenu, tak udělám ještě někomu radost.

A teď POZOR! Ze všeho, co jsem kdy nakoupil, jsem poctivě zaplatil daň, která je započítaná v ceně výrobků, produktů, hraček, ... Cokoliv, co nakoupíš v obchodě je s přirážkou ve formě daně. Nemusíš už dodatečně platit žádné další zdanění, tj. konečná, maloobchodní cena. Čili když mnou nakoupenou věc prodám dál, tzv. z druhé ruky, pak už nemusím NIKOMU přiznávat žádnou daň. Žádný výrobek se dvakrát nezdaňuje. A je úplně jedno, jestli to prodám za hotový sousedovi nebo někomu z Horní Dolní přes aukro.

Problém číslo jedna: Proč by ode mě někdo naaukru kupoval předraženou věc z druhé ruky, když si ji může levněji koupit v obchodě, kde na ni jednak dostane záruku dle zákona dvouletou a navíc doklad o koupi, který může dát do nákladů ( pokud tu věc používá v souvislosti s podnikáním nebo ji má na další prodej v rámci živnosti )?

Proto nevěřím, že by někdo mohl prodejem na aukru bohatnout. Je to proti logice - viz problém číslo jedna. Navíc tu píšeš "v řádů statisíců". Tohle je jednoznačný fejk. Zkus to příště více promyslet.
Smajlík  truhlář pepík
19.10.2020 10:05:14
Ted se muzes dalsich 5 let modlit.
Pokud by na to FU prisel, tak to ted vypada na prvni nastrel na 285 tisic dan + prislusenstvi.
Dale se s tim da samozrejme pracovat a snizit to..
 Kvetak
18.10.2020 23:49:06
Viděl bych to jako nějaké vězení.
 Researcher Muž81 Kategorie
18.10.2020 23:38:29
Stalo se stalo, příště si vezmi živnost. Je zbytečné se teď stresovat dalších 5 let, řeš to až na to někdo přijde... pak si najmi právníka a prokonzultuj to s ním
 HMIL
18.10.2020 22:29:41
§ 240Zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby

(1) Kdo ve větším rozsahu zkrátí daň, clo, pojistné na sociální zabezpečení, příspěvek na státní politiku zaměstnanosti, pojistné na úrazové pojištění, pojistné na zdravotní pojištění, poplatek nebo jinou podobnou povinnou platbu anebo vyláká výhodu na některé z těchto povinných plateb, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo zákazem činnosti.

(2) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nejméně se dvěma osobami,

b) poruší-li k usnadnění takového činu úřední uzávěru, nebo

c) spáchá-li takový čin ve značném rozsahu.

(3) Odnětím svobody na pět až deset let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 ve velkém rozsahu.
 lol
18.10.2020 20:38:07
Dobrá rada: tak proti tomu se dá taky odvolat a rozporovat to, viď. Proč to nezmiňuješ? A mimochodem, jakpak že funguje to "vyjetí seznamu balíků za poslední rok"?
 vážně-nevážně
18.10.2020 20:27:25
Kamarádku někdo závistivý udal, kupovala venku oblečení a tady prodávala. Finančák si z Aukra nechal vyjet prodeje, na poště seznam balíků za poslední rok, z toho jí odhadli zisk, neuznali žádné náklady, protože nepodnikala, takže tržba=zisk a za 3 roky co to dělala po ní chtěli kolem 100tisíc daň. Musel to za ní zaplatit otec, kterýmu to ještě pořád splácí. Nevydělala ani korunu, je v mínusu. Takže bacha, nikdy nevíš, kdy si toho FÚ všimne.
 Dobrá rada
18.10.2020 20:22:05
Zbytečně se stresuješ. Až to přijde, tak to řeš. Lhůtu mít budeš.
Jinak je asi dobré mít někde schovanou hotovost...

Řekni jim pak, že jsi přispěl 50 litrů na klokánka a dobrý.
Pokud to teda nebyl takový klokánek: https://bit.ly/31kXR8G
 vážně-nevážně
18.10.2020 20:13:24
Jedna frajerka:
Na daňové delikty je promlčecí doba 10 let pokud vím...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
18.10.2020 19:56:41
Proč si myslíš, že jsi provedl něco špatného? A jak můžeš proboha říct, že jsi OKRADL stát, když jsi se jenom vyhnul tomu, aby stát okradl tebe? Ty si hledíš svého, svobodně směňuješ nějaké věci s lidmi, nějaká obrovská instituce, která zrovna okupuje území na kterém jsi se narodil (aniž by ses jí k čemukoliv dobrovolně zavázal) si svévolně nárokuje procenta z toho, co prodáš, aniž bys komukoliv cokoliv udělal a ty, který tyhle peníze pouze neodvádíš si připadáš jako zloděj? Posloucháš se vůbec, co říkáš? Vždyť tohle uvažování je opravdu neuvěřitelně smutný.
 4BLI
18.10.2020 19:52:44
5 letá promlčecí hranice je pak stanovena u trestných činů s horní hranicí trestní sazby odnětí svobody neméně 3 léta a nejkratší pouze 3 letá promlčecí doba je u ostatních trestných činů.
Tipovala bych, že ty bys spadal tady.
A za podnikání bez živnosti je pokuta.
 Jedna frajerka Žena20 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk